Jump to content
Dogomania

wawer

Members
  • Posts

    3716
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by wawer

  1. To już prawdziwy aktor z tego Zafirka. Dostojny taki, główka wysoko i jeszcze domowników sobie próbuje ustawiać No, no... Tylko tak dalej, piesku, a dasz radę! Czy lekarz mówił już coś na temat możliwości poruszania się pieska w przyszłości? Ma amputowane paluszki, pewnie o jakimś samodzielnym chodzeniu nie bardzo można myśleć. Tak szybko wraca do zdrowia :loveu::loveu::loveu:, pewnie jakieś wspomaganie trzeba mu będzie zaraz szykować.
  2. Szkoda, że bez komentarza, to brzmi wręcz, jak "nie wasze podwórko, odwalcie się". Zamiast tego "bez komentarza" powinno być "przepraszam, poniosło nas". Na forum są ludzie z różnych stron, którzy zwyczajnie chcą pomóc pieskowi i jego opiekunom. Tymczasem czytają jakieś kłótnie podwórkowe, których temat znają tylko zainteresowani. Taka korespondencja powinna być na pw, a nie na forum ogólnym. Ale, lekcję przyjęłam. Nie będę się wtrącać, nie moje terytorium. I tak nie wiem, o co biega, a mam swoje sprawy. :lol: Tylko sobie czasem zajrzę do Zuluska po cichutku, co tam u niego słychać. Przecież nie o pieniążki mi chodzi, tylko o Zulusa. Niech mu dobrze służą i niech szybko znajdzie swój domek! Żadnych zwrotów nie będzie. Tobie i Cajus JB -dzięki za miłe słowa i za próbę wyjaśnień. Pozdrawiam!
  3. Jak pisałam wcześniej, nie mogę obiecać stałych deklaracji :shake::-(:shake:, chociaż bardzo bym chciała.:placz: Kończą się wakacje, może uda się zdobyć nowych fanów dla Maksia albo jakąś kanapę do stałych pieszczot? Szczerze mu tego życzę, a tymczasem hoooop!:sweetCyb: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/190859-ZAFIR-ofiara-WNYK%C3%93W-URWANA-%C5%81APA-bezmiar-CIERPIENIA-drastyczne-PROSIMY-O-POMOC-%21"][U][IMG]http://a.imageshack.us/img237/1894/zafir020.jpg[/IMG][/U][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/190811-Koszyczek-niechcianych-staruszk%C3%B3w-kt%C3%B3re-nie-czekaj%C4%85-ju%C5%BC-na-nic-poza-ko%C5%84cem..."][IMG]http://i542.photobucket.com/albums/gg417/Vitokwl/Banery/Koszyczek2.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/173727-Falenicki-mustang-staruszek-Lampo-szuka-domu"][IMG]http://images8.fotosik.pl/276/e98323f32d139c87.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/189918-Ogromny-b%C3%B3l-i-przera%C5%BCaj%C4%85cy-b%C3%B3l-to-jego-%C5%BCycie-."][IMG]http://images45.fotosik.pl/320/166991f489ceb7d2.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/190634-Ci%C4%99%C5%BCko-pogryzione-uszy-Zulusa-PILNIE-DS-POM%C3%93%C5%BBCIE%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21"][IMG]http://fotozrzut.pl/zdjecia/c2c77396ae.jpg[/IMG][/URL]
  4. [FONT=Tahoma]Jestem z zewnątrz i nie wiem, o co w dyskusji na TAKIM poziomie chodzi. Ktoś zazdrości Zuluskowi pieniędzy czy nie chce ich dla niego przeznaczyć? Takie odnoszę wrażenie, bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze. Teraz wpływają na konto fundacji podane na początku wątku. Za dużo dla Zulusa? To poproszę o zwrot, jest tyle innych, naprawdę potrzebujących zwierzaków na Dogo, że mam komu dać. Bo mnie tak łatwo nie przychodzą, nikt jeszcze nie założył fundacji dla kobiet 50+, które nie mogą znaleźć pracy. Te dzieciaki, które po 5 zł zbierają, też nie zasługują na czytanie tego typu komentarzy. Chcecie się kłócić o cudze pieniądze, to idźcie na podwórko i tam się naparzajcie, a nam oszczędźcie czytania takich prywat.[/FONT]
  5. :loveu:Wysłałam dla Zuluska 50 zł na konto fundacji. Na razie więcej nie mogę, ale zawsze to coś. Na zdjęciach widać, że troszkę tych biednych usząt mu zostało. Więc, uszy do góry i trzymaj się, psiaku. Dla mnie jesteś super przystojny!
  6. A może zmienić mu treść ogłoszeń? Nie jest już taki brzydki, stary, łysy, tylko bez zębów. Z ostatnich zdjęć (ostatnie były chyba zimowe?) to już przystojniak. A bezzębność można uznać za pozytyw - nie ugryzie. Starość może oznaczać spokój i życiową mądrość. Szkoda, że inne pieski nie za bardzo lubi, ale większości jeden wystarcza.
