-
Posts
9631 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kaskadaffik
-
Cudna Zorzunia długo czekała...ale wreszcie MA DOM!!!
kaskadaffik replied to majuska's topic in Już w nowym domu
Tak tak Halcia nic nie ruszamy narazie tylko widziałam efekty niesamowite u Grubcia i o Zorzy pomyślałam :) Zobaczymy jak będzie dalej -
Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(
kaskadaffik replied to DORA1020's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dziewczyny asia tez by Wam nic nie powiedziała dokładnie, bo sama nie wie jeszcze ..... Jutro będzie wet w hotelu jak się ugadają na konkretny dzień, to dam znać, a jest to naprawde dobry weterynarz :) -
Cudna Zorzunia długo czekała...ale wreszcie MA DOM!!!
kaskadaffik replied to majuska's topic in Już w nowym domu
Tutaj tez pisze o Rimadylu, dzisiaj Tomka nie było , a miał być, będzie jutro, Aga zapytam o to co chciałaś i o Zorzę czy to jej może pomóc ... Nie znalazłam ceny .. -
Cudna Zorzunia długo czekała...ale wreszcie MA DOM!!!
kaskadaffik replied to majuska's topic in Już w nowym domu
METACAN, to jest to co dostał Grubcio, możecie poczytać METACAM Streszczenie EPAR dla ogółu społeczeństwa Niniejszy dokument jest streszczeniem Europejskiego Publicznego Sprawozdania Oceniającego (EPAR). Jego celem jest wyjaśnienie, w jaki sposób ocena dokonana przez Komitet ds. Weterynaryjnych Produktów Leczniczych (CVMP) na podstawie przedstawionej dokumentacji doprowadziła do ustalenia zaleceń dotyczących warunków stosowania produktu leczniczego. Dokument ten nie może zastąpić bezpośredniej konsultacji z weterynarzem. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat stanu zdrowia lub leczenia zwierzęcia, należy skontaktować się z weterynarzem. W celu uzyskania dodatkowych informacji na podstawie zaleceń CVMP, należy zapoznać się z dyskusją naukową (także stanowiącą część EPAR). Co to jest Metacam? Preparat Metacam jest dostępny w postaci zawiesiny doustnej (0,5 mg/ml, 1,5 mg/ml i 15 mg/ml), roztworu do wstrzyknięć (5 mg/ml i 20 mg/ml) oraz tabletek do żucia (1 mg i 2,5 mg). W jakim celu stosuje się preparat Metacam? Preparat Metacam stosuje się w celu złagodzenia stanu zapalnego i dolegliwości bólowych zarówno w ostrych, jak i przewlekłych chorobach układu mięśniowo-szkieletowego. Preparat Metacam stosuje się u bydła w ostrych zakażeniach układu oddechowego w połączeniu z odpowiednią antybiotykoterapią w celu zmniejszenia objawów klinicznych, w biegunce w połączeniu z doustną terapią nawadniającą w celu ograniczenia objawów klinicznych u cieląt w wieku powyżej jednego tygodnia życia oraz u młodego bydła bez laktacji, jak również jako leczenie wspomagające w ostrym zapaleniu gruczołu sutkowego w połączeniu z antybiotykami. U świń lek stosuje się z następujących wskazań: niezakaźne zaburzenia lokomotoryczne w celu zredukowania objawów osłabienia i stanu zapalnego, jak również w leczeniu wspomagającym posocznicy i toksemii w okresie prośności (zespół zapalenie sutkówzapalenie macicy-bezmleczność) w połączeniu z odpowiednią antybiotykoterapią. Preparat Metacam stosuje się u koni i psów w celu złagodzenia stanu zapalnego i dolegliwości bólowych zarówno w ostrych, jak i przewlekłych chorobach układu mięśniowo-szkieletowego. U koni preparat Metacam stosuje się także w celu złagodzenia dolegliwości bólowych związanych z kolką. U psów preparat Metacam stosuje się także w celu złagodzenia bólu pooperacyjnego oraz stanu zapalnego po zabiegach ortopedycznych i dotyczących tkanek miękkich. U kotów wskazaniem do stosowania leku jest ból pooperacyjny po zabiegu usunięcia jajników oraz po niewielkich zabiegach w obrębie tkanek miękkich. Page 2/3 ©EMEA 2006 Jak działa preparat Metacam? Preparat Metacam zawiera meloksykam, który należy do klasy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Meloksykam działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Jako że prostaglandyny są substancjami, które wywołują stan zapalny, ból, wysięk i gorączkę, meloksykam zmniejsza nasilenie tych reakcji. Jak badano skuteczność preparatu Metacam? Przeprowadzono odpowiednie badania w celu wykazania skuteczności u różnych zwierząt docelowych. Jakie są działania niepożądane preparatu Metacam? U bydła i świń podskórne, domięśniowe, a także dożylne podawanie leku jest dobrze tolerowane; zaobserwowano jedynie niewielki, tymczasowy obrzęk w miejscu wstrzyknięcia po podaniu podskórnym u mniej niż 10% bydła leczonego w badaniach klinicznych. U koni mogą wystąpić reakcje anafilaktoidalne (nadwrażliwości), które należy leczyć objawowo. Może wystąpić tymczasowy obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, lecz ustępuje on samoistnie. U psów i kotów rzadko występujące działania niepożądane preparatu Metacam są typowe dla NLPZ – brak