Jump to content
Dogomania

Sara2011

Members
  • Posts

    9850
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    9

Everything posted by Sara2011

  1. [quote name='Anula']Sara podaj mi na pw dane do przelewu,część pokryję pierwszych wydatków związanych z Milką.[/QUOTE] Anula, serdecznie dziękuję ale nie umiałabym przyjąć od Ciebie pomocy wiedząc że sama masz na BDT Sawankę której musisz kupować leki na serduszko i dodatkowo chorego Mikiego. Na razie finanse Milki są właściwie na zero ale została już zaszczepiona, odpchlona i odrobaczona i "oglądnięta" przez weta za pieniążki od kochanej Meli. Za sterylkę będzie zwrot ze Skarbonki Sterylkowej a to dzięki kochanej Poker. Ja dopłacę tylko za antybiotyki 60 zł. Potem jeszcze chciałabym sunię zaczipować i być może jakaś kasa na transport będzie potrzebna do DS (bo nie wiadomo gdzie mała znajdzie domek) ale to może któraś Cioteczka jakiś bazarek zrobi, zobaczymy:-). Na razie nie jest źle:-).
  2. [quote name='Gabi79']Melduję się u ślicznej Milki:loveu:[/QUOTE] Witaj Gabi79 na watku u Milki:multi:.
  3. [quote name='Poker']Mamy pokrycie na 260 zł kosztów sterylki. :multi:[/QUOTE] Bardzo, bardzo pięknie dziękuję Poker:calus:. To w takim razie w przyszły piątek ciachamy:-).
  4. [quote name='Poker']Zgłosiłam, czekamy na odpowiedź [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-!-Tymczasowe-konto?p=21715883#post21715883[/URL][/QUOTE] Bardzo dziękuję:-). Wyczytałam że nadal na Ostatnią Szansę mają być faktury. Coś tam ma się zmienić ale jeszcze niby jest po staremu.
  5. [quote name='Poker']Same dobre wiadomości. Oby tak dalej. Zaraz ustawię małą na sterylkę. Sara, wiesz ,że faktura ma być wystawiona na Vivę?[/QUOTE] Dzięki Poker. Jeszcze nie czytałam jak ma być wystawiona faktura ale poczytam:-).
  6. @Poker, jeśli możesz zgłoś proszę Milkę do Sterylkowej Skarbonki na sterylizację, koszt 260 zł. Sterylka odbyła by się w : [B]Biomedlek Dariusz Chomiak ul. Kosynierów Gdyńskich 20g 66-400 Gorzów Wlkp.[/B] [URL]http://www.weterynarz-gorzow.pl/[/URL] Wprawdzie to 260 zł to jest koszt samej sterylki, do tego dojdzie koszt antybiotyków- 60zł ale to ja już sama zapłacę. Ubranko posterylkowe gdzieś mam to się wykorzysta to stare, nie trzeba będzie ponosić jeszcze dodatkowo 30zł. Chciałabym sunię ciachnąć w piątek w przyszłym tygodniu, boję się ze mi może z cieczką wyskoczyć:mad:.
  7. Milka dzisiejszą noc przespała prawie idealnie, kilka razy się budziła aby zmienić pozycję na legowisku, sprawdziła czy jestem i dalej spała. Z zachowaniem czystości jak na razie spisuje się też bardzo dobrze, po wczorajszej nocnej jednej kałuży przez cały dzień nie było żadnej wpadki, po dzisiejszej nocy też czyściutko i dzisiaj też czystość 100% :-). Co prawda z racji urlopu częściej z psiurami wychodzę ale Milka juz chyba załapała że na dworze załatwia się swoje potrzeby:-). W ogóle jest o wiele spokojniejsza, już sobie w dzień leży i podsypia, nie tak jak pierwszego dnia że nie usiadła na tyłku tylko cały czas się kręciła.
