Jump to content
Dogomania

Ellig

Members
  • Posts

    38351
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    40

Everything posted by Ellig

  1. "Kanapowe" zdjecia cudne:):)
  2. Niestety nie znam osob z tych okolic juz rozeslalam wici do innych, mam nadzieje ,ze biedak sie znajdzie...
  3. Teraz ogolnie jest bardzo ciezko z adopcjami, nie wiadomo dlaczego nawet wydawaloby sie ,ze ladne i mlode psy tez nie znajduja domow. Dla mnie Lennon jest cudny i wyjatkowy ale mysle ,ze ludzi odstrasza wiek Lennona. Szkoda.
  4. No to mamy klopot, niestety karma moze miec wplyw na trawienie ,zostaje tylko pytanie od kiedy Wisnia je Trovet bo jezeli wczesniej byl na tej karmie i nic sie nie dzialo to raczej trzeba pomyslec o innej przyczynie. Chlopaku trzymaj sie.
  5. [quote name='megii1']Ja tego sobie nawet inaczej nie wyobrażałam - wszystko dokładnie tak zamierzam tylko... ją trzeba zobaczyć na żywo:( to nie takie proste i jeszcze te świeże szwy. Nic, na razie rozłożę na podłodze w jej pokoju podkłady i daje jej spokój - zresztą i tak ona kiepsko kontaktuje momentami.[/QUOTE] Tez mysle,ze biednej Melbie jest potrzebny spokoj, jezeli stracila duzo plynow to trzeba bardzo uwazac, obserwowac.....
  6. Melba trzymaj sie , 3 osoby z Fb poprosily o nr konta, prosze zagladajcie tam.....na razie podalam namiary jak dotra pieniadze poprosze o informacje.Dobrze byloby zrobic allegro cegielkowe takie zbiorki bardziej przekonuja.
  7. Z przyjemnoscia czytam relacje Jamora o zdjeciach nie wspomne:) Samsung do przodu chlopie!
  8. [quote name='agata-air']Ellig zaznacz proszę w poście, że to nie jest projekt koalicji ;) twój post dla niektórych może być niezrozumiały. Ta nowelizacja została zrobiona za plecami koalicji, utajniony został tekst- po pierwszym spotkaniu w sejmie i zgłoszeniu wątpliwości utajniono kolejne spotkania. Wykluczono potężne, dobre organizacje, adwokatów, sędziów i ludzi, którzy chcieli naprawdę poprawić los zwierząt w naszym kraju poprzez konkretne zapisy (na stronie koalicji można przeczytać postulaty). Wykluczono ich mimo przydzielenia im zadań podczas pierwszego spotkania.(na przykład konsultację Ustawy z konkretnymi autorytetami) [B]W rezultacie konsultowali, tworzyli i "wypychają" szkodliwą[/B][B] nowelizację: Straż dla Zwierząt OTOZ Animals Karina Schwerzler [/B][/QUOTE] Tak zgadza sie!
  9. [quote name='malibo57']Wszyscy członkowie Koalicji dla Zwierząt otrzymali ostateczny projekt zmian w Ustawie wraz z ocena prawną - ten projekt, który został rozdany posłom do podpisu.[/QUOTE] Rozumiem ,ze jestes czlonkiem Koalicji i podasz date, kiedy dostali ten projekt?Bo ja dostalam wtedy kiedy juz nie bylo wplywu na zmiany, wszystko poszlo przez Muche do Poslow.....
