Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Haniu to poproś weta o wdrążenie leku,nie ma co czekać.Później jeszcze się powtórzy T4 i zobaczy jak działa lek.
  2. Bogduniu,bardzo są potrzebne.Jeżeli Tola zrobi na Wrocław to bardzo proszę na te pozostałe co wymieniłam.Może na Poznań jeżeli tylko jedno.Bardzo,bardzo dziękuję za pomoc. Jeszcze będę prosiła o linki bo to mi umożliwi wyróżnianie. Tekst można zmieniać wg.upodobania,tytuł też.
  3. Tola,bardzo dziękuję za chęć pomocy w ogłoszeniach.Str.do zdjęć są w poście informacyjnym na 1 str. Standardowo na miasta:Wrocław,Poznań.Szczecin,Katowice.
  4. Taki tekst wymodziłam. Zdjęcia str.3 ; 6 ; 8 ; cudne - str.9;10 Tekst do ogłoszeń Nussi. Nussi - orzeszkowa panienka szuka domu. Dopisz ślicznej,długowłosej Nussi szczęśliwe zakończenie. Nussi to śliczna długowłosa czarnulka. Jest przemiłą, łagodną suczką. Ma 7-8 lat. Nie jest już rozbrykanym szczeniakiem, nie niszczy w domu,zachowuje czystość.Jest spokojną suczką, nie jest szczekliwa. Ładnie chodzi na smyczy,spokojnie zachowuje się także w samochodzie. Uwielbia pieszczoty,głaskanie.Mimo że, człowiek był powodem jej cierpienia, wciąż jest w niego wpatrzona i darzy go ogromnym zaufaniem. Lubi dzieci a w stosunku do psów, kotów, nie wykazuje agresji. Nussi waży 8,8kg,w kłębie ma 26cm. Jej dużym atutem jest piękna,dłuższa sierść. Jest wysterylizowana i posiada pełny pakiet szczepień oraz czip. Teraz czeka na opiekuna w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie). Mamy nadzieję, że przyszłość będzie dla małej Nussi łaskawa i Nussi znajdzie swoje miejsce u boku człowieka. Jest możliwość pomocy w transporcie. Więcej informacji dotyczących ślicznej Nussi, można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu. Kontakt:Hania (w godz.10-18)
  5. Nie wychrępoliła tylko fajnie obcięła.Teraz przynajmniej Szaguś będzie miał czystą mordkę i widział co się wkoło dzieje.Nie będą łzawić tak oczka i wchodzić sierść.
  6. No,cudna wiadomość.Najwspanialszy mamy prezent pod choinkę. To teraz tylko ogłaszać Nussi i niech idzie do swojego domku.Szwy chyba są już ściągnięte po zabiegu?
  7. Bgra widziała Toffika i miała kontakt z nim.Wcześniejsze informacje,zdjęcia str.5 nie są źle oceniane jeżeli chodzi o kontakt z Toffikiem,nawet siedzi na kolanach.Jakoś nie nakręcał się na obcych. Napisano September 13, 2018 "Pojechaliśmy dzisiaj odwiedzić Toffisia,zabraliśmy go na długi spacer,jestem pod ogromnym wrażeniem pracy jaką wykonali Anettka z mężem,to nie ten pies,wprawdzie dalej szukamy domu bez dzieci i bez psów,ale wróciłam pełna nadziei,że znajdzie dom:) Pięknie chodzi na smyczy,podchodzi po smaczki,pozwala się dotykać,głaskać,chociaż te ostatnie robiliśmy z umiarem". "Dzisiaj znowu dzięki gratisowemu transportowi Ola.mo byłyśmy u Anettki i zabrałyśmy Toffisia na dwugodzinny spacer :) Pies bez zastrzeżeń,cudo nie pies :) Spotkaliśmy na polnej drodze psiolubną rodzinę z ośmiolatkiem,Toffiś bardzo pozytywnie zainteresowany chłopczykiem :) Spisał się na medal." https://youtu.be/aXoe9oScge8 Więcej zdjęć na str.14. Mam wrażenie (po opisach Artemidy),że Toffik zepsuł się po szkoleniach.A teraz go nie pokażą bo jest zaniedbany,brudny,śmierdzący,przebywający w kenelu tylko nie wiadomo do końca gdzie ten kenel jest umieszczony czy na dworze,czy w jakimś pomieszczeniu.Zdjęcia były robione ale tylko na dworze,nigdy w pomieszczeniu Artemidy. Jeżeli Artemida nie ma nic do ukrycia to dlaczego odmówiła wizyty Bgra?
  8. Co! a co to za dziwna odpowiedź.To już nawet nie może nikt odwiedzić Toffika? Tam się źle dzieje,coś jest nie tak. Proponuję jak najszybciej odwiedzić ten hotel i najlepiej bez zapowiedzi.
