Jump to content
Dogomania

kiyoshi

Members
  • Posts

    23497
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    42

Everything posted by kiyoshi

  1. Na koncie mam kolejne wpłaty za które z caego serca dziękuje <3 20 zł od sybil 20 zł od Ainana 30 zł od Małgorzta M. (wpisano dla Krokusa) 50 zł od kasi z fb :) :) Szira w sobote juz ostatecznie przeprowadza sie na swoje, jutro ma jeszcze ściągnięcie szwów po sterylce ;) będzie mieszkała w Zielonej Górze, Hanią ja zawiezie od razu zerknie na dom ;) 17tego natomiast przejmuje ex radysianke Mambe z Fundacji Jedno Serce nie da Radys. Mamba przyjedzie do Anecik :)
  2. możecie w programie zapisać maksymalny czas pobytu psa w tym punkcie nim trafi do schroniska...np. 30 dni...wiele psów w tym czasie moze znaleśc dom.... to własciwie jedyne :( Przekształcenie przytuliska w schronisko wyszło by moim zdaniem z korzyścią dla gminy. Kasa zostaje na miejscu- w gminie! nie idzie za psem w obce ręce...Najważniejsze to czy ten punkt znajduje się 150 m od innych zabudowań uzyteczności publicznej i domostw? tu jest największa bariera...jeśli tak, to sądze, że reszte można spełnić. UG może wprowadzić uchwałą zasady funkcjonowania schroniska...Własnie jestem na etapie przerabiania tych wszystkich dokumentów. U nas na terenie jesli zaczną zamykać przechowalnie to albo któraś otworzy swój schron i przejmie psy z innych albo pozostaną nam Wojtyszki czy inne schrony oddalone setki km..najbliższe miejskie schrony nie chcą podpisywać dodatkowych umów... Problem jest naprawde bardzo powazny :( śmieszne, że po "zamknięciu" radys wszystcy krzyczą by gminy zajmowały się swoimi psami...a jak się zajmują, to się okazuje że bezprawnie...cóz- jaką gmine stać na budowe takich kompleksów jakie są wymagane dla schronisk? tragedia :( :(
  3. Tragedia :( :( Punkty przetrzymań nie spełniają norm rozporządzenia z 2004 roku...pisałam o tym już...Rozporzadzenie to nie ma nic wspólnego z troską, dbaniem, kochaniem psów...a jedynie żeby były odpowiednie budynki i odległości :( :( :( czy wolontariusze będą walczyć o przekształcenie punktu w schronsiko??? wiesz coś może? My tez siedzimy jak na bombie...po interwencji w Radysach kontrole są WSZĘDZIE...zamykają dobre punkty na granicy prawa....a mordownie jakoś nie specjalnie- bo tam spełnione są wszystkie punkty rozporządzenia :( Co robić??
  4. Ale gdzie te ogłoszenia można znalesc? Na olx czy jakaś ich strona? Jak Twoja córka znalazła swojego psa?
  5. wow!! czyli dane z Bozu się potwierdzają, to rewelacja :) oni mają tam baardzo dużo adopcji na ok. 500 przyjetych psów w roku ponad 400 idzie do nowych domów. Musze poszperać czy ten schron ma jakąs strone swoja, ale to w wolnej chwili
  6. wpisz w wyszukiwarce: boz.org.pl/monitor w tym okienku GMINY wpisz nazwe swojej, ok i juz widzisz co w jakim roku tam było ;) a jak szukasz schroniska to w drugim okienku podmioty wpisujesz nazwe, ok i juz widzisz dane ze schronisk ;)
  7. Jeszcze tyko tą ważną strone wstawie :) tutaj zobaczycie ile psów i ile kasy "przechodziło" przez Waszą gmine w kolejnych latach ;) http://www.boz.org.pl/cgi-bin/sas.cgi ps. ten schron z którym Wasza gmina ma podpisaną umowę "NowinyMed" ma nieprawdopodobnie niską śmietenośc psów - 4 % ! wow! znacie to schronisko??
  8. tak, to prawda...:) :) trzymam za Was mocno kciuki <3 <3
