-
Posts
803 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lacia
-
Koty w potrzebie pod moją opieką - wątek zbiorczy
Lacia replied to paula91's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='paula91']Liczę na to, że coś się ruszy :) A tutaj kilka zdjęć kotek wolnożyjących, które jakiś czas temu sterylizowałyśmy. Wiele już mamy wysterylizowanych kotek na swoim koncie, niedługo zrobi się cieplej to zacznie się sezon łapania i sterylizowania. Pani z facebook'a zasponsorowała nam klatkę łapkę za co jesteśmy baaaardzo wdzięczne :) [IMG]http://i48.tinypic.com/qz54z7.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/14abk1f.jpg[/IMG][/QUOTE] te dwa koty też są chyba oswojone, nie? Super, ze Leoś już w nowym domu! Dobrze że trafil na tak wytrwałych opiekunów, nie często się zdarzają takie domki niestety. A kotka z ostatniego zdjęcia - świetne umaszczenie. -
4 x M.. - koty z parkingu - zadomowiły się i zostają u mnie..
Lacia replied to sylwija's topic in Kotki już w nowych domach
masakra. Może na początek żeby obniżyć koszty to kup im inna karmę. RC jest dobry ale bardzo drogi. Twoje mruczki nie są w bardzo złym stanie, kup im np. Purinę albo coś w tym stylu. na pewno im wystarczy, a na samym RC bez kosztów leczenia można się nieźle wypukać z kasy. Mogę ci coś podesłać na koty ale dopiero pod koniec miesiąca. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Cudak']Dziękuję Wam :) Doszło na moje konto 25 zł od [B]Lacia[/B] - czy przeznaczyć to na klatkę, czy na leczenie Filominy?[/QUOTE] w sumie obojętnie. ale z drugiej strony jak wszyscy dają na klatkę to niech bedzie na leczenie kici. :) -
[quote name='Ewa Marta']To już za chwilę... Nie mogę się doczekac tego maluszka. Postaram się porobić zdjęcia, chyba, że Bianka będzie wystraszona, wtedy odpuszczę na pierwsze dni dodatkowe stresowanie.[/QUOTE] Nasza Bianca na pewno bedzie wystraszona ale sunia robi ładne postępy. Do pani w hoteliku już się przyzwyczaiła, juz na jej widok macha ogonkiem :) Chetnie wychodzi na spacerki i ładnie się na nich załatwia. Ostatnio nawet Bianca miała SPA, była kompana, czesana i miała wycinane dredziki. Sunia wszystko zniosła bardzo dzielnie, mozna nawet zaryzykować stwierdzenie że wodny masaż się jej podobał ;)
- 600 replies
-
- adopcja psa
- dom tymczasowy
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Tez jestem za klatką. Moją obiecaną kasę dziś dopiero przelewam. Wiem z autopsji że ile by nie było klatek zawsze jest za mało :) Tzn jakoś tak zawsze dziwnie gdy mamy (z macią) nową klatkę to od razu się okazuje że mamy też kogoś kto chciałby w niej zamieszkać :) -
4 x M.. - koty z parkingu - zadomowiły się i zostają u mnie..
Lacia replied to sylwija's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='sylwija']ona głównie przesiaduje na takim stryszku, ale chyba tylko ona go zna dobrze.. tam są dziury i zakamarki, dlatego ryzykowne bardzo byłoby podanie sedalinu.. nie wiadomo, gdzie pójdzie.. Marit ma ruję, krzyczy po nocach.. chciałam jej podać lek na zatrzymanie, ale w ogole nie chce teraz jesc mokrej karmy, tylko suchą trochę.. A Malwinka ciekawska, jak to kociak ;) bardzo lubią inne koty..[/QUOTE] Z sedalinem też bym się trochę bała.. zawsze mi się wydaje że kot jest tak mały że jak się gdzieś schowa lub ucieknie to go za nic nie znajdę. My z macią z reguły używamy jednak niezawodnej łapki. A co do Marit to mi się trafiła tydzień temu też kicia z rują ale wet dał zastrzyk (jeden chyba hormonalny) i po rui. Kicia ma pojutrze sterylkę. Może jak ona nie chce jeść to też spróbuj z zastrzykiem zamiast podawać tabletki. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
