Jump to content
Dogomania

Drzagodha

Members
  • Posts

    3703
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Drzagodha

  1. Bobisiu, najwyższy czas do domku! Trzymam kciuki, że się uda :thumbs:
  2. Maja wraz z Muńkiem, Mailem i Kropką została wczoraj zabrana przeze mnie i Anetę na spacer do lasu ;) Bardzo ładnie skacze jak sarenka po wysokiej trawce :evil_lol:
  3. Czyżby wszyscy zapomnieli o Muńku? :( Chłopak był wczoraj ze mną, Anetą i trzema psimi kolegami na spacerze w lesie. Puszczony ze smyczy bardzo się pilnuje, przychodzi na zawołanie. No i buziaki zawsze rozdaje :loveu:
  4. Moja Nesti miała w całej łapie, jak tylko na skórze, to nie jest źle ;) Myśmy takie żelowe opatrunki (bo chyba o takie Ci chodzi) używali dla kotki, którą potraktował niemiło silnik samochodowy... Zobaczę jutro w schronisku, czy coś zostało.
  5. Przydreptałam Kaju z Twojego banerku ;) Co do wózeczka - kojarzycie Lolusia z Bielska-Białej bodajże? On chodził w wózeczku, teraz już biega. Może ciotki coś pomogą. U nas były powypadkowe dwa psy w zeszłym roku. Pogryzły się na jezdni i samochód potrącił oba... Jeden miał połamany kręgosłup, drugi zerwany rdzeń kręgowy. Początkowo żaden z nich nie podnosił się nawet na tyle, żeby usiąść. Na rdzeń pomógł właśnie nivalin - ONek biega, jest już w nowym domu. Z kolej nasz Atos z połamanym kręgosłupem (też duży pies) nie miał początkowo żadnej poprawy. Dodatkowo przeszedł dekapitację (kość udowa nie znajdowała się w stawie, tylko obok). Pierwszy miesiąc nic, chcieliśmy zamawiać właśnie wózek dla niego. Po miesiącu zaczął opierać się na przednich łapach, ciągnął tył za sobą. Po dwóch miesiącach zaczął już sam stawać :) Teraz biega, czasem zarzuca zadkiem, więc widać, że coś mu dolegało, ale ludzie, którzy widzieli w jakim był początkowo stanie, a później zobaczyli go już biegającego nie mogli uwierzyć, że się z tego wykaraskał. W związku z tym nie chcę słyszeć o eutanazji, psiak ma wolę życia, więc z tego wyjdzie!
  6. Jestem na zaproszenie carycy, póki co zaznaczę, później przeczytam.
  7. Chociaż jedne dobre wieści ;)
  8. [quote name='piechcia15'] Gosi zapomniałam ci powiedzieć, ja chyba mimo wszystko że nam ludziom jest ciepło to wsadzałabym im jakąś dużą butlę z gorącą wodą, owinąć ją delikatnie jakąś szmatką i na długo im starczy niż te małe słoiczki, a wydaje mi się że może im być zimno mimo tych ogrzewań farelką:)jednak one maja wyższą temperaturę...co o tym myślicie? Drzagodha?? [/QUOTE] Można, przy takich maleństwach każde dogrzewanie dobre ;) Ale farelka też sobie może chodzić :D
  9. Javena zaprosiła mnie na bazarek, ale się przetransportowałam na wątek ;) Ciotka Cudak wsparła mnie kiedyś radą, to jej w potrzebie nie zostawię ;) Martwi mnie trochę ta martwica - co mówi wet? Ta martwica chyba mało rozległa, skoro sunia na łapce staje. Pytanie tylko, czy nie pójdzie dalej. Sunia, którą zabrałam w zeszłym roku z pseudoprzytuliska miała tak zaawansowaną martwicę, dodatkowo ogromne zakażenie, że łapę trzeba było amputować. Ale moja Nesti nie używała już w ogóle łapy, a ta niunia na nią staje, więc chyba nie jest tak źle.