  9. My zawsze uzgadniamy z hotelikiem gdyby miał pies wrócić z adopcji to wraca do hoteliku i tak jest. Toffik też po adopcji,która rzekomo ma być po świętach powinien tam wrócić.Uważam,że trzeba dać szansę Toffikowi,nie można go w nieskończoność trzymać w hotelu. Natomiast jeżeli chodzi o Artemidę to jakoś ona żyje,nie jest pożarta przez Toffika a Toffik jest tam sporo czasu.Oczywiście nie znamy warunków w jakich Toffik tam przebywa być może żyje sobie w klatce z dala od psów,ludzi i tak sobie żyje za 700zł.Nie wiem czy tam ktokolwiek był odwiedzić Tofika i sprawdzał warunki.
  10. To jakieś są błędne informacje.Tydzień temu Toffik nie był adopcyjny a teraz jest?
  11. Bajeczka mieszka w Kątach Wrocławskich a tam jest sporo właśnie takich terenów do biegania.Bajeczka wybiega się na maksa,fajnie.
  12. Zawsze po operacji to jest trudny okres dla psa i dla nas.Potrzeba czasu,potrzeba dogadzania psu aby wrócił do normy.Dobrze,że je gotowanego indyka to cieszy,że je cokolwiek. My odwrotnie karmimy psiaki,najpierw one dostawały i za chwilkę myśmy jedli.Plusem jest to,że psiak nie sępi przy stole,jest zajęty swoim jedzeniem.Nie przechodzą tak katorgi zapachowej.
  13. Ja podaję tabletki w pasztecie prochowickim(puszka jeszcze są mniejsze kartoniki),nie mylić z podlaskim.U wszystkich psiaków on się sprawdzał.Malutka kulka a w środku tabletka,jeżeli duża to dzielona.Jest to pasztet drobiowy a więc mała jego ilość nie szkodzi wątrobie.Jedynie główne ciężkie dania to mogą szkodzić.Warto wyeliminować parówki,szynki,wszelkie wędzone,jedynie podawać gotowane chude mięso.
  14. Ja też trzymam kciuki.Skąd ten cukier?
  15. Nadeszła deklaracja stała za XII od helli i b-b.Ślicznie dziękuję.
  16. P.Agato nadeszła pomoc finansowa 11.12.19.Ślicznie dziękujemy.Jest wpisana w poście rozliczeniowym Nussi. https://www.dogomania.com/forum/topic/350625-nussi-zamojska-suczka-041019-opuściła-schronisko/
  17. Cudna wiadomość.Tym razem może się okaże,że Toffik jest normalnym psiakiem.Może wreszcie Moli@ przy swoim doświadczeniu wpadnie na trop jak pomóc temu psiakowi we właściwy sposób.Ogromnie się cieszę,dla mnie to jest wspaniała wiadomość roku. To teraz czeka zorganizowanie transportu.Gdzie Toffik przebywa?
  18. I ja przybiegłam do Amber.Biedna malutka,co ona robiła w tym schronie.Masakra.
  19. I ja przybiegłam do Nugacika.Cudny jest i ma fajny charakter.Jeżeli chodzi o psiaki to też na samym początku nowego miejsca bym na wszelki wypadek warczała.
  20. Tak tylko akurat cielęcinę,nie wiem być może aby ona go wzmocniła? Te słoiczki są dla niemowląt a więc muszą chronić wątrobę niemowlaka.Dokładnie pisze zupka jarzynowa z cielęciną.Jest gęsta zmiksowana.Są różne ale wet nakazał tą.W zasadzie dwóch wetów to potwierdziło aby podawać. Ja wkładałam z boku pysia pomału wyciskając ją bo wtedy on ząbkami naciskał wężyk i łykał,przełykał przy zamkniętym pysiu na spokojnie całą zawartość strzykawki.Wężyk też nie powinien być za długi,tak jak napisałam 1cm akurat będzie dobry dla Alfika. Spróbuj zawsze można zrezygnować.Ta metoda skutkowała przy Sawani i przy Miki.
  21. Tola, 500,00zł jest już wyczerpane.Czy mam zrobić zwrot do Fundacji 25,00zł? Naniosłam już to w poście rozliczeniowym ale czekam na odpowiedź.
  22. Zalecone przez mojego weta są Gerbery z cielęciną dla niemowląt po 5 miesiącu.(tak pisze na słoiczku).Nawet można w tym podawać tabletki oczywiście w grę wchodzi strzykawka.Ja nakładałam na nią wężyk miękki igielitowy,centymetrowy bo sama strzykawka była za krótka i jedzenie wypadało z pysia.Wkładałam z boku pysia i wciągał aż miło było patrzeć 1/2 słoiczka na raz.Oczywiście był karmiony 3 razy dziennie. Jeżeli chodzi o ubranko to bardzo dobre rozwiązanie,doszyć tylko obciętą górę skarpetki z bawełny,skarpetka nie może być obcisła,ma być luźna żeby był przewiew.
×
×
  • Create New...