Jump to content
Dogomania

Lacia

Members
  • Posts

    803
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Lacia

  1. Ostatni ze szczeniaków Czaczy kilka dni temu pojechał do nowego domu. Mała nie miała szczescia i długo musiała czekać ale teraz juz bedzie dobrze :) Poza tym Czacza ma się dobrze. Dt jest w niej zakochany i szkoda że nie może miec psa na stałe. Czacza jest grzeczna, już nie szczeka w nocy. Jedyne czego sunia nie umie to chodzić na smyczy. Ona ma paniczny lek przed smyczą. Gdy się ją tylko zapnie sunia od razu plackiem leży na ziemi i ani drgnie. Nie pomagają smaczki ani głaskanie. Czacza leży jak kamień. Narazie w domu Czacza ma podpinaną smycz i po 10 min paraliżu powoli ciągać smycz zaczyna się poruszać po domu. Na dworze narazie nie ma na to szans. Czy mógłby ktoś zgłosić Czaczę do Akcji sterylizacji?
  2. Jutro opiszę dokładnie bo trochę tego jest. Chciałam bardzo podziękować Ziutce za paczuszkę. Tego co przyszło się nie spodziewałam :Rose: zawartość paczuszki (a w sumie to paki) od razu została wykorzystana przy wizycie u weterynarz i przynajmniej obyło się bez wożenia kociaków w kartonie :loveu: Dziękuje, transportery bardzo ale to bardzo się nam przydadzą :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/743/9a3cc2d58a30336fmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/1882/65e17b738e10a905med.jpg[/IMG][/URL]
  3. [quote name='sylwija']To sie pusto zrobilo ;)[/QUOTE] to napewno. Choc przyznam że to miła pustka :)
  4. [quote name='sylwija']powodzenia la małej :) a Ty się nie martw, masz teraz miejsce dla następnej 'biedy' ;)[/QUOTE] Nie martwie się. Akurat maczuga była takim kotem że odetchnęłam jak pojechała. Tych nadprogramowych które mam w domu mi wystarczy ;) Jest ich na dzień dzisiejszy "zaledwie" 16 (+ 7 moich), a z Maczugą wydawalo mi się że kotów jest przynajmniej dwa razy więcej. Ona tak niesamowicie rozrabiała, że nie wiem czy kiedyś miałam aż takiego łobuza.
  5. Ostatnio nie mam czasu pisać na dogo. Ogólnie to chciałam podziękować wszystkim za to że tu są, że nas wspierają czy to słowem czy w inny sposób. Z wami jakoś łatwiej się działa ;) dziękuje Ellig za puszki. Karton dotarł :Rose: i maluchy od razu zrobiły z niego użytek :D [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/2098/728802cc5ac788cemed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/1941/8000b4723e019833med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/701/572fb21b8c2d138amed.jpg[/IMG][/URL] Poza tym ostatnie kilka dni były szczęśliwe dla kotów. Nowy wspólny dom znalazła Maczuga i Tosia, a także dwa maluszki, po jednym z każdego miotu. Niestety przypadkiem po drodze pod zaparkowanym autem znalazłam zabiedzonego młodego kocurka. Jego zdjęcia wstawie niedługo (pewne i tak macia to zrobi pierwsza). Poza tym Busie (starszą kotkę) wzięła nasza koleżanka do dt. A Trikolorka bez oka z bloków socjalnych jest już w widocznej ciąży więc trzeba się skupić nad złapaniem jej na sterylkę. Tam jest jeszcze jedna kotka, taka czarno-biała ale ona miała 2 tyg temu ruje więc jeszcze trochę czasu jest na nią.
  6. Kolejne fotki Maczugi będą zapewne z nowego domu. Była już wcześniej osoba zainteresowana adopcją Maczugi. Za dużo wcześniej nie pisałyśmy bo nic nie było pewne. Jednak wszystko potoczyło się tak jak chciałyśmy i Maczuga wraz z drugą małą kicią zamieszkały u koleżanki we Wrocławiu :) u mnie w domu zrobił się straszny spokój jak ten szatan pojechał. Ale cieszę się że Mała będzie teraz broiła gdzie indziej :lol:
  7. U maczugi wszystko ok. Łapka już praktycznie się zagoiła. najlepsze jest to że jak narastała skóra to momentalnie na tym narastała sierść. mega szybko to poszło :) mam kilka zdjęć maczugi, niestety wszystkie są jak leży bo inaczej nie ma możliwości żeby jej zrobić zdjęcie. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/1877/7673dda0dbab7334med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/1941/b89942a3d3a279d1med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/1877/18f32a385fde699fmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/2105/943eba96b06dc20bmed.jpg[/IMG][/URL] Przy poruszaniu się Maczuga normalnie używa łapki. Jeżeli ktoś nie wie co jej było to nawet nie zauważy że małej brakuje paluszka.
