Jump to content
Dogomania

Lionees

Members
  • Posts

    9780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lionees

  1. Niektóre mają szczęście,że znalazły się w miejscu w którym mogą sobie poleżakować jak jest zimno,albo pada deszcz...a niektóre będąc gdzie indziej muszą spacerować całymi dniami i marznąć..:shake: U nas na razie nie pada,więc znowu idziemy na dworek,połazić po świeżo spadniętych,pachnących listkach:) Pa,pa:loveu:
  2. Ej no,a co to za minka?Źle,że wpłaciłam za 4 miesiące?:roll::cool3:
  3. Witamy i my:loveu: Jestesmy juz dawno po pierwszym spacerku,ale to raczej był sprint,bo u nas tez pada i pada i psiaki aby szybkie siu i ku i do domu;)Śniadanko zjedzone,leki wszelakie podane i teraz nastepuje sjesta pośniadankowa:) A ja biore sie jak zwykle za robotę,bo czego jak czego,ale pracy przy takim ludzko-psim stadku jest jak zawsze dostatek:p Pozdrowienia od babisi dla Wszystkich Jej fanek:loveu:
  4. No niestety Krakvet ostatnio ma opóźnienia w dostawach,ale mam nadzieję,że jedzonko nie będzie jechało do krasnalki jakoś bardzo długo;) Niestety moje dziecko pożyczyło kabel USB koledze,ale jak odda,to od razu powstawiam fotki dziewczynki:) Póki co napisze kilka słów. Maleńka nam się troszkę rozchodziła,ba...nawet rozbiegała:razz:Niestety rozbieganie spowodowane jest widokiem mojej osoby:roll:.Jak niunia zobaczy mnie ze strzykawką w ręku(sama podaję jej antybiotyk-spoko,umiem,jestem pielęgniarką;)),albo z kropelkami do oczek lub uszek,to spindala ode mnie az sie kurzy:pJak była słabiutka,to ze spokojem znosiła wszelkie zabiegi,a teraz jak sie juz wzmocniła,to przebiera tymi swoimi krótkimi nózynkami,az jej uszy podskakują.Normalnie jak zobaczyłam pierwszy raz jak ona ucieka,to zdębiałam.Takie "to" było ledwo drepczące,a jak dostała spida,to nie mogłam wyjśc z podziwu.Jeszcze zastrzyk to jakoś toleruje,ale kropelkowanie oczu,albo uszu(i czyszczenie) to jest dla niej niedopuszczalna sprawa.No nie lubi tego i już.Ale pocieszam się,że całkiem mnie nie znielubiła,bo tylko ucieka ode mnie z wyżej wymienionych powodów.Jak nie mam nic w reku,to podchodzi,daje sie pogłaskać i wziąć na ręce:)Jeszcze kilka dni i skończę ją torturować zastrzykami i kropelkami.Buziaczek robi się ładniejszy(stan zapalny znika),oczka i uszka tez wyglądają ładniej i czyściej.Maleńka nabiera fajnych kształtów,sierśc jakby bardziej błyszcząca...no robi nam się dziewczyna na bóstwo:cool3: .Wkleję zdjęcia,to może i Wy się dopatrzycie delikatnej róznicy na plus w Jej wyglądzie;).Zresztą to nawet nie tylko po wyglądzie widać,że niunia lepiej sie czuje.I z zachowania sie zmieniła:)Stała sie bystrzejsza,taka bardziej kontaktowa,bardziej ciekawska,chodzi i zwiedza kąty,zagląda za meble,niewiele zostało miejsc,gdzie nie wsadziłaby swojego ciekawskiego noska:evil_lol:.Ale na posłanie leje z premedytacją:p.Jak się obudzi i od razu zauważę,to wytrzyma,aż ją zaniosę na dwór.Ale niedawno ją przyuważyłam jak sie obudziła,ale akurat byłam zajęta i nie mogłam jej wziąc,a ona najnormalniej w swiecie pokręciła sie pokręciła i nalała na posłanie,a potem jak gdyby nigdy nic zeszła z posłanka i poszła sobie pochodzić:p. No ale co tam...ważne,że mała lepiej się czuje,ma apetyt i chęci do zycia:)U mnie jej nikt nie zaczepia,nikt po niej nie depcze,nie wyjada jej z miski,ot prowadzi takie spokojne,nudne,staruszkowe psie zycie.I niech sobie żyje do woli nasza mała psia babinka:loveu:
  5. Jesooo..Kubusia zaginął:-o.Matko jedyna,aż nie wiem co powiedzieć:shake:Nawet sobie nie wyobrażam,co czuje Donka i właściciele Kubolinki...masakra:-(
  6. Sylwuniu kochana,bardzo mocno Cię przytulam:-(.Niestety mogę tylko wirtualnie,bo w realu mam za daleko:-(.Trzymaj się dziewczyno i bądź dzielna.Na starość nie ma lekarstwa,o czym przekonałaś się już przy Majusi i ja tez to wiem i niejedna z nas... Śpieszmy się kochać zwierzaki,tak szybko odchodzą,za szybko...
