-
Posts
5689 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by a_niusia
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']sugeruje anusiu , co innego . że uwielbiam się z tobą przekomarzać i czerpię z tego wiele radości :) począwszy od 94 piętra , poprzez gowna w krzakach i to co cytujesz i tam drukujesz. tylko czasem , powiem trzeba tak zejść na ziemię i rozmawiać koleżeńsko. Staffiki nie są psami myśliwskimi , to raz. A że można je do tego celu wykorzystać , to inna kwestia. O tym byla już rozmowa - czekaj , w mojej galerii , do ktorej nie zaglądasz :diabloti:[/QUOTE] to ty vektro nie rozmawiasz kolezensko. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']moj Terrierek i owszem :cool3: grawantuje ci , że moje psy są na pewno lepszymi lekkoatletami niż twoje setery. z racji budowy chociaż i przeznaczenia bo oczywiście nie rozmawiamy o zwinności przy wąchaniu trawki[/QUOTE] taaa....na pewno tez sa lepszymi psami mysliwskimi, bo uwaga: aportuja kaczki:)))) spoko:)))))))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no moje psy wlasnie kimaja brzuchami do gory. a jeden jest po glupim jasku. i nie wiem, czy jest sie tu czym chwalic:))) kiedy ja zajmuje sie psami, to nie mysle "co sie dzieje na dogo?" i nie podbijam do kompa "w miedzyczasie". sugerujesz, ze psy "kolezanek naspacernych" nie sa wybiegane, nawachane czy zaopiekowane? tzn wiem, ze to sugerujesz, ale to jest strasznie glupie. i wbrew pozorom brzmi tak, ze masz ogrodek to nie musisz sie od kompa odpinac. ja tez mam ogrodek, a mimo to odpinam sie od kompa z przyemnoscia, zeby z psami spedzic czas. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Martens']Ja bym w świecie psów sportowego staffika w życiu nie porównała do Pudziana (już bardziej atletycznego molosa). Bardziej do lekkoatlety ;) ale nie chce mi się drążyć tego tematu, bo już wiem, że i tak do niczego sensownego nie dojdziemy ;)[/QUOTE] serio sadzisz, ze staffik to lekkoatleta?:)))))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Martens']I tu dochodzimy do różnicy między staffikami szołowymi, które mają budowę i kufę bliżej buldoga (nieraz o zgrozo zw skórną zakładką jak pekińczyk), i czasem przerastają wzorzec o 5-6 kilo, a liniami sportowymi jak np. ten pies [URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/q71/s720x720/1240629_549940475055178_1938642644_n.jpg[/URL] który z owego terenu wróciłby w podskokach.[/QUOTE] z porzadnej wyprawy terenowej nie wrocilby w podskokach. tak jak pudzian nie przeplynalby tylu basenow, co plywak ani nie przebieglby maratonu. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
border to wcale nie jest taka terenowa ciota. nasz jeden kolega ma bordera tzn. to pies jego dziewczyny, bo jednak w naszym srodowisku zawodowym kroluja rasy "z definicji" terenowe, ale on bierze go na luzaka do roboty i temu psu sie to podoba. a staffik by tego wydolnosciowo nie wytrzymal, wiec w ogole nie ma co porownywac. oczywiscie wiadomo, ze ten pies to jest taki pieseczek z toru agility, co jeszcze zaklada nozki na drzewa itd. ale w terenie daje rade i w ogole sie nie nudzi oraz co wiecej MECZY SIE i mu sie to podoba. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
przede wszystkim to ja bym nie mogla miec psa, ktory nie jaralby sie terenem, bo to by oznaczalo rozbieznosc interesow, ktora bylaby nie do pogodzenia. pies to pies-docelowo towarzysz homo sapiens, a homo sapiens dawniej byl gatunkiem wedrujacym tak jak i pies:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no to ok, mozecie trzymac staffiki za plotami, rzucac im pilke itd. jednak wiekszosc psow spacero potrzebuje. co wiecej...znam staffiki, ktore tez je bardzo lubia:)) ale spoko, pewnie to podroby:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Szura'] Inna sprawa, że jeżeli niezależnie od wielkości posesji ktoś twierdzi, że dla psa to niestymulujące i psu potrzeba nowych miejsc do wąchania, to mnie bardzo ciekawi, kto codziennie chodzi do innego parku czy lasu? Bo z moimi psami chodzę do dwóch non stop, no czaaasem się zdarzy do innego, ale to rzadkość.