Jump to content
Dogomania

Javena

Members
  • Posts

    13692
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Javena

  1. [quote name='wtatara']zdjecia cudne-dziękuje opto rozliczenie: 15x- Felka - 30 zł 15 X kaja 555 10 zł 17 X - javena 10 zł 29 X Roland -de 30 zł 4 XI Rents- 50 zł 5 XI Felak 30 zł 6 XI Kowalska Małgorzata 20 zł 6 XI Javena- 100 zł- bazarek 12 XI wtatara 20 zł [B]razem mamy 300 zł do przelania[/B][/QUOTE] [B]Wysyłam jeszcze [SIZE=3][COLOR=#ff0000] 57 zł [/COLOR][/SIZE] Jutro powinny byc. Prosze skarbnika o potwierdzenie wpłaty na watku bazarku. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234200-Koniec-do-usunięcia[/URL] [/B]
  2. Tu też nic nie wiadomo. Co z małą demolką?
  3. Odwiedzam Biszkopcika. Jak sie ma kawaler?
  4. Niech było jak chciało . Kamusia jest sliczna i taki domek znalazła ,ze aż jej zazdroszczę. :evil_lol:(żart)Chciałabym na takie wczasy jechać.
  5. Otrzymałam od Lilki zdjecia. Barik w całej okazałosci. [IMG]http://img715.imageshack.us/img715/8858/barik.jpg[/IMG]. [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/3168/barik1.jpg[/IMG]. [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/5569/barik2.jpg[/IMG]. [IMG]http://img542.imageshack.us/img542/7966/barik3.jpg[/IMG]
  6. [quote name='michelle04']Witam Cioteczki,sorki, że tak późno,ale potwierdzam,że [B]Florek już w swoim domu i na 99% to jest ten dom na który czekał,[/B]więc bukuję miejsce i zapraszam Hrabalka do siebie:loveu: Od poniedziałku do piątku mogę go odebrać we Wrocku w godzinach popołudniowych- w jakich, tutaj się dostosuję, bo mogę urwać się z pracy,więc godzina jest do uzgodnienia,czy nawet odebrać go na autostradzie,jeśli ktoś będzie tylko przejazdem przez Wro[/QUOTE] ŻLE PRZECZYTAŁAM IMIONA.:oops: Zapraszam w takim razie na bazarek ,chociaż podrzucać. Żeby Hrabalek miał cos z tego.:)
  7. [quote name='michelle04']witam cioteczki,sorki, że tak późno,ale potwierdzam,że florek już w swoim domu i na 99% to jest ten dom na który czekał,więc bukuję miejsce i zapraszam hrabalka do siebie:loveu: Od poniedziałku do piątku mogę go odebrać we wrocku w godzinach popołudniowych- w jakich, tutaj się dostosuję, bo mogę urwać się z pracy,więc godzina jest do uzgodnienia,czy nawet odebrać go na autostradzie,jeśli ktoś będzie tylko przejazdem przez wro[/quote] Cioteczki ,czyli mam rozumieć ,ze Hrabalek ma dom.? Jesli tak ,to ,bazarek będzie na innego psiaczka. Prosze o info.
