Jump to content
Dogomania

Ewanka

Members
  • Posts

    8383
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewanka

  1. hihihi ... my tu gadu gaddu a Molly coraz młodsza :eviltong: Właśnie była [I]Lilek [/I]i zrobiła suni dwa zastrzyki, jutro tez przychodzi wieczorkiem i zrobi kolejne ... oby nam sunia szybko wyzdrowiała :) [U][I]Lilek[/I], jeszcze raz wielkie dzięki !!!!!!!!!!!!!![/U] Teraz Molly leży koło mnie na kanapie i patrzy jak tu klepię w klawiaturę ;) ... pomaga mi troszkę, myszkę musiałam schować, bo wszystkiego chce spróbować jak smakuje :evil_lol:
  2. [quote name='ladySwallow']Aaa, zapomniałam, ze to szczyl :evil_lol: Myślałam o zakupie przez internet, bo to jednak taniej. Wiem, że karma jest ważna - odchowywałam dwa czterotygodniowe szczyle, więc wiem, czym to smakuje ;)[/QUOTE] hihihi ... ano szczylki są słodkie, ale wszystko gryzą, wszędzie ich pełno, no i sikają na podłogę ... jak małe niesforne dzieciaki :evil_lol: Molly jest bardzo osłabiona, jeszcze kilka dni będzie dostawała zastrzyki z antybiotykiem ... ale jak wyzdrowieje, to pokaże na co ją stać, skoro już teraz ustawia stersze koleżanki :diabloti:
  3. [quote name='ladySwallow']A czemu? Była cieczka? Czy ja coś pominęłam? Czyli to ma być karma dla szczeniaka dobrej jakości, a nie jakieś zapchlone Chappi, tak?[/QUOTE] Nie , chyba niczego nie pominęlaś ;) Molly ma ok 4mies., a sterylka najwcześniej po 6-tym miesiącu, albo jeszcze później. Co do karmy, to dobra jakość to jedno, a druga sprawa to miejcsce, gdzie się kupuje, podobno jest dużo oszustw. Wetka uprzedzała żeby nie kupować w małych sklepikach, tylko u wetów, przez internet lub w dużych sklepach zoologicznych. Firma i gatunek karmy jest w tym wiku bardzo ważny, bo taki maluch się rozwija, szybko rośnie ... poczytałam trochę tu .... [URL]http://www.dogomania.pl/forums/472-Karmy-suche[/URL] ale tu jest taka masa karm, że nie wiadmo co wybrać ... chyba zadzwonię jeszcze jutro i dopytam co polecają .
  4. Welsh chyba niestety nie jest łatwym domownikiem :/
  5. Wspaniałe wieści :multi::multi::multi: ... a fotki jakieś ???
  6. [quote name='ladySwallow']Tylko trudno będzie dowiedzieć się o konkretną karmę, skoro nawet nas nie kojarzą... Sterylka to jeszcze temat odległy o na pewno 3 tygodnie, więc nie ma co jeszcze o tym myśleć.[/QUOTE] ... 3 mies. ;) ja moge zadzwonić, tylko już dzisiaj rozmawiałam i wetka powiedziała, że jest wiele dobrych karm dla szczeniaków różnych firm ... ma być super premium .......... tylko,żeby nie kupić "byle gdzie".
  7. [quote name='ladySwallow']A jesteś w stanie zorientować się, ile kosztuje?[/QUOTE] To jest link do tej kliniki w Płocku , gdzie Molly była w sobotę w nocy u weta ... można zadzwonic i dopytać się co i jak ... rownież np. o ceny i warunki sterylki. [URL]http://chiron.home.pl/stary/index.html[/URL] jest taka masa propozycji,więc nie wiem, co byście chciały małej kupić ??? ... albo do jakiej kwoty/mies ???