  8. W dniu dzisiejszym Milka była u weta. Oto rezultaty tej wizyty: -waga 7kg -wiek ok. 1,5 roku -po przeglądzie i osłuchaniu wetka stwierdziła że sunia jest zdrowiutka Milka była bardzo grzeczna i dzielna, dała sobie wszystko przy sobie zrobić, nie wyrywała się, nie warczała, nie kręciła się. Na koniec dała wetce buzi:-). Kupiłam małej szelki bo wydaje mi się ze w nich będzie bezpieczniej, sunia została zaszczepiona na wściekliznę i wirusówki, kupiłam kropelki na pchły (bo niestety są), adresówkę (na razie wkręcaną bo innych nie było ale będę musiała zamówić jej na allegro grawerowaną bo te zakręcane niestety się odkręcają), została też wyrobiona suni książeczka (jestem w szoku że wet dolicza sobie 4 zł za książeczkę:crazyeye:). Za całość zapłaciłam 121 zł, rozpiskę wydatków zrobię w 2 poście ale rachunek wkleję dopiero we wtorek kiedy go sobie zeskanuję w pracy bo w domu nie mam skanera. Odrobaczona została w dzień przyjazdu ale tabletki na robale mialam w domu więc nie będę tego umieszczała w rozliczeniach.
  9. [quote name='Bonsai']Piękne fotki, zarówno rutty, jak i Sary. Choć na tym ostatnim zdjęciu Milka wygląda na gigant psa. ;)[/QUOTE] No, można pomyśleć że to prawie owczarek niemiecki:diabloti:. Ale będę unikała takich fotek do ogłoszeń:razz:.
  10. [IMG]http://i44.tinypic.com/2vkm2wg.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/hramv7.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2e6eble.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/14ugnck.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/2uqds15.jpg[/IMG]
  11. i jeszcze:-) [IMG]http://i43.tinypic.com/rljcyq.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/208xl74.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/sv3mdl.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/16izi8x.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/16ib7zc.jpg[/IMG]
  12. Ojej, jakie piękne fotki. Będą super do ogłoszeń. A ja przesyłam kilka z obecnego miejsca pobytu:-). PS.przepraszam za datę na zdjęciach, źle ustawiona w aparacie:-( [IMG]http://i43.tinypic.com/2dl68bc.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/110lu8p.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/2cg24aw.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/25879md.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/15mleu1.jpg[/IMG]
  13. [quote name='Marycha35']Saro odeśpij sobie nockę ciężką, może dzisiaj będzie lepiej:) Lookam na fotkę Milki, to lisek przecież jest we własnej osobie, nooo, może główce najbardziej, bo głowina jak od liska właśnie;)[/QUOTE] Właśnie zamierzałam zdrzemnąć się ale Milka mi nie daje, wchodzi na mnie, liże, zeskakuje i kręci się po całym pokoju, potem zaszczeka bo zobaczy cos przez balkon. CZY ONA ŚPI KIEDYKOLWIEK!!!!!!!!!???????? W nocy nie spała, teraz też się nie zanosi:placz:.
  14. [quote name='Marycha35']Saro odeśpij sobie nockę ciężką, może dzisiaj będzie lepiej:) Lookam na fotkę Milki, to lisek przecież jest we własnej osobie, nooo, może główce najbardziej, bo głowina jak od liska właśnie;)[/QUOTE] Hehe, każdy kto ją zobaczy mówi że to lisek:-).
  15. [quote name='Bogusik']Ja także zapisuję sobie Milkę-całuśną dziewczynkę!!![/QUOTE] Witamy Cioteczkę na wątku:-). "Całuśna dziewczynka"-zaraz dopiszę ten opis do tytułu wątku:razz:.
  16. Wiecie co, ona wcale nie jest aż taka chuda. To jeden z grubszych psiaków który jest u mnie na DT. Dwa poprzednie to były szkieletory. Tydzien i będzie pies idealny.