  8. Kolejny bazarek dla Barika i Hrabala. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235175-Poszeweczki-ściereczki-i-inne-pierdołki-Do-20-11-2012-godz-22-00[/url]
  9. Jak obiecałam ,tak zrobiłam. Bazarek dla Hrabalka . 50% dochodu dla niego. Drugie 50% dla Barika. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235175-Poszeweczki-ściereczki-i-inne-pierdołki-Do-20-11-2012-godz-22-00[/url]
  10. [quote name='nykea']Javena, widac ze sama juz wiesz gdzie popelnilas blad. Tak jak mowisz, nie wolno psa "pocieszac". Fajnie, ze sie do tego przekonalas i super, ze jest lepiej. Ja sama tez mialam taki moment olsnienia jakies 15 lat temu kiedy przeczytalam po raz pierwszy Zapomniany Jezyk psow J. Fennel. Dotarlo do mnie wtedy, ze pies to nie czlowiek i kochac psa to znaczy obdarzac go taka miloscia ktorej on potrzebuje, a nie taka jakiej sami chcielibysmy doswiadczyc. Dzieki Bogu nie zatrzymalam sie na Fennelowej, bo poza tym jednym olsnieniem niestety w jej ksiazkach jest mnostwo bzdur, ktore widze teraz a wtedy pewnie uwazalam za prawdy objawione. Tak jak juz kilka osob napisalo, to ze pies jest psem i potrzebuje czego innego niz my nie jest pomyslem Millana. Praktycznie kazdy trener/behawiorysta powie Ci to samo. Fajnie ze jego programy przelamaly to w Tobie, ale czytaj dalej, Twoja droga ku zrozumieniu psa dopiero sie zaczyna :) (co najlepsze ta droga nigdy sie nie konczy ;) )[/QUOTE] Teraz już wiem ,gdzie był mój bład. Jak pisałam wczesniej ,psa miałam dawno temu ,ale nie problemy z nim. Nie było internetów ,nie znałam ksiazek o psach . Nie myslałam nigdy o szkoleniu psa. Ten temat był mi obcy. Mam teraz dwa koty ,spadek po ŚP.mamie i psa z dogomanii. Ja cały czas powtarzam ,że C.M pomógł mi zrozumieć ,co robiłam żle i to raczej ja sie wyszkoliłam . On mi w tym pomógł.
  11. [quote name='filodendron']No bo o to chodzi, żeby nie było wiadomo. Szczególnie, żeby nie było wiadomo, co potem. Ilu właścicieli zostało pogryzionych, jak już odcinek zmontowano, zaklepano, a CM skasował honorarium. Ile psów jednak uśpionych. Jak w każdym programie tv, ochotnicy zapewne podpisują obwarowane sankcjami umowy dopuszczające ich do udziału. Nikt oficjalnie CM "gęby" nie zrobi, bo aktualnie to krowa dojna NG, więc prawnicy umów pilnują, ale już jakiś czas temu internetową tajemnicą poliszynela było, że w LA całkiem nieźle mają się szkoleniowcy, którzy zajmują się "odkręcaniem" niektórych psów, które przeszły przez ręce CM.[/QUOTE] Jesli tylko choć kilka osób skorzystało z jego rad i uświadomiło błędy ,to myślę ,że warto oglądac . Ja napewno bede. Ile osób tyle teorii .Mnie on pomógł. Na dzień dzisiejszy pies jest o 70 % lepszy, a ja bardziej spokojniejsza przy wychodzeniu na spacery. Dawniej juz przy drzwiach zastanawiałam sie co dzis się wydarzy? Wychodziłam zdenerwowana ,wystraszona, i tylko się rozgladałam ,gdzie jest potencjalne niebezpieczeństwo.:-o
  12. [quote name='asiek.l-g']dotarły wpłaty 10 zl od Yavena, 50 zł od Karolka1984, 20 zł od Enigma79, i 15 zł od Yucca...bardzo dziekujemy. Biszkopcik juz dochodzi do siebie , wyspał sie odpoczał i zaczyna interesowac sie otoczeniem. super wieści[/QUOTE] Javena - Yavena ,mam nadzieję ,że to nie inny nick,tylko mój ? :lol:
  13. [quote name='zaba14']Może dlatego że z natury jest lękliwym osobnikiem, za późno zaczęłaś zwracać na jego problemu uwagę i tylko się pogłębiły... piszesz że Twój pies nie umiał jeszcze jeść a Ty już go miałaś- to dużo dla szczeniaka który jest za wcześnie wzięty od matki...[/QUOTE] Szczeniak zabrany był z poligonu. Wyłapano bezdomne psy ,a okazało sie ,że było tam kilka miotów szczeniąt. 3 zabrałam do siebie na dt. Dwa wilkowate ,szybko znalazły domy . Timek ,poniewaz nie widział swiata poza mną ,został. Pokochałam go i jakoś nie miałam siły go nigdzie dać. Zresztą ,nie było takich ,którzy chcieli do domu. Wylądował by zapewne w budzie. Masz racje .Szczeniak był za krótko przy matce. On nie znał świata zewnętrznego ,oprócz nory w lesie. Mój błąd polegał na tym ,że za kazdym razem ,jak sie czegoś wystraszył ,wskakiwał mi na ręce,a ja tuliłam jak dziecko. Nie pozwoliłam mu zmierzyc sie z lękami ,ale utwierdzałam w przekonaniu ,że trzeba sie bać. Własnie dlatego wyrazam sie pozytywnie o Cesarze,bo to on uświadomił mi ,gdzie były błędy. Jak już miał 20 kg ,to nie mogłam go brać na ręce,więc zaczął stawać sie agresywny. Wdomu jest idealny.
