Jump to content
Dogomania

*Magda*

Members
  • Posts

    33712
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by *Magda*

  1. No to nie wyłączaj powiadomień ;) Albo jak coś, to szukaj od razu w grupie I, w galeriach-tak będzie w miarę szybko ;) Podziwiam, że chce Ci się tak długo karmić :)
  2. Bogdan :) I najpierw musiał też opłukać jego ubranie, zanim ja wrzuciłam je do pralki ;) Przed chwilą pokazali mi filmik i po takim błocie jak on jeździł, to nie dziwne, że tak wyglądał :D
  3. Tak wygląda dziecko, jak się mu pozwoli pojechać z tatusiem na quada :D
  4. O kurka! Szacun za odwagę ;)
  5. A ja zostaję wierna suczkom, a cieczki dla mnie to pikuś :P
  6. Ale to akurat nic nie da. Pies może być i 24h poza kojcem, ale jak nikt się nim nie zajmuje, nikt go konkretnie nie szkoli, to on sam z siebie się niczego nie nauczy. Pierwsze co, to musicie pracować nad podstawowymi komendami typu siad, noga, zostań... Smakołyki do ręki i bierz się za szkolenie. Codziennie, kilka razy dziennie, krótkie serie po kilka minut, żeby pies się za szybko nie nudził. I zabawa w aportowanie, szukanie, żeby psa zmęczyć fizycznie i psychicznie. Kup mocną piłkę na sznurku i się bawcie w aport, szarpanie. Naucz go przy tym komendy puść/zostaw, nagradzając czymś dobrym jak piłkę Ci odda czy wypuści z pyska. Mam owczarki w domu od ponad 30 lat. Żaden z nich sam się nie wychował na psa posłusznego, tylko od pierwszego dnia się z psem pracowało. U Was tego zabrakło i to w Was jest największy problem, a nie w psie. Możecie jeszcze jednak wyjść z psem "na prostą". Niestety z racji tego, że pies ma już rok, będzie to trwało dłużej niż normalnie.
  7. Aniu, na pewno mu tam dobrze ;) Ale nijak to się ma do tego co mi tydzień temu powiedziała położna, bo to zupełne przeciwieństwa :/
  8. Super :) Dziś byłam u lekarza i ona twierdzi, że jak urodzę za tydzień, to będzie dobrze :/
  9. Teraz dla odmiany wzięłabyś suczkę i byłoby dobrze ;)
  10. Hej Marta :) Kciukuj, kciukuj ;) Może Twoje kciuki pomogą :)
  11. Pierwsze co, to właśnie niech dzieci nie wyciągają psu jedzenia z miski/z pyska, bo będzie tragedia. Może nie za dzień, tydzień czy miesiąc, ale za roku już tak. Macie dużego psa z silnym instynktem. Teraz jest szczeniakiem, ale wkrótce będzie dorosłym, dużym psem. Karmienie tylko przy Was i z ręki, jeśli chcecie, żeby pies był karmiony przez dzieci. Moje dziecko (3.5 roku) bardzo dobrze sobie radzi z karmieniem naszego psa, już normalnie w misce. Ale przez wiele miesięcy wyglądało to tak, że dawał psu smakołyki z ręki, a później z moją asekuracją, podawał psu miskę z jedzeniem. Było to rytuałem rano i wieczorem, że miskę, z moją pomocą, daje psu dziecko. Na chwilę obecną, syn karmi psa sam, ale ja zawsze jestem obok ;) Jak uczycie psa jakiejś komendy, to wprowadź też do tej komendy gest. Np. siad u nas, to wystarczy podnieść rękę, otwartą dłonią w kierunku psa albo leżeć, to ręka powoli opada w dół, a zwolnienie z komendy "zostań", to klepnięcie w udo itd. I niech dzieci poznają te gesty. W ten sposób nauczysz psa, że oprócz słów, musi reagować na gesty. I z tych gestów korzysta moje dziecko. Komend słownych od dziecka mój pies nie zawsze chce wykonać, ale jeśli pokazuje daną komendę rączką, wtedy to wykonuje. Owszem, to też trochę trwa, zanim i dziecko i pies się tego nauczą, ale warto ;)
  12. To pewnie Hexa ;) A Maniulę bym pooglądał :) Pewnie już duża panna z niej ;)
  13. Spaniele mają fajne te uchole
  14. No to Ania, za 8 tyg. bierzesz maluszka? :D
  15. Monia, wpadnij w weekend albo po weekendzie, to powinnam być już "po" ;) Tak, jeszcze w dwupaku :/ Korzystam z dogo, póki mam czas :P Hej Paulina :) No, jeszcze trzeba poczekać na wypakowanie :D Samopoczucie niby ok, ale wiadomo, że czekam na godzinę "zero", a to trochę już męczy :/ A co do filmiku, to niektórzy chyba mają za dużo czasu, że szukają takich rzeczy w necie :P :D
  16. Też Cię kofffffffffffam :P
  17. Oczywiście, że zaczepiał ;) Zwłaszcza w kolejkach w sklepie :D Tak jeszcze rok się pomęczysz z tym wszystkim co napisałaś :P Będą lepsze i gorsze dni, ale do tych dwóch latek będzie trwać :P Ok, znikam spać :P
  18. Nie :P
  19. Fabian teraz będzie wszystkich zaczepiał :P Dobrze, że takim dzieciom jest to wybaczane ;)
  20. Hahaha, niech się przyzwyczaja, bo będzie jeszcze gorzej ;)
  21. To o co?
  22. Dam radę ;) Wolę to cyckowanie i przewijanie, niż te pobudki teraz :/
×
×
  • Create New...