  9. w dziennikach urzędowych...to aktualnie obowiążujące u Was prawo. Chciałam sprawdzić pod kątem tych sterylizacji w punkcie przetrzymań, ale faktycznie zgrabnie napisali że sterylizują psy w schronisku! ( a umowe macie z Kielcami)...ani słowa o tym w punkcie...eh...ja jestem wielką przeciwniczką dopłacania do psa:( tymbardziej że w programie napisali też jakie warunki adopcji są wymaganie czyli: traktowanie psa zgodnie z ustawą o.o.z. a przeciez wiemy że zgodnie z prawem pies np. może być na łańcuchu o ile ma on 5 metrów...i co wtedy? dziad dostanie 200 zł, zapnie psa na łańcuch...nie wiem, bardzo mi się to nie podoba :(
  10. Ważny dla Was dokument: program opieki nad zwierzętami bezdomnymi z gminy Orońsko. Pewnie znacie, ale wstawie, bo jest tu bardzo ciekawy punkt 11 !!!! dopłata do adopcji psa 200 zł!!! (CZY KTOS ZWARIOWAŁ??) może powinnyście pilnie negocjować z wójtem by zamiast tej idiotycznej dotacji - zamienić to na bon na sterylizacje adoptowanego psa w nowym domu!! http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/U73/2020/93/4253.pdf#zoom=90
  11. Bardzo ciekawie sformułowane to drugie zdanie Elunia......nawet nie chce zagłębić się w analizie bo nie wyjdę z szoku przez tydzien
  12. Wiem że dużo tutaj ludzi się angażuje ale jeśli ma w miarę dobra opiekę tam gdzie jest to......... Jak on się czuje?
  13. Właśnie z tych względów wszystkie punkty przetrzyman są nielegalne :( ponieważ nie dopełniają nawet połowy wymogów dla schronisk wg rozporządzenia z 2004.... W każdej takiej przechowalni warunki są takie same- brak zaplecza weterynaryjne, brak przeszkolonego personelu, brak odpowiednich pomieszczeń. Bez wolontariuszy takie miejsca są bardzo źle :( ale z wolontariatem mogą funkcjonować naprawdę super i z korzyścią dla zwierząt które mogą być lepiej zopiekowane, lepiej wydane do adopcji To taki paradoks:) U nas w przytulisku tezmamy jednego.pracownika który nie wchodzi do.kojcow bo psy go gryzą. Karmę trzymamy w plastikowym kontener ę tzn w nimmamy metalowe wiadro na wor karmy plus miski, smycze też tam.sie mieszczą. Zrobię zdjęcie za pamięci :)
  14. my w gminnych kojcach nie sterylizujemy zwierząt. Wydajemy "bon" do wykorzystania po adopcji tzn. rodzina adopcyjna dowozi psa na zabieg w wyznaczonym terminie. DOmyślam sie, że nie macie na miejscu ani pomieszczenia dostosowanego do przetrzymania psa po zabiegu ani przecież pracownika całodobowego (jest tam w ogóle jakiś pracownik?). Inne wyjście to zabieranie psów na dt na kilka dni po zabiegu lub faktycznie dogadanie się w lecznicy by piesek mógł zostać na kilka dób. Z weterynarzem starajcie się nie generować konfliktów ale pokazać jednoznacznie że jesteście śwoadme, co nalezy do jego obowiązków i będziecie to egzekwować ;) będzie dobrze, z czasem się to wszystko zacieśni. Tu strona mojego przytuliska do poczytania, przeglądniecia https://www.facebook.com/przytuliskoczermin/
  15. Dexterki jest pod Opolem więc byłoby po drodze ale wątpię by miala miejsce. Pytałam ja jakiś czas temu to kolejka jak nie wiem :( ale dla niego wystarczy kenel byle był na oku....moze się zgodzi? Eh nie wiem co radzić :(((
  16. I ja podczytuje. Sama również jestem wolontariuszka w takiej gminnej przechowalni już ok 4 lat :) Fajnie że jesteście!!!! Brawo! Mogę spytać czy Wasza gmina ma umowę z jakimś schroniskiem? Od kiedy działa ten punkt? Początki będą może trudne ale z czasem gmina zobaczy ile ma korzysci z Waszej pomocy wtedy będzie czas by negocjować np lepsza karmę :) u nas na początku psy jadly resztki że szkoły teraz jedzą BRITA którego zamawia UG :) Pieski cudne, na pewno szybko znajdą domy