  10. [quote name='Ellig'][url]http://www.facebook.com/event.php?eid=169664929718669&num_event_invites=0[/url][/QUOTE] i jeszcze [url]http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=278789055&blogId=540640966&actp=n%2b0prKAebczfG13CmB%2fL170xxzjSK8k%2f19igSi%2f1c3vFrKSdG4VwAe0JTCVeV1%2bSGyWHazl1pr5llc8tLJ1AQdaV%2bZ26MXN060fxBwAiRrYtcg7ruvnu5cfWeHyoB1ftlO1rA%2bQjonvpAorBYtby2%2b%2bL4HlFdnxlXZRbXgZMZxvLLU2c0gy71GKVDcMHzjQgCEmjqOvGzinv%2fcKQ3c2R3pxs9G0KnfW%2fy1fnBzbiIHHJsfg2BbXT9IrFXxVhCbJB[/url]
  11. [B]Koalicję założyli[/B] [LIST=1] [*]Halina Derwisz, [URL="http://www.rsoz.superhost.pl/"]Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt[/URL], Rzeszów, [*]Dawid Karaś, działacz społeczny, Wrocław [*]Grzegorz Lindenberg, Warszawa [*]Dominik Nawa, [URL="http://www.przystanocalenie.com.pl/"]Komitet Pomocy dla Zwierząt[/URL], Tychy, [*]Magdalena Nykiel, [URL="http://www.schronisko.prv.pl/"]Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt"[/URL], Tarnowskie Góry, [/LIST] [B]Przystąpili[/B] [LIST=1] [*]Małgorzata Michalik, [URL="http://www.tspz.pl/"]Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Ogród św. Franciszka"[/URL], Tarnobrzeg [I](org.przystąpiła 20.04.2008[/I] [*]Krzysztof Giemza, [URL="http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/"]Fundacja Zmieńmy Świat[/URL], Tarnów [I](org.przystąpiła 20.04.2008[/I] [*][URL="http://www.kociadolina.pl/"]Fundacja Kocia Dolina[/URL], Bydgoszcz/Inowrocław/Szczecin/Świnoujście [I](org.przystąpiła 24.04.200[/I]8 Agata Rybkowska, [URL="http://www.podajlape.org/"]Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Podaj łapę"[/URL], Żyrardów [I](org.przystąpiła 23.04.2008[/I] [*]Danuta Skarbek, [URL="http://www.canis.org.pl/"]Fundacja Opieki nad Zwierzętami "Canis"[/URL], Warszawa [I](org.przystąpiła 26.04.2008[/I] [*]Mirela Pawlikowska, [URL="http://www.meritum.slask.pl/"]Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych Meritum w Katowicach[/URL] [I](org.przystąpiła 6.05.2008[/I] [*]Anna Nehring, [URL="http://www.zwierzetakrakowa.pl/"]Fundacja Zwierzęta Krakowa[/URL] [I](org.przystąpiła 15.05.2008[/I] [*]Bogumiła Folman, [URL="http://www.pfoz.org.pl/"]Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/URL] [I](org.przystąpiła 18.05.2008[/I] [*]Joanna Zaremba, [URL="http://www.foranimals.org.pl/"]Fundacja for Animals[/URL], Dąbrowa Górnicza [I](org.przystąpiła 21.05.2008[/I] [*]Włodzimierz Suszyński, [URL="http://www.schronisko.radom.pl/"]Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 22.05.200[/I]8 Elżbieta Andrzejewska, [URL="http://www.schronisko-medor.webd.pl/"]Fundacja Medor[/URL], Zgierz [I](org.przystąpiła 24.05.2008[/I] [*]Monika Nowicka, [URL="http://www.warszawa.toz.pl/"]Oddział Warszawa, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 24.05.2008[/I] [*]Iwona Kulesza, [URL="http://www.bialystok.toz.pl/"]Oddział w Białymstoku, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 16.06.2008[/I] [*]Anna Kiepas-Kokot, [URL="http://www.tozszczecin.go.pl/"]Oddział Szczeciński, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/URL] [I](org.przystąpiła 4.07.2008[/I] [*]Agata Białachowska, [URL="http://www.kroliki.net/"]Stowarzyszenie Pomocy Królikom[/URL] [I](org.przystąpiła 26.05.2008[/I] [*]Sylwester Piechowiak, [URL="http://www.helpanimals.pl/"]Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt "Help Animals"[/URL] [I](org.przystąpiła 5.06.2008[/I] [*]Danuta Kadela, Szczecinieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Psa, Kota