[/QUOTE] do innego to nie codziennie, ale fakt-moje psy akurat bywaja duzo w roznym terenie, bo i my w takim bywamy. ale...srodowisko poza ogrodem to jest srodowisko DYNAMICZNE. koguty na naszym przydomowym polu siedza codziennie w roznych miejscach...a skad wiem? bo jak ide o 7 rano z psami, to wszystkie sa zawsze znalezione, kaczki sa albo nie a, dzis znalazlysmy slady dzikow, wczoraj spotkalysmy sarny. dzis na plazy, na ktorej zawsze plywamy, byl wedkarz i trzeba bylo sie zachowac, jutro moze beda wiewiorki itd. spotykamy tez nowych ludzi: bachory, babcie z balkonikiem, deskorolkarzy, co halasuja itd itp. to wszystko dla psow jest stymulujace, a eksploracja terenu bynajmniej nie polega na lizaniu sikow. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Czekunia']Niekoniecznie;) ja marzę o domu z conajmniej półhektarowym podwórkiem, na którym mogłabym pobawić się z psami w aportowanie, przeciąganie, szukanie różnych rzeczy, ale jednocześnie wiem, że bez spacerów w terenie się nie obędzie, a z kolei jeśli zostawię psy na podwórku same to będą ślęczeć pod drzwiami domu i jojczyć o wpuszczenie, bo w samotności podwórko nie jest fajne:eviltong:. jednocześnie nie kwestionuję tego, że staffiki mają inne potrzeby;). Po to w końcu jest tyle ras.[/QUOTE] no ja to dosyc czesto bawie sie z psami w ogrodzie, ale nie wyobrazam sobie zycia bez porzadnego spaceru. coz...dobor rasy do trybu zycia. nie wyobrazam sobie spedzania calego zycia na wlasnej posesji, moje psy tez nie:)) nie na darmo mam rase dla ludzi aktywnych. tacy jesesmy, takich psow potrzebujemy. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
ciekawe, czy to, co robisz z psem jest nudne:evil_lol: -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
widzisz, te glosy oburzenia odezwaly sie i nic dziwnego. ja twoje zdanie w pelni rozumiem. z tym ze dla mnie pewnie jak i dla ciebie spacer z psem to nie jest wsadzenie go w samochod i wywiezienie na zamknieta dzialke. chce, aby moje psy funkcjonowaly w spoleczenstwie. aby dawaly sobie w nim rade, bo w nim zyja. chce tez spedzac z nimi fajnie, aktywnie czas w terenie, a nie na zamknietej dzialce. mam psy rasy mysliwskiej z bardzo silnie rozbudzona pasja do pracy, wiec sila rzeczy nie moge pozwolic sobie na to, aby byly nieposluszne, nieodwolywalne i robily co chcialy, bo takie psy MUSZA biegac luzem i to nie po ogrodzonej dzialce. i dlatego mam takie podejscie jak ty. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Czekunia']Sajan też uwielbia piłeczki i uwielbia za nimi ganiać. Gdybym rzucała mu cały spacer to nie protestowałby, ale robimy to w seriach: rzucam 10 min, mówię: "przerwa" i psy mają zająć się sobą i nie ma jojczenia przy nodze. Natomiast niejednokrotnie widzę psy,które są tak poschizowane na punkcie np. piłki, że non stop rzucają ją pod nogi właścicielowi, nie potrafią przywitać się z innym psem, a rzuty wymuszają szczekaniem. Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że miałaś lub masz takiego psa?[/QUOTE] tiamat tez kocha pilke:))) szczekanie to jeszcze przejdzie. ja znam takiego psa, ktory NERWOWO DYSZY, gdy nie ma pilki. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
chodzi o to kasiu, ze insynuujesz, ze ktos wyciaga wnioski o twoim psie. podczas, gdy w tym watku nikt tego nie robisz. swoja droga:))) nie masz zamiaru wchodzic ze mna w dyskusje, a robisz to na kazdym kroku:))) ciekawe sa twoje wnioski o tym, ze kazdy pies powinien spedzac czas jak seter. skad takie wyciagnelas?:))) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
moze byc szczesliwy W OGOLE bez zabawy, bez wypuszczania za plot itd. pod warunkiem, ze jest WSZECHSTRONNY:)))) -
mi sie podowa ten two-face!!! mimo ze nie lubie kotkow poza takimi malymi!!
