-
Posts
12783 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agucha
-
[quote name='Weronika1995']iść na dwór sama chce na siku itp..a bawić się chce non stop i nie muszę jej zachęcać. jak goście przychodzą to ją zamykamy w innym pokoju. I ja wtedy muszę tam z nią siedzieć bo ona sobie potrafi łapami klamki otwierać[/QUOTE] Więc to żaden problem! Sunia sama chce wychodzić więc to wykorzystaj! Kup konga, napchaj do niego parówek, znajdź spokojny trawnik ale taki, gdzie będzie widać ludzi i inne psy i zachęcaj do zabawy poza domem. Tak samo rób ze zwyklym spacerek po chodniku - parówka w ręku ipodsuwanie psu pod nos jak tylko zacznie się spinac i zwracać nadmierną uwagę na rzeczy ją niepokojące. Co do zamykania w innym pokoju - totalna durnota!!! Tutaj też kong niech idzie w ruch. Prosty schemat - Goście wchodzą, trzymasz sunię na smyczy. Wchodzą do pokoju, siadają na kanapę i dopiero wtedy wchodzisz Ty z psem na smyczy. Siadasz sobie gdzieś z boczku, dajesz jej konga i nie zwracasz na nią uwagi... Goście tez jej nie zaczepiają... Gdy tylko zacznie reagować agresją czy szczekaniem - wyprowadzasz i wracasz gdy tylko się uspokoi. TAKIE TRUDNE DO SPRÓBOWANIA?
-
[B]Weroniko,[/B] a jak zachęcasz sunię do wychodzenia na spacery i do zabawy? Co z nią robisz jak wchodzą goście do domu?
-
Co do wykrętów odnośnie tramwaju... Mam pytanie: W jaki sposób dostarczacie sunię na szczepienia profilaktyczne? Weta macie 5m od domu? Co zrobicie jak trzeba będzie ją zawieźć na cito? Wytłumaczycie jej, że Was wkurza i nie zamierzacie jej na silę przekonywać do środków lokomocji?
-
[quote name='Malwi']dziewczyny ... moze wstawcie linki do skarbonki w pierwszym poście ... i link do mikropsów w skarbonce ... albo powiększcie jak są bo nie widze ( ślepa jestem?)[/QUOTE] Się robi ;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/189227-MIKRO-BANK-Szukamy-dobrych-serc-chc%C4%85cych-wspom%C3%B3c-grosikiem-MIKRUSKI-%29?p=15042083#post15042083[/url]
-
[quote name='Weronika1995'] z tymi osobami które chciały wstępnie umówiłam się gdzieś na drugi tydzień. Agucha- behawiorysta przyszedł do nas do domu, siedział 4 godziny ale nie poszliśmy na dwór i nie widział jej zachowań. [B]Zresztą wtedy chodziło mi o to że się boi np; ruchu ulicznego[/B][/QUOTE] I dlatego siedzieliście z behawiorem 4h na kanapie....(?)
-
Nie za szybko "wykluczacie"? Na to zawsze będzie czas ;)
-
TUSI - przemiła, ale wycofana w schronisku mikro KUDŁACZKA-już w DS !
Agucha replied to Betta's topic in Już w nowym domu
Wspaniale,że maleńka dzielnie wszystko zniosła :) -
Tak czytam, czytam i... nie wiem co sądzić... [quote name='Weronika1995']Wczoraj np: podbiegła do labladora z którym kiedyś uwielbiała się bawić, a więc jak już podbiegła i on chciał się bawić chyba się wystraszyła i zaczęła pokazywać zęby i piszcząco szczekać. [B]A dzisiaj normalnie powąchała się z jakimś samcem, potem sobie sama biegała i podbiegła do jakiejś starszej suczki, stanęła koło niej jakaś strasznie wyprostowana tamta nie chciała wchodzić w konflikt i się nie ruszała a jak chciała odejść to moja do niej z zębami i tak się blisko do niej zaczęła przysuwać a tamta znowu chciała odejść to moja znów z zębami i ją złapałam na smycz...[/B] NIGDY sama nie zaczynała, czasem były jakieś konflikty ale to jak tamten zaczął a teraz to ona zaczyna!!! :([/QUOTE] Najpierw dziewczyna pisze, że suka boi się kompletnie wszystkiego - obcych miejsc, ludzi, psów itp..... Za chwilę opisuje jak to spuszczona ze smyczy pognała w podskokach do innego psa z chęcią dominacji (wyprostowana, napięta postawa i "gapienie się" jest tego dowodem...o ataku nie wspomnę) i bądź co bądź opisane zachowanie nie było zachowaniem wylęknionego wszystkim psa... Czy cioteczki, które deklarowały możliwość obadania sytuacji - coś wskórały? Wygląda na to, że dziewczyna nie ma bladego pojęcia o zachowaniach psich, a o konsultacje z behawiorem nawet jej nie podejrzewam... niestety...
