-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
No to nie wyłączaj powiadomień ;) Albo jak coś, to szukaj od razu w grupie I, w galeriach-tak będzie w miarę szybko ;) Podziwiam, że chce Ci się tak długo karmić :) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Bogdan :) I najpierw musiał też opłukać jego ubranie, zanim ja wrzuciłam je do pralki ;) Przed chwilą pokazali mi filmik i po takim błocie jak on jeździł, to nie dziwne, że tak wyglądał :D -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
-
O kurka! Szacun za odwagę ;)
-
A ja zostaję wierna suczkom, a cieczki dla mnie to pikuś :P
-
Ale to akurat nic nie da. Pies może być i 24h poza kojcem, ale jak nikt się nim nie zajmuje, nikt go konkretnie nie szkoli, to on sam z siebie się niczego nie nauczy. Pierwsze co, to musicie pracować nad podstawowymi komendami typu siad, noga, zostań... Smakołyki do ręki i bierz się za szkolenie. Codziennie, kilka razy dziennie, krótkie serie po kilka minut, żeby pies się za szybko nie nudził. I zabawa w aportowanie, szukanie, żeby psa zmęczyć fizycznie i psychicznie. Kup mocną piłkę na sznurku i się bawcie w aport, szarpanie. Naucz go przy tym komendy puść/zostaw, nagradzając czymś dobrym jak piłkę Ci odda czy wypuści z pyska. Mam owczarki w domu od ponad 30 lat. Żaden z nich sam się nie wychował na psa posłusznego, tylko od pierwszego dnia się z psem pracowało. U Was tego zabrakło i to w Was jest największy problem, a nie w psie. Możecie jeszcze jednak wyjść z psem "na prostą". Niestety z racji tego, że pies ma już rok, będzie to trwało dłużej niż normalnie.
- 11 replies
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Aniu, na pewno mu tam dobrze ;) Ale nijak to się ma do tego co mi tydzień temu powiedziała położna, bo to zupełne przeciwieństwa :/ -
Warum?
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Super :) Dziś byłam u lekarza i ona twierdzi, że jak urodzę za tydzień, to będzie dobrze :/ -
Teraz dla odmiany wzięłabyś suczkę i byłoby dobrze ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej Marta :) Kciukuj, kciukuj ;) Może Twoje kciuki pomogą :) -
Pies i 2 dzieci czy pozwolić im radzić sobie z psem na własny sposób
*Magda* replied to papaja87's topic in Wszystko o psach
Pierwsze co, to właśnie niech dzieci nie wyciągają psu jedzenia z miski/z pyska, bo będzie tragedia. Może nie za dzień, tydzień czy miesiąc, ale za roku już tak. Macie dużego psa z silnym instynktem. Teraz jest szczeniakiem, ale wkrótce będzie dorosłym, dużym psem. Karmienie tylko przy Was i z ręki, jeśli chcecie, żeby pies był karmiony przez dzieci. Moje dziecko (3.5 roku) bardzo dobrze sobie radzi z karmieniem naszego psa, już normalnie w misce. Ale przez wiele miesięcy wyglądało to tak, że dawał psu smakołyki z ręki, a później z moją asekuracją, podawał psu miskę z jedzeniem. Było to rytuałem rano i wieczorem, że miskę, z moją pomocą, daje psu dziecko. Na chwilę obecną, syn karmi psa sam, ale ja zawsze jestem obok ;) Jak uczycie psa jakiejś komendy, to wprowadź też do tej komendy gest. Np. siad u nas, to wystarczy podnieść rękę, otwartą dłonią w kierunku psa albo leżeć, to ręka powoli opada w dół, a zwolnienie z komendy "zostań", to klepnięcie w udo itd. I niech dzieci poznają te gesty. W ten sposób nauczysz psa, że oprócz słów, musi reagować na gesty. I z tych gestów korzysta moje dziecko. Komend słownych od dziecka mój pies nie zawsze chce wykonać, ale jeśli pokazuje daną komendę rączką, wtedy to wykonuje. Owszem, to też trochę trwa, zanim i dziecko i pies się tego nauczą, ale warto ;) -
Dzień dobry ciotka :)
-
To pewnie Hexa ;) A Maniulę bym pooglądał :) Pewnie już duża panna z niej ;)
-
Spaniele mają fajne te uchole
-
No to Ania, za 8 tyg. bierzesz maluszka? :D
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Dobry z rana :) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Monia, wpadnij w weekend albo po weekendzie, to powinnam być już "po" ;) Tak, jeszcze w dwupaku :/ Korzystam z dogo, póki mam czas :P Hej Paulina :) No, jeszcze trzeba poczekać na wypakowanie :D Samopoczucie niby ok, ale wiadomo, że czekam na godzinę "zero", a to trochę już męczy :/ A co do filmiku, to niektórzy chyba mają za dużo czasu, że szukają takich rzeczy w necie :P :D -
Też Cię kofffffffffffam :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Oczywiście, że zaczepiał ;) Zwłaszcza w kolejkach w sklepie :D Tak jeszcze rok się pomęczysz z tym wszystkim co napisałaś :P Będą lepsze i gorsze dni, ale do tych dwóch latek będzie trwać :P Ok, znikam spać :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Fabian teraz będzie wszystkich zaczepiał :P Dobrze, że takim dzieciom jest to wybaczane ;) -
Hahaha, niech się przyzwyczaja, bo będzie jeszcze gorzej ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Dam radę ;) Wolę to cyckowanie i przewijanie, niż te pobudki teraz :/