Jump to content
Dogomania

kiyoshi

Members
  • Posts

    23497
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    42

Everything posted by kiyoshi

  1. z naszego Cypiska prawdziwy intelektualista:evil_lol:
  2. A mi się Frania bardzo podoba:) jako, że jest teraz bumm na stare imiona, Frania jest bardzo na topie:cool3: śliczna sunia! zapisuje!
  3. dziękuje aeriel:) masz racje, im więcej ogłoszeń tym większa szansa! mam nadzieje, że w sobote uda się zrobić Mobiemu nowe zdjęcia w dziennym świetle, które pokażą jakim cudownym jest pieskiem!!! ktoś musi go zauważyć:)
  4. Piękna suczka, że też nikt jej jeszcze nie wypatrzył.....:(
  5. Nie wiedziałam, że Inka jest taką ślicznotką dopóki nie przypatrzyłam się jej dzisiaj:))) piękności- powodzenia:D
  6. Kolejny spacerek z Mobim zaliczony...mam wrażenie, że rozpoznał mnie, gdy podeszłam pod jego boks...ale znów strach był silniejszy i pani Ania musiała wykorzystać swe psio-terapeutyczne zdolności i ruszyć do akcji, by namówić malucha na kolejny spacer:( Biedaczek...tak bardzo by chciał!!! ale tyle wokół niego niepewności:( Spacer był jak zawsze wspaniały. Moby grzecznie chodził przy nodze, namawiał do zabawy inne psy (na ogół mniej entuzjastyczne od niego), pozwalał się głaskać!!! a nawet PRZYTULAC!!! w końcu 'zasłużyłam' również na cudownego psiego liza w policzek- naprawdę Moby to zrobił:) Zjadł ślicznie kilka parówek....schronisko nie służy mu i coraz więcej żeberek można policzyć na tej drobince:( Widze jednak, że przełamuje się i coraz wyraźniej pokazuje jak bardzo brakuje mu ciepła, jak bardzo marzy o oparciu w 'swoim człowieku'!!! Powrót do boksu był bolesny...Moby patrzył na mnie takim smutnym wzrokiem.... Domku dla Mobiego, gdzie jesteś???? Na pewno wiele jest tu osób, które marzą by pomóc właśnie TAKIEMU psu....z pozoru 'trudnemu', w rzeczywistości najbardziej oddanemu, wdzięcznemu przyjacielowi o jakim można zamarzyć. Ten piesek naprawdę potrzebuje pomocy.... [img]https://lh3.googleusercontent.com/-uAEtwJmOlgA/Tvyoj-qnpbI/AAAAAAABdFg/yI-oyE-5yzc/s640/P1040940.JPG[/img]
  7. Szczęściara z tej naszej Calineczki:) Będzie miała taaaki dobry domek:D
  8. Trzymam kciuki, żeby pani wybrała właśnie naszą terrierowatą sunię...Kesi zasługuje na domek!! jest przekochana, a tak długo czeka na swoją szansę:(
  9. wow...banerki jak zawsze rewelacyjnie...kolorystyka i sam pomysł- jestem pod wrażeniem!! Bardzo dziękuje- na pewno pomogą Mobiemu znaleźć ten jedyny dom! proszę się również 'częstować':)
  10. To prawda, prawdziwy z niego przystojniak:) Przydałyby mu się zdjęcia w dziennym świetle, które pokażą jego urodę w pełni- mam nadzieje, że to już w sobotę. Póki co- czekam do czwartku. Ciekawe czy Moby będzie mnie pamiętał....
  11. wow!! bardzo serdecznie dziękuje za tyle ogłoszeń dla Mobiego!! Ciesze się, że psiaczek ma tak silne wsparcie wolontariuszy! Mam nadzieje, że ktoś się odezwie i że psina nie zagrzeje miejsca w schronisku... DZIĘKUJE JESZCZE RAZ!
  12. [url]http://tablica.pl/oferta/sliczny-moby-klebek-strachu-domek-poszukiwany-IDBnep.html[/url] Pierwsze ogłoszenie Mobiego, bez pięknych zdjęć, ale warto spróbować:) Trzymajcie kciuki!
  13. A mi i tak najbardziej podoba się Bożenka w czerwonym dresie:D super zdjęcie, no i oczywiście- wspaniałe psiaki:)
  14. Aeriel jesteś wielka! Fafik wygląda bombowo w kapeluszu! Czyżby wybierał się na Sylwestra!!? :loveu:
  15. Biedna Calineczka...takie kochane i śliczne maleństwo...oby znalazła domek w którym zawsze ktoś przy niej będzie...
  16. Jestem u Inki! trzymam kciuki za dobry domek dla niej:)
  17. Bardzo dziękuje wszystkim za obecność:) Jestem myślami z Mobim, cały czas przypominam sobie jak dziwie patrzył na mnie, gdy znów wrócił do swojego boku, a ja odchodziłam...popatrzył na mnie tak, jakby zupełnie nie wiedział o co chodziło z tym spacerem???? Biedny piesek. Musi znaleźć wyjątkowo ciepły dom!
  18. zapraszam na wątek Mobiego! kochanego psiaka, którego porównać można ...............do kłębka strachu:( Domek pilnie poszukiwany [url]http://www.dogomania.pl/threads/220166-Poka%C5%BC-mi-%C5%BCe-warto-ufa%C4%87!-Podaruj-bezpieczn%C4%85-przysta%C5%84!-Moby-szuka-domu[/url]
