-
Posts
8383 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewanka
-
PILNE! 9 ratlerków z meliny trafiło do schronu! RADOMSKO
Ewanka replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Ciekawe, czy i kiedy uda się wyciągnąć maluszki? -
Petra w typie owczarka australijskiego zostaje w domku w Piasecznie.
Ewanka replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Na 18-tą? .. to teraz ........ czekamy na wieści ... trymaj się kochana, będzie dobrze!!!!!!!!!!!! -
Tego weta polecił mi ten z Sannik, starszy doświadczony ... mam nadzieję, że byle kogo by nie polecił. Nie znam nikogo z Płocka ... jadę tam po raz pierwszy, ale jakoś trafię, czoć to akurat po przeciwnej stronie miasta. Mam nadzieję, że uda się w tę niedzielę !!!! Nie ma sensu przedłużać tego w nieskończoność ... poszukam jakiegoś transportu, chociaż w tę niedzielę jest święto kościelne, więc nie wiem, czy coś znajdę :/
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='IKA & SONIA']Trzeba podać suni jak najszybciej blokadę. Ona wstrzymuje cieczkę i potem po określonym terminie można kastrować. Konieczne jest jednak izolowanie od Zorby, bo na pewno zanim ustanie cieczka to potrwa kilka dni i sunia zacznie wydzielać feromony.[/QUOTE] O, dobrze że o tym piszesz, to dla mnie nowy temat ... zaraz dzwonię do weta i popytam. ************************************************************** Edit. : Wet powiedział, że już niestety jest za późno, trzeba jakoś przetrzymać cieczkę, a potem można zrobić sterylkę .............. :( -
ZNALAZŁAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest Lecznica w Płocku, ktora robi wszystkie konieczne badania ......... http://www.chiron.com.pl/index.php Przed chwilą rozmawiałam, mamy przyjechać na czczo , najlepiej w niedzielę, bo mniejszy ruch, a tam trzeba przebić się przez całe miasto, zwykle zakorkowane :/ Lekarz, z którym rozmawiałam, powiedział, że powinniśmy się zamknąć z badaniami w 100 pln ... plus coś (?) na transport ... może być ???? O, super, taka karma chyba będzie najlepsza ... dzisiaj zrobię jej rosołek z ryżem i z węglem, powinno być lepiej. Jest upał, Dpsia bardzo osłabiona, głównie leży w pokoju, wychodzi tylko na siusiu i natychmiast wraca i się kładzie. Myśloę, że trzeba działać, bo synia wyraźnie jest bardzo osłabiona. Wet z Sannik mówił, żeby dawać wodę mineralną niegazowaną, bo ma konieczne minerały, a kranówka nic.
-
Petra w typie owczarka australijskiego zostaje w domku w Piasecznie.
Ewanka replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='GrubbaRybba']Oby pozwoliła zabrać Petrę.[/QUOTE] Bolący ząb plus upał wystarczy aby się pokładać i nie mieć ochoty na kontakty z innymi ... a do tego ten wyciek, paskudna sprawa :( Trzymaj się suniu, jesteś piękna :) ... oby udała się ta wizyta u weta, trzymam kciuki !!! -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Ciotki, zaczynają się schody .............. Lenka zostawia na podłodze czerone plamki, Dosia to zlizuje, resztę rozdeptują ......... Zorba zaczyna zerkać z zainteresowaniem na drzwi do pokoju, gdzie śpią suczki. Może któraś ma jakiś pomysł, jak nie dać się zwariować ;) -
Sunia jest już w super domku-dziękuję dogomanio;)
Ewanka replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='AgaiTheta']Damy radę ;)[/QUOTE] Trzymam kciuki ... szkoda Saby ! -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Jeśli się nie mylę to ...... LENA MA CIECZKĘ ............................................................. :( cała podłoga w krwiste kropki, sprawdziłam, ze to ona plami, a nie Dosia ... trochę mnie tylko dziwi zachowanie Zorby, kokietuje ją ale nie szaleje ... a chyba powinien :/ -
Noc minęła spokojnie :multi::multi::multi: Dzisiajsza kupa lepsza, widać jakiś kształt, a nie tylko plamę ;) ... ale do ideału jeszcze daleko. Właśnie odbyłam cudowną godzinną rozmowę tel. (ech, te rachunki ;) ) z wetem z Sanniki, ok 12 km od nas ..... starszy, z dużym doświadczeniem , zaleca badania: morfologię, poziom cukru, próby wątrobowe, stopień odwodnienia. Podejrzewa, że to może być coronowiroza, wirusówka, na którą się rzadko szczepi ... ale może być nieżyt jelit na innym tle, to pokażą wyniki badań ... zaleca dietę rosołek z żółtkiem i ryżem ... i lek nifuroxazyt 3xdziennie po 2ml strzykawką do dzioba przez trzy dni. Powinno pomóc ... co o tym sądzicie ??? Szukam jeszcze jakiegoś laboratorium w Płocku, kompletnie o tym zapomniałam, mieszkam tu 3 lata , a jeszcze ani razu nie byłam w Płocku , a to ok. 35 km ;)
-
>>>>>> Jamniczka Sonia - jej świat się zawalił MA DOM DZIĘKUJEMY<<<<<<
Ewanka replied to Isadora7's topic in Już w nowym domu
Ojej, jakiś wysyp jamniczych starowinek ..... :( -
U nas jest 10 pln/doba plus karma, no i koszty weta ... lub do uzgodnienia, jeśli potrzebuje jakiś inny rodzaj jedzenia np. gotowane. Doczytałam , że sunieczka ma jakiś problem skórny, ale nie bylo sprecyzowane, o co konkretnie chodzi ... u nas wszystkie psiaki są razem z nami w domu, więc istotne jest by nie wprowadzić jakiejś zakaźnej choroby.
