-
Posts
7523 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
5
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by filodendron
-
Jakie super zdjęcia z ciocią :) I jak kolorystycznie skomponowane :)
-
[quote name='Agnieszka(Visenna)']Co do przywiązywania głównej wagi do walorów zewnętrznych, a nie duchowych , to chyba nie musze się wypowiadać, bo to świadczy o Księdzu.[/QUOTE] Chodzi od domu do domu, może nie chce komuś nanieść psiej sierści albo śliny do chałupy. Idziesz w gości, to pewnie też chcesz wyglądać porządnie. A co do szacunku - ksiądz też człowiek - jeden lepszy, drugi gorszy, jeden bardziej godzien szacunku, drugi mniej. Akurat katolicyzm nie obliguje swoich wyznawców do szczególnej atencji wobec zwierząt. To się może nie podobać, ale tak jest (vide nieustające od pokoleń, jałowe dysputy na lekcjach religii młodszych klas o tym, czy pies posiada duszę).
-
To ja pięknie proszę [B]pan(a)bazyla[/B] o podanie, które to zoologi w Lublinie sprzedają kostki barfowe - ta informacja to nie tylko dla mnie, okazuje się, że rzeczywiście coraz więcej ludków karmi surowizną :)
-
[B]Panbazyl[/B], kiedyś chyba pisałaś, że to są takie barfowe kostki, nie zwykłe mielone dla ludzi, tak? Jeśli tak, to gdzie je kupujesz - w Gardzienicach? :)
-
Mnie się wydaje, że dyżurny wet "Mojego Psa" - Artur Dobrzyński - pisał gdzieś, że w zasadzie nie ma przeciwwskazań do zjadania orzechów włoskich z podkreśleniem tego, co już było napisane wyżej, czyli uwaga na skorupki, no i mogą się zdarzyć osobniki nadwrażliwe. To "gdzieś pisał" to pewnie "Mój Pies", bo moja córka od 3 lat kupuje chyba wszystkie numery, ale głowy nie dam ;)
-
Rzeczywiście, nie unikniesz eksperymentów - i w tym cały smaczek :) Dobrze, że nie ma takich testów z krwi, bo wtedy pewnie byłyby też dla ludzi - nawet nie chcę myśleć, na co by mnie skazały ;)
-
[SIZE=1][B]Martens[/B], mogłabyś zrobić ciut miejsca w skrzynce na jednego pv, please...[/SIZE]
-
[quote name='sachma']używał ktoś Bozitę albo Pro Plan? jakie wrażenia?[/QUOTE] My jedno i drugie. Bozita w naszym przypadku to była pomyłka (koopy jak u ONa, gazy) a Purina Pro Plan sprawowała się u nas całkiem dobrze. Z tym że suche musiałam psu dosmaczać, bo samo w sobie jest dla niego niezjadliwe niezależnie od marki a spotkałam się tu na forum z opinią, że przy podobnych objawach na Bozicie, gdy odstawiono wszelkie dodatki, to było ok.
-
[quote name='Martens']Jakie umaszczenie ma pies? Jest niestety choroba zwana rage syndrom, występująca szczególnie u jednobarwnych spanieli, najczęściej złotych i objawia się ona właśnie niczym nieuzasadnionymi atakami agresji. Jest to problem neurologiczny. [/QUOTE] Czy rage syndrom występuje głównie wśród spanieli, czy inne rasy też dotyka - konkretnie chodzi mi o setera irlandzkiego?
-
Szczerze mówiąc nie wiem, nigdy nie zmierzyłam - leżą tam dość długo, po prostu sprawdzam, czy są już suche. Jak już wyłączę piekarnik to je tam zostawiam do ostygnięcia.Zależy też, jak cienko pokroisz. Tak sobie teraz myślę, że można je trochę dodatkowo rozklepać tłuczkiem, żeby były cieńsze. Rozkładam je na folii aluminiowej, ale być może papier do pieczenia byłby lepszy.