  19. [SIZE=4]MOBY WRÓCIŁ Z ADOPCJI![/SIZE] A OTO CO SIĘ OKAZAŁO: Okazało się, że opiekę nad nim przez całe życie sprawował starszy Pan. Niestety jego zdrowie zaczęło szwankować. Trafił do szpitala, rodzina natomiast oddała Mobiego/ Ciapka do schroniska. Pan jednak dostał w szpitalu przepustkę i gdy miał wrócić do domu, córka/wnuczka tego Pana postanowiła zrobić mu przyjemność i na czas przepustki zabrała Mobiego z powrotem....do jego prawdziwego domu...to była jego adopcja, z której tak się cieszyłam:( Potem oczywiście Pan znów do szpitala a Moby znów do schroniska. Spełnił swoje zadanie, pobawiono się nim chwile, więc nie jest już potrzebny! Nawet nie chce myśleć jak czuje się ten psiak...sam do końca nie jest pewien...czy jest zabawką...czy jednak ma prawo do UCZUĆ! [SIZE=4][COLOR=darkred]PORZUCONY, WYKORZYSTANY, ZREZYGNOWANY- PROSI O DOM!!! [/COLOR][/SIZE] A TAK SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO: Moby to przeuroczy piesek o krótkiej, ślicznie umaszczonej sierści i delikatnym, słodziutkim pyszczku, który sprawia, że piesek, pomimo wieku, wydaje się być nadal szczeniaczkiem. W rzeczywistości ma ok. 2,5 roku, waży 9 kg i mierzy 43 cm w kłębie. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-7fuA_B7M4tQ/TxGUDwSEnsI/AAAAAAABgbo/RlhyIHhb4BA/s640/IMG_0105.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-R0zQloczOGw/TvyomPE3PaI/AAAAAAABdFo/_c4YpAIR_ps/s512/P1040942.JPG[/IMG] Wystarczy jednak spojrzeć w jego oczy, by zrozumieć, że historia, którą ten piesek ma do opowiedzenia pełna jest strachu, niepewności i smutku.... Moby nie prosi o pieszczoty...jest zamknięty w sobie, unika kontaktu, z wielkim trudem udaje się w ogóle namówić go na opuszczenie boksu i wyjścia na spacer. Ktoś z pewnością zafundował mu piekło na ziemi, dlatego Moby uważa na każdy ruch....czuje się szczególnie niepewnie gdy 'coś' atakuje jego tył (w czasie spaceru kilka razy smycz owinęła się wokół jego 'tyłu' i wtedy piesek aż nieruchomiał w oczekiwaniu co może go spotkać!) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Ru0y4ULOrvc/TvyolAiLjGI/AAAAAAABdFk/F647vlypJVk/s640/P1040941.JPG[/IMG] Moby jest nie ufny...to prawda...nie wykazywał jednak żadnych oznak agresji w stosunku do mnie czy kogokolwiek innego. Bardzo grzecznie chodził na smyczy...troszkę tak, jakby powolutku, na paluszkach oceniał sytuacje- gdzie jest, z kim idzie i czy na pewno jest bezpieczny? Po pewnym czasie spokojnie usiadł i pozwolił głaskać się za uszkiem...wciąż jednak dało się wyczuć w nim napięcie. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-UgwfoYqnoTo/Tvyoi9kMeoI/AAAAAAABdFc/9nuLy5VW12o/s640/P1040939.JPG[/IMG] Moby nie potrzebuje dużej dawki ruchu. Bardzo grzecznie chodzi na smyczy. Nie szczeka. Do innych psów podchodzi z zaciekawieniem, bez żadnych oznak agresji. Bardzo ładnie 'częstuje się' parówką z ręki. Mimo, że jest taki chudziutki grzecznie czeka, aż poda się mu jedzonko. Moby byłby doskonałym towarzyszem osób starszych, najlepiej nie aktywnych juz zawodowo. przede wszystkim jednak potrzebuje on opiekunów dojrzałych i świadomych! Przyszły opiekun będzie musiał zrozumieć, że piesek ten potrzebuje czasu, cierpliwości, uwagi i ciepła. Jednak jestem pewna, że przy odpowiednim traktowaniu- zaufa! a gdy zaufa stanie się najwierniejszym przyjacielem na długie lata. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-oWAeZSJ7ulI/TvyoqkEXbEI/AAAAAAABdGA/4m4qcrO9yk4/s640/P1040946.JPG[/IMG] Moby czeka na swoją szansę w schronisku. Z całego serca wierzę, że juz wkrótce jego los się odmieni!! [SIZE=5]Kontakt w sprawie adopcji:[/SIZE] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], tel: 605886434
  20. Madziu, piękna jest ta Twoja nowa podopieczna:) jestem i zapisuje!
  21. A ja chciałabym jeszcze dodać to, co często podkreśla Fafikowa Ania- piesek jest bardzo łagodny i mógłby być doskonałym przyjacielem dzieci (może nie maluszków, ze względu na swą wielkość, ale na pewno dzieci w wieku szkolnym:))....ale więcej (zdecydowanie) powiedziałaby o nim Ania, która- mam nadzieje- wkrótce tu do nas dołączy:D
  22. Też jestem i zapisuje:) mam nadzieje, że Smyk szybko zajdzie dobry domek, bo to fajny piesek...byłby doskonałym towarzyszem osób starszych:)
  23. Jestem u ślicznotka...zauważyłam że ma bardzo malutki ogonek?? Spróbuj Madziu (lub Bożenko) ogłosić go też a cafeanimal...do mnie z tamtąd dzwonili:) trzymam kciuki!!
  24. Uwielbiam Śnieżke, to jeden z najpiękniejszych psów w schronisku. Bardzo długo czeka już na swój domek! Może ten wątek przyniesie jej szczęście? Trzymam kciuki!
×
×
  • Create New...