-
Posts
5689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by a_niusia
-
ale temu dobermanowi to akurat kolczatka sluzy do codziennych spacerow.
-
ej noo kolo ringu molosow to raczej jest wzgledny spokoj. najgorzej jest przy owczarach niemieckich i jamnikach:)
-
no ja tam sie nie wypowiadam w tym temacie, bo moja suka na wystawie osobiscie pogonila rotka z lbem jak wiadro, a pancius tego pieska powiedzial "demon ty lajzo jeszcze raz zajrzysz jakiejs dziewczynie w maty to sam dam ci w czereb" i jeszcze mnie przeprosil:))))))
-
na ringu i tak musi sobie poradzic bez kolczatki.
-
ja majac psa z mega ogromnym lekiem separacyjnym, ktory zostal zalczony na tyle, ze pies zostaje w domu nawet i bez klatki i sobie spi, czyli sadze, ze poszlo nam super, nadal nie pozwalam psu na zadne pobudzanie sie w klatce nawet najmniejsze. kiedy np myje podloge i wszyscy u mnie siedza w klatkach i slysze z klatki mojej najstarszej suki wydobywa sie obojetnie jaki odglos poza westchnieniem czy innym dzwiekiem zwiazanym z tym, ze kima, to kaze jej bardzo ostro natychmiast przestac. nie wale jej w dach, ale bardzo ostro mowie "przestan" lub tez "zamknij morde". niestety, ale przy bardzo emocjonalnych psach nie mozna pozwalac na eskalacje w takim przypadku, a szczekanie czy wycie to jest naped dla psich emocji. i teraz tak: czy mam dobrze zrobiona klatke? mysle, ze zajebiscie, bo moj pies ja po prostu lubi i zawsze, kiedy przychodzi weterynarz w odwiedziny, idzie do swojej klatki, wszystko, co cenne znosi do klatki, kiedy ma dosyc mlodej, idzie do klatki, kiedy zle sie czuje, zawsze spi w klatce i przede wszystkim bez problemu zostaje w klatce w kazdym mozliwym miejscu: tam dom twoj, gdzie nora twoja. ale bardzo, bardzo pilnuje wszystkich jej emocji zwiazanych z lekiem separacyjnym, bo nawet u bardzo dobrze "zaleczonego" psa to moze wrocic. teraz mam tez 6,5 miesieznego szczeniaka i jak ja pierwszy raz wlozylam do klatki, to troche protestowala i sie zloscila na zasadzie "wypusc mnie ty tumanie, nie chce tu siedziec" to od razu trzask w dach za darcie geby. z tym ze ja wiedzialam, ze u niej nie jest to zwiazane z lekiem przed izolacja. juz mam za duzo doswiadczenia, zeby to pomylic. pies oczywiscie uwielbia swoja klatke. jesli wydaje z siebie jakies odglosy to znacza one "eeej tumany obudzilam sie, moze bysmy poszli sie odlac??".
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']faktycznie, ale sory, staffiki i gordony to jeszcze się mogą jakoś bronić, dobki przegrywają z kretesem :evil_lol:[/QUOTE] no o dobermanach na bank jeszcze bedzie oraz o tym, ze sa najbardziej wszechstronne, bo zawsze o tym jest i zobaczysz jak dobki beda sie bronic haha -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']i eksploruje teren na raz :diabloti: Anusia , ta rozmowa to od kilku dni jest o niczym :evil_lol: i to raczej Ty pewnych rzeczy nie chcesz przełknąć .... to sobie temu tu bekamy tak dość śmiało :grins:[/QUOTE] noo wlasnie:))) czy bekasz czy pierdzisz mnie juz w to nie angazuj:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
wiesz co to jest juz takie pierd... o niczym:))) juz wczesniej w tej galerii probowalas np. wmowic mi, ze staffik to i stojke zrobi itd. niby jest tyle ras, ale staffik to do wszystkiego i przelknac nie mozesz, ze tak nie jest. tymczasem staffik to jest maaly, krepy pies, ktorego w niektorych sprawach naprawde ogranicza budowa ciala niezaleznie od tego, ile ma na tym ciele rozwinietych miesni. i tyle. a miotacz kula to biegnac sprintem by nie umarl, ale maratonu juz by nie przebiegl, bo by padl na morde. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no ty napisalas, ze twoje staffiki sa lepszymi LEKKOATLETAMI niz moje setery i mi to gwarantujesz:)) zatem ja gwarantuje ci, ze nie sa:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
wniosek z tego taki, ze nie nazywajmy osilka lekkoatleta:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
tez za bardzo nie przypomina staffika, ale to jest sprinter, a nie dlugodystansowiec. ma biec szybko, ale krotko. potem odpada. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']ale że co to jest , bo nie bardzo widzę o co chodzi , po tych fotkach ? biegnący pies , rasy gordon sweter używanie przeze mnie zdrobnienie , nie jest złośliwe .... to tak w ramach wyjaśnienia. mamy się licytować który pies fajniej wygląda na fotach ? :evil_lol: tak to i mój antyk Lalka dmucha ;)[/QUOTE] hahaha noo tak, tak:))) twoja lalka, twoj terierek itd:))) -
skads sie musza brac nowe polskie rasy:))))) a w sumie brytan polski to jest taka tradycyjna rasa. jak chart czy gonczy!! bo kto pilnowal zawsze obejscia jak nie brytan polski? za 10 lat za zeta na wystawach zkwp:)))