  8. [quote name='toyota']"Zapodaj" kwotę i adres gabinetu, to zgłoszę ją do Sterylkowej Skarbonki.[/QUOTE] toyota jak możesz to zgłoś Rudą do akcji sterylizacji, ok? Lecznica Zatorze ul. Lubuska 22 64-100 Leszno koszt zabiegu to ok 260zł
  9. Zapraszamy na kolejny bazarek dla MImi: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244521-Markowe-ciuszki-dla-Mimi-do-25-06-20-00[/url]
  10. [quote name='Mattilu']I ja takoz :)[/QUOTE] Przelew dotarł! bardzo dziekujemy :loveu: od Gusiaczka nie wiem bo to na maci konto. Macia ma teraz egzaminy więc musi się uczyć solidnie. W końcu kiedyś będzie schroniskowym weterynarzem (a ja kierownikiem :razz:). Poza tym chciałam wam pokazać najpiękniejszego psa - naszą Mimi, czyż ona nie jest cudowna? [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/730/486e56efd96849b4med.jpg[/IMG][/URL]
  11. Z bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/243711-KONIEC-ROZLICZAM-Ciuszki-dla-maluszk%C3%B3w-i-misz-masz-dla-Mimi-do-3-06-20-00[/url] wpłynęło na konto Mimi 225zł, powoli dług się zmniejsza :) A u Mimi wszystko świetnie, ma dużo ruchu. Widać że już trochę schudła. Dostaje witaminki i preparat na stawy. Ogólnie to wspaniała sunia, wszyscy się w niej zakochują, tylko ten brak łapki sprawia że nikt nie chce jej na stałe :placz: Piękność wybitna: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/730/486e56efd96849b4med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/1942/fc804785cfb88da9med.jpg[/IMG][/URL] Mimi i nasza Saba husky (która odpukać od dwóch dni jest w nowym domu) i hotelikowy Teoś [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/1854/1a791cb32bc29d30med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/1868/c032656fe086a105med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/2081/c51780035ff61fb4med.jpg[/IMG][/URL]
  12. [quote name='róża35']Czyli łapka uratowana:multi:,a to maleństwo śliczne:loveu:....[/QUOTE] Łapka będzie zachowana tylko w troche innym kształcie :) a maleństwo jest cudowne, jak siostrzyczka pojechała dziś do nowego domu i mała została sama to teraz nie chce się ode mnie "odkleić" i nosze ją w kapturze :D
  13. [quote name='toyota']Czy zgłosić Rudą do Sterylkowej Skarpety ?[/QUOTE] Własnie myślałyśmy o czymś takim, dokładnie o Akcji Sterylizacji. A jakie są zasady w Sterylkowej Skarepecie? chodzi mi o % dofinansowania? bo kiedyś czytałam ale już nie pamiętam.
  14. Na konto Rudej wpłynęły pierwsze wpłaty! Panna Marple - 100,00zł MDK8 - 10,00zł bardzo dziękujemy, dzięki temu już 11 dni w hoteliku jest opłacone! poza tym Ruda jest kochana ale troszkę strachliwa. na spacer wyjdzie tylko z naszą Maksią, sama nie bardzo. Na smyczy chodzi nie najgorzej, choć do ideału dużo brakuje. Ogólnie Ruda jest cudowna, taki duży miś :loveu: w przyszłym tyg mamy już umówioną kastracje jednego z naszych psów i jakieś steryki kocie wiec Ruda będzie ciachnięta w następnej kolejności czyli zapewne po 10 czerwca.
  15. [quote name='Panna Marple']Poleciała stowka dla Rudej. Basiu, czy p. Anetka ma miejsce dla niedużej suni?[/QUOTE] Bardzo dziekujemy :loveu:
  16. Super że Tila jedzie do nowego domu! trzymak kciuki żeby było ok. Poza tym może chciały ktoś wspomóc nas w opłatach za hotelik Rudej?
