Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. pedigree to taka sobie karma,ale skoro nie masz mozliwości kupienia innej,pies oddaje stolec w normalnej jak dla tego wieku ilości i konsystencji,to raczej nie powinieneś wyrządzić szkody-spokojnie.co do tego prep.wapniowo-fosforowego,z tym ostroznie ,przewaznie nawet w najlichszych karmach typu junior jest on obecny,więc uważaj z ta suplementacja-nadmiar jest równie szkodliwy jak niedobór(a może nawet bardziej)
  2. dobry ciężar i dobre ph takie"nie nerkowe",ale czy to siusianie to wyglada tak,że stanie i sika długo,czy podsikuje niektóre rzeczy w domu
  3. no to[B] dog[/B] juz napisała-może jednak owczarek szetlandzki
  4. a jaki miał ciężar właściwy moczu i jakie ph
  5. dzięki,a jeśli jeszcze mozna spytać-skąd wzięła się taka nazwa ozik?
  6. wyjaśnijcie mi co to sa oziki.
  7. ja bym na razie nic nie zmieniała,jeśli pies ma qpy normalne,poczekaj jakis czas ,potem mozesz stopniowo zmienic karme na taka jaka chcesz-ale wszsytko musisz wprowadzac powoli
  8. gryf80

    Wybór karmy.

    no,nie powinno.ale jak pisałam wyzej-każdy pies reaguje na zmiane inaczej
  9. [B]ewkka[/B] zanieś psi mocz do badania to przynajmniej wykluczysz zapalenia,jeśli jednak to problem z pecherzem to wiadomo-trzeba leczyć.
  10. gryf80

    Wybór karmy.

    w obrębie tego samego producenta generalnie nie musi miec okresu przejściowego,ale wiadomo-każdy pies jest inny i moze nawet w obrebie takich karm zareagowac np.wymiotami i/lub biegunka.pies nie musi jesc ciągle tych samych smaków,moje przynajmniej maja urozmaicenia
  11. a co jej obecnie podajesz do jedzenia?ważne jest abyś gwałtownie nie zmieniał jedzenia,to szczeniak i przy takim postępowaniu ma prawo zareagować"rozstrojem"przewodu pok
  12. nie podawaj wapna w ciąży lecz-jeśli mioty faktycznie masz liczne to owszem,ale po porodzie możesz podawac dobrze zbilansowane wapno(dużo lek wet poleca pet calcium proszek lub tabletki),kiedy suczka zaczyna karmic małe. byc może osoby które karmia barfem maja"przepis"na zbilansowanie wapnia w okresie laktacji u suk np.odpowiednią ilościa skorupek jajek,sama chetnie poczytam na ten temat
  13. freedziafredzia-spaniel cocer?tylko nie wiem czy nei za duzy
  14. ale zawsze masz komputer!bez suplementacji pies może spokojnie długo egzystować(turgaj który je głównie gotowane ma przerwe w podawaniu witamin-obecnie półtora miesiąca),spoko.mówisz o skutkach ubocznych amoksiklavu-ja nie zauważyłam u swoich psów żadnych(gryf brał miesiąc na skórę)
  15. wydaje mi sie że pół torebki ugotowanego ryżu powinno wystrczyc,moze 3/4 torebki nawet,jeśli zostawi w misce bedzie znaczyło że jeszcze za dużo
  16. :shake:masz się z tym psem....póki co bierze antybiot,więc zluzuj ,a wogóle to dzis piatek :popcorn:
  17. gryf80

    Robaki?

    tabletki na "a"to pewnie aniprazol(na obłe i płaskie robale),ważne jest powtórzenie odrobaczania po 2 tyg wg.schematu podanego przez lek wet.może bvyc tym samym preparatem ale idac po tabletki po tych 2 tyg,zważ psa.lekarz będzie pytał zapewne ile waży.tabletki stosuje wg masy ciała.jeśi masz obawy możesz zanieść kał psa do badania,to że nie widzisz pchły moze nie świadczyc że jej nie ma-jeśli drapie sie intensywnie mozesz profilaktycznie odpchlic pieska
  18. co do desmopresyny-moze popytaj ludzi na forum moczówkowym(ludzkim),moze ktos pomoze. ale moze się na razie wstrzymaj z ta desmopresyną,wydaje mi sie że jeśli wogóle doszło by do jakichkolwiek testów to pewnie wpierw zrobią usg,potem może na cushinga,a dopiero na końcu moczówkę(na cushinga najłatwiej). co do auta-niezbędne czasem o ile odpali przy tak niskiej temp.:roll:
  19. ja kiedyś kupowałam kakaową,smakołyk jak każdy inny...może być
  20. przecież to obca substancja wprowadzona do organizmu,
  21. pamiętam kolezanki z okresu studiów,które posiadały psy-kombinowały tak,aby pod ich nieobecnośc ktos mógł poniańczyć pieski,właśnie dlatego co napisała magdabroy-żeby uniknąć zniszczeń w mieszkaniach wynajetych.kicha była wtedy,kiedy nikt nie mógl popilnowac psa...
  22. gryf80

    malasezia

    tak sobie pomyślałam-jesli wzmocnimy odpornosć ogólna psa to będzie (byc może)mógł jeść co zechce
  23. gryf80

    malasezia

    no tak leki p/zapalne steroidowe działaja immunosupresyjnie-a dostawała np.beta glukan na odporność?
  24. instant,maja windę,albo mieszkaja "nisko"?to chyba byłoby najlepsze dla długokregosłupowych psiaków. a mnie nadal tu jakis mały terier pasuje-jeszcze piszesz że byłby zabierany do pracy....kurcze zyc nie umierac
×
×
  • Create New...