-
Posts
5689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by a_niusia
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
a ty chodzisz ze swoimi psami na codzienne spacery? -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no to w takim razie moje psy potrzebuja tego kontaktu tyle, ze nie moge miec ich juz wiecej:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
to nie chodzi o wychowywanie psow, ale o to, co sie z nimi poza tym wychowywaniem robi. ja wiem, ze dla moich psow indywidualny czas spedzony ze mna jest bardzo wazny i dlatego bardzo pilnuje tego, aby kazda z nich ten czas miala. ma teraz 3 psy i zawsze w ciagu dnia wybieram sobie ktoregos pokemona, zeby to wlasnie z nim wyjsc chociaz na pol godziny, pouczyc sie fajnych rzeczy, powyglupiac itd. czesto tez zabieram je osobno na spacer po to, aby nie traktowac ich jak jedna mase. i to sa sprawy codzienne, bo o treningu w polu to nie mowie. bo wiadomo, ze w takiej sytuacji jeden pies moze przypadac na jednego czlowieka. stado stadem...ale indywidualny kontakt z kazdym psem jest wg mnie podstawa. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
to nie chodzi o to, ze nie ma indywidualnosci. chodzi o to, ze sila rzeczy majac tyle psow, nie masz czasu na to, aby w ciagu dnia spedzic z kazdym z nich czas indywidualnie. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']według mnie nasze ogarnięcie się z drugim psem także zależy od tego, jak bardzo ten drugi będzie się różnił od naszego pierwszego ;) są psy, które się zachowują identycznie jak inne, są takie, które potrzebują zupełnie innych zasad, mają różne potrzeby i tryby życia. I tu nie chodzi nawet o samą aktywność jednego i drugiego, tylko typowe aspekty życiowe, jak np. sikanie w określonym miejscu :diabloti: chodzenie w określony sposób, jeżdżenie komunikacją, wyjazdy ogólnie- jak się aklimatyzuje w nowych miejscach, rzeczy które psa pobudzają, a które uspokajają, i tak dalej ;) to wszystko składa się na psią osobowość, a jak nam się trafi pies totalnie inny (jak mi :diabloti:) to to jest na prawdę ciężka sprawa się z takim delikwentem dogadać : P ostatnio mam coraz większą styczność z różnymi psami, i tak jak niektóre biorę i czuję jakbym założyła stare buty ;) bo jest identyczny jak któryś z moich, albo chociaż bardzo podobny, to dla innych muszę poświęcić więcej czasu, żeby ogarnąć jak się z nim dogadać. I nawet nie chodzi tu o aspekty rasowe ;) Za to po 15 psie, to pewnie już nie ma żadnych zagadek... :evil_lol:[/QUOTE] ja przyznaje: przez pierwsze tygodnie to ronki NIE LUBILAM. nie moglam uwierzyc, ze COS TAKIEGO mi sie trafilo. natomiast moj chlopak nie mogl wyjsc z podziwu: co za zrownowazony pies, jak pieknie od pierwszego dnia zostaje sam w klateczce, jaki sliczny, jaki madrutki itd. i teraz oni sa najlepszymi przyjaciolmi:))) ja i ronka nie, ale wypracowalysmy sobie bardzo fajna nic porozumienia i sie bardzo polubilysmy. na szczescie zgredka jest juz duuuzo, duuuzo bardziej w moim typie, wiec w domu jest 2 do 1 jesli chodzi o liczbe psow na osobe. ale ja przyznaje: lubie pojsc z ronja sam na sam na spacer, doceniam wiele jej cech, ktore wczesniej uwazalam za wady i przede wszystkim wiem, ze ona mnie bardzo kocha i zawsze, ale to zawsze potrafi doskonale rozladowac moja frustracje spowodowana jej osoba. dodatkowo jakos tak dziwnie wyszlo, ze calkowicie boczkiem i mimo chodem ona jest naszym najposluszniejszym psem, wiec musialam ja polubic:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no my sie smiejemy, ze u nas jest stado "demokratyczne", bo to my w nim rzadzimy:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
mam 3 psy od malego pupisia, bo taka byla moja wola i chec i nie za bardzo mam ochote za to przepraszac:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
