-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Mamy zdjęcia nowych psiaków, wieczorem zrobimy z Fiks osobny wątek pod kątem adopcji - fotki i opisy psów. Burki są fantastyczne ale niestety są 3 trudne przypadki... Poznałyśmy też dwa psiaki które mają to szczęście że przebywają w domowym DT w mieszkaniu u wolontariuszki, jest tam też kilka kotów do adopcji. Kizimizi - tak, bardzo przydałby się sprzęt pielęgnacyjny, dużo psiaków jest skołtunionych. Tu oczywiście nie ma potrzeby żeby zaraz wszyscy zaczęli wysyłać po 10 grzebieni :) ale jedna, dwie sztuki na pewno bardzo się przyda. Piszę teraz chaotycznie bo dopiero co wróciłam, wieczorem wszystko uporządkujemy. -
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Ale Piczka to dama, ona bardziej się ceni niż na grzywacza! :loveu: -
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Tylko po jakim tatusiu on taki różowy? :roll::razz: -
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Prześliczne zdjęcia! :loveu: Coś dzisiaj wszyscy mają szał na psie przytulanki podłogowe, ja muszę przyznać że też się dzisiaj w legowisku z Bezą pokładałam :D (ale jak nikt nie patrzył, wiec nie było komu udokumentować :diabloti:) -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Jutro jedziemy tam razem z Fiks. Mam nadzieję że uda się nam poznać, obfotografować i opisać pozostałe psiaki których na razie jeszcze nie znamy. -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Nie chcę zapeszać, ale łapka trochę lepiej wygląda... -
Psy Północy w schronisku :( Alaska i Orso, Dąbrówka. Mają domy
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Napisałam do Birte (z 4animals) z pytaniem, oto co odpisała: Hi Magda, yes, we are working together with this organisation. They have a beautiful place in the north of germany where only Huskys and malamutes live. They have a lot of experience in adoptions of this kind of dogs. We have a lot of interested people who can meet Manja now before adopting her. For those adoptions its a big advantage (I have three huskys and I know how hard it is to find people who love to train them and treat them well ..) So, I know that Manja has a lot of new homes- she just have to choose. Believe me, its the best way to find a good home. Most of the people who go to "Nothilfe für Polarhunde" have already Huskys.so she will find the best home possible for her.Same as Lupo, Yurek and Raiki before ... Greets Birte -
śnieg i taka sadza na nim :D czyli Beza, kiedyś Timba, W DOMU :)
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Bezunia dostała nowe legowisko :loveu: [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Beza%20zima/100_1448.jpg[/IMG] A tu zdjęcia ze spacerku do lasu [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Beza%20zima/100_1464.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Beza%20zima/100_1468.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/Beza%20zima/100_1473.jpg[/IMG] -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Taks - wielkie dzięki! :loveu: Czy potrzebujesz wymiary psów, czy to uniwersalny osprzęt? -
Sprawa usypiania ślepych miotów zawsze budzi kontrowersje, ale jest konieczne aby powstrzymać ciągły wzrost populacji bezdomnych psów. Zgłoś się do najbliższej organizacji prozwierzęcej, być może jest możliwość załatwienia tego u ich weterynarza. Jeśli suka urodzi a nie będzie szczeniaków do wykarmienia, będziesz musiała jej podawać środki na powstrzymanie laktacji. Najlepiej spytaj weterynarza czy jest jeszcze możliwość sterylki aborcyjnej, bo poród to też duże obciążenie dla organizmu.
