-
Posts
7379 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gosia2313
-
Dunia - MA DOM!! Najlepszy na świecie!!! Dziękujemy!!
gosia2313 replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Jeśli wszystko z Kłapaczek pójdzie dobrze, czyli po karmie wyzdrowieje, to ja mam dużo fantów. Jeśli ich właścicielki się zgodzą to mogę zrobić bazarek dla Duni ;)) -
[Śląsk] Astor- ocalały z pogromu pręgowany, łagodny amstaff- za TM?
gosia2313 replied to Jenny19's topic in Już w nowym domu
[quote name='leonarda']Szkoda..:roll: ale u Bisia też trochę trwało i w końcu przyszło. Wiadomo, trzeba poczekać. Oby tylko krótko. Jenny - chcesz pożyczyć szelki na spacery z Astorem? Mam u siebie te, które przysłała baster i lusi dla Bisia i których nie zdążył ponosić. Będę w sobotę, to mogę przywieźć.[/QUOTE] leonarda, Astor (ani żaden amstaff, a w środę przyjechał nowy) już nie będzie wychodził na spacer :( Chyba, że jakoś uda się przekonać pracowników -
Jeśli na prawdę ma 5 lat a nie 8 czy 10 to dla niego lepiej - byłby bardziej adopcyjny, a jak wyzdrowieje to już w ogóle : ) Poza tym, gdyby Kłapacz nie wyzdrowiał przez czas wakacji to fundacja postara się coś wymyślić, żeby go wyciągnąć, a żeby nie płacić ponad pół tysiąca miesięcznie. A póki co nie ma się co martwić tym, co będzie we wrześniu bo dopiero kończy się czerwiec , do września pies może być zdrowy lub nawet płaszczyć swój tyłeczek w nowym domu :)) Czego mu z całego serca życzę!:loveu: PS: Jutro kupuję karmę i jadę do Kłapa z pierwszą porcją. :cool3: W sobotę kolejna porcja - jest wolontariat, a w niedzielę ok 16 też przyjadę - uprzedzę jeszcze kierownika i pracowników i może udałoby się wziąć Kłapciaka na spacer nad staw (jak pogoda dopisze) :) Już 3 osoby są chętne do pomocy Kłapciakowi : ) - przywożenia karmy i wyprowadzania go :)) Jeśli ktoś mógłby regularnie co jakiś czas - dogadam się i przekażę część karmy.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Beatkaa']a co z tym leczeniem???[/QUOTE] Co do leczenia - wetka mówiła tylko o odstawieniu wszystkiego innego i dawaniu tylko karmy. + od środy 15 pies w schronisku miał podawany antybiotyk, który dostał na tydzień ,czyli dzisiaj wziął ostatni raz.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Martika@Aischa']Gosia2313 możesz mi powiedzieć gdzie są moje posty w których proszę abyś napisała do osób które deklarowały stałe deklaracje na hotel ??? oraz osób które deklarowały wpłaty na karmę jeśli psiak pojedzie do hotelu ??? gdzie jest mój post gdzie jasno i wyraźnie jest napisane że rezygnuję ze stałej deklaracji bo NIE będę utrzymywała psa w schronisku gdzie jest bez szans ?????????????[/QUOTE] Posty usunął admin. Dotarło do mnie, że nie będziesz płaciła - rozumiem. Jak już napisałam w poprzednim poście wszyscy ludzie, którzy pieniądze wpłacili lub się zadeklarowali wiedzą, że kasa pójdzie na karmę. Większość nie ma nic przeciwko, a kilka osób jeszcze nie odpisało.