Jump to content
Dogomania

agaga21

Members
  • Posts

    19512
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by agaga21

  1. [quote name='justysiek']jak coś to deklarowałam pomoc;) wyciagajcie małego, a ja go wezmę na dt biedak:-([/QUOTE] byłoby wspaniale. maluszek bardzo schudł, widać po nim jak bardzo potrzebuje troski i opieki.
  2. [quote name='Ajula']gacek też jest po operacji stawu biodrowego, bo jak go zabraliśmy z ulicy, to skakał na trzech nogach, ale on ma nadwagę, bo się wcale nie rusza :roll: teraz to może ktoś powiedzieć "bo za gruby", ale ja go wzięliśmy to był szkieletem i trochę trwało, zanim przytył - a od początku nie chce biegać, on jest w ogóle pokrzywiony psychicznie - a z Hexi dietą wolę już nie eksperymentować, ona od szczeniaka choruje na choroby układu pokarmowego (po mamusi dożycy) i w sumie dopiero od kuracji specjalistyczną karmą RC poprawiło się, choć wystarczy chwila nieuwagi w karmieniu i już jest chora[/QUOTE]u nas morris też biegać nie chciał, po drugiej operacji to w ogóle się ruszać nie chciał, dopiero go lunka rozruszała ;) co do hexi to nie wiem jak by się taka dieta sprawdziła ale powiem ci, że poza pawikiem raz na jakiś czas z suchych kawałków kości psy świetnie tą diete tolerują. nawet te alergiczne, te ze skłonnościami do biegunek i innych ekscesów gdy przechodzą na tą dietę to wszystko im się poprawia. kupy są suche, mniej śmierdzące(wiem coś o tym bo zbieram z ogródka:roll: ) nawet bąków prawie nie puszczają:evil_lol::evil_lol: [quote name='Kajusza']Etna to waży tyle ile moja hiena :crazyeye: to jestem w szoku... myślałam, że Etna jest cięższa :oops: ... a Lunka podwoiła wage u Was... to coś ten Barf jej nie służy ;-)[/QUOTE]no popatrz a ja bym powiedziała, że twoja jest cięższa, wydaje się być sporo wyższa od etny. co do lunki, to mam wielką nadzieję, że już nie urośnie! miała być taka malutka... [quote name='bira']Jakie psy zamożone... Jakby pierwszy posiłek w życiu widziały. Co do Etny... trzymam kciuki, żeby tablety pomogły. Będzie dobrze. A na barf swoją grubaśnicę przestawiłam, ale ona ciągle teraz głodna jest. I jęczy, marudzi, aż uszy więdną, a wydaje mi się, że dużo zjada.[/QUOTE]jęczy bo jej smakuje i by chciała jeszcze! ja daję moim 2 posiłki. na śniadanie mięso z kośćmi lub mięso lub podroby i są to takie porcje po ok 350-500gram dla dużych psów (np spora szyja z indyka lub skrzydło z indyka lub kilka skrzydełek kurzych albo żołądki, serca, chrząstki itp) a na obiado-kolację dostają zmiksowane surowe warzywka z dodatkiem. warzywka to głównie marchew, seler, burak, czasem coś z owoców(różne kombinacje). jako dodatek do tej papki jest albo coś z nabiału(twaróg, jogurt naturalny, twarożek ziarnisty) albo jakaś rybka(np sardynki w oleju, tuńczyk w oleju), czasem do tego dodaję jajko, czasem oliwę, sporadycznie dodaję serca. ten drugi posiłek jest bardzo duży, taki "napychający" a jednocześnie ochrania psiska przed "przytkaniem się" po kościach ;) co jakiś czas gotuję im dla odmiany rosołek :) przed każdym posiłkiem są tańce radości, ślinienie się, tupanie, szczekanie:evil_lol: i faktycznie wyglądają jakby miesiąc nie jadły. dzięki za kciuki. mam nadzieję, ze to sikanie to chwilowy problem.
  3. [quote name='Ajula']zazdroszczę dobrego trzymania linii, moje czarnuchy są niestety za grube - mają po 35 kg, szczególnie u Gacka widać, że ma nadwagę[/QUOTE]moje też były grubasy zanim nie przestawiłam ich na BARF i nie wypracowaliśmy sobie odpowiednich dawek i proporcji. etna nawet miała moment, że ważyła 28,5kg! a to naprawdę malutka (niziutka) suka. w przypadku moich psów nadwaga jest bardzo niewskazana. etna to połamaniec, im lżejsza tym lepiej dla jej potrzaskanej miednicy. jak jest chuda to sprawniej się porusza a morris miał obustronną dysplazję stawów(miał 2 operacje) więc też im mniej będzie dźwigał tym dla niego lepiej. z resztą nawet dla zdrowych piesków nadwaga może skończyć się problemami ze stawami, sercem i pewnie z innymi sprawami, dlatego polecam BARF z czystym sumieniem jak ktoś chce swojego psa odchudzić :) a psiska na takiej diecie są przeszczęśliwe i każdy posiłek zjadają z radością a nie chrupią kulki bo trzeba coś zjeść ;)
  4. zima się zbliża, już noce są bardzo zimne. dla starszych psów zacznie się koszmar już wkrótce :( może spróbujecie zebrać deklaracje na jakiś hotelik dla niego?