ja mam przede wszystkim taki poglad, ze zycie z psem ma byc przyjemne, wiec nie wyobrazam sobie miec ciagle oczu dookola glowy "czy sie nie zlapia" czy "ktoras sie nie rzuci". dla psow taka skonstruowana sztucznie grupa nie jest wcale naturalna i dlatego trzeba im pomoc w budowaniu wlasciwych relacji. ja uwazam, ze jak na 3 przypadkowo dobrane miedzy soba psy, to nam sie bardzo udalo. dziewczyny sie rzeczywiscie przyjaznia, stoja za soba murem i bardzo sie lubia. chociaz my od poczatku wyznawalismy raczej zasade "nie musicie sie lubic, ale tolerowac juz tak". i jakos sie udalo stworzyc z tych trzech tumanow naprawde fajna druzyne. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
u mnie nikt sie nie gryzie. czasem ktos nabrurczy, powie, ze sobie czegos nie zyczy itd, ale my od poczatku baaardzo pilnowalismy relacji dziewczyn i przykladalismy sie do tego, aby byly dobre. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Martens']No właśnie, ja sobie jak najbardziej wyobrażam w domu ze sporym terenem i 15 szczęśliwych staffików (czy tam beagli, husky) - ale już ni cholery sobie nie wyobrażam 15 owczarków ;) owczarków na mnie samą to ja sobie nie wyobrażam nawet czterech :evil_lol: A "lepiej" zawsze można ;) nawet jak się ma jednego psa ;) więc to dość gumowa kwestia.[/QUOTE] beagle i husku jako psy ogrodowe? troche niezbyt. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
a_niusia replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
taaa napisanie, ze babulinka chce jorkigo, ale ma marna rencine wcale nie ma pejoratywnego wydzwieku:))))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
u mnie w domu znaczne wieksze zmiany wprowadzilo wziecie 3 psa niz drugiego, serio. czesto slysze, ze po drugim psie to juz jest wszystko jedno. ale nie jest. przynajmniej nie zawsze:) jest troche tak z tymi psami, ze to wszystko zalezy od rasy. bo widzisz: ty masz stado, ktoremu wystarczy kawal ogrodzonego terenu, boomery, pilki i ogolna zabawa na tym terenie. a ja mam psy, ktore jednak musza wyjsc na teren otwarty przynajmniej raz dziennie i ten teren nie moze byc miejskim parkiem itd. normalnie chodza razem i wszystko jest spoko, ale jesli powiedzmy mysle o tych kundlach pod katem uzytkowosci, a kreci nas to i moje suki sa do tego trenowane, to juz musze znalezc czas, zeby kazda zabrac indywidualnie, bo wspolny trening do niczego dobrego w tym przypadku nie prowadzi. tak wiec jak ktos ma iles tam staffikow, ktorymi sie zajmuje na ogromnym podworku i te psy sa wybiegane itd to spoko, ale sa rasy, ktore, aby mogly zyc we wzglednym dobrostanie, nie moga byc trzymane przez jedna rodzine w tak duzej liczebnosci. o to sie glownie rozchodzi-to jest tak jak z trzymaniem kaukazow na podusiach:)) -
no az szkoda nie jechac. mogla moja greta posiedziec jeszcze tydzien w brzuchu, a tak to nie w pipe ni w oko. to chyba najgorzej byc w klasie posredniej na takiej wystawie.
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
nie no spoko, spoko ale posiadanie duej liczby psow nieco uziemia cie na dupie na tym wielkim terenie... -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no wlasnie to jest tak, ze owszem, psy to jest nasza psja, oboje jestesmy zakreceni na ich punkcie, ale to nie jest jedyna pasja, ktora mam i ja i moj tz. dlatego nie chce miec za duzo psow. styknie tyle, zeby sie zmiescily w samochodzi i zeby na ich liczbe nie krecili nosem np. w hotelu. dodatkowo rasa, ktora wybralam to sa psy jednego wlasciciela i wszystkie moje psy takie dokladnie sa i nie wyobrazam sobie, aby zbyt wiele psow mialo sie dzielic jednym czlowiekiem. czas spedzony indywidualnie w relacji pies-czlowiek jest dla nas wszystkich szalenie istotny. -
my sie chyba wybieramy, ale niestety tydzien przed przestajemy byc mlodzieza, wiec sie jeszcze zastanawiamy.