  7. [quote name='mshume']Bardzo Ci współczuję Syla :( Bardzo podziwiam osoby, które adoptują starsze psiaki.A może przyjrzysz się Lusi, mix cziłka w średnim wieku. Coś narazie brak chętnych na adopcję: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/192276-moja-pani-chcia%C5%82a-mnie-u%C5%9Bpi%C4%87...2-5kg-male%C5%84stwo-w-typie-chihuahua/page16[/URL][/QUOTE] Na takie maleńkie cudo nie ma chętnych?Myslałam,że domki będą ustawiały sie w kolejce po maliznę:roll: Majeczka Syli była u mnie 9 miesięcy na dt...kochany mały szczoch:-(
  8. [quote name='Renata5'] Nie wiem jak ma to Cudo na imię,ale dla mnie będzie Amelką:) A jak ja daję suniom na imię Amelka,to biegusiem znajdują domki.Serio:)[/QUOTE] [quote name='Magda79']Adoptowali naszą kochaną Amelkę hura hura :multi:. .[/QUOTE] Że tak powiem nieskromnie...A nie mówiłam:sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: Wiem,że nie było w tym żadnej mojej zasługi,ale pogadać se mogę:cool3: Amelko-szczęścia kruszynko:loveu:Nie ważne jak będziesz miała teraz na imię,dla mnie zawsze będziesz Amelką:)
  9. Nie opuścimy Pelasi,będziemy wiernie stać na straży:)
  10. Widzę,że sie licytujemy,czyja dziura większa:cool3::diabloti: Moja tyz duża,ale 20zł już przelewam z dopiskiem Patosek,ale może byc na weta,albo na co potrzeba;)
  11. Reno2001 zamówiła maleńkiej 5 kilo karmy nerkowej i 2 puszki:loveu::loveu::loveu: Jak tylko dojdzie do dam znać:) Dziękuję Reno:buzi:
  12. Secia-bardzo dziekuję:loveu:Jak tylko dojdą pieniążki dla babisi,to dam znać.
  13. Łoj,jak tu cichutko... Moje pieniązki za wrzesień juz powinny być na koncie Kładzi:)Pozdrawiam panienkę:loveu:
  14. Tak,dostaje do picia wodę z glukozą No właśnie,ja tez boję się tego mocznika i byłabym za opcją,żeby jednak podawać jej karmę dla nerkowców.Zanim wzięłam do siebie na dt Miętuska(jest nerkowcem),bardzo dokładnie zapoznałam się z tematem niewydolności nerek i dlatego sądzę,że nie należy bagatelizować podniesionych wartości mocznika i usprawiedliwiać ich starczym wiekiem,albo niedożywieniem i czekać,aż samo przejdzie.Dlatego bardzo prosiłabym o pomoc w zakupie takiej karmy.W sklepach internetowych dostępny jest Hill'S i Trovet(Royal wycofany ze sprzedazy internetowej).Jednak wiem z doświadczenia,że smaczniejszy jest Hill'S,bo Trovet psy nie koniecznie chcą jeść.Myślę,że na początek starczyłoby 5 kilo tej karmy,w krakvecie kosztuje 105zł,a babisi starczyłoby to na półtora miesiąca i po tym czasie trzeba by zrobić badania,jak mocznik zachowuje sie po podawaniu tej karmy. Czy ktoś mógłby zamówić mi to jedzonko dla malizny? A odnośnie zabków,to teraz mała dostaje zastrzyki z antybiotyku(7 dni),aby zredukować ten stan zapalny w buzi.Jednak jeżeli byśmy zdecydowały sie na czyszczenie ząbków,to tylko w narkozie wziewnej i to juz nie u mnie,bo moi weci takowej narkozy nie mają:shake: Także moja prośba to karma dla niej i podkłady,bo dziewczyna leje na posłanko i chyba to sie nie zmieni
