Jump to content
Dogomania

a_niusia

Members
  • Posts

    5689
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by a_niusia

  1. to troche lewy ten ekopatrol skoro nie umieli zlapac kaczki. my bez pomocy ekopatrolu zlapalismy kilka miesiecy temu agresywnego bobra, bo szedl sobie nasza ulica. a jak zadzwonilismy do odpowiednich sluzb w tej sprawie to pan nam sie zwierzyl, ze kilka tygoddni temu straznicy miejscy mieli bobra w centrum miasta to go zamkneli w bankomacie, bo byl agresywny i sie go bali:))))) i musial przyjechac jakis pan i go uspic na czas transportu w bezpieczne miejsce:)))
  2. a_niusia

    Wybór karmy.

    nie ze dziadostwo tylko pieski niezle was sobie wytresowaly:))
  3. no bo ona wysyla tych ludzi, gdyz boi sie, ze ja pies ugryzie w dupe.
  4. ja juz dostalam zaczipowane dwa ostatnie psy i sama zarejstrowalam ich rosyjskie czipy w bazie identyfikacja.pl. dostalam poczta w obu przypadach takie zolte zawieszki na obroze, ale ze ronka szybko swoja zgubila, to nie wierze, ze greta bedzie miala swoja jakos dlugo. moje suki nosza dwustronne plastikowe adresowki i na drugiej stronie jest napisane mam chipa/scan my chip/www.identyfikacja.pl
  5. az tak znowu duzo w domu to ich nie maja. w kazdym razie psa jest od nich dostac nie latwo. wg mnie dom tymczasowy ma prawo wybierac dom staly jak najlepiej i jesli ma lepszych w swoim mniemaniu chetbych na psa to po prostu trudno.
  6. no wlasnie:)) TEORETYCZNIE:))))) wiesz hodowcy moich suk to niezbyt chetnie sprzedaja psy do domow, gdzie sa ich cale stada:)))) i ja to w pelni rozumiem.
  7. nie nazwalabym tego nieporzadkiem:diabloti: ale majac do wyboru wiecej niz jeden dom dla danego psa, trzeba wybrac jak najlepiej i juz.
  8. ja latem 2012 wyadaptowalam 6/10 miotu szczeniakow i nie dalam szczeniaka do domu, gdzie byly juz dwa psy, bo jak tam weszlam, to bylo mega obrzydliwie, a te pieski byly okropnie niewychowane. sorry. u mnie w domu sa teraz 3 dlugowlose psy, ktore codziennie maja min. 2 godziny ruchu (na serio jest to MINIMUM) w warunkach bardzo, bardzo mocno brudzacych i wiadomo, ze znosza do chaty piach, rzepy, galazki w futrach itd a jednak u mnie w chacie jest ladnie, czysto a moje kundle nie robia nie wiadomo jakiego obciachu, gdy ktos przylazi, a gosci mamy czesto. wiec...powtarzam, sorry.
  9. ej dobra:)) ja tam troche pomieszkalam sobie na "zachodzie" i wiem, ze nie jest tam tak zajebiscie, zeby piac o tym na forum. chcialabym jednak wypowiedziec sie o domach tymczasowych, malych kotkach i innych poruszanych tu kwestiach. przede wszystkim strasznie mi sie nie spodobaly niegrzeczne i niemile posty skierowane do ulv-przynajmniej ja odebralam niektore z nich jako takie, ktore sa bardzo, bardzo nie na miejscu. ja np. "znam" ulv i niektore jej zwierzeta oraz zwierzeta, ktore miala w domu tymczasowym z poczekalni u weterynarza i gdyby wszystkie zwierzeta z dogomanii byly diagnozowane u takich specjalistow jak jej zwierzeta to nie byloby wiekszosci postow w dziale weterynaria. serio. sama bym sie tam dala zdiagnozowac i pokroic. juz pomijajac wszystko: malo kto robi zwierzetom tomografie czy rezonans. widzialam tez krakse w pieluszce i to pelnej, bo moja ronja byla zainteresowana tematem. a potem widzialam te sama krakse jak wbily na mete na olesnickim rajdzie z psem. tylko ja z ludzi, ktorzy ze mna byli, widzialam tego psa wczesniej. wszyscy zareagowali mega pozytywnie i jeszcze niedawno moj kumpel komus opowiadal historie "siedzimy na trawie a tu nagle wbija laska z psem na wozku i z czilala":)) sadze, ze kraksa jest zajebistym ambasadorem wszystkich niepelnosprawnych psow. nawet jesli nosi pieluche. jesli zas chodzi o kotki i inne zwierzeta, ktorych ktos tam zdaniem kogos ma nadmiar, to pamietajmy, ze kazdy ma wlasna moralnosc i kazdy sam decyduje, komu chce pomagac i w jaki sposob to robi. nikt nie musi pomagac bdt, jesli nie chce, nikt nie musi brac udzialu w bazarkach itd. nie ma takiego obowiazku. ale jezeli ktos chce pomagac, to nalezy mu pozwolic samodzielnie zdecydowac, komu chce pomagac. i nie mowie tu o sytuacjach skrajnych typu pies agresywny czy 25letni pies z rakiem wszystkiego-nawet nie chce mi sie o tym dyskutowac, a wiem, ze zaraz teksty sie na ten temat pojawia:))) dlatego tez jesli ktos chce pomagac zwierzetom, ktorych nikt by inaczej nie zechcial, to ma do tego prawo. ma prawo tez prosic o pomoc. a wy macie prawo tej pomocy mu nie udzielac jesli wasza moralnosc tak wam podpowiada. to wszystko sprowadza sie tylko do tego.
  10. albo strzeli sobie w ryja:)))
  11. a co timi ma taie powyginane prety?
  12. a_niusia