  5. ja mam 3 psy "z odzysku" i nie przewiduję większych problemów. mam nadzieję że się nie przeliczę, oczywiście 100% ostrożności będę zachowywać.
  6. [quote name='jolam']Tak i bana nam wstawią za spam na pw ;-) bo niektórzy sobie nie życzą takich informacji....[/QUOTE]można porobić banerki, poprosić znajomych by informowali znajomych, powstawiać informację do swoich galerii/fotoblogów, na wątki które się założyło...wtedy nikt raczej nie powinien się burzyć ;)
  7. [QUOTE]Ja uslyszalam o tym wczoraj na TVN. Chodzi o to ze mozna caly czas(bodajze do 13.10) zglaszac historie ludzi ktore odznaczyly sie czyms w swoim zyciu w przypadku pani Joli jest to niewatpliwie poswiecenie sie znajdka. Komisja wybiera 9 historii, nastepnei gdyby udalo sie ladnie opisac historie P. Joli poparta zdjeciami i filmikami i dostac do tej 9 z tego co zrozumialam pozniej wybieraja ludzie zwyciezce poprzez głosowanie.... ale uwaga zwyciezcow ma byc podobno 3 i kazdy ma dostac 200 tys zł. + osoba zglaszajaca 10 tys. Nie ma co sie napalać ale takie pieniazki Pani Joli napewno by się przydały.... Ja owe 10 tys tez dalabym jakies organizacji czy tez np na akcje sterylizacje na dogo. Mysle ze warto sprobowac... Co Wy na to? [/QUOTE]świetny pomysł, pewnie połowa dogomanii by głosowała, tylko trzeba by mocno "rozreklamować" tą akcję i prosić o oddawanie głosów.
  8. [quote name='chita']ech.. cholera ciekawe czy tablety pomoga, u nas tez na bank bezwiednie to sie stalo, jak wycieralam lapy i arina usiadla to tez zostawila mala kaluze...jestem ciekawa jakie badania wam zleci bo u nas z podstawowych kompletnie nic nie wyszlo...[/QUOTE]te tablety to [B]urinovet 400mg[/B]. na razie mam podawać przez tydzień po 3 tabsy a potem zrobimy usg. powiedział, że też mu to nie wygląda na przeziębienie. [quote name='Kajusza']mam nadzieje, że te tablety pomogą, i nie jest to jakiś poważny problem zdrowotny.[/QUOTE]ja też... [quote name='Joann']No nie za ciekawie;/ Zdrówka dla Etny![/QUOTE]dzięki [quote name='Ajula']a ile ona ma lat? pewnie jest sterylizowana? bo może musi jakiś czas dostawać hormony, trzeba poszukać na forum coś na temat nietrzymania moczu, to może być na tle hormonalnym :hmmmm: bo jakby miała przeziębiony pęcherz, to by objawy były inne[/QUOTE]ja nie wiem, może mieć z 6-7-8 lat. ciężko ocenić bo zęby ma mocno zjechane od gryzienia różnych rzeczy. sterylkę miała jakieś 2,5 roku temu w krakowskim schronisku robioną. będę szukać informacji i będę się radzić naszego weta jak z luną na sterylkę pojadę. dzisiaj zaczipowałam przy okazji lunę. ale była dzielna, nawet nie zapiszczała, za to na dzień dobry głośno obszczekała pana weterynarza:diabloti:. zważyłam obie dziewczyny. luna waży 6,5kg(jak do nas trafiła ważyła 3,2kg) a etna waży 22,8kg. morrisa jak ostatnio ważyłam to chyba było 29,5kg(coś koło tego), także myślę że ważą jak na swoje "wzrosty" dealnie i mam nadzieję, że taka waga im zostanie na dłużej. jutro cała brygada dostanie tablety na robale ............no martwię się o to etnusiowe doopsko :shake:
  9. no to już zlokalizowałam problem sikania. to etna, tak jak myślałam :( dzisiaj przy wyjściu na taras zasikała całą podłogę (kilka małych plam i mnóstwo kropli) a potem przyszła sępić do kuchni i zostawiła 2 małe kałuże i pełno kropli. siedziała na tych kroplach jakby w ogóle nie czuła, że popuszcza :( wytarłam wszystko a jak wstała, to zostawiła po sobie małą kałużę! dzwoniłam do weta, nie ma tego propolinu ale ma jakieś inne tablety na bazie naturalnych składników. jedziemy na 20 po te tabletki i zobacze, jak nie pomogą to rzy okazji sterylki lunki etna pojedzie do śremu na jakieś bardziej specjalistyczne badania. ech....
