-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hahaha :D Dobre ;) Ale są i takie sytuacje, gdzie ludzie na siłę robią z siebie, delikatnie mówiąc idiotów ;) Kilka lat temu jak przyjechałam do Polski, to poszłam z mamą na zakupy. Jest u mnie w mieście jedna masarnia, gdzie mięso/wędliny zawsze świeże i dobre, więc i kolejki jak za komuny. Żeby czegoś nie zabrakło, to się staje w kolejce jeszcze przed otwarciem. No i tak sobie stałyśmy z mamą, ludzi już troszkę się uzbierało. I była też dziewczyna w moim wieku z matką. Rozmawiały czystą polszczyzną, bez obcego akcentu, bez wstawek obcojęzycznych. W pewnym momencie dziewczyna odebrała telefon, do którego również mówiła tylko i wyłącznie po polsku. Skończyła rozmawiać i matka się jej pyta co chcieli. A laska na to "Mamy kupić halb kilo parówki". Komedia, normalnie komedia -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Wiem, że dzieci szybko łapią ;) Dla nas, imigrantów, to jest normalne, że dzieci mówią w minimum 2 językach :P Córki szwagra, to nawet od urodzenia miały opanowane 3 języki, bo niemiecki, a do tego polski ze względu na jednych dziadków i czeski ze względu na drugich dziadków :) Jednak dla takich zwykłych obywateli, którzy sami mówią tylko w jednym języku, to coś trochę "egzotycznego", że tak małe dziecko już mówi w 2 językach ;) Zresztą te panie widzą, że Theodor w ciągu sekundy przeskakuje z języka na język. Odezwie się pani, to on odpowiada po niemiecku, odezwę się ja i automatycznie odpowiada po polsku ;) Koleżanka, ściągnęła córkę w wieku 6 lat do Niemiec. Kamila nigdy wcześniej nie miała styczności z niemiecki, a jak przyjechała, to od razu poszła do szkoły :/ Po pół roku już tak pięknie mówiła po niemiecku, że nawet my byliśmy w szoku :D -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Właśnie wróciłam z przeglądu mojego sharana ;) Pan się szybko uwinął, niczego się nie doczepił, nawet nie chciał papierów od tłumika :) Tak, to ja mogę jeździć na przeglądy :D I znowu 2 lata spokoju ;) I dziś miałam rozmowę w przedszkolu odnośnie Theodora ;) Jego panie z grupy bardzo go chwaliły. Owszem, na początku, nie chciał za bardzo śpiewać w grupie, trochę stronił od dzieci, ale teraz wszystko jest w najlepszym porządku :) Nie było ani jednej negatywnej wzmianki o jego zachowaniu :) Panie też bardzo pochwaliły jego znajomość języka niemieckiego :) Co mnie bardzo cieszy, bo jednak Theodor, w przeciwieństwie do swoich rówieśników, musi mieć opanowane 2 języki. Ja wiem, że takie dzieci szybko chłoną wiedzę, ale nie zmienia to faktu, że w pewnym stopniu, Theodor na 2x trudniej :/ Jednak panie twierdzą, że rozumie co się do niego mówi, odpowiada po niemiecku, więc nie ma się czym martwić ;) -
Ty jak zawsze miła :D
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Piękne portrety A kiedy będziesz miała Kaję? -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
I tego się trzymajmy :P -
No i wkrótce się doczekasz ;)
-
Nie narzekaj :P Jak się pogoda poprawi (i przybędzie mi jeden model więcej), to też odkurzę aparat :D
-
Biedny pies jest w domu głodzony i musi się żywić piaskiem :( :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
To jakieś badziewiate te kulki :P Przed ciążą sama z Theosiem nie raz siedziałam w kulkach, teraz Bogdan wchodził i nic się z kulkami nie działo ;) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Podejrzewam Ola, że te o których piszesz w CH to są takie małe :P A ten, na który my jeździmy ma jakieś 1000m2 albo i więcej ;) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Godzina, to tyle co nic :D Wczoraj Theodor właśnie po prawie 3h miał jeszcze tyle energii, że myślę, że jeszcze spokojnie 2h by się pobawił ;) Zresztą, on wczoraj po raz pierwszy wyszedł stamtąd bez płaczu, ale tylko dlatego, że kupiłam mu balon z Zygzakiem :D A tak, to zawsze jest płacz, że on chce jeszcze zostać, a zawsze jesteśmy tak 2-3h ;) -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Dzień dobry :) A kiedy jakieś zdjęcia? :D -
Aguś, ja Ci z inhalacją nie pomogę, bo Theodor w wieku Fabiana inhalacji nigdy nie miał :/ Pierwszą inhalację miała na jesieni, a to już miał ponad 3 latka i dużo dało mu się wytłumaczyć ;) Ola, chodzi o opiekę na dziecko podczas choroby, czyli nic innego jak chorobowe na dziecko ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej Marta :) Szwagierka mi pisała, że moim rodzinnym mieście otworzyli takie cudo, ale liczą sobie coś koło 10zł za godzinę :/ Drogo, tym bardziej, że co to jest godzina zabawy dla dziecka. My wczoraj byliśmy z Theodorem 3h, ale tu jest stała cena bez względu na to ile czasu dziecko się bawi ;) A to moja wina? :P Cześć Ola :D -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Tak, mamy taki kryty plac zabaw ;) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
http://s1169.photobucket.com/user/magdabroy/media/2016/20160306_114718_zpsj8wpkeqc.mp4.html?filters[user]=125693713&filters[recent]=1&sort=1&o=0 -
Nie milion, tylko 5 :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Plac zabaw był w przeciwnym kierunku :P A nawet w innym kraju :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
A to miałam rodzić na placu zabaw? :D -
Opiekę mogą tylko rodzice, a jak wiadomo rodziców jest dwoje :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Aga, to rób ;) Maryśka, już wróciłam :P -
Masz limit na miesiąc-jedno zdjęcie :P
-
A Gabi co za "chłopaka" ma zamiast Theosia? :P