Jump to content
Dogomania

MaDi

Members
  • Posts

    11779
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by MaDi

  1. [quote name='muzzy']A chudzina nabiera już trochę ciała, czy na razie cały czas sama skóra i kości? I są już jakieś wyniki badań?[/QUOTE] Odessały jej się boczki:) Dostaje antybiotyk i dzisiaj ostatni dzień tabletki na robale.
  2. [quote name='bico']To są już sprawdzone i chętne na opcję tych suczek domy? Może pomogą w finansowaniu leczenie suń?[/QUOTE] Nie sądzę;)
  3. [quote name='TERESA BORCZ']No jestem cała w rozterce bo nie pomóc się nie da a jak pomóc w taki przepełnionym szpitaliku ? miałam przecudowną sunię na dt która miała problem z siusianiem i mocz wypełniał organizm, duża cudowna owczarka skazana przez weta na uśpienie/ nasze cudowne gliwickie cioteczki z niezwyklym uporem sunię zawiozły na operację do super weta, i zaryzykował bo jakie miał wyjście przy uporze dziewczyn / Leczyła się u mnie długo i cierpliwie i udało się, mam jeszcze opakowania po lekach i jednym sprowadzonym z Niemiec, cudne psikowe życie uratowane a ona dostarczyla mi tyle radości swym uczuciem i zrozumieniem wszystkiego co z nią robiłam , a było tego sporo / Można po diagnozie skonsultowac jeszcze z tym zabrskim wetem i zobaczyc co się da zrobić/ kontakt do podania jest/ Wygląda sunia na maleńką, ale ja ze zdjęć nie bardzo oceniam prawidlowo jej wielkość, znowu jak w przypadku LISY kieleckiej , mimo przepełnienia biorę jednak pod uwagę pomoc dla małej Mam zapytanie o kieleckiego Foksika który był u mnie dla odżywienia i poskromienia przeogromego przerażenia na widok "ludzia"/ Jeśli adopcja doszła by do skutku, szanse na przyjęcie małej by sie pojawiły/ Niestety nie mam ogrodu, ale tylko działkę odległą o trzy autobusowe przystanki, z której często korzystają moi pacjenci, ma chęci niezmierzalne i sporo czasu, a także psiaka który wspaniale resocjalizuje takie biedy i uczy je co trzeba/ muszę się dobrze zastanowić czy podołam i zorganizować jak najlepiej/ Pobyt w lecznicy nie jest dobrym i tanim rozwiązaniem, należałoby się skupić na konkretnej diagnozie, zwłaszcza co do przyczyn tego stanu ( kręgosłup??) Gdybym podjęła decyzję o przyjęciu suni, to musiałabym mieć jej książeczkę zdrowia ze szczepieniami, abym mogła się bezproblemowo poruszać , diagnozę no i pewnośc że po wyleczeniu pomożecie w adopcji, nie mogę przetrzymywać za długo bo są zawsze takie nagłe przypadki/ Widzę że jest chętna cioteczka za jakiś czas, skoro urzekla ją teraz to jak będzie piękna ,zdrowa i kudłata, w co wierzę urzeknie ją bardziej więc może możemy na nią liczyć? Takie uratowane i odpielęgnowane psiaki są potem ogromnie ufne i przytulaśne, przykładem najnowszy jest Lisunia po koszmarnych przejściach, już zapomniała i jest przeudownym pieszczochem (zajrzyjcie na wątek Ja nie proszę ja błagam o miejsce dla suni z wnyków) Co znaczy że sunia ma śmieci w moczu, czy w pęcherzu? Ja dla usprawnienia leczenia i zapobieżenia namnażania sie bakterii dawałam mojej GRACJI wodę mineralna Jana i Józefa i koniecznie sok naturalny z żurawiny, z zielarskiej apteki, wet niezmiernie docenił działanie po kilku dniach! Widzę że rozważałyście hotelik, polecam gorąco na wszelki wypadek hotelik TERRIER, super opiekunki Joasi kolo MIELCA, nasz wypróbowany pod każdym względem! Kiedy diagnoza? Bardzo prosze o szczegóły tego leku i cene na pw dolaczę to do mojego arsenału, dosc bogatego w walce o skórę psiaków!!![/QUOTE] Właśnie rozmawiałam z lekarką w moczu nie ma bakterii czyli antybiotyk zadziałał. Zastosujemy nowy preparat, jurto go wykupię. Jeśli będzie taka możliwość to zostanie pobrana również zeskrobina aby mieć pewność co na Perełce "siedzi". Główne zalecenia: "zabrać do kochającego domu i obserwować". "Śmieci" to zapewne skutek cewnikowania. Sunia waży 8,5 kg. P.S. Mydło do mnie nie dotarło.
  4. Podnosimy.
  5. Dzisiaj raczej nie pojadę:(
  6. [quote name='inga.mm']Jak dzisiejszy dzionek zaczął się? Może było siusianko?[/QUOTE] Nie dzwonili więc raczej bez zmian:(
  7. No to idę spać:eviltong:
  8. Niestety nie mam jak dojechać aby pomóc, jeśli ktoś będzie się wybierał z Lublina to w miarę możliwości czasowych deklaruję pomoc w łapaniu.
