Jump to content
Dogomania

gosia2313

Members
  • Posts

    7379
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gosia2313

  1. [quote name='TERESA BORCZ']Posłałam pełen namiar z nazwiskiem, mam gdzieś telefon, ale skoro sie zgadza to mozna na miejscu wszystko sprawdzić, zwłaszcza spaniela, bo ta "nasza "to ogromnie kłamie, no i wie z praktyki gdzie jest schroniisko!!!!! Nasz spaniel był gliwicki, w porę uratowany, przy wyciąganiu większej ilości psiaków dla cioteczek, czekamy na wyniki sprawdzania, by umieścić ją na ck w razie potwierdzenia/[/QUOTE] Chciałam napisać Ci wiadomość, ale masz pełną skrzynkę :( Napisałam do tej kobiety, żeby podała mi imię i nazwisko pod pretekstem zapisania sobie jej numeru w telefonie, póki co nie odpisała, ale jak tylko dostanę wiadomość to tutaj napiszę. Czy ta Wasza babka miała dziecko? I kiedy adoptowała spaniela? ta mówiła, że ma syna i 2 lata temu ( jeśli dobrze zrozumiałam) przeprowadziła się do s-ca.
  2. Tak sprawdzę ją. Przez telefon wydawała się całkiem w porządku, powiedziała, że o umowie i wizytach wie, że nie ma nic do ukrycia i się zgadza. Umówię się z nią może na piątek na wizytę przed :) [B] erka[/B] - dzięki za przelew :*
  3. Dzwoniłam do schroniska, pytałam ile będzie kosztowało wyciągnięcie Kłapacza ( wiecie, opłata za tzw "sprzedaż"), no i okazało się, że nie chcą za niego pieniędzy. Pan chyba kierownik powiedział, że jak tylko mamy kogoś dla niego to żebyśmy go brali. ;d i jeszcze żeby Wam poprawić humor - dzwoniła do mnie Pani która chce zaadoptować czarnego spanielka z naszego schronu i dzisiaj chyba pojedzie go zarezerwować. ; ))
  4. [quote name='saphira18']Hej może ktoś kojarzy psiaka:oops: albo szuka... W dniu 18 czerwca na festynie w Siemianowicach Śl.został przygarnięty pozostawiony na klatce schodowej w bloku duży czarny mix sznaucera.Psiak miał kolczatkę,jest grzeczny,zna komendy,dogaduje się z suczką amstaffką.Nie jest wygłodzony więc może się zgubił?. [IMG]http://images39.fotosik.pl/911/7f5ec97a5a34769e.jpg[/IMG][/QUOTE] Zobaczymy w środę ;-)
  5. [quote name='Asia & Ginger']Ja też się tym zasugerowałam i wpisałam w tytule wątku na spanielowym Katowice, ale już zmieniam. Miałam dzisiaj telefon od Pani ze Śląska, która chce adoptować spanielka (ma czarnego spanielka wykastrowanego) i szuka mu towarzysza, obojętnie czy suni czy psa. Poprosiłam, żeby zadzwoniła do Katowic, ale tam powiedziano jej, że nie ma już takiego spaniela (niedawno była spanielka od starszej pani, oddana bo pani nie mogła się już opiekować). Zaraz zadzwonię do tej Pani i powiem, że to jednak chodzi o Sosnowiec. :lol:[/QUOTE] SUPER ! Właśnie przed zajrzeniem tutaj ta Pani do mnie dzwoniła ; ) Spaniel jeszcze w schronisku jest, ale w środę rano jeszcze muszę się upewnić, czy będzie. W środę Pani ma przyjechać z synem, a w sobotę ( jeśli się spodoba) ze swoim spanielem zobaczyć czy się polubią ; )) Jacky był oddany przez starszą panią, która sobie nie radziła z nim, facet ze schronu powiedział, że pies był niesforny, ale nie wiem czy normalnie chciał się bawić itp. jak to pies, a ona po prostu ze względu na wiek nie dała sobie rady. jeszcze powiem Pani o warunkach adopcji ( umowa, wizyta przed i po adopcyjna) Pani dzisiaj jeszcze pójdzie do schronu zarezerwować spanielka ;)) ( mam nadzieję, że dadzą jej taką możliwość)
  6. [quote name='Cockermaniaczka']myslalam ze pies jest w katowicach,zasugerowalam sie chyba twoim profilem hehe. No to dobrze ze bez jajec chlopak:)[/QUOTE] psiak jest z S-ca. Mam nadzieję, że znajdzie domek !!!
