Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. szczenieta odrobacza się dosc czesto co 2-3 tyg.az opuszcza matkę.jest to zwiazne z przenikaniem glist psich do mleka matki.mozna odrobaczyć same szczenięta bedące przy matce,suki jesli nie chcesz w nia inwestowac -nie musisz odrobaczać.zacznij odrobaczać od 3 tyg życia szczeniąt-robale zabieraja wszystko to co niezbedne do wzrostu
  2. ja dtrzymam w reku a pies odgryza same "główki"trzon kości wywalam do kosza.nigdy nie daję całych-ostatnio psu utkwił kawałek miedzy podniebieniem a zębem,musialam mocno sie przylozyc do wydłubania tego kawałaka,na szczęści ebez rozlewu krwi
  3. monana,myślę,że zabranie od nich szczeniąt bedzie najlepszym wysciem,bo niby czemu nie pozwalaja suce przebywać ze szczenietami caly czas-zachowuja sie tak jakby im nie zalezałoa na przezyciu piesków.moze porozmawiaj z nimi o sterylce suni(boje sie że ten proceder bedzie 2 x do roku) albo przynajmniej 2 x w roku antykoncepcję w zastrzyku.
  4. monana dobrze,że czuwasz po pewnie byłoby juz po szczeniorkach
  5. gryf80

    nasze staruszki

    bryndzo brzydki zapach z paszczy może byc objawem kamienia nazebnego-którego nalezałoby oczyścic pod narkoza u weta,do doraznego załagodzenia problemu mozesz sprubować-flawitol deo tabl.,deodent w płynie.lub tez może byc problem z nerami
  6. chyba was dzisiaj widziałam tak kolo 17 czy troche po.pod wiaduktem kolejowym....
  7. gdzies tam wyczytałam że jej mama jest "shitsak"-czyli w przyszłości nie będzie duża.jeśli jest wybredna to polecam pastylki do łykania.proszek może wyczuć i nie zjesc tej porcji.a tabletke wepchniesz do gardła.bardzo dobre sa firmy mikita-rumentabs(ze sproszkowanego żwaczu,pobudzaja apetyt,zmniejszaja częstosc pochłaniania nieczystości na dworze)i multivit canis.sa to tablety smakowe,bardzo tanie(po 8-9 zł za 150 tabl)
  8. ramzes -podroby moga miec właściwości przeczyszczajace,ale tak czy siak wizyta u weta nie powinna cię-raczej psa -ominąc.odstaw te serca-jest w nich tyle fosforu że zniszczysz psu kości i nerki.muwię serio.podroby zawierają najwiecej tego pierwiastak niestety.może kupuj ćwiartki z kuraka?
  9. gryf80

    Barf

    hmmm,wiesz co evel-nie chce cię martwic,ale jeśli psiur miał zapalenie jelit i/lub żołądka to generalnie amciu powinno byc świeże. tusiu-tak to jest probiotyk,nawet nie drogi 80 gr za kaps.1 na psa dziennie wystarczy
  10. po niektórych antybiotykach może wystapić odczyn .przeważnie po 3-4 tyg od ostatniej inj.
  11. bardzo prosze.ja juz nie raz przerabialam u takie historie.weci mi mówili-usuwac,ale ja czekałam-wypadły same.
  12. royal maxi jest do 44 kg wagi psa dorosłego,a bernole waża chba wiecej to juz jest giant,ale znam hodowle która szczeniory wychowała na rc maxi junior i bardzo dobrze zbudownae psiaki wyrastają
  13. gryf80

    nasze staruszki

    te pudle to długowieczna rasa
  14. dlatego dobrze jest przed zabiegiem u psów wiekowych robic badanie krwii
  15. ja moge dopowiedzieć tylko tyle,że z mlecznymi kłami mozesz zaczekać nawet do roku.po tym czasie jeśli nie wypadna to niestety w płytkim znieczuleniu(nie sa tak mocno ukorzenione jak zeby stałe)trzeba będzie usunąc.nie zakłada sie szwu bo krwawienie z dziąsła jest znikome.poczekaj jeszcze
  16. nobivac puppy ma w ulotce że nawet 4 tyg.szczeniaka mozna zaszczepić,ale najwazniejsze to porządnie odrobaczyć .szczepienia wykonuje się w odst. 3 tyg.(2 razy to min.)przewaznie zaczyna sie od 8 tyg-zakładając że szczenię juz odrobaczone 2 krotnie-przez 3 dni po2 tygodniach powtórka przez 3 dni,odrobacza się już 3 tyg zwierzaki.wscieklizny nie powinnosie szczepic wczesniej niz w 12 tyg życia
  17. spytałam w hotelach psich o przetrzymanie suni.czekam na wiadomosc.dziewczyny od azjatów pomagaja.
  18. gryf80

    Barf

    wszystko-że tak powiem-"leży"w jelitach,bo z tamtąd sa wchłaniane składniki odzywcze.może spróbuj tego probiotyku?u mnie z wchłanianiem u olbrzyma raczej nie ma problemu,choć czasem podaje mu bioprotect kapsułkę vet experta
  19. no niestety bernole na nowotwory dosc czesto odchodzą. psiarko arion może nie jest naj,ale za te kase chyba całakiem,całkiem.
  20. na arionie jlb widuje cane corso wychowane bez suplementacji prep.wapniowymi.i są ok.
  21. gryf80

    kalmaid

    może mna któryś składnik prep .uczulona
  22. gryf80

    Barf

    ee to luz,pókam w niemalowane,żeby szybko wróciła do "stanu wyjściowego";)
  23. dzieki bryndza-leniwam ostatnio...
  24. ja może nie mam az tak wiekowego psa(najstarszy ma 7 lat bulisiowa panna)-te co napisze przetestowane i sa ok,ceny nie przekraczaja 60 zł za najdrozszy prep,który wymienie,przewaznie sa to op.90 tabl.:arthroha firmy dolfos,arthrofos dolfos,arthroha vet expert,bioarthrex biowet puławy(ten jest smakowy)
×
×
  • Create New...