Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. ja im wyślę na pewno
  2. do emirowców-oni w żabiej woli,co prawda nie ma takich mrozów jak wczesniej były,ale jakis idiota psudomysliwy może ustrzelic te sunie.nadzieja tylko w emirze,reszta schronisk chyba odpada.
  3. ja się juz na rafika zdeklarowałam 20 zł,kto się jeszcze dolorzy,chłopak ma duże szanse bo mlody i lubi zwierzęta
  4. no i co zta sunia?u was -invictusy?
  5. tak,na pewno sie gryzą,że wychodzą na spacery...co za ciemnogród w tym schronie pracuje....
  6. dla kotki-ewentualnie fundacja felis,a psiak może mieć zap.płuc(antybiotyk mu potrzebny na już)
  7. koty zawsze jakos sobie radzą.psy są zawsze w trochę gorszej sytuacji-na pewno jeśli nie do dt -to dobrze by bylo gdyby prócz budy raz dziennie miskę strawy dostał
  8. myslę,że podobna do preventic-ta sam subst.czynna i czas działania
  9. sunia widz bardzo szczęśliwa-mówiłaś basiu że z tychmniejszych,ale mnie się nie wydaje,że mała
  10. leki są dostępne tylko u weta i/lub hurtowni wet.(jeśli masz "chody")
  11. ropieje,ropieje przeważnie,ale to juz pisałam zmiany sa przeważ nie tez w moczu,mimo wszystko nawet niech ona sam zobaczy czy nie ma tam rzadnej wydzieliny no i te wlosy...
  12. jak ktos mógł takie złote dziecko wywalić-na ile lat ją oceniacie?
  13. tak,mały pies mały koszt,u mnie przez 7 dni idzie 35 kurzych korpusów(do tego psi makaron),ale pytanie brzmiało"czy tanie jest złe"otóz i tak i nie.jeśli psu sluzy co widac po siersci i qpach to koże jeść nawet karmę marki market,cecha indywidualna.
  14. gryf80

    Amstaff + buda

    jak zapewne wiesz łańcuch nie jest rozwiazaniem.generalnie psy bez podszerstka tj.amstaffy nie powinny przebywać na dworze przy b.niskiej temp,a tym bardziej nie na łańcuchu,gdzyz nie są w stanie (jak wszystkie psy łańcuchowe) ogrzać sie przez ruszanie się.
  15. cieżar ok.problem np.zapalenie napletka(ale przeważnie w bad.moczu występuje duża liczba leukocytów),ponieważ to york to nawet na "interesie"rosna włosy,które gdy sie ich często nie obcina zlepiaja się wydzieliną i/lub moczem powodując nieprzyjemne uczucie/odczucie w momencie oddawania moczu przez psa,
  16. kochana temat rzeka,wejdz sobie w dział żywienie.znajdziesz odpowiedni do twojego trybu życia.moge ci powiedziec tylko jedno jeśli mieszasz(raz gotowane raz suche) pokarm to suplementuj prep.wit+ min.adekwatnymi do wieku i trybu życiua.
  17. moż e to nie jest zapalenie pecherza-jeśli wynik badania moczu był dobry-białko nawet na + przy dobrym ciężarze nie jest problemem.może to być inny problem-ale wtedy psiaka powinien obejrzeć wet
  18. nic na siłę moja droga,z czasem się podtuczy."sterylne jedzenie"tzn gotowane,wolne od bakterii pozytywnych także,no a suche to juz sama wiesz...nie ma takich przypadłości gdy np.stosujemy dietę barf-dziewczyny moga wypowiedziec się na ten temat pewnie więcej-ja jej nie stosuję ja stosuję gotowne suche +rumen tabs(o składzie można sobie doczytać)
  19. gryf80

    kamien na zebach

    sama,czyli pewnie (jesli leepa to nie stomatolog)przu urzyciu albo paznokcia-co jest gućko warte,bo kamienia paznokciem nie da się ściągnąć lub o zgrozo,przy pomocy innego ostrego narzędzia-wtedy faktycznie łatwo o krwawienie z dziąseł,a w dziąsłach przecież też krązy krew.prawda?
  20. ja w sezonie wiosenno póznojesiennym stosuję obroże kiltix(3 duże psy)koty kropelki co 3 m-ce,jeśli wiem że jadę na tereny mocno zakleszczone-to dodatkowo fiprex,zima gdy silny mróz nic nie stosuję
  21. właśnie w tym tkwi problem-nie powinien hasć za patykami i pilkami0przeciwbólowe p/zapalne maskuja tylko problem-nie boli więc brykam i pogłębiam tylko swój problem,spacery na smyczy ,ewentualnie bez smyczy bez rzadnych skoów wyskoków.co do stosowania schemat leków zawierających w swym składzie karprofen jest taki sam
  22. biochemiczne parametry trzeba wykonać -min.alt,asp. sporadyczne poranne wymioty podbarwione na żólto sugeruja przeważnie problemy z żółądkiem spowodowane"sterylnym jedzeniem"
  23. gryf80

    Łupież

    a to są drobne luski?czy jak głaszczesz psa to pozostaje na dłoni "tlusta warstwa",jakby woskowa? czasem łupież jest problemem psa "brudnego".po wykąpaniu dobrym psim szampone problem znika,suche pomieszczenia tez mogą powodować ten stan,steres także,pasożyty w/na skórze(wtedy przebiega przeważnie z intensywnym świądem).
×
×
  • Create New...