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Agucha replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='sosnowieckie schronisko']On ma już imię- Cwaniak. Nadal siedzi.[/QUOTE] Mogę zapytać skąd takie imię? :) -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Agucha replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
To kudłate cudo nadal w schronie?? Tragedia... -
[B]Zapraszam na wątek [U]mikro-psiaków[/U][/B][U].[/U] Tam jest bardzo dużo "malutkich piesków do malutkich mieszkań"... [url]http://www.dogomania.pl/threads/176778-MIKROPSY-w-potrzebie-og%C5%82aszaj%C4%85c-swoje-MIKRUSY-pami%C4%99tajcie-o-innych-kt%C3%B3re-cierpi%C4%85[/url]! [url]http://www.dogomania.pl/threads/177531-MIKROPSY-do-adopcji-a-wAE-tek-informacyjny-proszAE-nie-pisaAE[/url]
-
Czelka - grzeczna i wychowana suczka pekińczyk już w nowym domu.
Agucha replied to magda_z's topic in Już w nowym domu
Oj "Serdelka", powodzi Ci się widzę... ale to dooobrze, bardzo dobrze! :) :) :) -
Ciotka, wszystko wszystkim... możemy zwalać na ...wczesną godzinę czy cuś ALE...... te fotki są stanowczo za male :P
-
Moim zdaniem, pies dostał wstrząsu po podanych lekach. Przechodziłam to samo z moim byłym tymczasem... 8-tygodniowy szczeniak dostał szczepionkę 5-składnikową + silny środek na odrobaczenie wenwętrzne i zewnętrzne, bo "ponoć miał na nosie zmiany nużeńcowe", których ja się nigdy nie dopatrzyłam... [quote name='ewtos'] Reakcja po zastrzyku o której mówi Twoja ciocia ,zwana wstrząsem anafilaktycznym, faktycznie występuje również u ludzi, ale zwykle ma miejsce bezpośrednio po iniekcji lub w przeciągu 1/2 godziny. 2 dni po podanych specyfikach psiak wpadł w 2-dniowy stan padaczkowy, którego nie dało się niczym wstrzymać... ataki miał co 5-10 min, po 3 serie... Męczył się niemiłosiernie... Jeżeli to by była nosówka - to jak to się stało, że dwóch lekarzy tego nie zauważyło? Obstawiam na nieprawidłową diagnozę i za silne leki po których nastąpił wstrząs...
-
To zależy jak to robisz ;) Psa to może boleć... Jeżeli robi się to odpowiednimi ruchami i sprawnie, a przede wszystkim - jeżeli psa się do takich zabiegów przyzwyczai - to będzie bezboleśnie i dobrze. Psiak na pewno tego nie polubi, ale będzie tolerował i podchodził do zabiegu ze względnym spokojem ;)
-
[quote name='Weronika1995']Wszystko ok tyle że ona jest raczej średnia(taka przed kolana) i możesz dopisać że jest nieufna w stosunku do ludzi ale potem jest już ok. I jak by się dało to moglabyś też do ktoregoś z ogłoszeń dodać to zdjęcie z pierwszej strony wątku:) Mam nadzieję że znajdzie dobry dom.[/QUOTE] A ja mam nadzieję, że się w porę opamiętasz i przestaniesz być taką egoistką... tylko zaczniesz się interesować żywym stworzeniem, które wzięłaś pod swoje skrzydła i któremu nie chcesz teraz pomóc, bo "Cię wnerwia"... :angryy:
-
TUSI - przemiła, ale wycofana w schronisku mikro KUDŁACZKA-już w DS !
