-
Posts
38346 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
40
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ellig
-
[quote name='megii1']Ja tego sobie nawet inaczej nie wyobrażałam - wszystko dokładnie tak zamierzam tylko... ją trzeba zobaczyć na żywo:( to nie takie proste i jeszcze te świeże szwy. Nic, na razie rozłożę na podłodze w jej pokoju podkłady i daje jej spokój - zresztą i tak ona kiepsko kontaktuje momentami.[/QUOTE] Tez mysle,ze biednej Melbie jest potrzebny spokoj, jezeli stracila duzo plynow to trzeba bardzo uwazac, obserwowac.....
-
Z przyjemnoscia czytam relacje Jamora o zdjeciach nie wspomne:) Samsung do przodu chlopie!
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Ellig replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='agata-air']Ellig zaznacz proszę w poście, że to nie jest projekt koalicji ;) twój post dla niektórych może być niezrozumiały. Ta nowelizacja została zrobiona za plecami koalicji, utajniony został tekst- po pierwszym spotkaniu w sejmie i zgłoszeniu wątpliwości utajniono kolejne spotkania. Wykluczono potężne, dobre organizacje, adwokatów, sędziów i ludzi, którzy chcieli naprawdę poprawić los zwierząt w naszym kraju poprzez konkretne zapisy (na stronie koalicji można przeczytać postulaty). Wykluczono ich mimo przydzielenia im zadań podczas pierwszego spotkania.(na przykład konsultację Ustawy z konkretnymi autorytetami) [B]W rezultacie konsultowali, tworzyli i "wypychają" szkodliwą[/B][B] nowelizację: Straż dla Zwierząt OTOZ Animals Karina Schwerzler [/B][/QUOTE] Tak zgadza sie! -
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Ellig replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='malibo57']Wszyscy członkowie Koalicji dla Zwierząt otrzymali ostateczny projekt zmian w Ustawie wraz z ocena prawną - ten projekt, który został rozdany posłom do podpisu.[/QUOTE] Rozumiem ,ze jestes czlonkiem Koalicji i podasz date, kiedy dostali ten projekt?Bo ja dostalam wtedy kiedy juz nie bylo wplywu na zmiany, wszystko poszlo przez Muche do Poslow..... -
[quote name='Ellig'][url]http://www.facebook.com/event.php?eid=169664929718669&num_event_invites=0[/url][/QUOTE] i jeszcze [url]http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=278789055&blogId=540640966&actp=n%2b0prKAebczfG13CmB%2fL170xxzjSK8k%2f19igSi%2f1c3vFrKSdG4VwAe0JTCVeV1%2bSGyWHazl1pr5llc8tLJ1AQdaV%2bZ26MXN060fxBwAiRrYtcg7ruvnu5cfWeHyoB1ftlO1rA%2bQjonvpAorBYtby2%2b%2bL4HlFdnxlXZRbXgZMZxvLLU2c0gy71GKVDcMHzjQgCEmjqOvGzinv%2fcKQ3c2R3pxs9G0KnfW%2fy1fnBzbiIHHJsfg2BbXT9IrFXxVhCbJB[/url]
-
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Ellig replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[B]Koalicję założyli[/B] [LIST=1] [*]Halina Derwisz, [URL="http://www.rsoz.superhost.pl/"]Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt[/URL], Rzeszów, [*]Dawid Karaś, działacz społeczny, Wrocław [*]Grzegorz Lindenberg, Warszawa [*]Dominik Nawa, [URL="http://www.przystanocalenie.com.pl/"]Komitet Pomocy dla Zwierząt[/URL], Tychy, [*]Magdalena Nykiel, [URL="http://www.schronisko.prv.pl/"]Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"[/URL], Tarnowskie