No coś w tym typie. Ale ma niską cenę, składniki takie same a cena powalająca :) Scanomunne jest 4x droższy To sa tabletki, ja używam kapsułek z proszkiem w środku. Łatwiej się podaje (dosypuje do mokrej karmy). ja stosuje ten najczęściej: [url]http://www.vetfood.pl/pl/oferta/dla_kota/Immunactiv_Balance_for_cats/[/url] ale jak kocio nie ma za wiele przeciwko podawaniu tabletek dopyszcznie to te które znalazłaś powinny być ok. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Cudak']Niestety nie mam niczego na odporność. Można jednocześnie z antybiotykami podawać?[/QUOTE] Pewnie. Podaje je kotom bardzo często, te środki mocno pobudzają układ odpornościowy zwierza. Polecam. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Cudak'][B]Lacia[/B], dziękuję, jakoś zabezpieczę przed ucieczką. Podesłałam konto - również bardzo dziękuję. Byliśmy u weta, najważniejszego zapomniałam (żeby sprawdził płeć, bo ja się nie znam na tym zupełnie). [B]Jest koci katar i zapalenie w obu uszkach[/B] [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG] Na szczęście nie ma/nie widać świerzbu. Maluch jest starszy niż myślałam - wg weta ok 4-5 mies, tylko niedożywiony i z bólu "zgarbiony", więc wygląda na młodszego. Dostał dwa zastrzyki i kropelki do oczu. Mam czyścić uszka. Ze względu na jego stan, z odrobaczaniem i odpchleniem trzeba poczekać (dziś byłoby za dużo chemii na raz). Waga pokazała 1,4 kg - a jak się weźmie to kociątko na ręce, to wydaje się, jakby z pół kg ważyło... W środę kolejna wizyta. Dzisiaj nie płaciłam - zapłata na koniec leczenia. Założyłam maluchowi wątek na miau: [URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=150946[/URL][/QUOTE] Niedożywienie czasem sprawia że koty wyglądaja jak karzełki. My may teraz dwa takie maluchy, myślałysmy ze mają 3-4 mc a tu się okazało że mają 7 m-c (ważyły 1,2 i 1,4 kg). Masakra mamy je miesiąc już a są tak mega małe i wciąż chore i myc się nie chcą :shake: a podajesz mu też coś na odpornośc?, jak scanomunne lub immunoactiv?. Mi to się bardzo sprawdza i widac że podnosi odporność. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Biedny maluszek. Przy tej klatce uważaj żeby ci koty dołem nie wyszły, ona ma duże szpary i my podnosimy zawsze dno.. poza tym poproszę numer konta, coś podeśle, na malucha bądź na koty z portu, jak zadecydujecie. -
4 x M.. - koty z parkingu - zadomowiły się i zostają u mnie..
Lacia replied to sylwija's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='sylwija']no średnio właśnie :( martwię się o nią bardzo..[/QUOTE] kurcze to gorzej. Może kotka się przekona w końcu do pana z budki.. -
4 x M.. - koty z parkingu - zadomowiły się i zostają u mnie..
Lacia replied to sylwija's topic in Kotki już w nowych domach
Zapisuje kotki. A co do świerzba to advocat działa na niego. Więc jak go podałaś to powinno być ok. A co do kotki na parkingu to nie masz opcji żeby dorwać gdzieś klatkę łapkę? tak najłatwiej. -
Co tam u Kici? wiadomo już co to może być? ciekawa sprawa. U nas jedna kotka miał taki placek cały wyłysiały ale skóra nie była podrażniona, kicia do nas z takim czymś już trafiła. Ale tu to aż dziwne bo te placki pojawiały sie tak nagle. Wydaje mi się że to raczej nie będzie grzyb bo z tego co się orientuje to grzybica nie jest tak gwałtowna. Trzymam kciuki za piękną pannę.
-
Koty w potrzebie pod moją opieką - wątek zbiorczy
Lacia replied to paula91's topic in Kotki już w nowych domach
Jak słodziak :) tygrysy są najlepsze. U nas teraz się bardzo ruszyło z kotami. Sporo chętnych jest, mam nadzieje że u Ciebie też. najgorzej będzie niedługo jak pojawią sie miliony małych kociaków :( u nas już kotki dostają ruje :( -
Dwie dzikie suki wreszcie złapane. Bianka w DT, Śnieżka z powrotem u nas.