  14. Nie wiemy tez ,dlaczego właściciele wezwali C M?Moze atakował ,nie tylko broniac miski ,ale przy każdym ruchu ręki ,Nie ma poczatku filmu i nie ma końca. Nie ma tez końca tej dyskusji. Widze cioteczki ,że jestescie obcykane w tym temacie. Moze ktoś mi podpowie dlaczego mojego psa ,którego miałam od maleńkiego (jeszcze dobrze jesc nie umiał )musze prowadzic w kagańcu . Dlaczego stał sie agresywny . Na szczęscie ,tak jak mówię inne jest moje nastawienie idąc z nim na spacer(po obejrzeniu tych filmów). Spokojnie idę obok ludzi ,czego nie mogłam robic wcześniej. Nikt go nie bił ,a boi sie kazdego nagłego ruchu. Boi sie panicznie dzieci ,choć w domu ich nie było. Dzieci nie robiły mu krzywdy. BOI SIE SAMOCHODÓW ,CHOC DUŻO MNIEJ NIZ WCZESNIEJ. Idąc z nim przy drodze ma podkulony ogon i najchetniej by uciekł. Tego nie moge zrozumieć. Jak pisałam wczesniej duzo pomogły mi programy z Cesarem .Teraz głównym problemem jest przechodzenie obok innego psa. To zostało do naprawienia.
  15. [quote name='Bonsai']Dla tych co nie widzieli odcinka albo widzieli, ale nie zauważyli w tym NIC ZŁEGO, zapraszam do obejrzenia: [video=youtube;RDb-wsQzAeI]http://www.youtube.com/watch?v=RDb-wsQzAeI&feature=plcp[/video][/QUOTE] Co widziałas w tym złego .Ze go kopnął ? Nie wiesz, czy to było silne,czy tylko próbowł go zdekoncentrować. Ja dosć często widze ,jak ludzie traktują swoje dzieci ,jak tylko nie robią tak ,jak rodzice chcą. Poza tym ,każde jego szturchnięcie ,dotkniecie ,nie robi psu krzywdy. Zaczyna się tu robić nie zbyt miła atmosfera. Kazdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja nigdy nie czytałam innych ksiazek ,wogóle nie interesowałam sie tematem zwierząt i dlatego jestem zielona. Miałam wiele lat temu psa ,ale nie problemy z nim.
  16. No cóz,moze cioteczko wiedziałas wiecej ode mnie. Ja nie miałam pojęcia o wychowywaniu psa. Był sierotą z lasu ,malutki ,wystraszony .Matka nie zdążyła mu nic przekazać,bo psy wyłapali . Ja traktowałam go jak dziecko ,a przeciez to jest pies. Co z tego ,że nauczyłam go róznych komend ,w domu był posłuszny ,ale na zewnątrz ze strachulca zrobił sie agresor. Własnie z tych filmów dowiedziałam sie co i jak należy robic. Ja tyle .........Może ktoś ma jeszcze inne doswiadczenia.