i nie tylko, Szczecinek [I](org. przystąpiła 11.06.2008[/I] [*]Karolina Grabowska, [URL="http://www.niechcianeizapomniane.org/"]Fundacja Niechciane i Zapomniane-SOS dla Zwierząt w Łodzi[/URL] [I](org.przystąpiła 19.06.2008[/I]Grzegorz Bielawski, [URL="http://www.animals.org.pl/"]Pogotowie i Straż dla Zwierząt[/URL], Trzcianka [I](org.przystąpiła 8.07.2008[/I] [*]Ewa Sawicz, [URL="http://www.fundacja-bokserywpotrzebie.pl/"]Fundacja Boksery w Potrzebie[/URL], Warszawa, [I](org.przystąpiła 10.07.2008[/I] [*][URL="http://www.fundacjaazyl.pl/"]Fundacja Azyl[/URL], Łódź, [I](org.przystąpiła 16.07.2008[/I] [*]Bogumiła Skowrońska-Werecka, Stowarzyszenie na rzecz Bezdomnych Zwierząt "Schronisko", Łódź, [I](org.przystąpiła 29.09.2008[/I] [*]Magda Urban, [URL="http://www.psiawachta.pl/"]Fundacja Psia Wachta[/URL], Poznań, [I](org.przystąpiła 30.07.2008[/I] [*]Marta Łapińska, [URL="http://www.strazzwierzat.pl/"]Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego[/URL], Grodzisk Maz., [I](org.przystąpiła 8.08.2008[/I] [*]Cezary Wyszyński, [URL="http://www.viva.org.pl/"]Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva![/URL], Warszawa, [I](org.przystąpiła 18.08.2009[/I] [*]Andrzej Malinowski, [URL="http://www.inicjatywa.zgora.pl/"]Stowarzyszenie "Inicjatywa Dla Zwierząt"[/URL], Zielona Góra, [I](org.przystąpiła 20.08.2008)[/I] [*]Joanna Kulesz-Kotowska, Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt, Skawina,[I](org.przystąpiła 08.10.2008)[/I] [*]Agnieszka Lechowicz, [URL="http://www.obrona-zwierzat.pl/"]Stowarzyszenie Obrona Zwierząt[/URL], Jędrzejów,[I](org.przystąpiła 29.10.2009[/I] [*][URL="http://www.rottka.pl/"]Pomorska Fundacja Rottka[/URL], Sopot,[I](org.przystąpiła 4.03.2009)[/I] [*]Marek Łomiński, [URL="http://www.akity.pl/"]Fundacja dla Zwierząt Akity w Potrzebie[/URL], Poznań, [I](org.przystąpiła 25.05.2009)[/I] [*]Joanna Wydrych, [URL="http://www.czarnaowca.org/"]Fundacja Czarna Owca Pana Kota[/URL], Kraków, [I](org.przystąpiła 13.10.2009)[/I] [/LIST] [B]Koalicji pomagają[/B] [LIST] [*][URL="http://www.profile.com.pl/"]Agencja PR Profile[/URL], Warszawa, [*][URL="http://www.egonet.pl/"]egonet.pl Bożenna Hołownia[/URL], tworzenie stron internetowych, Warszawa [*][URL="http://www.sm-law.eu/"]Kancelaria Radców Prawnych Stopczyk & Mikulski[/URL], Warszawa [/LIST]
  12. [quote name='Karmi']Koalicja dla Zwierząt [URL]http://www.koalicja.org.pl/koalicjanci.php[/URL] [B]Przystąpili[/B] [B][B]Joanna Mucha,[/B][URL="http://sejm.gov.pl/poslowie/posel6/248.htm"]posłanka PO z Lublina[/URL][I](przystąpiła 23.04.2008)[/I] [/B] W czerwcu do Biura posłanki trafił wstępny projekt zawierający propozycje zmian w uoz opracowany przez Koalicjantów. I...?[/QUOTE] Projekt nowelizacji, przygotowany przez Parlamentarne Koło Przyjaciół Zwierząt proponuje wiele rozwiązań, które mogą się okazać niekorzystne dla zwierząt, jak poszerzenie katalogu osób uprawnionych do ich zabijania. Ponadto w wielu miejscach jest niespójny i powierzchowny. Dokument jest publicznie uzasadniany koniecznością wprowadzenia zapisów pozwalających m.in. na karanie za wytwarzanie smalcu z psów, pozostawienie zwierzęcia w zamkniętym samochodzie w upał, czy zabijanie kotów na tzw. „skórki”. Wszystkie te przypadki są karane na mocy obecnej Ustawy, na potwierdzenie czego można przywołać wiele prawomocnych wyroków, które zapadły w tego typu sprawach! Poza mankamentami legislacyjnymi, nowelizacja nie odpowiada najnowszym europejskim tendencjom zwiększania ochrony zwierząt i zamiast głębokich zmian, które są niezbędne dla już 13-letniego aktu prawnego, proponuje głównie kosmetyczne poprawki, tym samym stwarzając ryzyko zamknięcia debaty nad realnym poprawieniem ochrony zwierząt w Polsce na najbliższe lata. Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, nie podejmuje tematu rejestracji, sterylizacji czy trzymania psów na łańcuchach. W przypadku zwierząt gospodarskich zostały całkowicie pominięte najokrutniejsze aspekty ich wykorzystywania, takie jak chów przemysłowy czy transport żywych zwierząt. Tymczasem lista postulatów dotyczących zmian w Ustawie opracowana przez kilkadziesiąt polskich organizacji zajmujących się ochroną zwierząt jest dostępna ([URL="http://www.koalicja.org.pl"]www.koalicja.org.pl[/URL]) i znana posłom od ponad 2 lat. Postulaty te zostały opracowane na bazie doświadczeń stosowania Ustawy w obecnym kształcie i znajomości jej licznych wad. Projekt nowelizacji nie został skonsultowany z szerokim środowiskiem organizacji i osób zajmujących się ochroną zwierząt. W początkowej fazie prac uczestniczyły organizacje, które opracowały i wysłały kilka krytycznych opinii o proponowanych zmianach, po czym projekt został utajniony a organizacjom, które podnosiły wątpliwości nie umożliwiono udziału w dalszych pracach.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / Przytoczony tekst nie jest projektem Koalicji tylko ustosunkowaniem sie to projektu , ktory forsuje P.Mucha/
  13. [url]http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=278789055&blogId=540638683&actp=n%2b0prKAebczfG13CmB%2fL170xxzjSK8k%2f19igSi%2f1c3vFrKSdG4VwAe0JTCVeV1%2bSGyWHazl1pr5llc8tLJ1AQdaV%2bZ26MXN060fxBwAiRrYtcg7ruvnu5cfWeHyoB1ftlO1rA%2bQjonvpAorBYtby2%2b%2bL4HlFdnxlXZRbXgZMZxuIsoZte2H1q%2fpDxVQmZd8Wm%2bP4d%2bfqQ9W%2bruyCzTMdEmr4NipZhvUw3EBnM5bEkn3kQ2yabTMtFUnZTD73GCZc[/url]
  14. [quote name='mysza 1']Mały panikarz ;) ale i tak słodki, mam słabość do niego.[/QUOTE] Dudus.....No wiesz....I tak cie bardzo lubie:)
  15. [quote name='mmd']Zrobiłam pypciowi szerloka, bo to fajna stronka. Zdarzały się domki: [URL]http://warszawa.szerlok.pl/oferta/malutki-piesek-szuka-swoich-ludzi-do-kochania-ID3Sts.html[/URL] i tu [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/36207/Malutki-mlodziutki-Dudus-szuka-domku/[/URL] [URL]http://www.e-zwierzak.pl/oddam/0,1,0,0,0,0/17315/[/URL] [URL]http://warszawa.olx.pl/item_page.php?Id=137677283&g=6[/URL] [URL]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,22628,Lw==.html[/URL] [url]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/maluszek-Dudus:),26284[/url][/QUOTE] O jej!Dziekujemy! Jeszcze nie zdazylam Cie poprosic a juz sa ogloszenia:)
  16. [quote name='anita_happy']wrzuconnaaaaaaaaaaaa [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=169175396443103#!/photo.php?fbid=117660974965500&set=a.106141526117445.8699.100001647945860[/url] mogę adres i fona do kontaktuu?[/QUOTE] [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=169664929718669&num_event_invites=0[/url]
  17. [quote name='kmurdz']tez cos dorzuce dziewczyny, dajcie mi prosze znak na priva jaki numer konta. i jaki jest plan wyciagniecia jej? dzieki![/QUOTE] Melba jest juz w hotelu u Megii, trzeba zaplacic za hotel, za sterylke, pobyt w szpitalu itd.
  18. Dziekuje akucha, nie moge sie pozbierac po wiadomosciach od Pani H.
  19. OK, dziekuje, poprosze mmd o jakies ogloszenia, Ona ma wyjatkowa reke do ogloszen:) allegro tez przydaloby sie zrobic nowe.....
×
×
  • Create New...