    Wybór karmy.

    no pare lat temu to na zdrowym piesku wszysto juz bylo:)))
  13. a_niusia

    Wybór karmy.

    nie wiem, kiedy karmilas wolfsblutem:)) ale te cuda byly duzo wczesniej niz grey peak i range lamb z podzialem wiekowym.
  14. a_niusia

    Wybór karmy.

    z definicji te, ktore maja niska zawartosc bialka i tluszczu... warto dodac, ze psa wcale nie odchudza sie na karmie niskobialowej tylko na armie o niskiej zawartosci weglowodanow, bo pies to nie czlowiek. karmy niskobialkowe wolfsbluta to nie sa karmy typu light. np na cold wate moje suki (mlode psy 3 i 2 letni) natychmiast przybieraja na wadze. [URL="http://free-dog.pl/pl/c/WOLFSBLUT-niskobialkowy%2C-niskotluszczowy/26"]http://free-dog.pl/pl/c/WOLFSBLUT-niskobialkowy%2C-niskotluszczowy/26 [/URL]
  15. a_niusia

    Wybór karmy.

    no wiec ja polecam w takim razie niskobialowa linie wolfsbluta.
  16. a_niusia

    Wybór karmy.

    wyraznie? chyba nie w tym watku.
  17. a_niusia

    Wybór karmy.

    w takim przypadku trzeba znalezc producenta, ktory ma fajna serie niskobialkowa. albo przejc na karme weterynaryjna.
  18. a_niusia

    Wybór karmy.

    lol:)))))))))) no i co z tego, ze te karmy sprzedajesz?:))))) to zwieksza twoja wiedze o psach, ich potrzebach pokarmowych i fizjologii? niestety...NIE:))
  19. a_niusia

    Wybór karmy.

    [quote name='Whisky1']jasne Ty na każdym wątku i w każdym temacie wiesz lepiej, i pewnie każdy to potwierdzi :cool3:[/QUOTE] no na pewno lepiej niz ty:))) dlaczego uwazasz, ze zdrowy osmio- czy dziesiecioletni pies nagle powinien przejsc na karme light, kiedy karmy najlepsze skladowo to sa zwykle karmy typu all stages? dopiero niedawno taste of the wild czy wolfsblut wypuscil karme dla szczeniat, a i ta jesli porowna sie sklady to szybko mozna dosc do wniosku, ze byl to tylkochwyt marketingowy. jesli zas ktos chce odchudzic psa, to nie karmi go karma typu light, ale zmniejsza porcje zwyklej karmy oraz zwieksza ruch.
  20. a_niusia

    Wybór karmy.

    10 letni pies nie powinien dostawac karmy light. karma light to jest wielka sciema i wlasciwie zaden pies nie powinien jej dostawac.
  21. ja taka wlasnie zamawiam. mam akurat dwa pieski wlasciwe do taiej obrozy, a jeszcze i tak juz czas zamowic obroze imienna dla zgredki
  22. jak to jaki "swiat nie bedzie!":)))
  23. eeej kuuurde!!! jak cos to my czasem jestesmy do uslug!!!moze polubi mojego chlopaka-nadal mamy duzo szprotek:)))))
  24. [quote name='rashelek']Co jeszcze wzięliście? Koniecznie pokaż te pandy jak przyjdą! :D Czy DS miało w którymś momencie takie puzzle albo kolorowe paseczki (Day on Bahama) jak Furkidz?[/QUOTE] pandy, te najnowsze rybki i te owoce juicy. ja chcialam inne, ale dobra...trzeba bylo kompromisu:)))
×
×
  • Create New...