Jump to content
Dogomania

Paulina Ś.

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Paulina Ś.

 • Rank
  Newbie
 1. Witam, chciałabym się dowiedzieć jak często odbywają się zjazdy, tzn. jak wygląda przykładowy harmonogram tych 11 zjazdów, a na stronie internetowej podane jest tylko ile ich jest i co ma być realizowane na danym zjeździe, a nie ma informacji co ile się odbywają, więc może ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć jak to wygląda?
 2. Tak, ja wiem. Tylko, że dlaczego gdy jest ich więcej, to jej sie nic nie dzieje? Wiem też, że wystarczy jedna pchła, która na chwilę się u niej pojawi i zaraz zniknie. Chodzi tylko o to, że to dość dziwne i mimo wszystko trochę mało prawdopodobne, bo większość psów ma problemy w okresie wiosenno-letnim, a nasza Zośka na zimę. Zakraplana jest cały rok, regularnie, miała też dodatkowo obrożę, ale to nie pomagało. Nasz drugi pies pcheł nie ma, w ogóle się nie drapie. Dlatego zastanawiam się czy ktoś miał podobne doświadczenia... Może to jednak nie APZS?
 3. Moja suczka - 4,5-roczna leonbergerka ma dokładnie to samo, zaczęło się w tamtym roku na jesieni. Najpierw zaczęła się drapać coraz bardziej, a potem wygryzać. Nasz weterynarz stwierdził, że to atopowe pchle zapalenie skóry. Tylko, że wysyp pcheł jest na wiosnę i latem, a nie na zimę. W zimie było jeszcze gorzej, bo zaczęła też wygryzać sobie sierść na przednich łapach, klatce piersiowej i grzbiecie. Badań żadnych nie miała robionych, bo "to na pewno APZS", była tylko pryskana różnymi specyfikami, smarowana maściami i dostawała coś w zastrzyku. Pomagało na tydzień, a potem znów to samo. Wraz z nadejściem wiosny zaczęło przechodzić, całe lato spokój, a teraz zaczyna się od nowa. Na szczęście na razie nie jest to dla niej aż tak uciążliwe. Może ktoś z grona Dogomaniaków miał podobny problem i mógłby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, lub podpowiedzieć w jaki sposób można pomóc psom?
 4. Trudno powiedzieć, możecie spróbować przeprowadzić psa do garażu, a co do przeziębień, to raczej zależy od odporności psa. Mój 12-letni owczarek niemiecki po latach mieszkania w budzie przyprowadzony w zimie do domu po pół godziny stał pod drzwiami żeby go wypuścić i to z jaką obrażą miną. W garażu natomiast spędzał noce, ale tylko gdy mrozy były naprawdę spore i było mu zimno, jeśli było znośnie nawet nie chciał wejść do środka.
 5. Witam, mam kilka pytań odnośnie choroby mojego owczarka niemieckiego, pies skończył w tym miesiącu 12 lat, jednak od kilku lat bezskutecznie zmagamy się (zdaniem weterynarzy) prawdopodobnie z pododermatitis. Pies ma chore wszystkie łapy, jednak najbardziej lewą przednią i lewą tylną. Chodzenie sprawia mu ogromny ból, "poduszki" ma zdarte, między palcami ropiejące ranki i zaczerwienienia, brak sierści. Żaden lekarz jednak nie robił mu jakichkolwiek badań pod kątem tych łap, diagnoza była "na oko" i słyszałam tylko, że nie da się tego wyleczyć, można tylko smarować, co powoduje doraźną ulgę, jednak pies nie pozwala dotykać tych łap, gdyż strasznie go to boli. Polecano mi, żeby moczyć łapy w rivanolu, lub nadmanganianie potasu, miałam mu też smarować łapy klindamycyną jednak pies skutecznie uciekał i nie bardzo się to sprawdzało. Z racji, że nie znam się na chorobach zwierzęcych, nie wiem co dokładnie powinien zlecić lekarz. Mieszkamy w małym miasteczku i weterynarze, których odwiedziliśmy, gdy sugeruję lub pytam o jakieś konkretne badania dziwnie na mnie patrzą i zbywają tym, że to stary pies no i zbyt zaawansowane zmiany, nie do wyleczenia, a ja za dużo się oczytałam i naoglądałam tv, a teraz wymyślam, więc dostajemy tylko maści "własnej" roboty i ewentualnie coś przeciwbólowego. Nie wiem co mam zrobić, szkoda mi patrzeć jak pies się męczy, szczególnie gdy pogoda nie sprzyja, bo kiedy jest sucho i niezbyt gorąco, to udaje nam się choćby na chwilę zapanować nad stanem łap i tak nie ropieją a opuchlizna trochę schodzi. Czy któryś z Dogomaniaków miał podobny problem? Może ktoś z Was mógłby podpowiedzieć mi o jakie badania powinnam się upomnieć, czy można jakoś oczyścić te łapy i jak ewentualnie sobie poradziliście z podobnym problemem? Może ktoś mógłby polecić mi dobrego weterynarza? [attachment=2032:9285.attach] Powyżej kilka zdjęć dwóch najbardziej zmienionych łap, niestety pies nie chciał pokazać ich od spodu, stąd tylko jedna, dość słabej jakości. Przepraszam za dość chaotyczna wypowiedź i proszę o radę.
×
×
 • Create New...