Jump to content
Dogomania

Nano

Members
  • Posts

    2286
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Nano

  1. ............
  2. [IMG]http://i43.tinypic.com/v2xjs1.jpg[/IMG] [B]18.01.2012[/B] [IMG]http://tinypic.pl/6uas7arnmw4v[/IMG][IMG]http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/42bqho2xtiqg5ioyercsebmgr3pl6uab2bpk3wpi5e/IMG_0963.JPG[/IMG][IMG]http://i40.tinypic.com/rae25v.jpg%5B/IMG[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/2598nm9.jpg%5B/IMG[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/15ojndx.jpg%5B/IMG[/IMG] A Szogun tak latał, że ciężko było go uchwycić :D [IMG]http://tinypic.pl/futxaan53oyf[/IMG][IMG]http://tinypic.pl/futxaan53oyf[/IMG]
  3. Wczoraj tj. 17.01 Fundacja Animal-Security pojechała razem ze Strażą Ochrony Zwierząt w Poznaniu sprawdzić zgłoszenie o pseudo... psy żyły na dworze - śmietnisku (jakby zsypu pod domem właścicielki), bez schronienia, jako jedzenie dostawały resztki obiadów z przedszkola... ziemniaki, buraki, namoczony chleb i inne papki... Dziś - 18.01 - odebraliśmy psy. Sunia malamuta - nazwana przez nas [B]Jeese[/B] - była przywiązana łańcuchem (bez obroży) do pseudo "budy" która składała się z jakiegoś bliżej nie określonego metalowego stelażu (jakby od jakiejś piły) nakrytego plandeką... nie wiadomo czy sunia nie jest w ciąży. Drugi pies [B]Aza[/B] to sunia w typie labradora w zaawansowanej ciąży, na aborcje już za późno, lada dzień może się szczenić... (ojciec nieznany) poprzedni miot podobno zagryzła, lecz pewnie zrobiła to instynktownie, bo jak tu wychować szczeniaki na śmietnisku... zobaczymy jak będzie teraz... sunia ma też problem z oczami... Brązowy psiak to szczeniak - ok 6 miesięczny - synek Jeese, nazwany przez nas [B]Szogun. [/B]Mały jest bardzo aktywny, skacze i zaczepia ząbkami (dla zabawy oczywiście), potrzebne mu tylko dobre wychowanie i będzie super. Właściciele nie umieją powiedzieć w jakim wieku są psy, nie posiadali też żadnych książeczek zdrowia... Wszystkie psiaki są bardzo przyjazne, miziaste i grzeczne w samochodzie :) [U]Podziękowania dla [/U][U]Fundacji Zwierzęta i My[/U] za sfinansowanie badań i szczepień weterynaryjnych oraz dla [U]Fundacji Animalia[/U] za sponsorowanie przeglądu weterynaryjnego psiakom. [CENTER][IMG]http://animal-security.pl/images/stories/logotyp/logotyp_final.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER][COLOR=blue][B]Fundacja Ochrony Zwierząt Animal Security[/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][B][B]KRS 0000401342[/B] [CENTER][B]Hetmańska 54/105 [/B][/CENTER] [B]60-219 Poznań [/B][/B][/CENTER] [CENTER][B][B]Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532[/B][/B] [B] [CENTER][B]dla przelewów z zagranicy:[/B][/CENTER] [CENTER][B]Alior Bank[/B][/CENTER] [CENTER][B]IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532[/B][/CENTER] [B][B]Swift: ALBPPLPW[/B][/B][/B][/CENTER] [B][B] [CENTER][B]NIP: 779-240-25-44[/B][/CENTER] [CENTER][B]Regon: 301974491 [/B][/CENTER] [/B][/B] [B]19.01.12[/B] [U]Szogun[/U] był na przeglądzie, szczepieniu, otrzymał tabletki na odrobaczenie i [U][I]pojechał do nowego domku[/I][/U] :) [B]23.01.12[/B][COLOR=blue] [COLOR=black]Byliśmy na wizycie u Szoguna :) fotki #23-24 [B]24.01.12[/B] [/COLOR][/COLOR]Dziś chciałyśmy wybrać się z Azą do weterynarza w celu diagnozy i dalszych wskazań co do ciąży... Wizyta nie doszła do skutku ponieważ - w czasie naszej podróży po Azę - suni odeszły wody... wyszło też łożysko. Weterynarz kazał cierpliwie czekać i nie wozić jej nigdzie, a w razie jakiś komplikacji mamy do niego dzwonić to przyjedzie do suni... Trzymajcie kciuki za szczęśliwe rozwiązanie... [COLOR=blue][COLOR=black] [B]25.01.12 ok godziny 