Jump to content
Dogomania

Maruda666

Members
  • Posts

    18804
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by Maruda666

  1. To ja może podsumuję wątek pbólowy - tak naprawdę nie przewidzi się jaka będzie reakcja na lek, trzeba trafić. Tramal wzięłam raz przy ospie, nawet nie poczułam, że coś brałam. Po 2 tbl ketonalu nabawiłam się wrzodów - psom nie daje się ( tak mi mówiło dwóch wetów).
  2. Gametka, takie objawy mogą byc praktycznie po większości leków pbólowych przy odpowiedniej dawce lub skłonności osobniczej. Trzeba zaczynać od najmniejszej skutecznej dawki. Mój mąż trafił do szpitala po pyralginie - skoczyła mu temp do 40 , był splątany, z objawami oponowymi i uszkodzeniem wątroby - i wcale nie jest na nią uczulony. Movalis, też zbija temperaturę ( tak jak wszystkie te przeciwzapalno - przeciwbólowe). Wszystkie one mają skutki uboczne ( jak zresztą wszystko), ale pyralgina szczególnie.
  3. Zuzliczku, czy na tym zdjęciu ,, mój noja " ta moja to Ty? - dopiero blisko ,,ludzia" widać jaki Bercik jest gigant. Nie zdążyłam jeszcze przeczytać ostatnich dwóch stron, ale przyszło mi na myśl czytając o pyralginie i muszę napisać - ja się panicznie boję pyralginy. Ma wiele niebezpiecznych skutków ubocznych i w wielu krajach jest wycofana. Mój Cezar miał Movalis - wet polecił mi to jako bezpieczniejsze ( na szczęście do końca zjadł w sumie tylko 2 tbl). Przyznam, że gdybym miała wybierać coś pbólowego, to wolałabym tramal - jest też w kropelkach i można indywidualnie dobrać dawkę. To tyle się nagadałam.
  4. Moje 40 zł właśnie poszło. Malutka, do góry!!!!
  5. Berciczku, bidulko, trzymaj się malutki. Musisz być silny i Twoja Pani też musi być silna. Ale wierzę, że przebrniecie przez to szczęśliwie - wszyscy trzymamy kciuki i ślemy dobre myśli.
  6. Witam:lol:, stawiam sie na wezwanie Obraczus. Śliczna, biedna sunia. Mogę tylko odrobinke wspomóc finansowo - bedę posyłać 20 zł co miesiac. Na początek poślę kilka zł więcej ( myślę, że 40 - to będzie za styczeń i trochę na dobry początek ;)). A ja cały czas myślałam, że Zuzia M to właśnie Lwówek Śląski :oops:, człowiek cały czas się uczy.
  7. Ja podobnie jak Elmira melduję się na wezwanie p.Teresy:lol: - postaram się co miesiąc 20 zł dla Chojraka. Więcej nie da rady, bo pójdę z torbami. Grosz do grosza, a się uzbiera i Chojrak rozpocznie nowe życie :p
  8. :lol::lol: Ja to juz chyba ślepa jestem, ale długo się przyglądałam, zanim znalazłam początek psa.
  9. Bercik, nos do góry!! Walcz chłopie!! Tyle pozytywnej energii mknie w Twoją stronę, że musi być tylko lepiej. Zuzliku, jak pisałam, z bazarku musiałam Bercika usunąc, ale przelałam cokolwiek tylko dla niego.
  10. Grubek nareszcie nie musi bać się mrozu i widma pustej miski :lol::multi::lol:
  11. Przelałam 30 zł - Grubcio do góry!!!
  12. Inaczej pomóc nie mogę, tylko jenorazowo kilka złociszków - proszę o nr konta.
  13. Natalijo - ja mam siedem kotów :cool3:. Każdy kolejny miał być góra na tydzień, do wyleczenia :evil_lol:
  14. To jak dołożę 20 co miesiąc, będzie brakować tylko 80zł?
  15. Zuziu, bardzo współczuję. Ale to chyba jedyne co dla niej mogłaś w tym cierpieniu zrobić. Mój Cezar chorował na nowotwór przez prawie rok, ale czuł się dobrze, nie cierpiał. Jak poznaliśmy z mężem diagnozę od razu postanowiliśmy, że nie damy mu cierpieć. A i tak myślę sobie, że jak zaczęło być już źle, to czekaliśmy o dwa dni za długo. Teraz przynajmniej już nic ich nie boli.
  16. Wymiary średniego psa :evil_lol:, wygląd nieważny ( i tak do adopcji sie nie nadaję), fryzjera na cito nie potrzebuję, mało jem:multi: -same zalety. To dostanę zniżkę? Basterku, jaki z ciebie radosny psiak sie zrobił, nie masz czasem ADHD?
  17. Nie do uwierzenia - jaka odmiana, ile radości :) Ja chyba też chcę do Jamora.
  18. Góreczko, życzę ci wspaniałego domku, oby jak najszybciej.
  19. Zapraszam na bazarek dla Bercika i Oliwki pół na pół , może ktoś coś sobie wybierze : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/176802-Bazarek-na-Bercika-i-OliwkAE-Bernardyny-w-potrzebie-do-15-01[/URL] :)
  20. Zuzlikowa zrobiłam bazarek pół na pół na Bercika i Oliwkę i pozwoliłam sobie wykorzystać jego zdjątko a tu link : http://www.dogomania.pl/threads/176802-Bazarek-na-Bercika-i-OliwkAE-Bernardyny-w-potrzebie-do-15-01 :)
  21. Berciku, życzę Ci zdrowia. Trzymam z całych sił kciuki, żebyś wygrał swoją walkę. Zuzlikowa i Małżeństwo, życzę Wam oby ten rok był rokiem samych dobrych wiadomości i zdarzeń.
  22. Chyba w zeszłym roku natknęłam sie na dogo na wątek Ducha i jego walki z nowotworem - u niego stosowano między innymi Paw Paw. To co o nim piszą w internecie brzmi obiecujaco , może warto o tym pomyśleć?
×
×
  • Create New...