  7. [quote name='TERESA BORCZ']cioteczki , litości jak on jest w schronie w S, to nie może tam zostać, to koszmar, on się tam musi załatwiać w boksie, bo nigdy sie psiaków nie wypuszcza, choć jest piękna trawka, musimy uzbierać jak najprędzej !!!! Może zostanie tak jak był Skoczek tyle że po naszemu!! erka ma racje płacenie na karmę t a m bezsens , żadnych gwarancji że pies to zobaczy!![/QUOTE] Tak, schronisko w S*******. Tak, tym bardziej, że teraz kończy się umowa na wolontariat i nie wiadomo czy i kiedy zostanie przedłużona. Jak rozmawiałam wczoraj z p.Anetą to w ogóle o tym nie pomyślałam, mówiłam że w wakacje rzeczywiście mogłabym do schronu częściej jeździć i dawać mu tą karmę, ale nie przyszło mi do głowy to, że jest koniec umowy i mnie nie wpuszczą mnie tam, bo na jakiej podstawie niby ....
  8. Oto przyszły kojec Kłapacza ; ) Bez zawartości ( czyli jak dobrze widzę Zoe i Raszki ;) ) oczywiście :evil_lol: [IMG]http://images39.fotosik.pl/911/9de22096e1418e21med.jpg[/IMG] Jeszcze tylko postaram się załatwić budę i będzie super ; ) Zaraz wybiorę się do weta spytać o ceny karmy i o ile starczy pieniędzy to w środę mu kupię :)
  9. [quote name='Cockermaniaczka']szkoda ze u was tych kastracji nie robia;/ pies piekny...oby nie trafil na kogos"madrzejszego inaczej"[/QUOTE] Ale u was to znaczy gdzie? Jeśli chodzi o Jacky'ego to powinien być wykastrowany już. Nie pisałam, bo opis skopiowałam z innego miejsca. Psy są zawsze kastrowane, zaraz po przyjściu praktyczne. Tylko suk się nie sterylizację, bo nie mają potem gdzie dojść do siebie, a z kastracją jest łatwiej ; ) [B]Tak więc na 90% Jacky jest wykastrowany ;))[/B]
  10. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']Możecie spróbować z hotelem u mojej teściowej, która ma hotel w Mikołowie. Warunki ma super bdb, na psach się zna, jest sędzią kynolog. i zajmuje się szkoleniem. Można spróbować negocjować z nią stawki. Może zmięknie jej serce. Nie wiem, czy ma wolne kojce. Na wstępie radzę powiedzieć, że Kłapacz jest zdrowy i ma tylko przejściowe problemy z jelitami. I że nie załatwia się w boksie. Namiary na stronie _Gostar- szkolenie psów. Można do niej zadzwonić, lub wysłać maila i przedstawić sytuację. Może na razie na miesiąc. Ja nie chcę się w to mieszać z powodów które zachowam dla siebie. Myślę, że można byłoby zaproponować stawkę ok. 300 zł (może zgodzi się np. za 250). Lepiej rozmawiać z nią, nie z jej pracownikiem. Zawsze to jakaś alternatywa. Ja mam sama w domu 5 psów, ostatni jest sznaps z katowickiego schroniska no i Perełka z niewydolnością nerek na karmie wet. do końca życia. Na razie nie składam stałych deklaracji, ale może coś dorzucę.[/QUOTE] dzięki za propozycję, ale nie mogę powiedzieć, że pies ma przejściowe kłopoty z jelitami, bo tego nie wiem. Wiadomo, że jest chory, ale nie wiadomo czy po karmie u przejdzie, czy będzie ją musiał już zawsze jeść. A po drugie też nie mogę zapewnić, że pies nie załatwia się w boksie, bo on cały czas będąc w schronisku załatwiał się do boksu, więc w hotelu raczej będzie robił to samo. Może się po jakimś czasie nauczy, żeby robić podczas spaceru, ale póki co nie mogę tego zagwarantować. U Emilki jest pewny hotelik, miejsce na Kłapaczyka już czeka i będzie pod dobrą opieką ; ) No i będę go mogła odwiedzać =) A cena jak już pisałam to 280 zł / miesiąc po obniżce ;-) A co do imienia. On w papierach ma wpisane Jumper, ale szczerze wolę coś polskiego, bo są ludzie, którzy angielskiego nie znają i zamiast Dżamper będą mówić Jumper ( tak jak w schronisku któryś z pracowników). A co do zmiany imienia, to na Kłapacza reaguje i gdyby zmieniać to musiało by być imię w wymowie podobne do Kłapacza ; )) Jakieś propozycje? ;>