  8. [quote name='sonia71']ewanko -jaki koszt dzisiejszej wizytu u weta?i czy już zamawiać karme żeby doszł aza kilka dni bo rozumoem że wet nie przykazał jakiejś szczególnie?[/QUOTE] Dzisiejszy koszt to [B]35 pln[/B] , a moja benzynka gratis ;) Karmę polecano taką z górnej lub średniej półki, ale koniecznie z dopiskiem [FONT=Tahoma][B]'super[/B] [B]premium' [/B][B]dla szczeniąt średnich ras[/B] ... chyba[SIZE=2] są dość drogie :roll:[/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]... można kupić w gabinecie wet ... jeśli chcecie to kupię w "Chironie" w Płocku, bo niedługo Lilek ma tam jechać ze swoim psem, poproszę Ją i może przy okazji kupi karmę dla Molly.[/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]jak sądzicie?[/SIZE][/FONT]
  9. :eviltong: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/204/628ded6c6d987130med.jpg[/IMG][/URL]
  10. [quote name='ladySwallow']Ja mam sprawdzony kontakt do alfabii, ona jest z okolic Płocka - robiła mi wizytację domku dla dominującego jamnika Mańka, Maniek trafił przednio, więc mam pewność, że alfabia wizyty robi bardzo dobre :lol:[/QUOTE] Tak, to z pewnością :) .... chodziło mi o cos innego ;) [SIZE=1]... długo szukałam, kto jest z okolic Płocka, bo nie mogłam znależć dobrego weta dla dziewczyn (diagnostyka, badania krwi itp.) ... kazali mi jechać do Warszawy i dlatego szukałam kogoś z Płocka :)[/SIZE]
  11. To prawda, kłopot tylko w tym, że nie bardzo mogę puszczać ją luzem razem ze "stadem", bo zjada wszystko co napotka ... więc spaceruje sobie grzecznie z pańcią na smyczy ... a ja szybko wyciągam jej z pycholka rózności, suche listki, igły sosny, kamyczki itp. :eviltong: Sunia waży [SIZE=4]6 kg[/SIZE], wg łazienkowej wagi u weta ... też mu się elektroniczna popsuła, ech te podróbki. Potencjalne domki zakochają się w niej z pewnością, jest cudnym słodkim urwisem :loveu:
  12. [quote name='ladySwallow']Zmiana planów. Zgłosił się domek z Płocka, chętny na Joy. Ankieta przedadopcyjna wypełniona bardzo dobrze, domek ma konto na dogo zresztą, ale rzadko bywa ;) Tutaj też wypatrzył sunię. Domek z kręgu przygarniających bidy. Wizyta jutro wieczorem. Trzymajcie kciuki[/QUOTE] Wspaniała wiadomość, że sunia ma już (prawie) domek .... śliczna malutka :) [SIZE=1]... a kto na DGM jest z Płocka?[/SIZE]
  13. Właśnie wróciliśmy od weta, tym razem z Sannik, od nas to ok.14km. Molly dostała komplet zastrzyków na trzy dni (kontynuacja antybiotyku) i umowiliśmy się na szczepienia, naturalnie jak już wyzdrowieje i po odrobaczeniu. ......... odwdzięczyła się pięknym spojrzeniem ... :loveu: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/346/e365cc49e8c845bemed.jpg[/IMG][/URL]
  14. Molly to mały odkurzacz, na spacerze trzeba bardzo pilnować, bo wszytko bierze do dzioba ;) ... igły z sosny, malutkie kawałeczki węgla, piasek, jadła też trawkę w nieogranicznonych ilościach ... ale już na szczęście przestała, to było jedynie lekarstwo na obolały brzuszek :p Zrobiła ładnie na trawie siusiu, a wodę (mineralną) pije teraz jak smok :evil_lol: ... odwodniła się bardzo przez ostatnie dwa dni, ale już wyraźnie odzyskuje siły :)
  15. [B]Lenka wita cioteczki o poranku :loveu:[/B] ... od dóch dni w domu nowa wczasowiczka, uroczy szczeniorek Molly vel Megi ;) ... Lena najpierw ją postraszyła warczeniem, bo mała chce wieść prym w stadzie i być w centrum zainteresowania, bidulka jeszcze nie wie, że ta posada jest już zajęta przez ciocię Lenkę :evil_lol: ... dzisiaj rano obie skakały sobie do oczu , ale już bez warczenia ... zabaczymy jak długo będą negocjować pozycję w stadzie :p
  16. Dosia wita o poranku kochane cioteczki :loveu: .... od rana leje deszcz, więc ze spacerku nici, tylko małe siuuuu i galop do domku ;) Dosia vel Ritka marnie znosi obecność żywiołowego szczeniorka, usuwa mu sie z drogi, odwraca główkę przed natarczywością zabawy małej Molly, chowa się po kątach ... czeka ją teraz okres aklimatyzacji do nowej sytuacji. To jest pies jednego człowieka i pustego domu, w sensie braku innych zwierzakow.