  10. Widziałyście? ;) [url]http://malopolska.naszemiasto.pl/serwisy/kundel/1015887,mona-skazana-na-dziewiec-lat-w-azylu,id,t.html#.Tjr0868dqVA.facebook[/url]
  11. Kurierem? Nie ma takiej możliwości. Jest możliwa pomoc w transporcie, pod warunkiem, że zaakceptuje dom. Skąd facet?
  12. A moja sunia nie jest sznupem, a ma taką wielką plamę na języku, że szok :evil_lol:
  13. Jakbyście miały nadmiar fajnych domów dla jamnisiów, to ja mam takie dwa cuda: [url]http://www.dogomania.pl/threads/211811-Jamnikowata-Fasolka-i-jej-synek-Og%C3%B3rek[/url]
  14. Przeczytałam wątek. Kiedy planowany kolejny wyjazd, aby oswoić psy? Przyszły tydzień nie dam rady, ale pod koniec sierpnia mogłabym pomóc.
  15. A niby dlaczego nie do budy? To, że pies mieszka w budzie, a nie na kanapie nie oznacza wcale, że będzie miał źle. Jeden z moich psów mieszka w budzie i nie widzę w tym nic złego. Ma ogród do biegania, wstęp do domu, spacery, psich towarzyszy do zabawy, bardzo dużo kontaktu z człowiekiem. Ma swój ogrodzony kawałek na którym jest czasem zamykana, ale jakoś nie cierpi z tego powodu. Wręcz przeciwnie, to bardzo pogodny pies, a budę uważa za swój azyl - sama chodzi tam odpoczywać. Ale widocznie lepszy schroniskowy kojec niż buda w odpowiednim domu.
  16. Dostały pastę na odrobaczenie tak? W takim razie dobrze, że robale z nich wyłażą. Jeśli suka była zarobaczona, to maluchy będą też ich miały od cholery. Przerabiałam to ze swoją suką 6 lat temu - też się dziwiliśmy, że taka mała kulka może mieć aż tyle robaków w sobie... Nie wiem gdzie ona to mieściła, ale po odrobaczeniu każda kupa zawierała kłębowisko robali. Tak to niestety jest ze szczeniakami niewiadomego pochodzenia.
  17. Ziajanie może być objawą stresu. W początkowych dniach to całkiem normalne ;)
  18. A ja chciałam tylko zameldować, że pojawią się z nami psiaki z głogowskiego schroniska ;) Bezdomniaki też proszą o głos! :)
  19. [quote name='piechcia15'] Drzagodha a jakie mokre jedzenie im dajesz?bo mnie w sklepie polecono oczywiście royala ale raczej aż tak szaleć nie będziemy gdzie mała puszka 7,5zł:( Póki co jedzą mleczko a kupiłam im też 1kg Eukanuby bo można ja podawać już od 4 tyg życia, rozmoczona oczywiście. Ciocia Gosia lubi się babrać ostatnio w różnych papkach to będzie namaczała i miksowała maluchom papu:D:) [/QUOTE] Ja tam jestem sceptycznie trochę nastawiona do royala. Składu nie ma wcale takiego rewelacyjnego, za to dodatki smakowe i psy często nie chcą później nic innego jeść. Wyznaję zasadę - im więcej mięsa tym lepiej ;) Moje maluchy uczyły się jeść Land Fleischa rozciapanego z wodą, animonda ma w asortymencie również fajne puszki. GranCarno się zwą i są również w wersji junior ;)
  20. Ale nie zgodził się bo co? Miałby stróża, pomoc z karmą... Mam nadzieję, że zostanie bezdomny kiedyś i zastanowi się wtedy, co zrobił.
  21. Ten słodziak przeszkadzał komuś w wakacjach, teraz poszukujemy mu nowego domu.
  22. Jestem na zaproszenie, póki co zaznaczę ;) Tak myślę, że skoro schronisko chciało wydać chętnej pani sunię na DT, to może jej ją jednak pokażą ;)
×
×
  • Create New...