  11. [quote name='Asia & Ginger']Jacky jest przepiękny! :loveu: Szkoda, że nie mam kolejnego domku czekającego na spanielka. :-? Wrzucam go na spanielowe.[/QUOTE]] Dzieki ;) Mam nadzieję, że jakiś miłośnik rasy się zgłosi w jego sprawie ; )
  12. Już dopisuję : ) Takie małe sprostowanie to jest Kłapacz, nie Klepacz :grins::shiny::D
  13. [B]mamy 20 zł rabatu na hotel[/B] ; ) czyli 280 zł na miesiąc + karma. O ile ogrodzenie w "Raszce" będzie gotowe to w środę Kłapacz pojedzie ;-) Jutro zadzwonię do Dziennika Zachodniego i dogadam się co do ogłoszenia. Gazeta idzie na całą Polskę - może to coś da? Trzeba próbować ; ) Dzięki Wam za pomoc w podjęciu decyzji ;*
  14. [quote name='Kocurek']Ja rowniez Gosiu wplace jak na razie jednorazowo jak bedzie na DT albo w hoteliku. Schroniskom w kwestii podawania karm rowniez nie wierze.... No i czekam na IBAN i SWIFT:) Trzymaj sie Klapaczku.Bedzie dobrze:)[/QUOTE] IBAN i SWIFT prześlę jutro ; )
  15. [quote name='Martika@Aischa']Myśle że na karmę zawsze można uzbierać z drobnych wpłat jednorazowych + bazarki Najważniejsze jest teraz zebrać stałe deklaracje ......brakuje 210 zł z tego co widzę ? :([/QUOTE] Licząc deklarację od Kamili - brakuje 190. Chyba zapomniałam dopisać deklaracji od mar_tiki jeszcze pisał jakiś Pan, podałam mu konto i pytałam o sumę, ale nie dostałam jeszcze odpowiedzi. + Pani z FB chce coś na niego przelać, po przejrzeniu domowego budżetu napisze czy stałe czy jednorazowe.
  16. Dzięki Kamila ;* Dostałam odpowiedź od Emilki i uradziłyśmy, że poczekamy tydzień, na próbę z karmą w schronie. Zobaczymy potem czy jest jakaś poprawa, jak nie to jedzie w przyszłą środę do Emilki do "Raszki" ; ))
  17. jakby się znalazł BDT to było by S U P E R ! No ale póki co chyba nie ma co liczyć na taki ; ( Napisałam jeszcze do Emiś, zobaczę co ona powie. Teraz już sama nie wiem co z nim zrobić ; ( Bo jak pójdzie do hotelu to trzeba będzie zapłacić 300zł za hotel i kupić karmę ( chyba, że p. Agnieszka zgodziłaby się za nią płacić).
  18. [quote name='erka']Ja deklarowałam wpłatę na karmę, bo miał być w hotelu. Nie wiem, czy zbieranie pieniędzy na karme dla psa w schronisku ma sens. Osobicie nie wierzę, żeby w schronisku dostawał tą karme , nawet , jak sie mu ją kupi, zbyt dobrze znam realia schroniskowe.[/QUOTE] Kurcze, jak tak piszecie to już sama nie wiem co lepsze. To znaczy hotel jest o tyle lepszy, że tam na 100% będzie jadł to co ma jeść no i będzie miał lepsze warunki. Ale co jak potem nie będzie pieniędzy, żeby płacić?? Oddam go z powrotem do schronu?? ;x
  19. Ja będę w wakacje częściej tam jeździła do niego więc mu tą karmę będę dawała, a mam nadzieję, że jak pracownicy będą widzieli, że ktoś tak bardzo tego pilnuje i psa także to nie stanie się nagle "agresywny", albo nie będzie się "dusił". Tylko jak się na spokojnie pomyśli o tym, to większość psów, które idą na DT już tam zostają na stałe, w hotelu na stałe być nie może. Jeśli znajdzie się dla niego ( a będę mu szukała) DT ( nie hotel) to sprawdzę od razu i go tam poślę ;-) Więc trzymajcie kciuki, żeby po karmie doszedł do zdrowia i żeby szybko znalazł DT lub DS ! ; ))
