-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
[quote name='MARCHEWA']Anula,skarbie Ty nasz;)ubranko Beniowi na pewno się mu teraz przyda bo zima do nas nadeszła.[/QUOTE] Wiem u nas jest też zima i na dodatek wieje a więc zimno.Nie mogę patrzeć na osoby,które wleką się i ciągną nogę za nogą i trzymają psa z krótką sierścią na krótkiej smyczy a pies cały się dygocze a same są opatulone po uszy włącznie z kapturem na łbie.Diabli mnie biorą brak jakiejkolwiek wyobraźni.Rozumiem jedynie sytuację jak pies jest spuszczony ze smyczy i jest w ruchu.No a dla Beniutka bym uchyliła nieba no ale tyle tylko mogę zrobić.Wiem jedno to są wspaniałe psy,zresztą już roszponka zaczyna zdawać relację o Benku i się wszystko zgadza tak jak pisałam wcześniej. -
Na jakiej podstawie twierdzi Twój weterynarz,że pies nie był odrobaczony,przecież powinna być naklejka w książeczce wraz z podpisem i pieczątką weterynarza.Chociaż też możę być wina hodowcy,że kupił środek na odrobaczenie i podał to innemu psu.Szczeniak wg.zasad powinien być dwa razy odrobaczony i dopiero sprzedany.
-
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Roszponka podaj mi adres na pw to w poniedziałek priorytetem wyślę ubranko.Kupiłam w sklepie,ponieważ jest na 70cm a więc o pięć cm większe od bazarkowego.Nie jest to rewelacja ale zawsze coś,przy większych mrozach można coś pokombinować tj podszyć podpinkę(flanela) jakimś jeszcze polarem bo podpinka jest odpinana,też jak będzie za wąski to też trzeba będzie doszyć jakieś gumki i guzik albo rozparcelować obróżkę i doszyć coś pomyśleć.Benek ma ode mnie ubranko gratis,jak już odrośnie mu sierść i nie będzie potrzebne możesz je przeznaczyć dla innej bidy. -
[quote name='mshume']Był u wetowego fryzjera kąpany i miał wycięte dredy i kołtuny, zrrezygnowano z goelnia, bo to futro troszkę grzeje kości. U kogo na dogo można zamawiać kubrak?[/QUOTE] U mnie w sklepie są fantastyczne kubraczki tylko muszę znać rozmiar od obróżki do początku ogona,kupowałam niedawno mojej tymczasowiczce i wysyłałam rozmiar 35 tj.mierzony jw.Kosztuje 25zł.Nie wiem jak z ceną większych ale uważam,że jest super,nie przemakalny.Jak chcecie mogę kupić za zwrotem kosztów.Chyba firma Trixi.On jest chudy i potrzebuje na bank ubranka.Jeżeli chodzi o szybkie nabranie ciałka to proponuję ryzik z kurczakiem i marchewką gotować,suche oczywiście też ma stać i ma sobie dojadać,po dwóch tygodniach praktycznie pies dochodzi do swojej wagi i nie ma rewolucji żołądkowych.Na sierść i inne Olekardin omega 3+6+9+E kapsułki 1 raz dziennie jest ich 60 a więc na dwa miesiące kosztują w Aptece 24zł-rewelacja,sprawdzone.
-
Loluś, kudłaty staruszek po przejściach, dt sie zakochalo i zostalo ds
Anula replied to kora78's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']tez o tym myslalam ostatnio. ogloszenia juz sa stare i trzeba go oglaszac od nowa. fotki tez juz ladniejsze mozna porobic. ale to musi ktos z aparatem do anyamaya jechac, bo ona chyba nie ma. cos czytalam,na watku wroclawskim, ze jakies 2 ciocie we wrocku piekne foty robia... hmmm anula poszukasz i poprosisz?[/QUOTE] Na jakimś wątku natknęłam się na bros,że robi fajne fotki tylko pisała coś o spacerze we Wroclawiu,że tam robi fotki,taki jakiś był post ale zabij mnie nie wiem na którym wątku.Nie wiem czy znasz wątek Kapselka na DT we Wrocławiu,pilnie potrzebuje fotek i nikt nie zgłosił się do podjechania i zrobienia fotek. -
Loluś, kudłaty staruszek po przejściach, dt sie zakochalo i zostalo ds
Anula replied to kora78's topic in Już w nowym domu
A Lolito ma ogłoszenia wznawiane czy wcale jeszcze nie są robione.Przydały by się nowe fotki Lola.Myślę,że teraz wypieszczony już w DT zmienił się. -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
[quote name='roszponka']z szyją 88 cm szyja 14 cm --------------- ja mu robię zastrzyki, więc żołądek jest omijany[/QUOTE/] Mi wyszło,że ma od obroży do ogona 74cm.Wejdź na bazarek i popatrz na to ubranie tam są wymiary. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220604-bazarek-z-psimi-i-nie-tylko-psimi-akcesoriami-gt-koniec-16.01[/URL] [IMG]http://img444.imageshack.us/img444/6116/p1070404.jpg[/IMG] -
Przypominam się nie dostałam konta do wpłat,może to mała suma ale zawsze coś.
