-
Posts
7523 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by filodendron
-
No ja przyznam, że liczyłam na to, że w razie wyjazdu pies przestawi się na suchą karmę równie bezproblemowo jak przestawił się z suchej na barf. Gdy jednak po dwóch miesiącach barfu dałam mu garstkę karmy na próbę, to podrażniła mu przewód pokarmowy. Nie żeby wielka rewolucja, ale całkiem zdrowo to to nie wyglądało. Może puszki sprawdzą się lepiej.
-
[quote name='mch'][URL]http://pies.onet.pl/39696,13,17,bo_chodnik_byl_za_waski,1,artykul.html[/URL] mysle ze warte przeczytania , przyznaje bez bicia ze poglądy bliskie moim bardzo[/QUOTE] Pani Zofia Mrzewińska jest niezawodna (i chyba nadal czyta dogo, mimo, że się na stałe wylogowała ;)). Bardzo dobry tekst.
-
A pudel? Chyba, że wedle kryteriów ustanowionych przez np borzoje, pudel średni jest mały, a pudel duży jest średni ;)
-
Kupiłam dziś nasz pierwszy tran (do tej pory była oliwa z oliwek i olej lniany). Aptekarka powiedziała, że na 9-kg pieska dawkować jak małemu dziecku, czyli pół łyżeczki dziennie. Dobrze mówi? Tran będę podawać z papką warzywną, tej papki nie daję codziennie - czy wobec tego zwiększyć dawkę tranu tak, żeby to się tygodniowo skalkulowało?
-
Raj dla dziewczynek - trochę własnego śniegu :)
-
Tęsknię już za BB i górkami - w tym roku mamy ferie chyba w ostatnim możliwym terminie. Ciekawe, czy choć trochę śniegu zostanie na górze.
-
Suszyłam indyka i na próbę pokrojony w plasterki żołądek kurzy - bardzo fajnie się wysuszył, ale jest tylko jeden więc nie sprawdzę, jak się przechowuje ;) Niemniej donoszę, że suszy się dobrze
-
Jaka śliczna :) A kiedy trochę Bielska będzie?
-
[quote name='bonsai_88']Zgadnijcie ile mięsa musiałam kupić na 2 tygodnie [już całkowicie przeszłyśmy na barf] dla psa, który waży jakieś 18-19 kg + kota, którego chcę namówić na barfowanie ;)...[/QUOTE] Dużo za dużo niż wynika z barfowego kalkulatora?? :) Ten mój bandyta też dużo je. Nie liczyłam, ale na bank jest tego więcej niż 3% masy ciała :)
-
[quote name='Bura']Ten kombinezon to chyba z Petgroomu??[/QUOTE] Jak kupiłam w Bocianie :)
-
No właśnie, tak się trochę zapaliłam do idei mielonego mrożonego, ale przed chwilą wróciłam z zakupów z pełną siatą indyczych szyi, antrykotów wołowych, ogonów wieprzowych i żołądków kurzych i zaczęłam się zastanawiać - skoro mogę to kupić u siebie na osiedlu, nawet nie muszę w samochód wsiadać, bo mam pięć minut na piechotę, to chyba powinnam przy tym zostać. Przecież nawet nie mielę, bo pies sobie radzi sam. Nawet nie to, że podejrzewam mielonki o dziwną zawartość (choć to całkiem możliwe), ale skoro to mięso u mnie jest, jest dowożone niemal codziennie, to chyba nie ma co kombinować, bo przekombinuję :) (Pies jest jeden i ma 9 kilo, więc nawet nie jestem zmuszona aż tak bardzo patrzeć na cenę.)
-
Tak z ciekawości, po co pies ma chodzić po domu w obroży? (Poza sytuacją opisaną przez Gops - dom otwarty, dużo gości i trzeba mieć za co złapać psa). Mój nosi obrożę wyłącznie na spacerze.
-
My mamy taki sam kombinezon z łapką, tylko czarny :) Też był za duży, ale krawcowa troszkę go dopasowała. Fajny sprzęt.
-
[quote name='panbazyl']Tyle że z czasów niejedzenia mięsazostalo mi to, ze nie wezmę do ręki "żywego" mięcha, musi być zamrożone żebym go pokroiła.... Albo przez woreczek foliowy - wtedy mogę dotknąć, ale każdy ma jakieś swoje hople. [/QUOTE] Miałam dokładnie tak samo. Latami. Od krojenia mięsa był mąż :) Barf mnie uleczył :evil_lol: Po rozwalaniu korpusu na drobne albo dzieleniu szyi indyczych dla psa, krojenie schabu bez kości dla nas to czysta i schludna robótka ;) *** A'propos wegetarianizmu - wczoraj trafiłam na dogo na wątek o zbilansowanych karmach wegetariańskich dla psów i kotów. Na wszystkim można zarabiać i jednak niektórzy karmią psa sałatą :)
-
[quote name='Martens']Suszycie jakoś na papierze do pieczenia, czy na blasze od razu? Nie przylepia się?[/QUOTE] Na folii aluminiowej - przylepia się ale łatwo oderwać. Może do takiego "pergaminu" przylepiałyby się mniej.