  15. Dostałam maila od Miętuskowej Pani:multi::loveu: "'Witam Pani Renatko! Umowę już wysłałam. Miętusio ma się dobrze.Na początku nie bardzo chciał jeść "miksturę":),którą Pani poleciła,ale w końcu zrozumiał,że niestety samymi puszkami nie będzie karmiony i nabrał apetytu na moczone suche zmieszane z puszką:).Zrobiłam mu kilka zdjęć i filmików,ale nie mam czasu spokojnien usiąść przd komputerem,żeby umieścić je na Dogomani. Jest u mnie dopiero tydzień,a ja mam wrażenie,że mam go od zawsze.Jest wzorowym spacerowiczem,ma już stado kumpli,z którymi spotykamy się codziennie na wieczornym spacerku.Potrafi upominac się o swoje i czasami jest uparty.Uwielbia spać w garderobie na butach:).Kładę mu tam jego posłanko,ale i tak woli spać właśnie na butach.Uwielbiam,gdy cieszy się,gdy wracam z pracy.Dla takich chwil warto mieć takiego pieszczocha. Bardzo się cieszę z tego,że "dogadał" się z moja kicią i nawet śpią sobie w tym samym pomieszczeniu.Niesamowite,jak szybko Miętusek zżył się ze mną i resztą rodziny.NIe mogę się nadziwić,jak energicznym psiakiem jest Miętus.Na spacerach cały czas przebiera tymi swoimi krótkimi łapkami. Postaram się w ten weekend wkleić kilka zdjęć na Dogomani,żeby uspokoić fanki Miętuska:). Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję z moją małą pociechę." Cudne wieści-dziękujemy bardzo:loveu: i czekamy na Panią tu na wątku:):loveu: U mnie Miętusia spał na posłanku,nawet nie wiedziałam,że On lubi spać na butach;).No ale pewnie nie miałam okazji sie o tym przekonać,bo wszystkie dostępne buty zgarniał do siebie Opaliś,bo ten to jest wybitny butolub:evil_lol: i dla Mitusia juz bucików nie starczylo:p. Pozdrowienia dla Miétuskowej Pani i buziaki dla Miétusia:loveu:
  16. Musze przekazac Wam okropnie przykrą wiadomość...Majusia wczoraj umarła:-( Usnęła i juz sie nie obudziła:-( Jak tylko Sylwia będzie w stanie wejść na wątek,to napisze więcej.. Sylwuniu Kochana,dziekuję Ci za stworzenie cudownego domku dla tej maleńkiej kruszynki,za spokój,miłość i opiekę,którą Ją otoczyłaś.. Majeczko maleńka,śpij kruszynko,śpij...:-( :-(
  17. Napisałam maila do Miętuskowej Pani z prosbą o info.Gdy tylko dostane wiadomości,od razu dam znać:)
  18. Tak,doszło :) Halcia-15zł-bardzo dziekuję:loveu: Ulka18-10zł-bardzo dziękuję:loveu: Jeszcze przyszła wpłata od Smieszna-50zł-bardzo dziękuję:loveu: Z całego serca dziekuje dziewczynki za pomoc.Za chwilkę musze kupić nowe podkłady,także pieniążki niezmiernie mi się przydadzą:) :evil_lol: W prawdzie byłam w tej samej przychodni,w której byłysmy razem,ale był facet-wet;).Całkiem insza inszość niz prześwietna pani wet,która nadaje sie bardziej do zwierzat gospodarskich,niż domowych:roll:.Chociaż i jemu tak do końca nie ufam,no ale tam robią biochemię od ręki,a wyniki mam w przeciągu 10 minut.Krew u Niuni pobrana szybciutko,bezboleśnie i praktycznie bezstresowo,zarówno dla suni,jak i dla mnie;).No wiadomo,faceci-lekarze są bardziej delikatni,niz kobity-lekarze:p No to teraz kilka słów o naszej dziewczynce:) Waga-4.800...albo Niunia przytyła,albo moja waga zaniża:-o:wallbash:.Stawiam na to drugie:watpliwy:,bo babisa wazyła u mnie w dniu przyjazdu 4 kilo,więc nie mogła przytyć prawie kilograma w kilka dni,chociaż na szyjce ma juz delikatne wałeczki,no ale 800g nie uzbierałoby sie z tego tłuszczyku co jej przybył...a waga wydawałoby się nie taka zła,made in france,a nie jakaś chińszczyzna:shake: No i biochemia... AST-17...norma 1-37,czyli jest ok:) ALT-26,2...norma 3-50,czyli jest ok:) Mocznik-80,9...norma 20-45,czyli nie jest ok:roll: Kreatynina-1,19...norma 1-1,17,czyli prawie ok;) ALP-59,9...norma 20-190,czyli jest ok:) Glukoza-10 :-o...norma 70-120,czyli masakra:lying: Zapłaciłam za to badanie 60zł(po 10zł od profilu) Maleńka dostała tez antybiotyk-15zł ,bo w buzi stado bakterii Czyli razem 75zł Zeskanuję rachunki,to dołaczę do tego postu Odnośnie wyników,to ten wet powiedział,ze mocznik podwyższony,to mały pikuś,bo psiak w tym wieku