Agucha replied to Betta's topic in Już w nowym domu
Jak sprawy się mają po badaniach? -
"Przez moją postępujacą chorobę muszę ją oddać"...
Agucha replied to katarzyna.cane's topic in Już w nowym domu
Plakat również już jest :) [quote name='anita_happy'][B]plakat do lobbowania SONI /rozwieszamy w lecznicach wet, domach kultury, ośrodkach zdrowia.../ [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/365/0f2626857874df88.jpg[/IMG][/URL] wersja do druku [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7759e04454a4233.html[/url] [/B][/QUOTE]- 300 replies
-
- komendy
- niepełnosprawny
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Agucha replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='sosnowieckie schronisko']Wróciła z adopcji taka mała sznaucerowata sunia- cudo, która miała tu kiedyś wątek. Jest west przyprowadzony przez właścicieli, husky, rotek i coś w typie goldena.[/QUOTE] Czy to ta sunia co miała jechać na DT do Mikołowa i którą miałam zabierać? -
Mamusia i trzy szczeniaki -WSZYSCY W NOWYCH DOMKACH!!!!
Agucha replied to tomcug's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://images40.fotosik.pl/317/8b2da30ed6e327b8med.jpg[/IMG] Uwielbiam takie szorściaki :loveu: Ciotka, po raz enty powtarzam - masz cudowną rękę do adopcji! :loveu: -
Pinuś młody, cudny kudłacz nareszcie ma WSPANIAŁY DOM!!!!
Agucha replied to tomcug's topic in Już w nowym domu
[img]http://i396.photobucket.com/albums/pp47/sabachtanka87/F.jpg[/img] buhahaha, a cóż to za miś panda :D -
Pinuś młody, cudny kudłacz nareszcie ma WSPANIAŁY DOM!!!!
Agucha replied to tomcug's topic in Już w nowym domu
Normalnie bliźniaki! Prawie, że jedno-jajeczne :diabloti: -
Porzucona sunia na granicy Suszec-Żory - fotka
Agucha replied to Gabcia26's topic in Już w nowym domu
Oj, żeby wszystkie wątki miały 2 str i kończyły się tak szczęśliwie jak ten ;) -
"Przez moją postępujacą chorobę muszę ją oddać"...
Agucha replied to katarzyna.cane's topic in Już w nowym domu
[quote name='aka_nina']Mamy jakiś banerek do tego tematu?[/QUOTE] proszę ;) [quote name='anita_happy']prosze bardzo lobbing SONI rozpoczynamy [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187091-7-letnia-ma%C5%82a-sunia-wychowana-przy-osobie-niepe%C5%82nosprawnej-szuka-domu%21"][IMG]http://images8.fotosik.pl/359/f09826c1c786053c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187091-7-letnia-ma%C5%82a-sunia-wychowana-przy-osobie-niepe%C5%82nosprawnej-szuka-domu%21"][IMG]http://images8.fotosik.pl/359/813965d6ea8acaec.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187091-7-letnia-ma%C5%82a-sunia-wychowana-przy-osobie-niepe%C5%82nosprawnej-szuka-domu%21"][IMG]http://images8.fotosik.pl/359/6c5ebdbda69e239c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187091-7-letnia-ma%C5%82a-sunia-wychowana-przy-osobie-niepe%C5%82nosprawnej-szuka-domu%21"][IMG]http://images8.fotosik.pl/359/2ab92df79968bd4f.jpg[/IMG][/URL] * podlinkowane[/QUOTE] Co się dzieje z Sonią? jak czuje się Kasia? Od siebie dodam, że wkleiłam info o wątku na n-k i rozesłałam znajomym z Lubelszczyzny :)- 300 replies
-
- komendy
- niepełnosprawny
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Oddam albo WYRZUCĘ. Może jednak chce ktoś takiego psa? Ma dom.
Agucha replied to tripti's topic in Już w nowym domu
Super wieści! Czekalam na takie, ale jak edytujesz 1 post to mi się w subskrypcji nie wyświetla ;) Maleńka obyś miała jak najlepiej w nowym domku :)