-
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Z ewentualnym skrętem kiszek to wątpię czy będzie miał bo przecież w schronisku jadł.To nie jest pies znaleziony gdzieś w lesie,że przez tygodnie nic nie jadł a więc uważam,że powinien normalnie jeść tyle ile sam chce zjeść.Jeżeli chodzi o centymetr to może masz metrówkę jakąś albo linijkę też może być.Jest taki kubrak na bazarku tylko nie wiem czy będzie dobry ma 65cm cena wywoławcza 60zł kup teraz 80zł,bazarek trwa do 16.12.Nie poszłam do sklepu dla porównania cen,ponieważ jest to bezsensowne nie znając wymiaru. Do antybiotyku warto podawać Probiolac plus osłonę na żołądek bo weci często zapominają o osłonie żołądka czego skutkiem ubocznym jest grzybica. -
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
Anula replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lili8522']Mam nadzieję że uda się je wyciągnąć stamtąd przed tym zimnem...[/QUOTE] Tak myślę,może zmienić tytuł i napisać,że szukamy DT dla jednego PONa. -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Roszponka nie pisz post po poście bo "przepisy zabraniają"-edytuj.Zmierz Beniutka bo myślę nad kubrakiem.Wynalazłam też na bazarku ale muszę mieć wymiar podstawowy od obróżki do ogona.Cioteczki sprężcie się z tym chodnikiem,taki podgumowany byłby super,nie ślizgał by się razem z Benkiem.Jak są w domu panele to nawet zdrowe psy potrafią rozłożyć się na panelach.Jeżeli Beniutek bierze antybiotyk to z odrobaczeniem trzeba poczekać i podać tabletkę przynajmniej trzy dni po antybiotyku.I nie bój się podawać większej ilości jedzenia jeżeli kupy są okey bo on jest wychudzony,musi nabrać ciała.W zasadzie przydała by mu się karma dla rekowelescentów bogata w witaminy i minerały no ale cóż mamy to co mamy. -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
[quote name='roszponka']to ja poprosze babcię żeby na drutach coś zrobiła.. będzie taniej.. może coś starego spruje to już wogóle nawet za włóczkę by nie trzeba było płacić.. ale mimo wszystko, do jutra postaram się go wymierzyć..[/QUOTE] To wymierz go u nas jest dość tani sklep z takimi ubrankami to może mu kupię tylko muszę znać wymiary. -
To fajnie bardzo cieszę się,że sunia będzie miała domek a jak będzie w dobrych rękach to tylko czekać na metamorfozę.Będzie śliczna.
-
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
[quote name='roszponka']np w tym momencie jest u nas 7 stopni w plusie.. ale ubranka faktycznie nie ma..[/QUOTE] No to trzeba chyba go wymierzyć i rozglądnąć się za nim.Wiesz pies jak będzie wyprowadzany tylko na smyczy bez większego ruchu to będzie mu zimno i może się przeziębić. Roszponka wymierz Benka od obroży do ogona to coś będziemy myśleć ale trzeba mieć wymiary. -
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
Anula replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
A te michy są całe czy dziurawe jak często bywa,no i czy ten siedzący na budzie dosięga ich za rogiem budynku? -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Jeszcze coś się chciałam zapytać Benek ma jakieś ubranko,teraz jest względnie ale może się zmienić pogoda i na bank będzie mu zimno.Benki mają okazałe futro ale w przypadku naszej bidy to zero futra. -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
O ile wiem Bernardyny są wspaniałymi psami,pogodnymi zazwyczaj łagodnymi jednym słowem pasterzami.Uwielbiam na nie patrzeć.Moja sąsiadka posiada Bernardyna,jest tak łagodnym psem,że mój pekińczyk chodzi do niego w odwiedziny a Benek chyba szczęśliwy,że mu się coś plącze pod brzuchem.Jednym słowem cudowne są.Mizianka dla niunia. Roszponka bardzo dziękuję Tobie za pomoc Benkowi.Szczerze pisząc to dziękuję za mało. -
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
Anula replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
A jest w pobliżu jakiś TOZ aby mógł sprawdzić warunki psiaków.Porozmawiać z właścicielami o poprawieniu im warunków. Wyszukałam takie coś,może się przyda: [B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/B] [URL="http://www.toz.pl/"]www.toz.pl[/URL] [LIST] [*]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ODDZIAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ 43-300 B-B, ul. Orkana 20/2, tel. 33 812 63 16 czynne: poniedz., środa, piątek od godz. 8.00 - 9.00 [/LIST] [B]Powiatowy Inspektorat Weterynarii[/B] [URL="http://www.katowice.wiw.gov.pl/"]www.katowice.wiw.gov.pl[/URL] [LIST] [*]Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Bielsku-Białej 43-360 B-B, ul. Karpacka 76, tel. 33 496 01 80 do 86, fax 33 496 01 87, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/LIST] -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Roszponka wiem,żę to ingerencja w Twój prywatny dom ale nieśmiała prośba - może na czas pobytu Benka jakiś chodniczek możesz położyć,to by dało Benkowi swobodę ruchu. -
[quote name='matrioszka2']Dobrze, że je tu wkleiłaś, ale dodaj więcej info, np.jaka to miejscowość, u kogo są, płeć zwierząt, przybliżony wiek; wiek właścicela, czy pracuje, czy jest zdrowy/chory, niezaradny (właściciel oczywiście),może wiadomo, że chce się ich pozbyć ....[/QUOTE] Też można zgłosić je do TOZu i wyjaśnić w jakich warunkach przebywają,czy jest wszystko w normie i też dowiedzieć się o sytuację prawną.Te fotki nie napawają optymizmem.