-
Jamniczka mama Klara- cała rodzina szczesliwa !! :)
Ewanka replied to marra's topic in Już w nowym domu
Ale wspaniała rodzinka ... też podniosę od rana :) -
Misia - rudo-biała, śliczna, malutka sunia szuka domu! Ma dom
Ewanka replied to as_ko's topic in Już w nowym domu
Misia piękna jest ... każdy widzi :) Wskakuj na pierwszą po super domek !!!! -
[quote name='Akrum']o jejku...[url]http://www.ostrowschronisko.pl/galeria_pliki/danon.jpg[/url] jak ja uwielbiam takie psiaki... wrrr.... czemu nie mogę mieć więcej piesów... już byłby mój, to jest ulubiony mój typ piesków, takie kudłate nie wiadomo co :) ślicznym, po prostu się w nim zakochałam...[/QUOTE] Podpisuję się czterema łapami :)
-
Cały czas myślę, że może jednak próbować jakiś zmian w ogłoszeniu, może tekst, a może fotki .... skoro oglądają i nic ... to może trzeba zmienić klocki :p Myszowate, jesteście cudne :loveu: ... szukajcie wspaniałego domku i swojego kochającego ludzia.
-
[quote name='coronaaj']To poprosze na pw konto.... Kiedy pudelek bialy bedzie mial zabieg? Chyba wet schroniskowy madry czlowiek...mam nadzieje....A jest juz imie dla pudliszona???[/QUOTE] Też mam nadzieję, że jest mądry i weźmie pod uwagę wiek i stan zdrowia pudlisia, a nie tylko i wyłącznie schroniskowy przepis o kastracji przed adopcją.
-
Nie do wiary ... może trzeba im do ogłoszeń zrobić jakieś fikuśne fotki ... nie wiem, w sukieneczkach ;) ... albo w jakimś koszyku wiklinowym , albo w wielkim słoju, czy w bukiecie kwiatów ... coś co ludzie zauważą i zapamiętają ... sama nie wiem, tak wymyślam ;)
-
Jamnik staruszek tak bardzo chce żyć ...Pomóżcie!!!
Ewanka replied to nescca's topic in Już w nowym domu
Też bym 13-go w piątek nie ryzykowała :evil_lol: -
Tak, to przeczytałam, tylko nie wiem, czy insulina występuje wyłącznie pod postacią zastrzyków, czy innej też? ... teraz już wywnioskowałam, że jednak sunia musi codziennie dostawać zastrzyk plus tabletki.
-
Dzwoniono do mnie spr. suni i niestety musiałam odmówić, ale myślę o niej ... czy ona dostaje insulinę w zastrzykach, czy może jakiś lek przeciwcukrzycowy w tabletkach??? Wiem, że niektórzy ludzie z cukrzycą łykają tabletki.
-
Też o tym myślałam, ale miałam nadzieję, że uda się pojechać z Dosią do Warszawy i tam ją gruntownie przebadać. Laboratoryjnie, ale też żeby ją obejrzała moja dawna wetka, do której mam zaufanie ... ewentualnie wet z Żytniej, znam ich od lat i zawsze wszystko było ok z moimi zwierzakami.