13:30[/B] [/COLOR][/COLOR]są dwa szczeniaki... w tym pierwszy martwy... weterynarz (który był ze mną na miejscu, przy suni) stwierdził, że zapewne on czopował drogę i powinno teraz iść szybciej... Aza nie pozwala do siebie dochodzić... granica 2 metrów - rzuca się i szczerzy kły. Martwy szczeniak jest czarny... drugi - biszkoptowy... tyle co udało się nam zobaczyć... [B] 26.01.12[/B] (dane z wieczora) Najwyraźniej zostanie tylko jeden szczeniak :-D akcja porodowa się zakończyła, sunia czuje się dobrze, opiekuje się szczeniakiem, lecz jeszcze nie daje się do siebie zbliżyć... jak tylko zyskamy jej zaufanie to zabieramy szczeniaka i ją do weta :smile: [COLOR=blue][COLOR=black][B] 27.01.12[/B] [U]Jeese ma szanse na domowy DT w Łowiczu !!![/U] [/COLOR][/COLOR]- araman (Fundacja Adopcje Malamutów) znalazła nam DT w Łowiczu - pati851 zaoferowała transport [COLOR=blue][COLOR=black]numery kontaktowe przekazałam Emilii (Prezes Fundacji Animal Security) :) [B]28.01.12[/B] Aza zagryzła szczeniaka... Aza całe szczęście po porodzie schudła, na wtorek jesteśmy umówieni do weterynarza z obiema suczkami... [B]31.01.12[/B] Sunie były na szczepieniu i przeglądzie weterynaryjnym :) dostały komplet szczepień oraz tabletki na odrobaczenie. Po stanie zębów zostały ocenione na max 2-3 letnie psiaki. filmik: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=kn5RTIKzzv0[/URL] [B]2.02.12[/B] Jeese zmieniła imię na Sisi i znalazła dom u mamy aktualnego DT :):):):) więc do adopcji została tylko AZA[B] :)[/B] [B]15.02 [/B]Straż Ochrony Zwierząt (która podpisywała wszelkie formalności z właścicielami), zadecydowała iż Aza po sterylizacji ma wrócić do właścicieli, którzy mają zapewnić jej odpowiednie warunki... [B]5.03[/B] Aza pojechala do byłych właścicieli, ma na ogrodzie porządną budę a na noc ma być zabierana do domu.... [B]18.05[/B] Szogun wraca z adopcji, PILNIE SZUKAMY DT/DS który poświęci mu czas, i nauczy go pewnych zasad (na terenie Poznania zapewniamy pomoc szkoleniowca-behawiorysty) [/COLOR] [/COLOR][I]Psy u właściciela:[/I] [IMG]http://oi44.tinypic.com/mmwm6h.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/t7fs07.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/23w9kn.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/mtl8gm.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/69mb8h.jpg[/IMG]
  4. nika niestety nie bedziemy na razie w stanie wziac psiaka :( mielismy interwencje i mamy pseudo husky(możliwe, że w ciąży - zrobimy aborcyjną) oraz peseudo labladorke w zaawansowanej ciąży... w każdej chwili może urodzić :/:/ i chyba odbierzemy jeszcze od tej kobiety mieszanke husky psa... ale cały czas bede miała na uwadze psiaki z głowna...
  5. a moze namowisz wlascicieli na oddanie suni ?
  6. a ile sunia ma lat? a mowilas cos o tej akcji ze oddaja pieniądze za sterylki czy cos...
  7. a moze zrobimy jakis bazarek na sterylke? założyło by jej sie ubranko... chyba ze "właściciele" sie nie zgodza... ;/;/;/;/
  8. coś ty :) psiak wtedy byłby już fundacyjny :) miałby kontakt z naszą kochaną pania Beatką która mieszka i udostępnia nam swój teren, byłby oczywiście wypuszczany na ogrodzony duuuuuży wybieg, ciepłe jedzonko, zabawki i bliskość człowieka :) i oczywiście cioteczkę Nano która co jakiś czas by go odwiedzała nie z pustymi rękoma :D:D:D:D tylko jest jedno ale... psiak musi być zdrowy, bo niestety fundacje na razie nie stać na leczenie :( dopiero się rozkrecamy i pustki na koncie mamy... budujemy tez kociarnie, ale brakuje materiałów... :-/ wiecej i linku w mojej sygnaturce Animal-Security :)
  9. Nika mamy w poznaniu jeden wolny kojec dla psa w fundacji. Może jakiś od Was chciałby do nas przyjechać? powinien akceptować inne psy.