  20. [quote name='Katarzyna Starkiewicz']Jaką konkretnie karmę zalecił wet? Dla psów ze schorzeniami jelit zaleca się następujące karmy: 1. Trovet Intestinal 2. Royal Canin Intestinal 3. Eukanuba Intestinal Trovet jest chyba najtańszy. Z tego co przeczytałam, Kłapacz ma jeść specjalistyczną karmę przez 6 tyg, czyli ok. 1,5 miesiąca. Koszt karmy ok. 12 kg to +_ 200 zł. to powinno mu wystarczyć na ok. miesiąc. Ile jest konkretnie w tym momencie uzbieranych pieniędzy a ile brakuje. Na razie rozumiem zbierane są pieniądze na karmę, czyli ok. 200 zł. Czy Kłapacz dostaje lekarstwa?[/QUOTE] Dostaje jakieś tabletki 2x dziennie. Dostał je od wetki na tydzień. On ma teoretycznie jeść karmę przez MINIMUM 6 tygodni, ale dzisiaj dowiedziałam się, że może być tak, że pies do końca życia musi jeść specjalną karmę i nie można go "przestawiać" na zwykłą. No, ale zobaczymy jak to będzie w przypadku Kłapacza, może mu przejdzie po tych 2 miesiącach czy 1,5 m-ca. na razie jest stałych 100zł ; )
  21. [B]Kłapacz jednak zostaje w schronisku. P. Aneta postara się załatwić mu osobny boks. Jakby się zastanowić, to rzeczywiście hotel to nie jest idealne rozwiązanie. Koszt roczny to ponad 3600zł, a nie wiadomo ile pies tam będzie. Poza tym bardzo trudno jest wyadoptować starego psa z DT czy hotelu. :shake: Dlatego Kłapacz zostaje w schronie i stamtąd będzie szukał DT lub DS. Mam nadzieję, że mu się nie pogorszy i że wyzdrowieje! :razz:[/B]
  22. Widzę tu w sumie same amstaffy ale może znajdzie się trochę miejsca dla Bull Teriera? Oto psiak ze śląskiego schroniska : [COLOR=blue][B]Cziko - ma około 1 rok i kilka miesięcy. Do schroniska trafił 6 marca 2011r. Jest średniej wielkości, towarzyski, wesoły i kontaktowy. Łagodny w stosunku do ludzi. W boksie próbuje dominować i pokazuje kto tu rządzi. Psiak jest wykastrowany. Powinien trafić do doświadczonego domu. [/B][/COLOR] [U]Kontakt w spr. adopcji : [/U] Emilka - [COLOR=red][B]tel. 664- 768- 580[/B][/COLOR] mail : [COLOR=red][B][email protected] [/B][/COLOR] Zdjęcia psiaka : [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ZX0yxFNeuh8/TYjq-tQGc0I/AAAAAAAABjo/rm1tR-sCT_A/s512/21006b4b5d075011.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Xkb0Z-BkZ6E/TYjq-_LV9jI/AAAAAAAABj0/h8WtQU8aOCU/1288bcb41417d4e9.jpg[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-i66-hCKZjyY/TYjq_KDhKhI/AAAAAAAABj4/D3rdQQcuEAw/s512/3571b31580e06363.jpg[/IMG]
  23. [COLOR=red][U][B]NOWY SPANIEL ANGIELSKI DO ADOPCJI !!! [/B][/U][/COLOR] [B]Psiak czarnej maści. Ma na imię Jacky (Dżaki). Ma 5 lat. Do schroniska został oddany przez starszą właścicielkę, która nie radzi sobie już z opieką nad nim. Psiak jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi, nie wykazuje agresji. Miły, przyjacielski. Niewiele o nim wiadomo, ponieważ przebywa/przebywał na kwarantannie. Jesli tylko będzie ktoś chętny do adopcji psiaka to podaję kontakt - można się umówić, przyjechać i obejrzeć go na żywo, zobaczyć jaki jest : )[/B] Serdecznie zapraszam do poznania Jacky'ego . Kilka zdjęć : [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-6bs0AZ3FJBo/Tead9EZvFbI/AAAAAAAAGoE/NPKXaxENlVo/s720/DSC_2984.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-KNOrE_pDtzc/Tead-7CmPjI/AAAAAAAAGoI/BmTJLOgHNvA/s720/DSC_2983.jpg[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-iSeSFzHmW9E/Tead_nrDp6I/AAAAAAAAGoM/lOGi3XPGXlM/s512/DSC_2985.jpg[/IMG] [COLOR=blue][B]Kontakt : Gosia tel. 721 -035 -215 E-mail : [email][email protected][/email][/B][/COLOR]
  24. Kłapacz zaprasza na dwa bazarki na hotelik dla niego : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/209608-Ksi%C4%85%C5%BCki-ubrania-i-wiele-innych-na-stare-ONki-Agr%C4%99-i-K%C5%82apacza-27-czerwca-do-20-00[/URL] oraz [URL="http://www.dogomania.pl/threads/209735-MEGA-Bazar-na-psy-ze-schronu-w-Sosnowcu%21%21-Ksi%C4%85%C5%BCki-kosmetyki-bi%C5%BCuteria-i-wieel-innych%21"]http://www.dogomania.pl/threads/209735-MEGA-Bazar-na-psy-ze-schronu-w-Sosnowcu!!-Ksi%C4%85%C5%BCki-kosmetyki-bi%C5%BCuteria-i-wieel-innych![/URL] ;)
×
×
  • Create New...