  9. [quote name='bico']Zabiegi na pewno nie pomagają, dlatego "rzuciłam" pomysł o ponownym zawiezieniu Perełki do Rachowa, a jeśli jej się tam poprawi kondycja fizyczna i psychiczna można by było ją zabrać do DT...o ile się taki znajdzie...:roll: Sądzę, że nikt z nas nie czerpie tutaj sadystycznej satysfakcji w "parciu" do męczenia suni zabiegami przeprowadzanymi na siłę przy jej maksymalnym stresie.[/QUOTE] Parcie jest nam tu bardzo potrzebne ale na pęcherz:evil_lol: ot tak gupi żart dla rozładowania napięcia. Doleczymy ją najpierw i zobaczymy co dalej.
  10. Walczyłam z sunią o opakowanie wędliny które mi przechwyciła w czasie wieczornego karmienia:) Jestem w szoku,że tak lekki zagłodzony pies ma tyle siły:crazyeye: Nawet na mnie nie burknęła, wygrałam oczywiście:evil_lol:
  11. Na zdjęciach wygląda jak sztuczny, muszę przyjść i dotknąć:)
  12. Bico staram się jak mogę przekonać do siebie Perełkę ale nic mi z tego nie wychodzi...może uda się to komuś w domowych warunkach. Myślę,że Lady ma na myśli to iż konieczność ciągłych zabiegów nie pomaga przy tak dużym problemie z psychiką. Dzisiaj podobno mocz jest znów brzydszy, lekarka ponownie go przebadała, jutro poznam wyniki:(
  13. [quote name='Selenga']Jasne, wznowię oczywiście Coś nowego chciałybyście dodać?[/QUOTE] Koty opuściły przytulisko, kilkanaście psiaków również. Zaczęliśmy odrobaczać/leczyć. Małymi kroczkami ruszyły sterylizacje.
  14. [quote name='bico']Dziękuję Merys za ogłoszenia dla Zuzinki:)[/QUOTE] Ja również;)
  15. [quote name='plastelina']Olu, w razie czego to ja jutro od 15:30 mogę Ci pomóc, albo w nd, pon, wt. bo samej z tyloma psami to Ci ciężko będzie:roll:[/QUOTE] Super,może wykąpiemy wieczorem Meę która jest w klinice.
  16. [quote name='wojtuś']2411magdalenka mnie zaprosiła, poczytałem na razie dwie strony, ale jak juz widzę, bardzo wystraszona Sunia. Były robione badania ogólne - czy juz sa wyniki, to zatrzymywanie moczu i kupy czy nie jest podłożem jakiejś choroby, to naprawdę tylko podłoże strachu?- poczytam więcej o Suni. Gdyby był potrzebny tel. do Tereni Borcz - to mam, mogę przesłac na PW[/QUOTE] Krew w normie. Dostaje antybiotyki na pęchęcherz ale wg. wetów nie jest to powodem nie sikania. I tak nie będę działała pochopnie więc wstrzymam się jeszcze z telefonem do Teresy Borcz tym bardziej,że mam urwanie głowy. Może sama zajrzy na wątek.;)
  17. Czyli USG kosztuje ponad 100zł:(? Czy czekają jakieś domy na Yoko i Mimi?
  18. [quote name='2411magdalenka']tak jeszcze cofnęłam się w przeszłość o te pare dni... przecież Perełka przy zabieraniu miała już wzdęty brzuchol.. więc zatrzymanie moczu było już w Rachowie... puszczenie jej do przytuliska na powrót, czy zostawienie samej sobie nie sprawi cudu.. LadySwallow zdaję sobie sprawę, że jest wiele psiaków do ratowania i za takie pieniądze można by uratować kilka, a nie ją jedną... ale z jakiegoś powodu dogomaniacy biorą na siebie te przypadki beznadziejne i często ratują mimo złych rokowań. Dlatego moim zdaniem, jeżeli są dobre dusze, które rzucają groszem właśnie na tego psiaka, to trzeba dać jej szansę... napiszę jeszcze do paru osób,może ktoś wymyśli idealny dt dla Perełki...[/QUOTE] Mam nadzieję ,że ktoś się odezwie.
  19. [quote name='MaDi']Mały skrót kosztów: Pierwsze cewnikowanie plus USG 80zł Wczorajsze badania to USG i RTG razem 100zł Każdorazowe cewnikowanie 30zł Badanie krwi około 50zł Badanie moczu x 2? Karma RC Urinary? Pobyt w szpitaliku i opieka? Poprzednie badania USG ( tu pewnie uda mi się zrobić promocję:))? ?- rozliczę się z lekarzem który jest obecnie na urlopie[/QUOTE] P.S. Wczoraj była jeszcze kroplówka.
  20. [quote name='ladySwallow']Do wystroju mieszkania, oczywiście :lol:[/QUOTE] Raczej wystroju głowy;)
  21. Ładny jak na pudla i kolorem pasuje:eviltong:
  22. Mały skrót kosztów: Pierwsze cewnikowanie plus USG 80zł Wczorajsze badania to USG i RTG razem 100zł Każdorazowe cewnikowanie 30zł Badanie krwi około 50zł Badanie moczu x 2? Karma RC Urinary? Pobyt w szpitaliku i opieka? Poprzednie badania USG ( tu pewnie uda mi się zrobić promocję:))? ?- rozliczę się z lekarzem który jest obecnie na urlopie
×
×
  • Create New...