  17. [B]Molly wita o poranku :loveu:[/B] noc minęła spokojnie, malutka spała ślicznie już w domku, pokój gościnny zostawiła kolejnym wczsowiczkom ;) Jestem dobrej myśli bo Molly w nocy już nie wymiotowała, natomiast nasikała w kilku miejscach :mad: ... coś mi się zdaje, że przed nami dłuuuuga nauka załatwiania się na dworzu ... dzisiaj niesprzyjajace warunku bo od 6 rano leje deszcz ... poczekamy, jak troszkę ustanie i lecimy na spacerek.
  18. Piechcia się śmiała na poprzedniej stronie, że czeka mnie cieczka ... to ma za to :p ... tak, Dosia się leciutko poprawia, wprawdzie żeberka można jeszcze liczyć, ale już trzeba wytężyć wzrok :)
  19. [quote name='agnieszkal2']Zapomniałam Wam powiedzieć,że Ksenia ugryzła mnie przez spodnie robiąc dwie dziury.Gdybym spodni nie miała,to bym bardziej żałowała:)[/QUOTE] ... to podwójna strata .............. nie wiadomo czego bardziej żałowac :p
  20. [quote name='agnieszkal2']A mówiłaś Ewanko,że ona ma jamnicze nóżki hehehehehe[/QUOTE] ... tak wyglądała na fotce, serio ;) ... a okazało się, że ma nóżki jak modelka :p ... ale za to charakterek ;)
  21. ... już wiem, dostaniesz Zorbę na tymczas :bigcool:
  22. [quote name='IVV'](...) chodzilo mi ,ze nie tylko na zdjeciach wychodzi sie z taka rodzinka dobrze...:p[/QUOTE] ... to też ... hihihi :bigcool:
  23. Słyszałam, że niekoniecznie trzeba czekać do pierwszej cieczki, można po 6 miesiącu życia suni ... kolejnej cieczki nie zniosę i to zimą :crazyeye: , czyli pokój w drgim budynku odpadnie :/
  24. [quote name='IVV']to tak jak ja ,tylko ,ze u mnie tylko jeden koczkodanek rozrabia :) ta rodzinka to najlepsza jaka moze byc ! nawet na zdjeciach dobrze sie z nia wychodzi;)[/QUOTE] Tak, rodzinka super, ale z wiekiem się rozrasta ... poczekaj , a sama zobaczysz :eviltong: a no fotkach wychodzicie we dwie wprost bajkowo :loveu:
  25. O matko, ciotki, nie macie za grosz litości ............ :angryy::angryy::angryy: .......nie chcę już tu żadnej cieczki :mad: ... coś piechcia podejrzanie zadowolona z takiej perspektywy :diabloti: Malutka Molly jest odważna, nie ma żadnych zahamowań, nie boi się ludzi ani przedmiotów ... sądzę, że dla Dosi to świetne towarzystwo sprzyjające otwieraniu się na innych. Domek na święta, ech, to chyba gwiazdkowe marzenie Dosi ... oby się jej spełniło :multi:
×
×
  • Create New...