Jump to content
Dogomania

Kika9004

Members
  • Posts

    2181
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kika9004

  1. Hmm może na początek pomyślę o czymś mniejszym. Jakiś klub uczniowski tego typu? Jeśli by się udało to czemu nie do sądu? :lol:
  2. Kika9004

    Kupozbieracz

    No właśnie z tym największy problem. Pozwolę dobie zacytować D. Sumińską: - "Nawet jeśli opiekun czworonoga zaopatrzy się w sprzęt do sprzątania, to przecież tego, co zebrał , do kieszeni nie schowa. Ma wrzucić do kosza na śmieci? Tylko tego brakuje. Psie odchody zawinięte w foliową torebkę, podgrzane promieniami wiosennego słoneczka? Chyba lepiej, że zostaną na trawniku..."
  3. Witam. Nie wiem czy taki wątek już powstał, ale szukałam i nic nie znalazłam. Może źle szukałam, ale dla mnie to bardzo ważne i mam nadzieję że zdołacie mi pomóc. Chodzi o to, że moim marzeniem jest założenie w moim mieście Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. Nie musi to być jakieś wielkie, prestiżowe. Chodzi o niewielkie zgrupowanie osób które chcą pomagać zwierzętom. Pewnie powiecie, żebym zrobiła coś w stylu kółka zainteresowań. Dobrze, ale z doświadczenia wiem, że wtedy nikt nie będzie się z nami liczył, a jeśli chcę coś zmienić to potrzebny jakiś status. Chciałabym działać jedynie na terenie miasta i okolic, ale na pewno nie odmówiła bym pomocy jeśli trzeba by było gdzieś dojechać. Chciałabym informować o akcjach, przeprowadzać takowe w moim mieście, zorganizować (może po dotacjach z Urzędu Miasta) możliwość wywieszenia bilbordu informujący np. o potrzebie zbieraniu kup po swoich psiakach, czy o potrzebnej sterylizacji, organizować wyjazdy wolontariuszy do pobliskiego schroniska, organizować zbiórki dla tych schroniskowych psiaków, itd. Mam wiele pomysłów i werwy by je wcielić w życie. Potrzeba mi jednak dania szansy na zorganizowanie takiej grupy. Niestety, jestem zielona z przepisów i tak dalej. Co takie Stowarzyszenie musiałoby spełniać. W ogóle co musiałabym najpierw zrobić by moje plany wcielić w życie. Jeśli nie napisałam tu czegoś ważnego to pytajcie. Odpowiem na pewno bo zamierzam tu często zaglądać. Proszę, posłużcie mi radą.
  4. Kika9004

    Kupozbieracz

    Jeśli chodzi o środek odrobaczający to dostaję od veta, a jego kompetencji co do leczenia zwierząt nie podważam :lol:
  5. Kika9004

    Kupozbieracz

    Acha i jeszcze jedno: więc można wrzucać do zwykłych koszy, czy nie ????????
  6. Kika9004

    Kupozbieracz

    Żarcie ma cały czas te same i jest rosyjska ruletka czy ma qpkę rzadką, czy twardą, ale ma straszne skłonności do robaków, cały czas dostaje tablety i robaki znikają, ale wracają jak bumerang :mad: :mad: :mad: (dziś była twarda ^^ )
  7. Kika9004