  17. Nie mówie o szkoleniu. To ja stałam się inna ,[B]spokojna[/B] .Widocznie pies wyczuwał ,mój nastrój ,mój lęk ,byłam słaba w takich momentach ,więc on starał sie mnie bronic. Tak sobie to tłumacze. [quote name='Cockermaniaczka']szkolic nalezy u szkoleniowca a nie ze laik wezmie obejrzy program i jupi,szkole pieska :shake: Bo to faktycznie moze byc dosc...ryzykowne jezeli ma psa np agresywnego. Ale jezeli ktos po obejrzeniu stwierdzi ze zamiast oddawania psa do schroniska -mozna popracowac ze zwierzakiem to ja jestem za aby takie cos bylo pokazywane w tv :multi:[/QUOTE]
  18. Powiem tak: Nigdy nie widziałam filmów ,ale słyszałam .Po jakimś czasie udało mi się obejrzeć kilka odcinków u sasiadki. On mi dopiero uzmysłowił ,jakie popełniałam będy ze swoim psem. To był (jest ,choc duzo mniej) strachulec. Bał sie wszystkiego ,ludzi ,dzieci ,innych psów,koszy na smieci ,stukniecia ,hałasy . Jak był szczeniakiem ,uciekał mi na ręce ,nawet przed rocznym dzieckiem. Ja go oczywiscie brałam ,przytulałam i on sobie tak rósł z przeswiadczeniem ,ze należy sie bać.Nie dałam mu szansy zmierzyć sięz tymi lekami. Jak juz miał 20 kg ,niestety na ręce go nie mogłam wziasc. Zrobił agresywny w stosunku do ludzi ,do dzieci ,rzucał sie na każdego psa ,który obok nas przechodził . Ma 3 lata i ja tak sie meczyłam 2 lata. Wychodziłam ze strachem ,co mnie dzis może spotkac ,kogo zaatakuje. Omijałam wszystkich ,chodziłam do lasu ,jak najdalej od ludzi . Po obejrzeniu kilku filmów ,zaczełam stosować jego rady. Przede wszystkim ,ja staram sie miec mysli tylko pozytywne. Nie wyobrażac sobie róznych scen. Mineło dopiero kilka miesiecy ,a pies stał się zupełnie inny. Jest jeszcze kilka rzeczy nad którymi pracuje,ale to jest pestka z tym co było wcześniej. Jestem wdzięczna Millanowi za to. Kupiłam ksiazke ,przeczytałam jednym tchem. Teraz co piątek oglądam filmy z jego udziałem na kanale [B]Nat Geo Wild[/B] .I niech sobie mówi kto ,co chce , mnie dużo pomógł. Kazdy ma prawo mieć swoje zdanie. [URL]http://ngc.gazeta.pl/pl/zaklinacz-psow/wideo/kontrolowanie-zlosci[/URL]
  19. [quote name='Javena']Z bazarku mam prawie 150 zł . Narazie nie mam jeszcze wszystkich wpłat,ale [B]100 zł [/B]wysyłam Barikowi.Reszta za jakies dwa dni, jak dojda wpłaty.[/QUOTE] Prosze o potwierdzenie wpłaty.
  20. Deklarację wysłałam . Cudowny psiak . Mam nadzieję ,że już sie otworzy i szybko nowy ,ciepły domek znajdzie.
  21. [quote name='Javena']Z bazarku mam prawie 150 zł . Narazie nie mam jeszcze wszystkich wpłat,ale [B]100 zł [/B]wysyłam Barikowi.Reszta za jakies dwa dni, jak dojda wpłaty.[/QUOTE] Prosze o potwierdzenie wpływu .
  22. Deklaracja poszła. Powinna byc jutro.Biszkopcik jest śliczny. Narazie musi odespać wszystkie noce nie przespane.
  23. [quote name='Gabi79']Dziewczyny, jesteście WSPANIAŁE!!!!!!!!!! Kocham Was!!!!!!! Wczoraj poczłapałam pod wiadukt: dziewczyn nie ma, psiaka też - no i się okazało, że Biszkopcki już bezpieczny. Dzisiaj leje jak z cebra, pod wiaduktem tyle wody, że samochody mają problem z przejechaniem, jak dobrze, że Biszkopcik już nie musi tam tkwić. Powiedziałam właśnie w pracy, że moim znajomym udało się złapać bezdomnego psa koczującego pod wiaduktem, koleżanka spojrzała na mnie jak na UFO i wyszła zniesmaczona..........[/QUOTE] A co? Wolałaby ,zeby tam został ?
  24. [quote name='AtaO']Podaj mi proszę na pw numer konta - zwrócę Ci za szczepienie Barika.[/QUOTE] Moze do skarbnika wysłac? Pózniej moze sie coś pomieszać. Podam nr konta.
  25. Z bazarku mam prawie 150 zł . Narazie nie mam jeszcze wszystkich wpłat,ale [B]100 zł [/B]wysyłam Barikowi.Reszta za jakies dwa dni, jak dojda wpłaty.
×
×
  • Create New...