-
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
Taki niestety urok psa z nieznaną przeszłością :( Beza też, na każde słowo wypowiedziane w jej stronę nawet lekko podniesionym głosem (ostatnio wystarczyło "fe!" na spacerze, kiedy dorwała się do jakieś spleśniałej kości) natychmiast wywala się na plecy, cała zesztywniała ze strachu... -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
[URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/emi-milusinska-kaukaska-ogl1893599.html[/URL] [URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/slodka-staruszka-berta-ogl1846946.html[/URL] [URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/murzynek-bardzo-prosi-o-wymarzony-dom-ogl1972868.html[/URL] [URL]http://trojmiasto.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Slodka-staruszka-Berta-W0QQAdIdZ187140456[/URL] [URL]http://trojmiasto.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Murzynek-bardzo-prosi-o-wymarzony-dom-W0QQAdIdZ186863906[/URL] [URL]http://allegro.pl/item929311799_murzynek_bardzo_prosi_o_wymarzony_dom.html[/URL] [URL]http://allegro.pl/item929947923_slodka_staruszka_berta_mix_jamnika.html[/URL] To tak w kwestii, że psy z Lęborka nie są ogłaszane do adopcji. (ogłoszenia zrobione przez Fiks). Ale na litość boską, nie znajdą domu w chwili wystawienia ogłoszenia. Dopóki nie zostaną zaadoptowane też muszą coś jeść, a o pomoc materialną prosimy właśnie dlatego, żeby tym "czymś" była porządna sucha karma, a nie ryż z ochłapami mięsa. Adopcje są celem docelowym, ale doraźna pomoc też jest potrzebna. -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Dobrze że pojawił się głos rozsądku, zanim zaczął się lincz, dochodzenie, etc. Nie róbmy sobie (a raczej zwierzakom) pod górę z powodu, jak to określiła Taks, rodzinnej awantury starych znajomych - Gameta, wiesz o czym mówię. Jestem w stanie 100% zapewnić, że psy które są na zdjęciach w tym wątku NIE SĄ wirtualne, i bardzo potrzebują pomocy w poprawie swojego losu. -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
tak, dwa jamnikowate (na łańcuchach :( ) Murzynek: [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/murzynek10.jpg[/IMG] i Berta: [IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/lebork/berta4a.jpg[/IMG] a to Maja, tutaj wygląda na większą, ale tak naprawdę to też malizna, stara, biedna brzydulka [IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/lebork/majka6.jpg[/IMG] jest niziutka, pod kolano, kocha ludzi -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
[quote]A ja bym chciała poznać dalsze losy tamtej suki - ponieważ wtedy z mojej przyczyny Dorothy zdecydowała się dać jej DT. To co się działo później urąga godności dogomaniackiej - jeśli znajdę wątek to wkleję (Dorothy masz go może?) Co nagle sprawiło, że Lębork chce pomocy, skoro przekaz sprzed roku był jasny i dosadny - mamy spier...ć ?[/quote] Z tego co się dowiedziałam, Agnieszka nie chciała puścić tamtej suni w daleką podróż ponieważ psiak był po wypadku, w złym stanie, bała się jak zniesie drogę. Niestety tak jak pisze Dorothy, sunia kilkanaście dni później odeszła. -
Sandy [Pieczarka:)] -pogryziona staffiko-astka.Ma super DS
pinkmoon replied to AngelikaXD's topic in Już w nowym domu
[url]http://img63.imageshack.us/img63/5089/piczka590.jpg[/url] mały gremlinek :diabloti: :loveu: -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Dorothy czy Twoja propozycja DT jest aktualna? Jeśli tak to na jakich warunkach? :) -
Kiedyś był owczarkiem - Moon za TM...
pinkmoon replied to Frotka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Oj, ja też kciuki zaciskam ;) -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Już podaję; taks - dzięęęęęki! :loveu: Wiadomo że każdy psiak lepiej wygląda w ładnym oprzyrządowaniu :loveu: -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Z adopcjami jest ciężko o tyle, że psy nie są ciachnięte, jest na to kasa ale nie ma gdzie ich umieścić po zabiegu. Psy ze szwami, po operacjach, nie mogą przecież wracać na łańcuch na parkingu, zwłaszcza przy takiej pogodzie jaka jest teraz. Można oczywiście wydawać psy nieciachnięte i pilnować aby nowi właściciele sami przeprowadzili ten zabieg, na podstawie odpowiedniego zapisu w umowie adopcyjnej, ale to rodzi kolejne problemy - to brutalna prawda, ale dla zwykłego człowieka te psiaki są boleśnie przeciętne, ot kundle jakich pełno w schroniskach. Kto weźmie takiego, jeśli jeszcze na wstępie będzie musiał wyłożyć kilka stów na kastrację/sterylkę? :( -
Patryx, a czym jesteś zszokowany, skoro autorka cytowanego przez Ciebie postu napisała wyraźnie, że[B] nie spuszcza [/B]psa w miejscach publicznych? A to, że jej się to nie podoba, to chyba nie przestępstwo? ;)