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Beatkaa']Przy nieżycie jelit...nie wiem czy kupowanie karmy ma sens. "Leczenie. Leczenie nieżytu jelit rozpoczynamy od 1—2-dniowej głodówki, podczas której zapewniamy psu świeżą wodę do picia. Następnie odżywiamy go tylko kiełkiem ryżowym, potem z dodatkiem gotowanego mięsa mielonego. Równocześnie rozpoczynamy leczenie homeopatyczne. a. W przypadku wodnistego stolca podajemy zwierzęciu Arsenicum D12 po 1 kropli w 1 łyżeczce wody 3—4 razy dziennie. b. Jeżeli chorobie towarzyszą gwałtowne rozwolnienie i bóle, podajemy 2—3 razy dziennie Mercurius corresivus D6 po 1 kropli w 1 łyżeczce wody. Jeżeli zauważymy, że zwierzę ma kurcze brzucha, przykładamy mu na brzuch termofor z gorącą wodą." Skoro jesteś tam codziennie to chyba to nie kłopot by się tym zająć ;) a pieniądze miały być na hotel a nie karmę,to przecież pieniądze tych ludzi i mają prawo wiedzieć na co idą...[/QUOTE] Proszę Was nie martwcie się już o nie swoje pieniądze. CI ludzi wiedzą na co idą te pieniądze, napisałam im wszystko, że będą przeznaczone na karmę a nie na hotel i większość się zgadza i nie ma nic przeciwko. na resztę odpowiedzi poczekam, gdyby ktoś nie chciał - pieniądze zwrócę.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Już poprawione - pierwszy post ;) Powiem szczerze, nie chcę mówić, że starczy czy nie, bo znów się ktoś uczepi, że robie zamieszanie. Nie mam pojęcia przez jaki czas on będzie musiał tą karmę jeść:roll:. Wetka mówiła, że 6 tygodni to jest mniej więcej czas w jakim goją się jelita. Ale jak mówiła p. Aneta może być też tak, że do końca życia będzie musiał być tylko na tej karmie, ale wtedy pomyślimy co z nim zrobić, bo do końca życia w klatce być nie może. Ale liczę na to, że po tej kuracji wszystko wróci do normy :cool3: Zobaczymy jakie zmiany będą po 2-3 tygodniach. I co powie po 6 tygodniach. Wtedy będę mogła napisać, czy pies jest zdrowy czy musi jeszcze przez jakiś czas jeść tą specjalną karmę.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Czorcik']rozpisane jest źle , 10 zł od guliwer89 25 zł od czorcik Czyli rozumiem , że na karmę pieniądze ma ?? na cała kurację ??[/QUOTE] Już poprawiam ! Spisywałam z kartki którą dał mi tata, a tam było to w jednym przelewie - wiem już, że przelewałaś za siebie i za Guliwer89. dzięki za zwrócenie uwagi ;-) Pierwszą paczkę 14kg kupię mu i starczy na 35 dni wg moich obliczeń. Po 2 czy 3 tygodniach pojadę od weta, żeby dowiedzieć się czy są jakieś zmiany. Zależy od tego co powie, czy kupię następną paczkę 7,5kg czy kolejne 14kg.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
W piątek w gazecie MOTOjarmark ma się ukazać ogłoszenie Kłapacza. Nie będzie zdjęcia i prawdopodobnie malutko informacji, bo to są darmowe ogłoszenia. Ale z ciekawości sama kupię i zobaczę jak to wygląda. Następnie we wtorek w Jarmarku. I tak w każdy piątek i wtorek do końca lipca. Oprócz tego ma być również w gazecie Oferta w czwartki 30 czerwca i 7 lipca.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Dzisiaj wpłynęły pieniądze od : [B]erka[/B] - 50zł ( czekam na odpowiedź, więc póki co nie doliczam) [B]Renata N[/B]. - 50zł jednorazowo [B]ulek_85[/B] - 15zł za bazarek [B]Borsuq [/B]- 50zł [B]Guliwer89[/B] - 35zł ______________ Razem: 150zł