  10. psy, normalnie prowadzone, które mają wpojone podstawowe zasady zazwyczaj przyjmują dzidzię jako coś ciekawego ale bez agresji. najpierw ze sporym zaciekawieniem próbują oblizać dziecko od stóp do głów, potem zazwyczaj się uspakajają, niektóre nawet pilnują, próbują chronić. mój pies "morderca" ogląda mojego synka [IMG]http://i43.tinypic.com/2ibzuo6.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/o73cb8.jpg[/IMG] i cała galeria różnych "groźnych" psów z maluszkami. myślę, że takie zdjęcia dadzą pani większe poczucie bezpieczeństwa niż wszystkie słowa. [url]http://www.amstaff-pitbull.eu/viewtopic.php?f=132&t=1131&hilit=dzieci[/url] polecam naprawdę obejrzeć, aż się ciepło na sercu robi :)
  11. nie da się nie odliczać czasu. :(
  12. [quote name='Soko']królestwo oddam za takiego Vita :P[/QUOTE] wystarczy się nieraz przejść po jakiejś polskiej, "wspaniałej" wsi....sam się znajdzie...
  13. [quote name='Krejzo']Jak dobrze liczę to na dwa miesiące kasa jest, na kolejny będą stałe 200 zł a reszta się znajdzie. [/QUOTE]to ryzyko. połowa deklaracji to mało, chyba, że będziecie się co miesiąc solidnie wspierać bazarkami. a co z transportem? na to pewnie też kasa będzie potrzebna.
  14. [quote name='ania z poznania']Idź, idź, bo to naprawdę ślicznotka jest![/QUOTE]byłam, widziałam. śliczna. [quote name='chita']hahahha faktycznie! dobrze ze nie wyglada jak Mała Mi :evilbat:[/QUOTE]boże broń! [quote name='jonQuilla'][COLOR=olive][B][FONT=Georgia] ale ja się z tym nie kryję ;) nadbagaż zgubisz na pewno...przy maleństwie się tak nagimnastykujesz że będziesz wyglądała jak gwiazda fitnessu :cool3:[/FONT][/B][/COLOR][/QUOTE] hahaha! jaaaasne! :D
  15. aga, w tym miesiącu jeszcze żadnych fotek nie wstawiłaś:mad:! popraw się!:razz:
  16. [quote name='Kajusza']witamy, witamy :-) to zapraszamy do nas w odwiedziny w realnym świecie :-) u nas jest wszystko - woda, wzgórza i niziny :-) ... a i pola się znajdą, jak zatęsknisz :-)[/QUOTE]dzięki za zaproszenie, kto wie, może kiedyś... ;)
  17. cześć :) ja w końcu wpadłam z rewizytą ;) [url]http://images50.fotosik.pl/853/1cfb060a3d7ae3eamed.jpg[/url] boskie zdjęcie! [url]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/0e8e1051.jpg[/url] miejsca spacerowe macie fantastyczne ! u nas w pobliżu same pola.
  18. kajusza, może ją by trzeba było porządnie odrobalić? może dlatego taki z niej szkielecik?
  19. jasne, że nie. idę zerknąć na ślicznotkę
  20. [quote name='Ania+Milva i Ulver']No te ruchy kosmity tez sobie ogladałam :) Mój maluch ostatnie dni robi bardzo podobnie:) cały brzuch mi chodzi .[/QUOTE]a ja parę dni temu popełniłam wielki błąd i pooglądałam sobie porody....
  21. [quote name='Joann']A widzisz;] Chciałam pokazać Witka i szukałam gdzie i wpadł mi w oko na dogo ten dział;] vera ma tyle juz galerii ze stwierdziłam że tu będzie tylko Vito i czasem gościnnie Vera;][/QUOTE] no ok. to witka będę podglądać tu a verkę na niebieskim :)
  22. [quote name='Joann']Witka w kundelkach ulokowałam;][/QUOTE] no właśnie weszłam po twoim podpisie. nawet nie wiedziałam, że jest na dogo taka kategoria w rasach :D
  23. oj, co za niesprawiedliwość! dlaczego verki nie ma w tytule??? te 2 zdjęcia są genialne! [IMG]http://i1113.photobucket.com/albums/k503/vito6666/Choszczowka%20Sierpien%20vito%20i%20Vera/6.jpg[/IMG] [IMG]http://i1113.photobucket.com/albums/k503/vito6666/Choszczowka%20Sierpien%20vito%20i%20Vera/7.jpg[/IMG] pozdrawiamy :)
  24. [quote name='Joann']Szukałam szukałam i znalazłam Twoja sforę;] Czarnula jest śliczna;] pozdrawiamy z Vitkiem i Verą;][/QUOTE] aaaa, witam witam :) nie wiedziałam że jesteś też na dogo!
×
×
  • Create New...