  7. I cicho. Podskoczcie jeszcze! :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:
  8. Pozdrowienia i najlepsze życzenia dla Pani Aktorki! Duuużo ciekawych ról!:loveu: I hopamy wszystkie trójłapki:lilangel::lilangel::lilangel:
  9. Ja już na ten miesiąc domowe fundusze na dogocele wyczerpałam, ale moje dzieci się dołożą ze swoich. Chętnie bym wzięła tego bidulka na stałe, ale już dwa ogonki w domu, byłoby trudno i mogłyby go uszkodzić... Na razie hooop!:cunao:
  10. Napiszcie coś więcej o piesku - duży czy mały (w cm na oko), bo trudno ze zdjęć wywnioskować. Może ktoś, kto sam też nie może biegać, szuka takiego pieska, jeszcze w miarę młodego, ale żeby za nim się dało nadążyć? Śliczny jest.
  11. Trzymaj się, Michu, hopamy Cię!
  12. Ja też mam psiaka z Palucha. Osiem lat temu był młodzikiem, dziś też można by go zaliczyć do staruszków, ma przecież z 10 lat. Ale nikt mu nie daje więcej niż cztety, jest bardzo żywym pieskiem. Gdyby nie to, że mam już dwa szczęścia, to wzięłabym takie starsze kochanie. Jedno takie odeszło nam już za TM po latach wiernej przyjaźni.:-( To naprawdę nie jest straszne mieć takiego pieska w domu.;) Trochę więcej sprzątania może i częściej trzeba zaglądać do weta, ale za to tyle miłości i przytulania....:calus: Będę tu zaglądać. Może któregoś dnia... [URL="http://www.dogomania.pl/threads/189918-Ogromny-b%C3%B3l-i-przera%C5%BCaj%C4%85cy-b%C3%B3l-to-jego-%C5%BCycie-."][IMG]http://images45.fotosik.pl/320/166991f489ceb7d2.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/190877-NASZE-OPIEKU%C5%83CZE-R%C4%98CE-DLA-HESI-%21%21%21-cegie%C5%82ka-5-z%C5%82-do-31VII-do-24.00?p=15186649#post15186649"][FONT=Georgia][COLOR=darkred][I][SIZE=3][IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/hhesia/bbhesia.jpg[/IMG][/SIZE][/I][/COLOR][/FONT][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/173727-Zabrany-z-ulicy-wychudzony-staruszek-bez-zAE-bA-w-z-chorobAE-skA-ry-pilne-DT"][IMG]http://i46.tinypic.com/i3c5c6.png[/IMG][/URL]
  13. :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:Hopamy małego! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/189918-Ogromny-b%C3%B3l-i-przera%C5%BCaj%C4%85cy-b%C3%B3l-to-jego-%C5%BCycie-."][IMG]http://images45.fotosik.pl/320/166991f489ceb7d2.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/190877-NASZE-OPIEKU%C5%83CZE-R%C4%98CE-DLA-HESI-%21%21%21-cegie%C5%82ka-5-z%C5%82-do-31VII-do-24.00?p=15186649#post15186649"][FONT=Georgia][COLOR=darkred][I][SIZE=3][IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/hhesia/bbhesia.jpg[/IMG][/SIZE][/I][/COLOR][/FONT][/URL]
  14. Hop, kudłate aniołki! Co u was słychać? Jak zniosłyście upały?
  15. Dzień dobry, piesku!:lol: Jak się czujesz? Hop, hop!
  16. Lampo, śliczny jesteś!;)
  17. [quote name='sylwiaso']cioteczki kochane!!!co za nowinę Wam chcę napisac po długiej nieobecności w moim banku podjechałam dzisiaj sprawdzic co tam jest:crazyeye: ja patrzę a nasz Kochany Wawerek już dawno przesłał Maksiowi na hotelik aż 100zł:multi:kochany Wawerku zadzwonię zaraz do Koosiek i powiem tą wspaniałą nowinę!!!Jeszcze raz bardzo serdecznie dziekujemy:multi::modla:[/QUOTE] Psiapsiaki dla Maksia:buzi:, nie się zdrowo chowa i niech szybko przytuli się do własnego domku! Dzięki za miłe głaski!:eviltong:
  18. Psiaki są super! :multi:Widać, że kochają ten hotelik. Powodzenia, Maksiu!:loveu:
  19. Do góry, piesku!
  20. Z całym szacunkiem dla koosiek i innych wspaniałych ludzi, którzy działają i żyją dla tych zwierzaków, ale nie jestem już taaaka młoda i mam swoje starcze zasady: wpłat dokonuję na rzecz instutucji, które muszą mieć własne konta bankowe, bo takie jest prawo. Konta te nie stanowią tajemnicy osobistej, są natomiast kontrolowane przez fiskus, bo fiskus sprawdza dochody i do tego służy. Osoby prywatne, które nawet w najbardziej szczerym porywie serca, bez żadnych podteksów, w jak najbrdziej żywotnym interesie pokrzywdzonych i wyłącznie dla nich zbierają fundusze na własne konta albo do ręki, jak by na to nie patrzeć, otrzymują darowiznę i powinni ją zgłosić do opodatkowania, bo takie jest prawo. I już. Tak się składa, że to prawo znam i to dobrze. Dlatego nie chcę narażać koosiek ani żadnego innego, równie wspaniałego i nie tylko młodego człowieka na nieprzyjemności w kontakcie z fiskusem i dopłatę 75% podatku od nieujawnionych dochodów albo wcale niemałego podatku od darowizny, a w następstwie - regularnych kontroli sprawdzających. Stracą na tym nie tylko zwierzaki, ale i ich szczerze oddani opiekunowie. Dlatego tak naciskałam na udział fundacji w opiece nad Maksiem i kompletnie nie rozumiem, czemu nie ona właśnie zbiera na niego fundusze. Nie mieszam się w wewnętrzne stosunki organizacji, które same powołały się do konkretnych celów i nie zamierzam prowadzić żadnego śledztwa w tym kierunku ani wyjaśniać sprawy z drugą stroną, czyli z fundacją. Ale nie ukrywam, że wcale mi się to wszystko nie podoba. Niemniej, najbardziej w tym wszystkim zależy mi na Maksiu i na tym, żeby kochana koosiek nie została sama na placu boju z tematem, którego nie jest w stanie sama ogarnąć, a przecież nic złego nie zrobiła. Tak nie można. Maksio jest w hoteliku i oczywiste, że za to trzeba płacić, ale nie na konto koosiek ani żadnej, zaprzyjaźnionej z nią osoby, bo one nie są do tego powołane, nie prowadzą w tym zakresie działalności gospodarczej i nie ma powodu, aby dopłacały podatek do darowizn, które są przeznaczone dla Maksia,a te z kolei to nic innego, jak przychody z działalności gospodarczej hoteliku. Wszyscy wolontariusze rozliczają się z otrzymanych i wydanych pieniążków na forum, prowadzą bazarki (czasem z alkoholem - uwaga - akcyza, VAT i koncesja!!!), a ja się tylko zastanawiam, kiedy ktoś z nich dopłaci do interesu i w ten sposób skończą się te wspaniałe akcje z całego, najczęściej młodego i szczerego do bólu serca. Nieznajomość prawa może zaszkodzić i to okrutnie. Truję? Może, ale dla dobra zwierzaków i ich wspaniałych opiekunów. Różni ludzie czytają takie portale i różne mają intencje. Ja mam szczere i nie jestem ze skarbówki. Dlatego poproszę o numer konta hoteliku, żeby Maksio mógł otrzymać obiecane środki. A do koosiek - może spróbuj jednak ponegocjować z fundacją, żeby to ona zbierała fundusze i przekazywała je dalej. Jedno z moich młodych, dorosłych dzieci zapłaciło za grzech braku znajomości prawa podatkowego i uwierz mi - nie opłaca się! Lepiej oddać pieniążki zwierzakom niż fiskusowi. Pozdrawiam wszystkich słonecznie, bo grozą z mego postu powiało. Czekam na numer konta i jutro robię wpłatę.
  21. Koosiek tyle zrobiła, a tu zero deklaracji. Sylwiaso, podaj na forum numer konta hoteliku, to na pewno nie jest tajemnica. W tym miesiącu deklaruję 50 zł. Potem nie obiecuję, mam kilka kredytów i nie mam pracy, a z budżetu 6-osobowej rodziny + 2 cudowne pieski nie zawsze można coś uszczknąć. Zobaczymy, ale się postaram przynajmniej cokolwiek. W poniedziałek zrobiłabym przelew bezpośrednio na hotelik. Pozdrawiam!
  22. [quote name='wawer']Kiedy właśnie jest przedstawiany jako pies fundacji. Skrzynki nie podałam na Dogomanii. [URL]http://www.psianiol.org.pl/adopcje?species=d[/URL][/QUOTE] Koosiek, czy można wpłacać fundusze na Maksia przez konto fundacji? Zależ mi na takiej właśnie formie.
  23. Nie obiecuję na pewno, ale może będę mogła pomóc. Późnym wieczorem dam znać, jeśi w międzyczasie ktoś się nie zdecyduje. Ale nie wiem, czy to będzie wczesne rano sobota, czy popołudnie-wieczór piątek. Muszę upolować kierowcę, samochód jest. Trzymaj się, Maksiu!
  24. Kiedy właśnie jest przedstawiany jako pies fundacji. Skrzynki nie podałam na Dogomanii. [URL]http://www.psianiol.org.pl/adopcje?species=d[/URL]
×
×
  • Create New...