Lacia replied to Macia's topic in Już w nowym domu
Gruczoł Snieżki wygląda znacznie lepiej. Sunia na szczęści zjada galastop w jedzeniu. Śnieżka jest mocno przerażona ale już nie odwraca się całkiem tyłem do czlowieka, już tak nie ucieka wzrokiem. Misia natomiast robi postepy. Na siusiu już wychodzi bez problemu na dwór i w klatce nie nabrudzi. Ogólnie jest mocno wystarzona ale nawet w obecności ludzi rozgląda się i patrzy co się dzieje no i gdy sie do niej podchodzi to nieśmiało już wącha ręce :) -
Koty w potrzebie pod moją opieką - wątek zbiorczy
Lacia replied to paula91's topic in Kotki już w nowych domach
zapisuje Twoje kociaki. Leszno nie tak daleko. Czasem ktoś z Poznania dzwoni do nas w sprawie adopcji kotów. I co ogóle słychać u gromadki? Biedna India :-( nie udało się jej.. -
Mała Zdrapka prosi o domek i wsparcie $$$
Lacia replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Hałabajówka']hehe no tak ;) ale Zdrapka to najmilsze kocie jakie miałam do tej pory na DT ;) no jeszcze Zuzia tak była przytulaśna ale Zuzia to był kot specjalny unikat bo bez oczek.[/QUOTE] to nie masz już Zuzi? ja trochę nie w temacie byłam. Super że znalazła domek :) niewidome są najkochańsze :) -
52kg szczęścia. Zatuczona Bunia labradorka ma dom Hura
Lacia replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na wspaniały bazarek dla naszej husky bez łapy - pyszne psie ciasteczka. Może ktoś chciałby Buni kupić ;) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239201-Pyszne-zdrowe-psie-ciasteczka-z-najlepszych-sk%C5%82adnik%C3%B3w-dla-Mimi-bez-%C5%82apy-do-10-02[/url] -
Mini-husky bez przedniej łapy od 3 lat w przytulisku. Potrzebna pomoc!!
Lacia replied to Macia's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']To zrobic bazarek imienny??????[/QUOTE] Bazarek imienny jak najbardziej :) bardzo dziękujemy :) a u suni dobrze, jak u niej ostatnio byłam i biegała po śniegu (a było go duzo) to w pewnym momencie coś wyczuła i zaczęła tak nurkowac w zaspach, że było widać tylko jej zadek :) Sunia jest przekochana, ma coś w sobie.. poza tym używanie szelek trochę poprawiło sprawę i sunie można podtrzymywac jak się z nią spaceruje. Ale ogólnie narazie staramy się żeby troche schudła. Sunia je karme lighta i ma sporo ruchu. Ostatnio też byliśmy u weterynarza na czyszczeniu uszu i sunia zachowywała się niesamowicie spokojnie. Jak była na stole i miała czyszczone uszy to leżała tak grzecznie że nie trzeba było nawet smyczy trzymać :) Obecnie dostaje antybiotyk i krople. tu u weterynarza: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/736/6f1c0de78331176bmed.jpg[/IMG][/URL] czyż ona nie jest piękna? [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/564/335430eba530846cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/1822/9f06a7e0b3a59f1emed.jpg[/IMG][/URL] nasz Pączek :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/532/a9a68ad2eaf523c3med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/1924/fedef62110a7dc6dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/1689/2d508f7dbfeab44cmed.jpg[/IMG][/URL] -
Mini-husky bez przedniej łapy od 3 lat w przytulisku. Potrzebna pomoc!!
Lacia replied to Macia's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']Sunia potrzebuje pieniazkow.......??????????[/QUOTE] Sunia jest obecnie w płatnym hoteliku. Gdyby ktoś chciał nas wspomóc byłybyśmy bardzo wdzięczne. Przydały by się pieniądze na karmę light bo Mimi musi znacznie schudnąć. Jak narazie kupiłyśmy 2 kg Brita lighta, sunia już go je (niechętnie) ale to nie starczy na długo. Poza tym u suni stwierdzono w uszach drożdże i ogromną ilość bakterii. Został zrobiony posiew i antybiogram. Dziś się dowiem jakie wyniki. A u suni wszystko w porządku. Jest bardzo radosna i garnie się do człowieka. Mimo kalectwa nie pozwala innym psom na za dużo i potrafi się odgryźć gdy któryś psiak za bardzo się jej naprzykrza. Widać jednak że obecność innych psów dodaje jej też odwagi. Naprawdę cudna sunia. Gdy ktoś chciał wspomóc Mimi to prosimy o wpłaty na konto: ING 43 1050 1520 1000 0090 9387 6929, Komitet ZWIERZĘCE SOS, ul. Karasia 26, 64-100 Leszno tytułem: Dla Mimi Nowe zdjęcia Mimi będą najprawdopodobniej dopiero w sobotę, ponieważ nim ja się wygrzebie z pracy to już ciemno jest.. -