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
wiekszosc psow to jednak wyglada inaczej niz wilki w dzisiejszych czasach. ale jednak silacz to silacz a maratonczyk to maratonczyk:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='omry']Jaja se robie, dyskusja jest serio słaba, jak większość ostatnio :eviltong: Boksie niektóre mają fajną, lekką budowę i wcale nie są ciężkie, tylko ten płaski pysk. No i raczej tylko suki :lol:[/QUOTE] kurde wiem, ze se jaja robisz!! no bokser to tez jest wlasnie pies, ktory jest kojarzony z mega energia i adhd i tak faktycznie jest, ale to sa wlasnie takie pieski w stylu bulowatych, ze szybki zrywik, mega energia, ale pwiedzmy krotkotrwale. ja majac psy stworzone do bardzo wyczerpujacego, dlugotrwalego ruchu wlasnie widze te roznice. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='omry']Nie znasz się :shake: Są i już.[/QUOTE] noo moze:)) ale slowo "lekko" i slowo "molos" to sie wyklucza:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no dla mnie to nie za bardzo. jest na pewno sprawna co nie, ale tak raczej jak rocky balboa a nie jak plywak czy biegacz. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
serio jesli gdzies przeczytalas, ze seter jest lekkoatleta, bo wystawia kaczki, to chyba nie tutaj. ale ci panowie wygladaja bardziej tak: [URL]http://imageshack.us/a/img262/2543/tiamat.jpg[/URL] lub tak: [URL]http://imageshack.us/a/img818/8153/tiae.jpg[/URL] niz jak staffik:diabloti: i to tez o czyms swiadczy:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
setery to nie sa psy, ktore "lataja po krzakach". to sa psy suchego pola. praca takiego psa polega na czesto wielogodzinnym galopie i to bynajmniej nie po linii prostej przy jednoczesnym pelnym kontakcie z przewodnikiem (nie wychodzeniu z reki) i pelnym skupieniu wechowym. tak wiec badzmy szczerzy...staffik nie dalby rady. dodam, ze wcale nie chce juz mi sie tego rozkminiac, bo wiem, ze zaraz jak zwykle sie dowiem, ze staffiki vektry sa the best, doberman amber jest wszechstronny, moje psy nie maaja temperamentu itd itp. a to juz jest mega, mega nudne. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
ale to nie bylo porownanie ciapka so staffika tylko odp na to, ze staffik da rade w terenie zrobic to, co seter i wroci w podskokach:) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no wiele ma do rzeczy mimo wszystko:))) warto przeczytac, na co ten cytat byl odp. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']waga ma iść w parze z proporcjami i z wzrostem. ja Ci pokaże 30 staffików o wzroście 39 i wadze 22 ... a to już przesada , bo odstępstwa wagowe od wzorca , mogą być i owszem. ale wsio ma swoje granice ... bo różnica między psem wzorcowym , a tucznikiem ... jest ogromna jeśli jest zachowany balans między terrierem , a buldogiem - waga nie przekroczy dopuszczalnej normy i to się tyczy każdej rasy , tylko tendencja amerykańska , duże znaczy lepsze , zabija wiele ras psów .... lub odwrotnie jeśli idzie o miniatury na wystawach widywałam yorki , mniejsze niż kurczak sklepowy ;) ale skąd sie to bierze ? ile jest tu nawet na dogo - przygarnę miniaturę miniatury miniatur[/QUOTE] nie nazywalabym tego "tendecja amerykanska", bo np. amerykanskie i australijskie gordony to sa ladne, zgrabne, nieprzerastajace wzorca pieski. nie na darmo ja np. celuje dokladnie w te linie i moje dwie suki maja dokladnie takie rodowody. kolo niektorych europejskich kolegow wygladaja jak cocker spaniele, a sa wzorcowe jesli chodzi o wzrost. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
w kazdej rasie w polsce kroluja przerosty. ale na ringach zagranicznych to juz wcale nie-mozna naprawde spotkac sedziego z miarka, a to juz cos. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
vektro nikt nie napisal, ze staffik to tlusta dupa na kanapie i nie ma takiego sporu. wymyslasz sobie. po prostu staffik jest psem zbudowanym tak a nie inaczej i nie nadaje sie do wielogodzinnego galopu, do ktorego stworzony jest wyzel. ja nie twierdze, ze wyzel uciagnal by tyle co staffik na szelach itd, wiec nie rozumiem, czemu deprecjonujesz moje psy na kazdym kroku i piszesz w czym to twoje bylyby lepsze od moich:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Martens']Zależy jaki typ ;) Sportowe staffiki jak najbardziej - ale widać, że z nimi nie miałaś do czynienia, bo nie wierzysz, że to psy, które spokojnie dorównają seterom wytrzymałością w terenie. Różnica jest kolosalna, nawet pomiędzy moimi własnymi psami, mimo że psu nie-sportowi daleko do wklejonego wyżej czarnego kafara, a suka nie jest aż takim ekstremalnym sportem jak wklejony wcześniej rudzielec.[/QUOTE] a czy ty widzialas kiedys jak pracuje wyzel i wiesz na czym to polega?