Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. nawadnianie psa jest bardzo wazne gdy wystepuja biegunki...trzymam kciuki
  2. paulina pchły sa cały rok nie tylko w cieplych miesiącach.takze zakraplac trzeba regularnie p/pasozytom zewn.
  3. podane wartości niewiele odbiegaja od normy.wiec bym sie tak nie zamartwiala.pisze to odnosnie wyników które podałas,tylko i wyłacznie.nie wiem jaki jest stan psa
  4. tylko ile to kosztuje,myśle że sporo
  5. po pierwsze pies powinien miec nozyczkami wystrzyzona siersc w tych miejscach gdzie wystepuja zmiany,maśc ma działac na dana zmiane chorobowa a nie na sierśc.lekarz powinien pobrac zeskrobine z tego miejsca i/lub prep.odciskowy jeśli dane zmiany sa sączace.klindamycyna jest ok(zakładając że dany problem nie jest pasozytniczy)ale doustnie.
  6. nie bój sie psy od kota sie nie zarażą
  7. gryf80

    Kastracja ??

    z rodzicami to ci nie pomoge.sama musisz znalezć złoty srodek.co do zachowań po kastraccji-powinna(ale nie musi)pomóc w kwestii ucieczek
  8. przy takich objawach może byc i zatkanie kanałów noso-łzowych,ale także grudkowe zapalenie trzeciej powieki.trzeba dobrze oko obejżec
  9. wszelkie zmiany czy tez watpliwości konsultuj z wetem.pozdrawiam
  10. ja dodam tylko że mięso wołowe zawiera dość spore ilosci fosforu,więc trzeba uwzględnic odpowiednie suplementy w diecie psa z wapniem
  11. vetmedin nie jest zawsze lekarstwem dla każdego psa czasem trzeba zmienic na inne (dużo tańsze co nie znaczy gorsze)leki nasercowe,ale to po konsultacjach z wetem
  12. nie powinno sie robić punkcji,jeśli nie jest to wysięk zapalny można z powrotem płyn podac dożylnie-przesieki maja "w swoim składzie"cenne albuminy
  13. zabieg trwa ok 45 min nie wliczam znieczulenia,odpowiednio oczywiscie znieczulenie dobrane jest do pacjenta,czy bedzie miał "efekty uboczne"cieżko powiedziec,spytaj weta
  14. wenflon po kroplówkach przepłukujcie płynem fizjologicznym zawsze,przed podłączeniem kroplówki równiez.robiliscie kreatyninę teraz?
  15. no to ma szmery sercowe czy ich nie ma?wetowi chodziło pewnie o to że karmiac jedzeniem dla ludzi ktore jest słone(czyli dużo sodu)fundujemy psu nadciśnienie.jeśli jest serce zdrowe i szmerów nie ma to chyba nie leczyć?
  16. diety rc są moim zdaniem ok.przynajmniej chetnie jedzone i dają efekty.
  17. może ma zarosniety lub nie wyksztalcony.wtedy zmuszeni jestescie do codziennej profilaktyki.pilnujcie tylko aby wlosy wokół oka nie rysowały go(tzn były krótkie),to samo tyczy sie włosów rosnacych w kanale słuchowym-wlosy z uszu trzeba niestety usuwać
  18. jeśli nie wymiotuje spytaj o fortekor lub tańszy benakor,obniża ciś w nerkach.płukanie i jeszcze raz plukanie,trzymam kciuki
  19. po pierwsze-póki mały jest dopiero kilka chwil nie mieszaj za bvardzow w żywieniu,trzymaj sie jednego rodz pokarmu-jesli suchy to wszytsko jest na opakowaniu napisane jak dawac,wode postaw,na experymenty w żywieniu-czyli dodatki przyjdzie jeszcze czas,czeste "mieszanie" w żywieniu zwłaszcza u szczeniat konczy się przewaznie biegunką.
  20. może być i tarczyca,ważne też czym psa karmisz,suplementacja preparatami itp.odnosnie samych badań-wet cię o tym poinformuje
  21. tak jak mówiła wetka-zróbcie powtórne badanie krwi-morfologie i z biochemi kreatynine i może transaminazy wątrobowe.metabolity ze środków usypiajacych stosowanych do zabiegów,powstaja i sa usuwane przzez watrobe i nerki
  22. taks dobrze pisze,pod całym jej tekstem podpisuje sie także ja-może temu learzowi po prostu sie nie chce?albo boi się usypiac tego psa?
  23. może byc to zapalenie błony naczyniowej np.
  24. nie zwiazane z tematem-niestabilne rzepki to bardzo częsty problem u"maluchów".powodzenia.mam nadzieje że leki pomogą
  25. czy może miec po takim urazie padaczkę?-może.być może ma lekkie obrażenia móżdżkowe-ale bez diagnostyki to tylko gdybanie.
×
×
  • Create New...