[quote name='maja7']Piękne, wzruszające zdjęcia! Tarzan po prostu traktuje Zombisia jak matkę ewentualnie tatusia;)[/QUOTE] Chyba tak.. Ogólnie to trochę dziwny kot. Je tylko kiedy jedzą też inne koty. jak go przyniosę do jedzenia i jest sam to od razu zwieje. Koty dają mu poczucie bezpuieczeństwa. Przy nich czuje się odprężony i wyluzowany. Tarzan najbardziej "pokochał" Zombina bo Zombin jest wyrozumiały i mu pozwala na to ciągłe cyckanie. Choć ostatnio Zombin miał zły dzień i cały czas lał Tarzanka gdy ten miał ochotę na czułości. Wtedy Tarzan szedł do innego mojego kota i jego próbował cyckać. DS Tarzana na pewno musi mieć jeszcze inne koty i to miłe.. Tarzan.. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/1748/76d667e866e1b8edmed.jpg[/IMG][/URL] Zombin wspaniały ;) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/1891/c08ed1b5baff9f51med.jpg[/IMG][/URL] taki obrazek z mojego domu [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/544/95343d3b37c6a042med.jpg[/IMG][/URL] Poza tym Zombin ma dziś świetny humor, biega, zaczepia. Wczesniej przez dobre pół godziny bawił się szczypiorkiem :) potem długo ganiał z kawałkiem marchewki :) niewiele mu trzeba do zabawy :) Przesyłam kilka filmików z Zombinem. Zwróćcie uwagę na jego łapkę :( ona mu w ogóle nie pasuje :( chciałam mu zrobić skarpetkę ale się nie udało. Zombin jasno swoim ząbkami mi przekazał ze on nie chce żadnej skarpety :) on na twardym nie staje na tej łapce. Czasem jak biegnie czy chodzi to nie bardzo wie co ma z ta łapką ma zrobić i ona mu tak "lata" w dwie strony.. Jak biega to jest trochę lepiej, Zresztą zobaczcie na filmiku. [url]http://www.youtube.com/watch?v=760XnRHWdHk&feature=endscreen&NR=1[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=_xR0hEEFyXs[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=SzDqlp2EV_I&feature=endscreen&NR=1[/url] Tu Zombin z Tarzankiem. Mam nadzieje ze kiedyś w DS też pokocha tak innego kota. [url]http://www.youtube.com/watch?v=PVkGXzM0e7g[/url]
-
Franki...Ma wspaniały DOM STAŁY!! Dziękuję Ciocie za pomoc!
Lacia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Az miło popatrzeć na Frankiego.. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/1916/4e5e89a130bafb11med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images39.fotosik.pl/1894/2fe2623ead007ab3med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images39.fotosik.pl/1894/ebe9f8da1f4380fbmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/1807/2f643371094dd2damed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/1910/fea56b188dba6687med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/517/f2a4737fe7d453e0med.jpg[/IMG][/URL] -
Wujem tymczasów to on jest niesamowitym. Opiekowal się wszystkimi kotami które u mnie były. szczególnie jednak Zombina pokochał jeden mój ciągły tymczas - Tarzanek. Tarzan jest u mnie od października i od tego czasu były z nim same problemy. Wciaż chorował, teraz jest w miarę ok i zaczniemy się rozglądać za DS. Przez te ciągłe choroby (wymiotował wciąż i miał rozwolnienie co chwilę) tarzan nie urósł i jest mniejszy niż koty w jego wieku. najgorsze jest to Ze tarzanek jest zakochany w Zombisiu. ten kot to cień Zombina. Wcześniej tarzan był bardzo płochlilwy i na widok zbliżającego się człowieka uciekał. jednak gdy wołałam Zombina i Zombiś przychodził to od razu tez podbiegał Tarzanek. W obecności Zombina Tarzan się zmieniał w tulaśnego kota ale wystarczyło żeby Zombin zniknął i Tarzan wpadał w panikę. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. Teraz jest coraz lepiej ale Tarzan je wtedy kiedy Zombiś, spi wtedy kiedy Zombiś, nawet jak Zombiś idzie do kuwety to Tarzan za nim. Poza tym Tarzan nagminnie cycka Zombisia. Zombino ma już przebarwioną sierść na szyi. Ciężko pewnie będzie Tarzankowi jak trafi do DS :( Tu Zombino, Tarzanek i mała Bungee (już w DS) [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images44.fotosik.pl/544/b46e7bb1591b14b8med.jpg[/img][/url] Zombino i Tarzan: [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/507/df89b5618ae0ac52med.jpg[/img][/url] [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images41.fotosik.pl/1891/2765c1ad239fb68dmed.jpg[/img][/url] [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images40.fotosik.pl/1896/a5de969eba7183eemed.jpg[/img][/url] [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images50.fotosik.pl/1802/dee58bbfc128165fmed.jpg[/img][/url] [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images37.fotosik.pl/1910/118f3cafead8f119med.jpg[/img][/url] [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/512/0e537697ef33b596med.jpg[/img][/url] na siedząco też można cyckać.. [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/1904/b3283e7c73b78f8dmed.jpg[/img][/url] [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images35.fotosik.pl/1757/d086b7dd154f83e3med.jpg[/img][/url] Tu jedno z ulubionych miejsc Zombina.. [url=http://www.fotosik.pl][img]http://images40.fotosik.pl/1896/92647e8bf312bdd0med.jpg[/img][/url]