Góry, [/LIST] [B]Przystąpili[/B] [LIST=1] [*]Małgorzata Michalik, [URL="http://www.tspz.pl/"]Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Ogród św. Franciszka"[/URL], Tarnobrzeg [I](org.przystąpiła 20.04.2008[/I] [*]Krzysztof Giemza, [URL="http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/"]Fundacja Zmieńmy Świat[/URL], Tarnów [I](org.przystąpiła 20.04.2008[/I] [*][URL="http://www.kociadolina.pl/"]Fundacja Kocia Dolina[/URL], Bydgoszcz/Inowrocław/Szczecin/Świnoujście [I](org.przystąpiła 24.04.200[/I]8 Agata Rybkowska, [URL="http://www.podajlape.org/"]Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Podaj łapę"[/URL], Żyrardów [I](org.przystąpiła 23.04.2008[/I] [*]Danuta Skarbek, [URL="http://www.canis.org.pl/"]Fundacja Opieki nad Zwierzętami "Canis"[/URL], Warszawa [I](org.przystąpiła 26.04.2008[/I] [*]Mirela Pawlikowska, [URL="http://www.meritum.slask.pl/"]Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych Meritum w Katowicach[/URL] [I](org.przystąpiła 6.05.2008[/I] [*]Anna Nehring, [URL="http://www.zwierzetakrakowa.pl/"]Fundacja Zwierzęta Krakowa[/URL] [I](org.przystąpiła 15.05.2008[/I] [*]Bogumiła Folman, [URL="http://www.pfoz.org.pl/"]Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/URL] [I](org.przystąpiła 18.05.2008[/I] [*]Joanna Zaremba, [URL="http://www.foranimals.org.pl/"]Fundacja for Animals[/URL], Dąbrowa Górnicza [I](org.przystąpiła 21.05.2008[/I] [*]Włodzimierz Suszyński, [URL="http://www.schronisko.radom.pl/"]Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 22.05.200[/I]8 Elżbieta Andrzejewska, [URL="http://www.schronisko-medor.webd.pl/"]Fundacja Medor[/URL], Zgierz [I](org.przystąpiła 24.05.2008[/I] [*]Monika Nowicka, [URL="http://www.warszawa.toz.pl/"]Oddział Warszawa, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 24.05.2008[/I] [*]Iwona Kulesza, [URL="http://www.bialystok.toz.pl/"]Oddział w Białymstoku, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 16.06.2008[/I] [*]Anna Kiepas-Kokot, [URL="http://www.tozszczecin.go.pl/"]Oddział Szczeciński, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 4.07.2008[/I] [*]Agata Białachowska, [URL="http://www.kroliki.net/"]Stowarzyszenie Pomocy Królikom[/URL] [I](org.przystąpiła 26.05.2008[/I] [*]Sylwester Piechowiak, [URL="http://www.helpanimals.pl/"]Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt "Help Animals"[/URL] [I](org.przystąpiła 5.06.2008[/I] [*]Danuta Kadela, Szczecinieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Psa, Kota i nie tylko, Szczecinek [I](org. przystąpiła 11.06.2008[/I] [*]Karolina Grabowska, [URL="http://www.niechcianeizapomniane.org/"]Fundacja Niechciane i Zapomniane-SOS dla Zwierząt w Łodzi[/URL] [I](org.przystąpiła 19.06.2008[/I]Grzegorz Bielawski, [URL="http://www.animals.org.pl/"]Pogotowie i Straż dla Zwierząt[/URL], Trzcianka [I](org.przystąpiła 8.07.2008[/I] [*]Ewa Sawicz, [URL="http://www.fundacja-bokserywpotrzebie.pl/"]Fundacja Boksery w Potrzebie[/URL], Warszawa, [I](org.przystąpiła 10.07.2008[/I] [*][URL="http://www.fundacjaazyl.pl/"]Fundacja Azyl[/URL], Łódź, [I](org.przystąpiła 16.07.2008[/I] [*]Bogumiła Skowrońska-Werecka, Stowarzyszenie na rzecz Bezdomnych Zwierząt "Schronisko", Łódź, [I](org.przystąpiła 29.09.2008[/I] [*]Magda Urban, [URL="http://www.psiawachta.pl/"]Fundacja Psia Wachta[/URL], Poznań, [I](org.przystąpiła 30.07.2008[/I] [*]Marta Łapińska, [URL="http://www.strazzwierzat.pl/"]Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego[/URL], Grodzisk Maz., [I](org.przystąpiła 8.08.2008[/I] [*]Cezary Wyszyński, [URL="http://www.viva.org.pl/"]Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva![/URL], Warszawa, [I](org.przystąpiła 18.08.2009[/I] [*]Andrzej Malinowski, [URL="http://www.inicjatywa.zgora.pl/"]Stowarzyszenie "Inicjatywa Dla Zwierząt"[/URL], Zielona Góra, [I](org.przystąpiła 20.08.2008)[/I] [*]Joanna Kulesz-Kotowska, Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt, Skawina,[I](org.przystąpiła 08.10.2008)[/I] [*]Agnieszka Lechowicz, [URL="http://www.obrona-zwierzat.pl/"]Stowarzyszenie Obrona Zwierząt[/URL], Jędrzejów,[I](org.przystąpiła 29.10.2009[/I] [*][URL="http://www.rottka.pl/"]Pomorska Fundacja Rottka[/URL], Sopot,[I](org.przystąpiła 4.03.2009)[/I] [*]Marek Łomiński, [URL="http://www.akity.pl/"]Fundacja dla Zwierząt Akity w Potrzebie[/URL], Poznań, [I](org.przystąpiła 25.05.2009)[/I] [*]Joanna Wydrych, [URL="http://www.czarnaowca.org/"]Fundacja Czarna Owca Pana Kota[/URL], Kraków, [I](org.przystąpiła 13.10.2009)[/I] [/LIST] [B]Koalicji pomagają[/B] [LIST] [*][URL="http://www.profile.com.pl/"]Agencja PR Profile[/URL], Warszawa, [*][URL="http://www.egonet.pl/"]egonet.pl Bożenna Hołownia[/URL], tworzenie stron internetowych, Warszawa [*][URL="http://www.sm-law.eu/"]Kancelaria Radców Prawnych Stopczyk & Mikulski[/URL], Warszawa [/LIST] -
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Ellig replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='Karmi']Koalicja dla Zwierząt [URL]http://www.koalicja.org.pl/koalicjanci.php[/URL] [B]Przystąpili[/B] [B][B]Joanna Mucha,[/B][URL="http://sejm.gov.pl/poslowie/posel6/248.htm"]posłanka PO z Lublina[/URL][I](przystąpiła 23.04.2008)[/I] [/B] W czerwcu do Biura posłanki trafił wstępny projekt zawierający propozycje zmian w uoz opracowany przez Koalicjantów. I...?[/QUOTE] Projekt nowelizacji, przygotowany przez Parlamentarne Koło Przyjaciół Zwierząt proponuje wiele rozwiązań, które mogą się okazać niekorzystne dla zwierząt, jak poszerzenie katalogu osób uprawnionych do ich zabijania. Ponadto w wielu miejscach jest niespójny i powierzchowny. Dokument jest publicznie uzasadniany koniecznością wprowadzenia zapisów pozwalających m.in. na karanie za wytwarzanie smalcu z psów, pozostawienie zwierzęcia w zamkniętym samochodzie w upał, czy zabijanie kotów na tzw. „skórki”. Wszystkie te przypadki są karane na mocy obecnej Ustawy, na potwierdzenie czego można przywołać wiele prawomocnych wyroków, które zapadły w tego typu sprawach! Poza mankamentami legislacyjnymi, nowelizacja nie odpowiada najnowszym europejskim tendencjom zwiększania ochrony zwierząt i zamiast głębokich zmian, które są niezbędne dla już 13-letniego aktu prawnego, proponuje głównie kosmetyczne poprawki, tym samym stwarzając ryzyko zamknięcia debaty nad realnym poprawieniem ochrony zwierząt w Polsce na najbliższe lata. Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, nie podejmuje tematu rejestracji, sterylizacji czy trzymania psów na łańcuchach. W przypadku zwierząt gospodarskich zostały całkowicie pominięte najokrutniejsze aspekty ich wykorzystywania, takie jak chów przemysłowy czy transport żywych zwierząt. Tymczasem lista postulatów dotyczących zmian w Ustawie opracowana przez kilkadziesiąt polskich organizacji zajmujących się ochroną zwierząt jest dostępna ([URL="http://www.koalicja.org.pl"]www.koalicja.org.pl[/URL]) i znana posłom od ponad 2 lat. Postulaty te zostały opracowane na bazie doświadczeń stosowania Ustawy w obecnym kształcie i znajomości jej licznych wad. Projekt nowelizacji nie został skonsultowany z szerokim środowiskiem organizacji i osób zajmujących się ochroną zwierząt. W początkowej fazie prac uczestniczyły organizacje, które opracowały i wysłały kilka krytycznych opinii o proponowanych zmianach, po czym projekt został utajniony a organizacjom, które podnosiły wątpliwości nie umożliwiono udziału w dalszych pracach.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / Przytoczony tekst nie jest projektem Koalicji tylko ustosunkowaniem sie to projektu , ktory forsuje P.Mucha/ -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
Ellig replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[url]http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=278789055&blogId=540638683&actp=n%2b0prKAebczfG13CmB%2fL170xxzjSK8k%2f19igSi%2f1c3vFrKSdG4VwAe0JTCVeV1%2bSGyWHazl1pr5llc8tLJ1AQdaV%2bZ26MXN060fxBwAiRrYtcg7ruvnu5cfWeHyoB1ftlO1rA%2bQjonvpAorBYtby2%2b%2bL4HlFdnxlXZRbXgZMZxuIsoZte2H1q%2fpDxVQmZd8Wm%2bP4d%2bfqQ9W%2bruyCzTMdEmr4NipZhvUw3EBnM5bEkn3kQ2yabTMtFUnZTD73GCZc[/url] -
[quote name='mmd']Zrobiłam pypciowi szerloka, bo to fajna stronka. Zdarzały się domki: [URL]http://warszawa.szerlok.pl/oferta/malutki-piesek-szuka-swoich-ludzi-do-kochania-ID3Sts.html[/URL] i tu [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/36207/Malutki-mlodziutki-Dudus-szuka-domku/[/URL] [URL]http://www.e-zwierzak.pl/oddam/0,1,0,0,0,0/17315/[/URL] [URL]http://warszawa.olx.pl/item_page.php?Id=137677283&g=6[/URL] [URL]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,22628,Lw==.html[/URL] [url]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/maluszek-Dudus:),26284[/url][/QUOTE] O jej!Dziekujemy! Jeszcze nie zdazylam Cie poprosic a juz sa ogloszenia:)
-
[quote name='anita_happy']wrzuconnaaaaaaaaaaaa [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=169175396443103#!/photo.php?fbid=117660974965500&set=a.106141526117445.8699.100001647945860[/url] mogę adres i fona do kontaktuu?[/QUOTE] [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=169664929718669&num_event_invites=0[/url]
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
Ellig replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.facebook.com/group.php?gid=493993230435#!/event.php?eid=101204226619247[/url] Mysza ...ruszamy!!!!!!!!!!! -
Azja - Bianca... "Królowa Śniegu" ma wspaniały dom :-)
Ellig replied to Mantis's topic in Już w nowym domu
Hej Sliczna!:):) -
Emisia jest cudowna. Ma takie ujumujace spojrzenie. Zdjecie z oblizywaniem nosa...cudne!:)