-
[quote name='Mada:)']A czy można jakoś ususzyć mięcho w inny sposób, prócz suszarki do grzybów? Bo się tak zastanawiam, w jaki sposób to uczynić. :)[/QUOTE] Nie mam suszarki do grzybów :) Suszę w piekarniku, w 50 stopniach z termoobiegiem. Cieniutkie płatki, im cieńsze tym szybciej - bo takie grubsze to się suszą i suszą ;)
-
Nasz powarkuje i szczeka - ale szczeka tak przez zamknięty pysk, co brzmi prześmiesznie - takie eh,eh, czyli po psiemu chyba regularnie bredzi przez sen ;). Leży przy tym wywalony brzuchem do góry i oczy ma całkiem "odleciane" - nie mam pojęcia, co mu się może śnić.
-
Ja suszę surowe mięso - pocięte na cienkie płatki piersi kurze lub indycze. (Czasem daję troszkę żółtego sera - jak nikt nie widzi ;))
-
Słodziak :) I ma taki modny sweterek - szkocka krata :)
-
Wydarzył się cud! ;) Mój pies złapał się za kość cielęcą :) Tyle razy próbowałam - i żebra, i mostek - bez skutku. Dziś dałam jakąś taką płaską kość ponoć z łopatki, no i wygląda trochę jak łopatka. I je! :) Czy dajecie psom gruszki - takie, jak teraz są dostępne w sklepach? No tak, najpierw się ucieszyłam, a teraz zmartwiłam - on postanowił zjeść ją całą. Myślałam, że tylko ogryzie z chrząstek :roll:
-
[quote name='Bura']Tą odżywkę polecają bardzo mocno rozcieńczać.[/QUOTE] Tak sobie pomyślałam po tym jak ją zmieszałam z wodą do zwykłego rozczesywania i dalej stoi sztywna kołkiem w butelce :) Ale na opakowaniu o rozcieńczaniu do użycia po kąpieli ani słowa, wręcz napisali, żeby nanieść dużą ilość ;)
-
[quote name='Hawanka']Jaki szampon i odżywke zakupiłaś :) ???? Ja myśle dla mojego hawańczyka o proteinowym z ring 5 co sadzicie ??[/QUOTE] Kupiłam szampon do ciemnej sierści i odżywkę, która się nazywa mało wyszukanie ;) : Skin & Coat Hair Care Conditioner.
-
A czy to nie jest tak, że każda kość połykana w dużych kawałkach (gdy pies je łapczywie) nie stwarza ryzyka zadławienia? Bo nie do końca rozumiem, co takiego miałoby być w indyczych szyjach, czego nie ma na przykład w kurzych poza ich rozmiarem - ale przecież psy też mają przełyki o bardzo różnych rozmiarach ;) Nie wiem, tak tylko pytam :)
-
Jak dotąd daję tylko szyje. Paski mięsa z piersi suszę jako smaczki. I coś tam z tzw. "golonki" indyczej dawałam do papki, ale bez kości.
-
Kupiłam szampon i odżywkę, ale jeszcze nie wypróbowałam - zapach jest rzeczywiście dość intensywny, zbyt intensywny.
-
[B]Mameczka[/B], może warto też spróbować jogurtów/kefirów innych firm, niż te, które kupujesz na co dzień. W każdym razie z moim bandytą tak jest, że serek wiejski firmy x jest super i zawsze zjadliwy, a serek wiejski firmy y jest zupełnie niezjadliwy, choć moim zdaniem smakują tak samo ;) Podobnie jest z jogurtami, które notabene zaczął jeść zupełnie niedawno.
-
[quote name='lilix4']Romeo Auricomus był tez w "Moim Psie,,[/QUOTE] Tergetowanie i stawianie łapki /przedniej, tylniej/ na książce (albo czymś podobnym), "wywąchiwanie" własnego samochodu itp. - dobrze kojarzę??
-
W mieście pies się męczy. Na wsi są warunki na psa...
filodendron replied to zebra12's topic in Wszystko o psach
Wszystko zależy od człowieka i od lenia, który w nim siedzi ;) We mnie siedzi taki malutki, dlatego mojemu psu na pewno lepiej jest w mieście i w bloku - TRZEBA wyjść, a jak się wyjdzie, to jest już z górki. Znajdzie się czas i na zabawę, i na szkolenie - siłą rzeczy, bo przecież wychodzi się między ludzi i inne psy. A gdy odwiedzam ojca, który ma dom z ogródkiem, to pokusa, żeby tylko otworzyć drzwi do ogrodu jest wielka.... -
Kakadu, też suszę mięso w taki sposób tylko kroję na cienkie płateczki - suszą się szybciej a potem można je połamać na mniejsze kawałki.