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no wiadomo, ze to obowiazki. to kazdy chyba wie. obowiazki i wielkie koszty jak sie psu stanie cos powazniejszego. taka jest prawda. ale wiesz...sa ludzie, ktorzy to wszystko akceptuja, wywiazuja sie z tych obowiazkow itd, ale po prostu nie chca miec "ilus tam psow" i ja to np. rozumiem. moj chlopak np. chcialby miec tylko jednego psa. a jest on psiarzem pelna geba. serio-jezdzi mnostwo kilometrow na field trialsy, placi za to, jest strasznie zakrecony na punkcie szkolenia psow. to, ze mamy 3 psy to moja sprezyna, a po czesci przypadek, bo greta byla po prostu nam pisana i musiala byc nasza. dlatego staram sie, aby one sie zachowywaly, nie wlazily mu na glowe, kiedy ma od cholery roboty i pilnuje tego, zeby w chacie bylo ladnie i czysto. moj tz kocha nasze psy. dobrze sie nimi zajmuje, dba o nie i wywiazuje sie ze wszystkich obowiazkow. ale to nie zmienia faktu, ze pewnie by ich nie mial, gdybym ja nie chciala. maly pinczer to jest dla mnie za maly pies. ale za to znam duzo sredniakow i sadze, ze sa bardzo spoko. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
a_niusia replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
[quote name='Szura']Jeśli ktoś nie widzi nic złego w wydawaniu szczeniaka 80letniej osobie, to dla mnie coś jest nie halo.[/QUOTE] dla mnie rownie bardzo nie halo jest pisanie o babulince, co chce jorkiego i ma nedzna rencine. serio to mnie zaszokowalo nawet bardziej niz wydawanie szczeniat osobom starym. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no wiesz to pojecie wzgledne, co dla kogo jest przesada a co nie:))) ja nie ukrywam, ze lubie miec ladnie w domu, lubie miec zielony balkonik i takie tam inne *******y. jest tez czasem tak, ze ktos nie ma nic do psow. lubi je. ok jest dla niego posiadanie jednego czy dwoch, ale nie chce miec calego stada. ja sama uwielbiam psy, ale wcale nie jestem pewna, ze chcialabym mieszkac w domu np z 12 psow. po pierwsze dlatego, ze pewna liczba psow na rodzne jest dla mnie za duza, aby byly one szczesliwe, po drugie poniewaz sytuacja "pies na psie i wszedzie psy" nie jest dla mnie specjalnie spoko:) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no jak ktorys z moich psow sie w czyms wytarza to zasuwa pod prysznic, bo tez z nami spia, a ja nie za bardzo mam chec spac w syfie:))) generalnie to ja sadze, ze psy psami, ale nie mozna miec przez to sufu w chacie tak, ze wstyd kogos zaprosic. ja np. tego dosyc pilnuje, bo wiem, ze dla mojego TZ wazne i to jest jakis tam rodzaj kompromisu. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
a_niusia replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
pomijajac fakt, jakiego kto powinien miec psa, wypowiadanie sie o "babulinkach" i "rencinach" dla mnie swiadczy o tym jak obrzydliwe jest traktowanie starosci w naszym spoleczenstwie. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
a_niusia replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
[quote name='Majkowska']To nie jest dyskryminacja ludzi starszych tylko wydaje mi się, logiczne myślenie... Niestety, nie wolno krzywdzić zwierząt swoimi zachciankami. To ze ktoś chce mieć przyjaciela i jest samotny, owszem, jest przykre, ale to nie znaczy żeby od razu przyklaskiwać braniu szczeniąt ( i to często jest kupno od pseudo bo przecież babulinka chce rasowego jorkiego, ale fanaberii żeby kupować z hodowli za kilka tysięcy robić nie będzie, szczegolnie z jej marną renciną). Jasne że każdy człowiek jest inny (bo zaraz mi ktoś powie że napisałam to o wszystkich ludziach którzy nie mają 20 lat) ale każdy z nas zna historie pt " umarł właściciel, pies trafia do schroniska i załamuje się". [/QUOTE] piszesz "to nie jest dyskryminacja", a jednoczesnie wyrazasz sie tak jak powyzej o "babulinkach", o "marnej rencinie"... gdzies tu jest chyba cos nie w porzo, nie sadzisz? -
moje psy chodza na 2 cm obrozach i sie nie dlawia...