apetytu, wymioty, biegunka, krew w stolcu i apatia (brak witalności). U psów takie działania niepożądane występują zazwyczaj w okresie pierwszych kilku tygodni leczenia i zwykle mają charakter przejściowy (tymczasowy). Ustępują one po przerwaniu leczenia. W bardzo rzadkich przypadkach mogą one mieć ciężki przebieg lub prowadzić do śmierci. Jakie środki ostrożności powinny zachować osoby podające lek lub kontaktujące się ze zwierzęciem? Osoby z nadwrażliwością (uczuleniem) na NLPZ powinny unikać kontaktu z preparatem Metacam. Jeżeli preparat zostanie przypadkowo połknięty przez człowieka, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Jaki jest okres czasu, po którym można dokonać uboju zwierzęcia i wykorzystać jego mięso do spożycia przez ludzi (okres karencji)? Nie należy dokonywać uboju bydła przez 15 dni i nie należy stosować mleka przez 5 dni od ostatniego podania preparatu Metacam. W przypadku świń i koni nie należy dokonywać uboju przez 5 dni. Na jakiej podstawie zatwierdzono preparat Metacam? Komitet ds. Weterynaryjnych Produktów Leczniczych (CVMP) zadecydował, że korzyści płynące ze stosowania preparatu Metacam przewyższają związane z leczeniem ryzyko i zalecił przyznanie pozwolenia na dopuszczenie preparatu Metacam do obrotu. Stosunek korzyści do ryzyka przedstawiono w module 6 niniejszego sprawozdania EPAR. Inne informacje na temat preparatu Metacam: Dnia 7 stycznia 1998 r. Komisja Europejska przyznała firmie Boehringer Ingelheim Vetmedica, Niemcy pozwolenie na dopuszczenie do obrotu preparatu Metacam ważne na Page 3/3 ©EMEA 2006 terytorium całej Unii Europejskiej. Informacje na temat kategorii dostępności tego produktu znajdują się na etykiecie opakowania. -
Gucio i Saba szczęśliwie w swoich domkach :)
kaskadaffik replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
Poczekajcie Dziewczyny ja z Asia pogadam i Wam napiszę czy by dało radę :) -
Piesek bez łapki - już w domku! czyli przygody Korsarza :-)
kaskadaffik replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Super wieści, ja sie już martwiłm , że nic nie piszecie bo jest nieciekawie a tu widać że bardzo się poprawiło, bardzo fajnie, buziaki dla Offika i dla Was !!! :) -
Elza i Koni w swoich własnych domkach
kaskadaffik replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
no to jednak sie nie poznamy, bo ja tak przeważnie do 14- 15 , chyba że zdążycie zajechać :) Dobrze że kogutka się dało naprawić, i mógł zawisnąć :) -
Elza i Koni w swoich własnych domkach
kaskadaffik replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
No nie :( :( uszkodzony :( ale świnie , a tak było ładnie zapakowane i napisane że szkło w środku, przykro mi .... No to się jutro zapoznam z prawie Zorzą, jak podobna to będzie piękna jak nasza :) :) -
Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(
kaskadaffik replied to DORA1020's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A zresztą przecież On będzie wiedział, myślę że z podaniem nie będzie problemu :) -
Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(
kaskadaffik replied to DORA1020's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zaraz zapisze nazwę i jutro zapytam Doktora czy poda , tylko dożylnie czy nie , bo ja się nie znam ?? -
Elza i Koni w swoich własnych domkach
kaskadaffik replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
Aha to dla niej robiłyśmy miejsce, zaczynam się połapywać mniej więcej kto skąd :) -
Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(
kaskadaffik replied to DORA1020's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Przykro mi, ale wiercipietek pozować nie chciał, może któreś zdjęcie Wam spasuje, na smyczy to kara była więc chciał biegać :) Sprawa z zabiegiem wygląda tak, że Barnaba musi chwilkę poczekać, on jest bardzo żywy, rozhulany, biega, skaka jakby Go nic nie bolało, a od wczoraj stary ON Odyn odczuwa ból w nodze, też ma tam guza :( Więc chyba Odyn pójdzie na 1wszy strzał a potem Barnabuś, Asia nie jest w stanie sama pojechać naraz z 2 psami i to tak dużymi a Doktor tez od razu zabiegów 2 nie zrobi, będzie jutro w hotelu, bedziemy coś bliżej wiedzieć :) [IMG]http://images45.fotosik.pl/270/4e246bbce55decc1med.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/270/ed855eae50be9da5med.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/270/1ca2e3352ea98326med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/266/5f060338846888bemed.jpg[/IMG] W rzeczywistości Barnaba jest dużo ładniejszy, aparat mu lat dodaje ;) -
Piesek bez łapki - już w domku! czyli przygody Korsarza :-)
kaskadaffik replied to Murka's topic in Już w nowym domu
To super, jednak bardzo mocna Psinka z Niego, oby tylko lepiej było !!!!!!!!!!!!!!!!1 -
Jamniczka Daisy i Zosia już w swoich kochających domkach!!!