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='tayga']W Gubinie została porzucona sunia, właściciele na stałe wyjechali do Anglii. Psinka jest zdezorientowana, biega po ulicy, ale blisko domu. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/209793-Trzy-porzucone-suczki-spanielka-i-2-kundelki-jedna-w-ci%C4%85%C5%BCy-prosz%C4%85-o-pomoc"]http://www.dogomania.pl/threads/209793-Trzy-porzucone-suczki-spanielka-i-2-kundelki-jedna-w-ciąży-proszą-o-pomoc[/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images8.fotosik.pl/2153/553a4f30c712b752med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images8.fotosik.pl/2153/d90f92d0b198806amed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images8.fotosik.pl/2153/86f46feefbc1f250med.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] to ten sam o którym piszesz Fundacjo Medor ; )
-
Mam już miarkę z RC i wiadomość, że klatka będzie na miejscu w piątek rano, dlatego w piątek pojadę dać Kłapaczowi pierwszą porcję karmy. : )
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Idę wysłać paczki na bazarek dla [B]zmarcy[/B] i [B]Laveny[/B], a po drodze wejdę do weta i kupię miarkę do karmy, żeby nie brać karmy "na oko". PS : Gdybyście mogli to rzućcie okiem na te zdjęcia, to sąw sumie chyba najlepsze jakie ma Kłapacz. Musiałabym wybrać jedno do gazety, a kompletnie nie wiem które : ( Album Kłapacza : [URL]https://picasaweb.google.com/wolontariuszsc/Apacz314BoksNr35OpiekunGosiaR[/URL]
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
zostawię to bez komentarza. Tak jak już zostało napisane : chcesz pomóc pomagaj, nie chcesz to nie wchodź tu w ogóle i nie zarzucaj mi, że nic nie robię.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Zapomniałabym, wetka mówiła, żeby mu dawać 400gram dziennie, więc karma 14kg powinna starczyć mu na : 35 dni. Mam nadzieję, że dobrze policzyłam. 14kg - 14000g 14000g : 400g = 35 dni
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Allegro takie zwykłe ma zrobione i co 9 dni jest odnawiane. Teraz właśnie trzeba odnowić, jak będzie to wkleję linka. Zawsze ma dużo wyświetleń, ale póki co nikt nie dzwonił ;( Postaram się jeszcze go ogłosić w DZ. Zdjęcia postaram się jakieś nowe zrobić w sobotę. Na karmę uzbieram z bazarków, póki co na 14kg mam i kupię mu w piątek. Więc od soboty, jeśli przyjedzie klatka będzie mógł zacząć ją jeść. A potem może za 2 tyg pojedzie na kontrolę, czy mu się choć trochę polepszyło.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='bela51']Nigdzie nie napisałam, ze masz go gdzies ! Ale zalozyłas wątek niedawno, a pieniadze same z nieba nie spadna. Trzeba rozsyłac zaproszenia, zorganizowac jakies bazarki, cegielki, jest wiele mozliwosci. A Ty zrezygnowałas po miesiacu, w momencie, gdy brakowalo Ci 70 zl stałych deklaracji. Lezy mi na sercu los tego starego psa i chciałam zangazowac sie w pomoc dla niego. Ale z takim nastawieniem, jakie teraz zaprezentowałas, to zastanawiam sie, czy to dobry pomysł. Wszyscy wiedza jaką opinia ciesze sie schron, w ktorym przebywa Apacz. Sadzisz, ze sama karma mu pomoze wyzdrowiec? A co bedzie we wrzesniu z Apaczem? Bo wnioskuje z tego co piszesz, ze jeszcze chodzisz do szkoły. Kto sie nim zajmie? Dlaczego nie chcesz dozbierac brakujących 70 zl stałych deklaracji ??? Czegos tutaj nie rozumiem. I chyba nie ja jedna.[/QUOTE] Chyba czegoś nie zrozumiałaś. [B]70 zł brakuje do samego hotelu, a gdzie szczepienia, wet i KARMA!!??.