-
Dla mnie wsio rybka, znaczy pudel ;) Jak Energy podpisze, tak uwierzę - a mam inne wyjście? ;) Śliczne dziewczynki. Tak samo śliczna każda :loveu:
-
Nie można też zapominać, że Kościół stanowią także ludzie świeccy. Ludzie za szybko odpuszczają, "bo ksiądz". Ksiądz też człowiek, czasem zdarza się wredny. I jeśli - wedle czyjejś opinii - jest wybitnie wredny to można interweniować u jego przełożonych - droga długa, kamienista i zdecydowanie pod górkę, ale to też charakterystyczne dla tego wyznania ;)
-
Też obejrzałam filmiki - bardzo fajna metoda zabawy "na rzepkę" :)
-
[B]Gops[/B], mój też na początku był wiecznie głodny, a nawet trochę schudł. Z czasem się unormowało.
-
[quote name='UBOCZE']Niekoniecznie miłować, ale przynajmniej szanować. I wiedzieć chociażby, za co świętym został np. Franciszek z Asyżu, chyba postać dla Kościoła bardzo ważna...[/QUOTE] A za co w poruszanym tu kontekście? :) Bo mnie się wydaje, że za święte życie i cuda - uzdrowienia i stygmaty. Wśród cudów św. Franciszka wymienia się te związane ze zwierzętami ("Kwiatki świętego Franciszka"), czyli "cudowne" oswojenie wilka i kazanie do ptaszków, ale to są opowieści mające na celu podkreślenie świętej mocy Franciszka (że nawet zwierzęta go słuchały). Znany był rzeczywiście ze swojej miłości do przyrody (przynajmniej tak się twierdzi) i dlatego został patronem ekologów (ale to dopiero całkiem niedawno), natomiast niewiele ma to wspólnego z samym wyniesieniem na ołtarze. Tak gwoli ścisłości, bo kanonizacja za miłość do zwierząt w XIII wieku to by było za dużo dobrego i oznaczałoby, że świat się uwstecznia ;)
-
[quote name='Bura']Im więcej dasz naraz na psa tym szybciej kupisz nową butelkę :evil_lol:[/QUOTE] Eeee, chyba nie kupię. Petsilk chyba sprawdzał się lepiej. Choć jeszcze zobaczę, jak tak sierść będzie się z czasem zachowywać. Ale muszę wycofać to, co napisałam o intensywnym zapachu - w kąpieli to jakoś inaczej działa, może się szybciej ulatnia czy spłukuje - nie wiem - w każdym razie już wykąpany i wysuszony pies pachnie mniej więcej tak samo, jak i po innych kosmetykach (w sensie intensywności zapachu).
-
[quote name='panbazyl']Po prostu trzeba zmienić pytanie, nie o barf a o mrożonki surowe dla psów. I wtedy okaże się, ze wszedzie to jest! [/QUOTE] Cenna sugestia - dziękuję. Spróbuję w ten sposób :)
-
[B]Panbazyl[/B], dzięki serdeczne. Już pytałam "Lubelaków", ale mówili, że nie ma. Zacznę się rozglądać, jak się dowiem o jakimś sklepie, to napiszę. Na tej "zabitej dechami wichurze" macie światowej sławy teatr, więc pomyślałam, że może i kostki barfa są, kto wie, kto wie ;)
-
[quote name='mch']czego się boją księża ;-)) [URL]http://www.pardon.pl/artykul/10545/psy_konkubinaty_i_co_jeszcze_oto_czemu_ksiadz_boi_sie_koledy[/URL][/QUOTE] Fajne :) Ja do dziś pamiętam kazanie proboszcza w niedzielę po zakończeniu cyklu kolędowania - o tym jak wszedł do mieszkania a tam nad stołem, na którym tradycyjnie krucyfiks i świece, wisiał obraz "proszę państwa, taaaaka wieeeelka duuuupa". Byłam wtedy dzieckiem i to kazanie zrobiło na mnie spore wrażenie, całkiem jak na tych ministrantach :)
-
[quote name='Agnieszka(Visenna)']Wiesz co, chyba to przemysle. Nie bede od ksiezy wymagac nic - szacunku do mnie, do czlonkow mojej rodziny, bede propagowac za to wszechobecna milosc do koperty-jak wielu ksiezy.Tak, tak zrobie :)[/QUOTE] Nie chciałam sprowadzić Cię na złą drogę ;) choć wiem, że realia są przykre. Trzeba sobie uświadomić, że katolicyzm w Polsce jest religią egalitarną i to ma swoje konsekwencje. U nas często słychać, że u protestantów jest lepiej. Czasem tak, czasem nie. Jak się trochę pomieszka w miejscu, w którym liczebność obu wyznań jest odwrotna - czyli protestantyzm jest egalitarny, a katolicyzm elitarny, to okazuje się, że i relacje wiernych z duchownymi są inne. Jeśli ksiądz zadeklarował w kościele coś, co Cię oburza - to nie przyjmij kolędy i powiedz wprost, dlaczego. Głosowanie nogami/portfelami jest najskuteczniejsze.