  17. nasz Bunia była po znajomości u schroniskowego weta...chociaż to nie on się nią opiekował, tylko jego córka, świeżą absolwentka weterynarii z podejściem jeszcze takim szczerym.....:( taci weci to skarb i niestety nie wszędzie się trafiają :( :(
  18. Basiu...a może tak jak z Bunią było moją....dać psiaka na kilka dni do lecznicy (Bunia była 5 dni) wtedy będzie miał kroplówki, leki, a potem zabrać go do kikou...Przeciez on nie będzie na tych kroplówkach wieczność....Wiem, że łatwo się mówi :( :( Nie chce się wymądrzać :( ani panoszyć po nie swoim wątku, gdzie mało co moge pomóc...tak tylko głośno myśle :( tutaj jest wątek Buni: https://www.dogomania.com/forum/topic/352007-malutka-babinka-na-granicy-życia-i-śmierci-poza-planem-co-było-robić-pod-opieka-w-psiarek-a-teraz-ma-nowy-dom-pod-puławami/
  19. Przed chwilą przelałam 351 zł spadku po naszej staruszce Buni, na konto Rafika. Wpisałam w tytule Staruszek rafi od kiyoshi. Jeśli dasz rade potwierdzić, to będe wdzięczna- tu i na wątku Buni. Boje się pytać o aktualną sytuacje pieska, żeby znowu się komuś nie narazić... więc po prostu trzymam mocno kciuki, żeby udało się wyleczyć tego ślicznego pieska, żeby udało się znaleźć dla niego miejsce...
  20. Kochani, nikt nic nie napisał, więc uważam, że się zgadzacie z decyzją o przekazaniu spadku po Buni na leczenie i ratunek dla staruszka z wątku Ewu- Rafiego... https://www.dogomania.com/forum/topic/352245-rafi-wyniszczony-staruszek-gaśnie-w-schronisku-czy-jest-dla-niego-nadzieja/page/2/Spadek wynosi 351 zł Jeszcze raz z całego serca wszystkim dziękuje <3 <3 gdy Bunia pojawiła się na naszej drodze, bałam się potwornie jak ja tą babinkę uratuje, skąd wezme pieniądze, kto ją przyjmie pod swój dach, czy kiedykolwiek znajdzie dom??? Mnóstwo było niewiadomych i lęku, ale praktycznie od razu pojawiliście się WY <3 <3 Z wpłatami, bazarkami, fantami. To wszystko dodało skrzydeł :) dzięki Wam nie poddałam się i walczyłam o ten dom dla BUni- i udało się :) DZIĘKUJE z całego serca ANECIK!!! i ARKOWI. Zadzwoniłam że mamy taka Bunie i Aneta ani chwili nie zwlekała, stanęła na wysokości zadania. Arek praktycznie od razu wsiadł w auto. Jestem tak wdzięczna, tak ogromnie <3 <3 <3 DZIĘKUJE WAM WSZYSTKIM Z CALEGO SERCA! Przelałam dziś pieniązki, wstawiam printscreen z konta potwierdzający przelew, gdyby Ewu nie miała czasu potwierdzić.
  21. nie wiem..nie potrafie zrozumiec tych ludzi. Juz 3 ci raz zmieniaja zdanie. Dziewczyny były tam na wizycie poadopcyjnej i niczego niepokojącego nie zauwazyły. NIby tym razem chodzi o to, że sunia przeskakuje jakiś prowizoryczny płotem, który Pani jej wygrodziła na terenie ogrodzonej posesji! czyli przeskakuje go i chodzi po całej posesji, a ma nie przeskakiwac. Drugim kłopotem jest to, że chodzi ZA ta Panią. Wtedy jak jest za to ją zaczepia itd a jak jest przed to ucieka przed Panią..... Nie rozumiem nic z tego. uważam, że pies jest delikatny, na pewno zagubiony i lękliwy a Ci ludzie wcale a wcale nawet go nie lubia. W poniedziałek zajme sie tematem. A na szybko wstawiam post jaki dziś rano pokazał się na stronie Fundacji Jedno Serce: ️️️PILNIE szukamy lekarza, który pracuje w Aninie w Narodowym Instytutucie Kardiologii. ️️️ PROSIMY Was o pomoc. Pomóżcie nam nawiązać kontakt z osobą która nam pomoże. ️️ Liczy się każdy dzień ️️️ Jeśli nie możesz nam pomóc, udostępnij ten post - błagamy ️️️
  22. na te domki z fb radze uważać...przepraszam, ale ja mam główne złe doświadczenia z tych "cudownych" facebookowych domków.... :(
×
×
  • Create New...