kaskadaffik replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
O to ładne stadko macie Dziewczyny, ale jak im tam dobrze, to czego chcieć więcej ;) >>> -
Piesek bez łapki - już w domku! czyli przygody Korsarza :-)
kaskadaffik replied to Murka's topic in Już w nowym domu
O kurcze , wszystko dobrze, a tu nagle Pieseczek nie może normalnie żyć, bardzo mocno trzymamy kciuki żeby wyszedł z tego bez szwanku, taki rozrabiaka a miesiąc ma usiedzieć, oby się wszystko udało ..... -
Gucio i Saba szczęśliwie w swoich domkach :)
kaskadaffik replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę że tak dobrze idzie , żeby Olka jeszcze ten domek co się nim interesuje zabrał, to bynie musiał za kolegą tęsknić :) -
Cudna Zorzunia długo czekała...ale wreszcie MA DOM!!!
kaskadaffik replied to majuska's topic in Już w nowym domu
anta zachowuje się zupełnie tak, jakby tego raka nie było, jak młody piesek i do tego bardzo przyjazna się zrobiła, ja nie rozumiem pewnych rzeczy i zachowania pewnych ludzi, a przede wszystkim zrzucania na właściecielkę hotelu decyzji albo pies u ciebie zostaje albo uśpimy...... nie będę rozstrząsać, bo to wątek Zorzy, dowiem się o nazwę, bo nie pamiętam, Tomek ma być w środę w hotelu, Linda też dostała antybiotyk na te uszy, Tomek mówił że przy takim stanie to co było jej podawane nie zaleczyłoby do końca, tak te uszy brzydkie już były .... Kurcze Agusia wątek nie wchodzi :( -
Cudna Zorzunia długo czekała...ale wreszcie MA DOM!!!
kaskadaffik replied to majuska's topic in Już w nowym domu
Bazarek dla Zorzy zebrał 50 zł, wcześniejszy bidajże 30, zaraz sprawdzę, teraz trzeba przemyśleć myśleć czy na witaminki czy zastrzyk i bazarkować będziemy dalej :) u Asi w hotelu jest Grubcio, który był 10 lat w schronisku, dostał w sobotę jakis zastrzyk od Tomka, wczęśniej ledwo wstawał, chwilę schodziło zanim wyprostował się, a teraz na widok człowieka od razu stoi na łapkach, a biega jak mały źreba !! Zapytam co to był za lek i na co, ale rewelacja dla Grubcia :) Agusiazet czy moęsz mi podesłać wątek Fanty, bo coś nieciekawie się zaczyna dziać ... -
Jamniczka Daisy i Zosia już w swoich kochających domkach!!!
kaskadaffik replied to Tola^^'s topic in Już w nowym domu
Hmmm .. ja się zgubiłam i nie wiem jaki? Czyli już obie sunie sa w domkach, bo dzisiaj 8 marzec ?? -
NIEŚMIAŁY KUDŁACZEK JAREK - w najwspanialszym domku na świecie :-)
kaskadaffik replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Kto pokocha śliczną małą włochata kulkę ?? :) -
Gucio i Saba szczęśliwie w swoich domkach :)
kaskadaffik replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
Gutek :) dzisiaj już biega, skaka, jakby nic się nie działo :) -
** Od 25.09 Oluś we wspaniałym domku w Poznaniu! Nareszcie!
kaskadaffik replied to olalolaa's topic in Już w nowym domu
Witam Was wróciłam właśnie , Oluś mnie niesamowicie poznaje, tak jakby już się przywiązał :) Dzisiaj byl na smyczy ale puściłam ją żebym Go potem łatwiej złapać i robiłam swoje, Oluś zawołany przychodził pięknie :) Niedługo będzie próba bez smyczy, zobaczymy, bardzo lubi drzewka, wszystkie, wąchać, obserwować, załatwił się też dzisiaj przy mnie :) bez stresu :)