  10. Wiesz jaką? :) rozmawiałas z Emilią? no to ja zaczne o Maksiu: Maksiu wiekszość drogi piszczał, no chyba że go miziałam to sie uspokajał :D dojechaliśmy do Pyzdr bez wiekszych problemów :) przed wejsciem do państwa zrobiłam z nim rundkę na siku i dochodząc do samochodu już Pani nasz wyczaiła i zapraszała do środka :) Na Masia w kuchni czekały już pełne miski, w pokoju leżonko pod kaloryferem (ale i tak pani stwierdziła, że bedzie spać z nią w łóżku), piszczące zabawki i smakołyki :) od nas tez dostał wyprawkę także cały pokój był w piszczałkach z latającym Maksiem na czele :D nie wiedzial juz ktorą wybierać, wytarzał się też w dywan i leżał z wywalonym brzuchem do głaskania :) Pani jest cały czas w domu, także Maksio rzadko będzie zostawał sam (gdy pani np pojdzie po zakupy) - mam nadzieje, że nic nie zniszczy bo nie było okazji go sprawdzić w tej kwestii - i non stop będzie miał swojego człowieka do ciągłej zabawy :D Państwo bardzo mili, porozmawialismy o naszych teraźniejszych i byłych psiakach, o dzieciństwie i w ogole :D Jak się zbierałam to Maksio chciał sie zbierać ze mną, od razu oderwał sie od zabawy i szedł przy mnie... cieżko mi było... ale wiem, że bedzie miał dobrze :)
  11. mam nadzieje, że w domu nie ma dużo schodów ? :D oby tylko Rafi chcial mieszkac w domku a nie na dworze :)
  12. Maksiu znalazł więc nowy domek :D:D:D:D opowiem więcej wieczorem, teraz muszę zająć się moimi zgredami :D juli rozmawiałaś już z Panią Wandą?
  13. co do Poznania napisz do natalia. ([url]http://www.dogomania.pl/members/126270-natalia[/url].) myślę, że pomoże :)
  14. rozmawiałam z Pania :) jesteśmy umowione na sobote :)
  15. coraz bardziej zaczynam wierzyć w pozytywność nk.pl :D Kluska z tego wątku [url]http://www.dogomania.pl/threads/214112-SZCZENIAK-Kluska-w-DT-Dyzio-u-mnie-szukamy-DS?p=18343792#post18343792[/url] jutro jedzie sprawdzić nowy domek - pani odnalazła ja na nk.pl :) dziś za to do Maksia uśmiechnęło się szczęście, inna pani z nk jest nim zainteresowana, pisała również na nasz fundacyjny mail adopcyjny, podałam jej numer, czekam na telefon :)
  16. juli nie ma czasu wiec ja napisze :) tak to ta pani z nk :) Julita jedzie jutro z Kluska do niej na wizytę przedadopcyjna, jeżeli wypadnie pozytywnie to Kluska zostaje :)
  17. [quote name='mshume']Plaskatego malucha zgłoś Kociemu Swiatu (nicki: Osa, Koci Świat lub mejl na ich stronie fundacyjnej). Jak opiszesz trudną sytuację przytuliska i brak adopcji, myślę,że nie odmówią. A ta mamusia ze szczeniakami to jakiej jest wielkości?[/QUOTE] [quote name='Nano']Karolek to coś al'a pekinczyk ? [url]http://plaskate.org.pl/o-fundacji[/url] ważne, że plaskaty :) nika napisz do nich, na pewno pomogą :)[/QUOTE] to jest jakby wlasnie podfundacja Kociego Świata :)
  18. to ta pani z nk ? :) a jak zrobimy wizyte ?
  19. Kluska i Dyzio w górę !!
  20. zrobilam jeszcze jedno allegro Maksiowi [url]http://allegro.pl/maksio-maly-ale-wariat-terrier-corgi-i2039298489.html[/url]
×
×
  • Create New...