  17. Właśnie ona wcale się do łóżka nie pchała w nocy, chyba pierwszy taki przypadek mam:-). W ogóle często kładzie się na gołej podłodze zamiast legowisku, nie wiem czy kiedyś takowe w ogóle miała. Wczoraj w ogóle nie wskakiwała ma kanapę ale dzisiaj juz jej się zdarzyło podążając za moją Sarą. Także powoli staje się psem kanapowym. Teraz tez sobie wskoczyła na kanapę i cały czas mnie liże, zaliże mnie na śmierć:mad:.I nie można się od tych czułości uwolnić:evil_lol:.
  18. Założyłam Milce nowy wątek i tam będę uzupełniała wiadomości o niej:-). Link: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249859-Milka-z-przytuliska-G-ju%C5%BC-w-DT-szukamy-DS[/url]
  19. Wrażenia po pierwszej nocy -tragiczne:-). Milka całą noc dreptała w tę i z powrotem, położyła się na kilka minut i znowu wędrówki. Całą noc nie spałam i dzisiaj jestem wykończona. Dobrze ze nie muszę isć do pracy:-).
  20. Post na rozliczenia: [B]Wpływy:[/B] 100zł -Mela Jakimiuk [B]Razem wpływy:100zł[/B] [B]Wydatki: [/B]Odrobaczenie-0zł (tabletki z zasobów własnych:-))' Szczepienie (wścieklizna+wirusówki)-70zł Krople na pchły -13zł Książeczka zdrowia psa-4zł Szelki-29zł Adresówka-5zł[B] Razem wydatki: 121 zł Bilans: -21zł [IMG]http://i40.tinypic.com/281yl9u.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2jciidy.jpg[/IMG] [/B]
  21. Zakładam nowy wątek Milce, która przyjechała wczoraj do mnie na DT z Przytuliska "G". [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246237-PRZYTULISKO-G-skrajne-zaniedbanie-i-potworna-potrzeba-MIŁOŚCI!-wlkp[/URL] Na razie niewiele wiadomo o suni. Wygląda na młodą, ma białe ząbki, wagę oceniono "na oko" na 6-7 kg, lubi być głaskana, jest w tym wręcz aż "namolna" :-), bała się chodzenia po schodach ale z każdym wyjściem jest ogromny progres, nie chce jeść suchej karmy-mam w domu Joserę Festival i Brit Care ale żadna nie podpasowała:-). Za to ryż z kurczakiem pochłania z prędkością światła. Nie przepada za psimi smaczkami, chyba ich do tej pory nie znała. Z zachowaniem czystości na razie tak sobie ale pracujemy nad tym. Po nocy tylko jedna kałuża. W przszłości musiała być źle traktowana bo boi się gwałtownych ruchów, przywiera wtedy całym ciałem do ziemi. Boi się przypinania smyczy do obroży. Z chodzeniem na smyczy tak sobie ale nie tragicznie. [B]Sunię z przytuliska przywiozła kochana Mela Jakimiuk z mężem, pokonując trasę ok. 600km. Bardzo dziękuję:roll:.[/B] Jutro wizyta u weta, będziemy o suni wiedzieć więcej. A oto Milka z przytuliska: [IMG]http://i40.tinypic.com/qs7hfs.jpg[/IMG]
  22. Bardzo dziękuje Meli za przywiezienie suni do mnie, pokonali a mężem tyle setek km żeby dowieźć małą. Naprawdę wielkię dzięki. Dodatkowo na konto suni zapisuję 100zł które Mela przeznaczyła na potrzeby suni, bardzo bardzo dziękuję:Rose::Rose::Rose: Jutro na nowym wątku suni wpiszę tę kwotę w rozliczeniach.