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
a to tak, wieczorem na ostatnim laniu dwa moje starsze psy sie snuja, jak nigdzie nie ide z nimi, a nie chce, zeby szczaly w ogrodzie. tiamat sobie lazi po trawnikach luzem, a ronka na smyczy wacha smrody i szuka dogodnego miejsca. tylko greta jeszcze nie ma tej fukncji, bo jak zalatwi co swoje to poluje na liscie albo na patyki. z tym ze takie snucie to nie jest spacer tylko pojscie do kibla:)) -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
a czy ktos pisze o "np. twoim psie" poza toba? -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Czekunia']Anka, tylko niektórzy uważają, że luźne bieganie po polach to już jest snucie;), dlatego tak napisałam. Moje psy nie snują się na zasadzie: "idę przy nodze jak na skazanie". Dla mnie to snucie się to poprostu umiejętność zajęcia się samym sobą przez psa.[/QUOTE] no dla mnie snucie to jest takie cos jak przez ostatnie 3 dni miala tiamat, bo skrecila lape-idziesz na smyczy czy tam nawet bez, ale wolno i po prostu sie SNUJESZ:)) moje psy spuszczone ze smyczy bardzo rzadko poruszaja sie inaczej niz galopem-twoje pewnie tez, a to ciezko uznac za snucie z definicji. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Czekunia']Ooo:loveu: I to jest istota zagadnienia: mimo że moje psy uwielbiają "latać po krzakach", polach, biegać przy koniu, przy rowerze itp. to WIEM, że również potrzebują spaceru, który czasami polega na "snuciu się". Sportowcy też muszą mieć przerwy w treningach, w innym wypadku bardzo łatwo o przetrenowania organizmu. Zatem nie popadajmy ze skrajności w skrajność, a już fakt, że pies nie umie spacerować bez piłeczki, frisbee czy jakiejkolwiek innej zabawki świadczy o mocnym zafiksowaniu i niemożności odprężenia psychicznego.[/QUOTE] no to ja mam psy, ktore nigdy sie nie snuja. nie maja po prostu tej funkcji. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no, masz po jednej stronie owczarka po drugiej molosa. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
cao i kaukaz to jest zupelnie inna grupa fci niz malina, wiec pisanie w tym przypadku "owcarek owczarkowi nierowny" jest troche takie delikatnie mowiac NIEZBYT. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
przede wszystkim od tego, jakiego mamy psa. ja sobie nie wyobrazam, zebym dla psa miala byc wyrzutnia do pilek. bo jesli gdzies sie wychodzi z psem, a on patrzy "gdzie jest pilka, gdzie jest pilka?" i nie jest w stanie bez pilki odbyc normalnego spaceru, to wcale nie znaczy, ze jest wpatrzony we wlasciciela. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
no widzisz, a tu sie pojawily stwierdzenia, ze dla takich psow rozrywka to "latanie po krzakach" i "szukanie ludzkich gowien":)))))) nie mozna wymagac od psa rasy mysliwskiej posluszenstwa jesli jest to pies typu krasnal ogrodowy. nawet jesli ogrod ma gigantyczny, a wlasciciele ogrod ten nazywaja lasem. po prostu to nie jest zycie dla takiego psa i tyle. ja najbardziej nie rozumiem, dlaczego tutaj w tym watku, na forum o psach osoby, ktore twierdza, ze psy maja dluzej niz zyja i co to nie one, "z mlekiem taki" i inne tego typu frazesy twierdza, ze spacer to dla psa wyjscie na sznurku na marszalkowska itd. moje pieski juz dzis byly z samego rana na dwugodzinnym spacerku i jeden nie byl na smyczy ani minuty, dwa pozostale 10 minut i bynajmniej nie bylysmy na marszalkowskiej:)))) wyjscie do ogrodu nie daloby im takiego porzadnego, prawdziwie psiego, zdrowego zmeczenia psychicznego ani fizycznego. obojetnie, co by w tym ogrodzie robily. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
a_niusia replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']Motylku , wiele piesków niestety i nie było to do Ciebie skierowane. też nie rozumiem , dlaczego pies który raz w tygodniu jeździ za miasto na spacer ma fajnie , a pies który mieszka na spacerze cały tydzień ma źle. Napiszecie mi , że nie macie czasu co dzień .... by jechać z psem do lasu. Ja jestem w mieście dzień dnia i psy też w związku z tym tam bywają - nie wszystkie na raz i też hejt ? a gdzie indywidualne podejście o którym była tu ura bura ? Natomiast jak pisałam , moje psy nie robią szału , na wieść o spacerze , bo do innego systemu w życiu przywykły. To juz pisałam wiele razy , a w prosty sposób sprawdzić , wpaść ze swoim mieszczuchem do mnie. Spacer jest dla nich codziennością , normalnością , tak jak zabawa , wyprawa do miasta czy sen. Nic nadzwyczajnego , nie robią z tego festynu ani wydarzenia życia. Mieszkałam w bloku i w domu gdzie była mała działka - wiem jaka jest różnica , w chociażby postrzeganiu u psa w rytuałach. Więc osóbka która mieszka w bloku na 94 piętrze , wyrusza raz na miesiąc z psem do lasu .... będzie mi wmawiać jak to moje psy są nieszczęśliwe idąc na spacer. Tu jest brak zrozumienia i pewno to jest takie fascynujące. Dodam że często rezyduje u siebie blokowe pieski i nie umierają z tego powodu , trochę czasem potem im się w bloku mniej podoba ;) ale szybko wracają do starych nawyków.[/QUOTE] a kto mieszka na 94 pietrze w bloku i wyrusza z psem do lasu raz na miesiac?? bo mnie to zaczelo troche zastanawiac:)) z kim ty dyskutujesz i gdzie? bo w tej dyskusji takich ludzi nie ma...