Jump to content
Dogomania

*Magda*

Members
  • Posts

    33712
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by *Magda*

  1. Nie straszę, stwierdzam fakty :P Kilka miesięcy dostawał 70% wcześniejszej dawki jedzenia, bo ważył ponad 5kg :/
  2. Mi odchudzenie Lumpka o pół kilo zajęło wiele miesięcy :/
  3. Jak widać można :P No ja o żubrówce nawet nie chcę słyszeć od tamtej pory, a sok jabłkowy zaczęłam pić nie dawno i tylko sporadycznie. Swego czasu, to nawet jabłek jeść nie mogłam :D :) Mnie wkurzają orzechy w czekoladzie :mad: Nawet rafaello dla mnie byłoby dużo lepsze, gdyby nie migdał w środku :D
  4. I to kolejna rzecz za którą "kocham" Niemcy-cały kraj w autostradach :D
  5. Właśnie gorzka z Wedla jest the best
  6. 8-9h z 2 przerwami ;) Praktycznie całość autostradą, bo tu ma 3km i wjazd na autostradę. No i w Polsce bardzo podobnie, bo nie całe 5km do wjazdu na autostradę :)
  7. No, ja osiedla nie mam i w takie miejsca z suczą nie chodzę :P A w polach, jedyne co może znaleźć, to jakąś padlinę :D
  8. No to ze mną byś się czekolady nie najadła, bo ja właśnie gustuję w gorzkiej :P
  9. No to jak na Polskie drogi, to też trochę czasu podróż Ci zajmuje :/ Kiedyś, jak byliśmy w Polsce, to w dniu naszego powrotu, mój brat jechał do klienta pod Warszawę. On te 300km jechał praktycznie tyle samo czasu co my 1000km :/
  10. Żelki, to nie moja bajka :P Nigdy ich nie lubiłam i szczerze, to zawsze mnie zastanawia czemu ludzie się tak nimi zachwycają?! Ja tam wolę tabliczkę czekolady :)
  11. No, troszkę czasu już minęło ;) Przyzwyczaiłam się już, że jestem daleko od domu ;) I cieszę się z tych krótkich chwil, które spędzam w PL :) I właśnie dlatego, tak bardzo się cieszę, że za tydzień już zobaczę całą moją rodzinkę
  12. To ja mam tak z żubrówką i sokiem jabłkowym Nie piję tego od jakiś 12 lat
  13. Właśnie. I to sprawia, że ludziom mieszka się tu łatwiej ;) Nie lepiej, bo są trudności np. z językiem, tym że się jest "obcym", że daleko do rodziny..., ale właśnie łatwiej :) Wyjechałam 13 lat temu. Pierwszy rok mieszkaliśmy w Holandii, a rok później przeprowadziliśmy się do Niemiec ;) Z tym że mój mąż już 2 lata wcześniej, przed naszym wspólnym wyjazdem, mieszkał i pracował w Niemczech ;)
  14. Jak dobrze, że mój pies należy do tych nie jedzącego wszystkiego co znajdzie :)
  15. Dziękuję :) Kuźwa, winka mi się chce, a nie mogę się napić, bo biorę antybiotyk To jest złośliwość, rzeczy martwych. Zawsze jak nie mogę się napić, to mnie ciągnie
  16. Wiesz, ja nie przeliczam tego na zł, bo to też się tak do końca nie da. Ja się trzymam, że jest 1:1 :) Więc dla mnie to nie są "większe" pieniądze. Ale życie jest tańsze, to takie podstawowe ;) Bo tu np. za dobrej jakości jogurt, zapłacę 50 centów. A czy w PL kupię go za 50 gr?? Nie ma szans :/ Kilo wołowiny tutaj, to koszt 7-9 euro, godzina pracy. A w PL człowiek pół dnia musi na to zapieprzać :( To jest chore! Nawet głupi koszt domu, to jakaś kpina. Tutaj, za 140tyś. kupisz dom, z dużą ilością ziemi. Mój brat, za 140tyś. kupił małe, 2 pokojowe mieszkanko :( Ja bym bardzo chętnie wróciła do Polski, nawet dziś. Ale jak mam mieszkać z teściami, żeby coś mieć albo wegetować i odmawiać swoim dzieciom podstaw do szczęśliwego dzieciństwa, to wolę być 1000km od rodziny i widywać ich 1-2x do roku ;)
  17. Tak w skrócie, to w Polsce na tę chwilę nie mam szans mieć tego co tutaj :P Nie mam złotego słonia w klatce, itp. :P Ale wiem, że o własnym domu mogłabym zapomnieć... utrzymać 2 auta też raczej miałabym problem... jeździć z dzieckiem praktycznie co weekend na basen, jakieś place zabaw, różne wycieczki... Jedynym minusem, który tu mam, to właśnie to, że rodzina w Polsce :( Pozostałą cześć mojego życia, nie zamieniłabym ;)
  18. Jolka, tak wybrałyśmy i teraz musimy cierpieć :/
  19. Tylko 6kg? Myślałam, że waży więcej :/
  20. Paulina, korzystaj z tego ;) Bo ja, to przez tą moją migrację nie mam tak dobrze :(
  21. Theoś chciał go trzymać "na leżąco", a nie pod paszkami. Może dlatego tak dziwnie to wygląda :P Może chce?! :D
×
×
  • Create New...