  23. Kochani, malutka już u mnie i to od kilku godzin ale nie psiałam wcześniej bo miałam gosci:-). Sunia delikatna, wrażliwa i bardzo uległa. Wielu rzeczy się boi, ale wiele też się dzieje dzisiaj w jej życiu. Do tego dochodzi ten potworny huk z każdej strony a niestety ona boi się wystrzałów. W pewnej chwili poszła, położyła się na dywaniku w łazience i tam sobie leżała bo tam chyba najmniej słychać wystrzałów. Co mogę o niej powiedzieć po obserwacji 3-godzinnej: boi się chodzić po schodach, jakby pierwszy raz je w życiu widziała, ze smyczą tez chyba zbyt często nie miała do czynienia, boi się zakładania obroży, z zachowaniem czystości też na razie nie najlepiej-chodzi sobie od czasu do czasu i posikuje (pozwijałam już dywany w chacie:-)). Kurczaczka z ryżem i marchewką pochłonęła momentalnie, suchej karmy nie chce jeść. Wykąpałam małą, bała się ale w miarę grzecznie stała. Potem próbowałam suszyć suszarką, udało się połowicznie. Koniecznie muszę jej kupić w czwartek szelki, bo strasznie się boję że wysunie mi się z obroży, ma taką małą główkę. Założyłam jej dwie obroże i dwie smycze ale i tak się boję żeby mi się nie uwolniła z nich. Dostała też tabletkę na robale. Teraz położyła się na kołderce którą położyłam na podłodze i grzecznie leży. Na łóżko nie próbuje w ogóle wskakiwać, chyba wcześniej tego nie praktykowała. Na spacerze zobaczyła dzieci i strasznie się wyrywała, tak chciała do nich biec. Także myślę ze do dzieci sunia jak najbardziej . Z psami obcymi się na razie nie spotkaliśmy więc zobaczymy jutro jak do innych piesków. Moze gdzieś uda nam się spotkać kotka, to przetestujemy i na kotki:-). Jutro porobię jakieś fotki i wrzucę na wątek. Tak w ogóle to założę jej nowy wątek, żeby tu nie zaśmiecać:-). To na dzisiaj tyle, jutro kolejna porcja informacji:-).
  24. W sumie w Gorzowie robiłam 1 sterylkę, na zastrzyki musiałam jezdzić przez 3 dni chyba, potem na sciągnięcie szwów. I koszt wtedy była 320 zł + koszt ubranka dodatkowo. Ostatnie dwie sterylki robiłam w miasteczku połozonym 30km od Gorzowa bo tam koszt sterylki wyniósł coś ok.200zł. Antybiotyk był w tabletce i sama go podawałam przez 3 dni, szwy były rozpuszczalne. W cenie otrzymalam chyba jeszcze ubranko posterylkowe. Z tym ze tam sterylki są robione w ciągu tygodnia , w soboty nie a to dla mnie problem bo mam w pracy ogromny problem z urlopem. No ale zobaczymy, moze coś wykombinuję. Zastanawiam sie tylko dlaczego jeden wet robi sterylkę za 200 zł a inny woła 360zł!!!!
  25. [quote name='Anula']Nie wiem,czy tak szybko sterylka wskazana.Trzeba sunię odrobaczyć,nie wiadomo jak z pasażerami na gapę.Przed sterylką musi być zbadana.Jeżeli trzeba wyczyścić ząbki to dobrze by było to zrobić razem ze sterylką.Ja piszę o tym aby czegoś nie pominąć.[/QUOTE] Jutro podam suni pierwszą tabletkę na robale i tak myślałam zeby może już gdzies koło piątku zrobić sterylkę. Myślisz Anula ze to za wcześnie? Trzeba odczekać więcej czasu? Jeśli tak, to można zrobić później, w jakiś piątek tak żeby potem przez weekend mieć ją na oku. Ząbki podobno są ładne, tak wyczytałam na wątku, no ale zobaczymy jutro. Ciekawa jestem ile mała moze mieć lat, na ile ją wet oceni:-).
×
×
  • Create New...