  17. [quote name='BoWa']Czy te opatrunki są ze srebrem ? Są drogie,ale doskonale sie goją po nich rany...[/QUOTE] nie nie są. Narazie ma zakładane zwykłe aqua żele. Ogólnie to Mała jest diabłem wcielonym. Nic nie robi sobie z tego że ma uszkodzona łapkę. Jak jest wypuszczona to broi i biega, a do tego ma nieziemski apetyt i od misek wygania wszystkich :) jeżeli chodzi łapę to narazie wygląda to dosć strasznie, póki co mam nadzieje że wszystko co miało odpaść to odpadło i reszta paluszków jako taka zostanie. Zobaczymy. Teraz zmieniamy opatrunki w domu. kicia jest tu duzo spokojniejsza niż u weta i nie gryzie :) jutro pojedziemy jednak na kontrole. Maczuga jest niesamowita, taka pogodna i wesoła.. Filmiki z łobuzem [url]http://www.youtube.com/watch?v=cbbF8pM3ZkU[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=YiBCxQpLI-A[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=nc0Ohvex87M[/url]
  18. Zdjęcia z wczorajszego spaceru Rudej. Maksia była "przewodnikiem" Rudej, na początku sunia trzymała się bardzo blisko Maksi: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/1834/1a0421468db62ec7med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/672/03eb832d4f7e7b46med.jpg[/IMG][/URL] Przerwa: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/2069/54c11a564acabe9bmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/2060/b0730d60f939065emed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/672/57a05d23242af1cbmed.jpg[/IMG][/URL] nasza Maksia :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/709/02df4be0e35e16edmed.jpg[/IMG][/URL]
  19. [quote name='Gocha1']podajcie numer konta na który należy wpłacać kasę, sądzę,że prędzej się zbierze kasę, niż znajdzie dom dla tych psiaków, ja chętnie bym wpłaciła,żeby uratować im życie, inaczej pomóc nie mogę. Mam już swoje 2 psy, kota i pracę w rozjazdach, ale chętnie dołożę się na utrzymanie zwierzaków.[/QUOTE] wielkie dzięki, pw wysłane
  20. Sunia jest cudowna, po prostu 40kg cielaczek :)
  21. Teraz w ogóle widzę że macia też nie pisała ale Ruda jest już u nas. W drodze, w samochodzie zachowywała się bardzo grzecznie. W hoteliku zapoznanie z innymi naszymi, dużymi psami przebiegło ok. Te dwie nasze suki które tam trzymamy są bardzo miłe dla innych psów i Rudą choć na początku trochę wystraszona już po chwili wyluzowała. Jutro jedziemy do dziewczyny i porobimy zdjęcia. Dziś nie było na to czasu bo musiałyśmy 3 inne nasze psy zabrać z innego hoteliku i gdzieś poumieszczać więc było trochę zamieszania. Poza tym Ruda została przez nas dzisiaj odrobaczona i odpchlona. Prosimy również o wsparcie na hotelowanie suni. My mamy 11 psów z czego ani jeden nie ma żadnej deklaracji. Niedługo założymy (tzn. macia założy :evil_lol:) osobny watek Rudej.
  22. [quote name='agat21']ewu, nie zostaniesz sama z problemem kasy na hotelik, 20 złociszy ode mnie od czerwca - wiem, że niewiele, ale boję się, że za chwilę przestanę już ogarniać moje deklaracje :shake:[/QUOTE] przez pierwsze 3 miesiące hotelik jest opłacony z tego co wyczytałam
  23. jak Ruda do nas dojedzie to damy znać. My również prosimy o wsparcie. Ruda to nasz (maci i mój) 12 pies na utrzymaniu.. a za hoteliki trzeba płacic
  24. [quote name='Ellig']Cudownie, dziekujemy!:)[/QUOTE] Tak dziękujemy! B-b jest niezastąpiona jeżeli chodzi o bazarki!
  25. [quote name='toyota']Już wysłałam treść upoważnień z moimi danymi na tego maila i do ewu. Nie wiem z jaką datą ma być ta adopcja, dzisiaj już bylo za późno, żeby to ustalić. Biurwa jak pokazywała mi psy to mówiła, że adopcja będzie z datą o ie pamiętam 09.05. Zróbcie najlepiej 2 wersje z datą jutrzejszą 26.05 i tą 09.05. Jutro rano będę dzwonić do schroniska, ale za nim cos ustalę, to już może być za późno na tworzenie upoważnień.[/QUOTE] upoważnienie wysłane. Poza tym jutro czyli dziś jest 25.05 :)
×
×
  • Create New...