    Kupozbieracz

    No dobra ale te pomysły są dobre dla psów małych/średnich, a moja Sara (mix bernardyna) jak narobi to pół chodnika, a po za tym często robi bardziej rzadkie niż twarde, czasami to w ogóle rzadkie ... Co w tedy?
  8. Dzięki za odpowiedzi :lol: Uff bo już zaczynałam powoli w to wierzyć :shake: głupie wiejskie przesądy :mad: A co do steryliki :) Ja bardzo chętnie, ale w obecnej sytuacji nie jestem w stanie wyciągnąć z portfela 400 zł na sterylkę :placz:
  9. A ja chciałabym zapytać przy okazji tego czy pies musi czy nie :lol: Słyszałam (bardzo często) że jak suka nie będzie miała przynajmniej raz szczeniaków to może być "fiksnięta", to niby przez instynkt macierzyński? Prawda, czy głupota??
  10. [quote name='***kas']Co do Cane Corso, nie jestem specjalistą i nie będę się wypowiadać, wiem, że to psy z mocna psychika, które wymagają tzw. twardej ręki w jedwabnej rękawiczce. Wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela, który zapewni psu rozsądną socjalizację i odpowiednie szkolenie.[/quote] Twarda ręka w jedwabnej rękawiczce? - ŚWIĘTE SŁOWA :lol: Ale osobiście uważam, że to zdanie odnosi się do KAŻDEGO molosa ;)
  11. [quote name='olek603']Witam ! Chciał bym kupić psa. Zastanawiają mnie rasy cane corso i owczarek nimiecki. Psa będę trzymał w domu i nie wiem która rasa będzie odpowiedniejsza. Z tego co czytałem owczarki niemieckie są posłuszne i łatwiej wytresować. O cane corso nic nie moglem znaleść. Proszę o pomoc ![/quote] Może najpierw dokładniej opisz swoje miejsce zamieszkania, czy pies rasy dużej to na pewno odpowiedni wybór. Także musisz napisać jakie masz doświadczenie z psami. A jedną z najważniejszych rzeczy przy wyborze psa dużej rasy jest zasobność portfela, czyli ile możesz wydać na karmę dla psów. Wiem coś o tym bo mam bernardyna i takie duże cudo, potrafi także dużo zmieścić w swoim żołądku. Zżera całe moje kieszonkowe :shake:. No i musisz przyzwyczaić się do dźwigania dziesięciokilogramowych worków z karmą, bo mi osobiście mniejszych nie opłaca się kupować ;). A ha i jeszcze jedno: jeśli chodzi o owczarka niemieckiego przed kupnem trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pochodzenie, bo przez to że ta rasa taka jest popularna wytworzyło się strasznie dużo pseudohodowli!!
  12. To już Twoja decyzja czy chcesz by rozwieszać, czy nie :) Na pewno trzeba by było napisać, że piesek jest z Wawy i tam trzeba by było dojechać, by go obejrzeć, ale spróbować zawsze można ...
  13. [email][email protected][/email] - podeślij zdjęcia :lol: zgłoszę się do kogoś z dogo może ktoś ogłoszenia mi zrobi, bo sama nie mam do tego talentu, tylko podawać swoje dane do kontaktu, czy od razu do ciebie??
  14. Ooo szkoda :shake: mogłabym poroznosić ogłoszenia po Ostrołęce, Łomży, Ostrowi Maz., Myszyńcu, ale pewnie Cię to nie urządza, bo to 100 km od Wawy, co?? ...
  15. Także jestem ciekawa co z tego wynikneło :lol: piesek ma dom??
  16. Dobra, ale teraz trzymajcie za mnie kciuki by mi się z tym hodowcą udało :lol: :grin: (jak się z nim spotkam to napiszę czy coś z tego wyszło :) )
  17. [quote name='Kaya']Moim zdaniem Golden nie jest dobrym psem dla początkującej osoby, która jeszcze gubi się w tym wszystkim i nie ma dobrze opanowanych przejść :) Mówie to jako wł. Goldenki z którą bywałam na MP, dużo zależy też od tego jak pies się wystawia jaki ma temperament, no ale to oczywiście już druga sprawa ;) Ja poponuje na start, średnią rase, ale to jest moje zdanie co łatwiej mi jest na MP wystawić :) Najlepiej wypróbować wszystkie opcje ;)[/quote] Wielkie dzięki za podpowiedź :lol: Chciałam labradora, ale właściciel hodowli miał się do mnie odezwać i nie odezwał, zwyczajnie mnie olał. Więc temu panu dziękujemy :shake: niestety ale nie będę pchać się tam gdzie mnie nie chcą ;). Słyszałam że kawałek ode mnie jest jeszcze hodowla husky i tam postaram się podowiadywać :razz: Mam nadzieję, że tym razem wypali :lol:
  18. PRZECZYTAŁAM!! :multi: Świetna książka, super anegdoty :lol:
  19. A są zrobione ogłoszenia?? Mogłabym je poroznosić po terenie Ostrołęki, Łomży i Ostrowi Mazowieckiej :) niestety dopiero po 16-nastym, ale jeśli do tego czasu psinka nie znajdzie domu to jestem do dyspozycji jeśli chodzi o ogłoszenia :lol: (także jeśli chodzi o inne psy - jeśli będę potrzebna pisać na Priv) :multi:
  20. Ja jestem w trakcie czytania i powiem wam, że książkę na pewno powinno się wpisać do kanonu lektur miłośnika psów :lol:
  21. Jasny brąz i czarna obwódka :loveu:
  22. Musisz dopytać się hodowców i handlerów wystawiających tę rasę xD
  23. Film oglądałam :) bardzo fajny, moim zdaniem dobra obsada aktorska, ale jednak jak to film familijny - nastawiony na szeroką rozbieżność widzów przez co staje się (moje odczucia) filmem strasznie dziecinnym, choć z drugiej strony - przecież taki był zamysł :lol: wielki szacun dla osób które pracowały przy filmie - praca z takim tabunem psiaków na pewno nie była łatwa :lol:
  24. [quote name='Daja_']Golden,też dobry wybór ;) No dobra,a co się będę,owszem myślałam o Flacie,myślałam także o NSDTR ,ale to chyba błędny wybór,ale w ogóle to zastanawiałam się nad Pudlem :eviltong: co o tym sądzicie?[/quote] jeśli chodzi o Flata, to tak jak pisałam, o NSDTR nie mam zielonego pojęcia :oops: ale zdaje mi się, że charakter w miarę podobny do reszty retiverów. A co do pudla :) mi osobiście strasznie podobają się te psiaki :) aktywność mniejsza niż reszta podawanych ras, ale umiejętnościami w agility nie odstępuje. Zdaje mi się tylko,że nie za bardzo mogą one przebywać z małymi dziećmi (o ile takowe są w twoim domu)... a cha i jeszcze jedno: (tu nie jestem pewna!!) nie wiem jakie uczesanie wymagane jest na wystawach, bo jeśli np. ostrzyżesz psa na fryzurę PUPPY CLIP to nie wiem, czy psu będzie dobrze w niej biegać na torze ( tam to chyba najlepsza fryzura "na szczeniaka" ) - jeśli o to chodzi to musisz kniecznie dowiedzieć się przed kupnem ;) Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru psiaka! :lol:
  25. [quote name='Daja_']To może ja Się określę,i zobaczymy czy dobrze myślę.Bo mam określoną rasę dla siebie,ale nie powiem wam - jeśli ktoś poda rasę tego psa,to się ucieszę i nadal będę o nim myśleć,a jak nie,to potem wam podam :eviltong: Jakiego chce psa i co mu mogę zapewnić: pies średni bądź duży , aktywny (ale nie nadpobudliwy) ponieważ chce trenować z nim agility,szybko uczący się,idealny dla rodziny z dziećmi i innych zwierząt. poświęcałabym dla niego sporo czasu,na bieganiu,trenowaniu (wspomnianym agility),szkoleniu oraz zabawie. Również bym go wystawiała. nie wiem co jeszcze napisać,ktoś ma jakieś pomysły dla mnie? :cool3: ps.raczej psy o dłuższej sierści :P ;D[/quote] Hmmm a może golden? - jest to pies aktywny, fakt, ale zdaje mi się że potrzebuje mniej ruchu, niż właśnie border. - jest łatwy w wychowaniu, szybko się uczy - pies idealny dla rodziny z dziećmi, kocha je strasznie! \ - przyjazny dla innych zwierząt - nadaje się do agility - na wystawach także pięknie się prezentują xD - i nie ma krótkiej sierści :) [quote name='evl']Trochę mniej aktywne... Collie? Flat?[/quote] Jeśli chodzi o Flat coated retrievera to zdaje mi się (to tylko moje przemyślenia!!) że ma więcej temperamentu co golden, ale chyba lepiej od niego spisze się w agility :lol:
×
×
  • Create New...