[/B] Myślisz, że lepszym rozwiązaniem od schroniska będzie umieszczenie psa w hotelu gdzie zdechnie z głodu, bo nie będę miała kasy na karmę? A po drugie o ile mi wiadomo dałaś 10 zł jednorazowo a wymagasz najwięcej. Jeśli masz fundusze to proszę, ja go wyciągnę, a ty mu będziesz płacić 280zł za hotel. jeśli chcesz to powiedz w prost to zwrócę Ci te 10zł, ale nie pisz mi więcej, że chce żeby pies zdechł w schronisku. Robię co mogę, rozsyłam ogłoszenia i prośby gdzie się da, znam psa osobiście i wierz mi, że zależy mi na nim bardziej niż Tobie. Nie mam zamiaru wdawać się więcej z Tobą w dyskusje, które nic psu nie pomogą. Jest decyzja co z nim na wakacje, tym co po wakacjach nie mam zamiaru martwić się teraz, bo może to tego czasu pies wyzdrowieje. Wątek o ile też nie zauważyłaś założyłam już w kwietniu. [B] Kamila[/B] - Kłapacz waży 23 kg - wiadomość od weta. Dzisiaj dostał ostatnie tabletki i za dwa tygodnie postaram się wziąć go na kontrolę, żeby zobaczyć, czy ta karma mu pomaga.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Kocurek']Gosiu Jesli chodzi o firme to odradzalabym.To przewaznie jest tak na poczatku ,ze pies siedzi w budce,a potem i tak laduje na lancuchu.Portierzy sie czesto zmieniaja-i przede wszystkim nie kazdy lubi psy. No i niestety ale tfu,tfu...niekiedy sie firma rozpada,a pies laduje z powrotem w schronisku. Znam wiele takich przypadkow.Moj tata pare lat pracowal w firmach jako portier....[/QUOTE] To tylko taka luźna propozycja, bo też sama wątpię, żeby chcieli za stróża chorego psa. Mimo wszystko dzięki za radę ; )
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='bela51']Gosiu, nie odpisałas na moje pytanie, czy Apacz ma umrzec w schronie ? Dlaczego chcesz zniweczyc zapał ludzi, ktorzy chcieli wyciagnąc Apacza do hotelu? Mieszkasz w K-cach, jak technicznie widzisz mozliwosc karmienia i doglądania Apacza? Będziesz codziennie przyjeżdżac? I liczyc na cud, ze ktoz zaadoptuje chorego, starego psa?[/QUOTE] Tak, mam bilet miesięczny i nie widzę najmniejszego problemu w jeżdżeniu tam nawet co dzień. Po to rozmawiałam z kierownikiem i po to mam z nim "umowę", żeby była możliwość doglądania i karmienia psa. Fundacja przywiezie mu klatkę i do końca wakacji Kłapacz zostanie w schronie, a potem pójdę z nim na kontrolę do weta. Proszę, nie pisz mi takich rzeczy, jakby to ode mnie zależało czy on tam umrze czy nie ;/ nie chcę niczego niweczyć, tylko póki co nie ma nawet pełnych deklaracji na hotel, nie mówiąc już o karmie, ew leczeniu i profilaktyce ... Gdybym miała go głęboko gdzieś to nie zakładałabym mu wątku, nie ogłaszała, a tym bardziej nie zbierała kasy na karmę. Tylko zostawiłabym go tam bez żadnych leków czy możliwości wyzdrowienia. Tyle.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Kama83']ile Apacz moze wazyc? 20kg?[/QUOTE] ok. 25kg, zapytam jeszcze czy u weta go ważyli - może wiedzą.
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
POWSTAJE STOWARZYSZENIE STRAZ DLA ZWIERZAT
gosia2313 replied to Sylka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
44margo sugerujesz, że ta straż dla zwierząt która ma powstac na śląsku to ta straż opisana na stronie, którą podałeś/łaś?