może tak mieć i nie jest to oznaką choroby.Natomiast miałam Miętuska(tydzień temu poszedł ode mnie do ds:)),który przy podobnych wartościach mocznika dostawał karmę dla nerkowców i dodatkowo leki.No i teraz kto mi powie,czy traktować ten mocznik jako mały pikuś,czy dmuchać na zimne i podawać Jej karmę dla nerkowców? Odnośnie glukozy,to tak niski jej poziom może świadczyć o skrajnym ,długo trwającym niedożywieniu lub np o zmianach nowotworowych.Patrząc na jej chudziutkie ciałko(Tanitka mówiła,że babisia juz przytyła,bo jak trafiła do schronu,to była jeszcze chudsza:shake:) skłaniałabym sie do wersji o niedożywieniu.No ale można dla spokojności sumienia zrobić jeszcze USG.Póki co mam podawać Niuni do picia wodę z glukozą i za tydzień powtórzyc badanie na poziom glukozy. To by było chyba na tyle z nowych wieści... Muchomorek mówi DOBRANOC:loveu:
  19. [IMG]http://img709.imageshack.us/img709/3033/028dma.jpg[/IMG] No taki piękny i grzeczny pies,a domki się o Niego nie biją.Nie rozumiem tego:shake:
  20. cisg dalszy zdjęć....:) [IMG]http://img121.imageshack.us/img121/9079/022vh.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/8171/023gx.jpg[/IMG] [IMG]http://img28.imageshack.us/img28/4194/024yxc.jpg[/IMG] [IMG]http://img826.imageshack.us/img826/962/025m.jpg[/IMG] [IMG]http://img46.imageshack.us/img46/8854/026by.jpg[/IMG]
  21. [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/1926/011vv.jpg[/IMG] [IMG]http://img230.imageshack.us/img230/6255/015cev.jpg[/IMG] [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/4425/019nai.jpg[/IMG] [IMG]http://img3.imageshack.us/img3/9562/020am.jpg[/IMG] [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/857/021tga.jpg[/IMG]
  22. [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/1320/027rnw.jpg[/IMG] [IMG]http://img251.imageshack.us/img251/3811/029ij.jpg[/IMG] [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/2648/030lf.jpg[/IMG] [IMG]http://img832.imageshack.us/img832/64/013mi.jpg[/IMG] A czasami wrzuca na luz:) [IMG]http://img840.imageshack.us/img840/6282/012pe.jpg[/IMG]
  23. [quote name='luka1']a odwiedzisz ty mnie czasem?[/QUOTE] Ło jesooo,Lukuś Słońce-zapomniałam:splat:.Odwiedzę Cie Kochana,odwiedzę i zadzwonię-słowo:) A teraz nasz chłopaczek,zobaczcie jaki przystojniacha:razz:.Już się nie drapie,wszystko pięknie porosło sierścią,kaszelek minął,oczka nie łzawią ,z noska nie leci-kawalerek jak cukierek:):loveu: Czasami jest poważny...;) [IMG]http://img710.imageshack.us/img710/2747/005ts.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/9099/006xg.jpg[/IMG] [IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5346/014kr.jpg[/IMG] [IMG]http://img137.imageshack.us/img137/1574/016qik.jpg[/IMG] [IMG]http://img704.imageshack.us/img704/1940/017xh.jpg[/IMG]
  24. Mówisz-masz:) Najpierw byliśmy z psiakami na łące,ale tam trawa duża,bo ni ma komu skosić,a w domu trzy chłopa są:mad:,więc filmik byłby kijowy,no bo na co Wam oglądać pływającą w trawie białą plamkę?;) Zrobiłam filmik koło domu,ale tam niezbyt wygodnie sie Opalisiowi chodziło,bo teren jest kamienisty.No ale ponoć jak sie pochodzi troszku po kamyczkach na bosaka,to świetny masaż stóp się uskutecznia.Przynajmniej mam taką nadzieję:) Podkład muzyczny dają psy szczekające na kota,co wlazł na drzewo i się z nich śmiał:p [video=youtube;Tc6eS8w-Jis]http://www.youtube.com/watch?v=Tc6eS8w-Jis[/video] A tu Opaliś z babulinką zaraz po jej przyjeździe do mnie:loveu: Opaliś to cwany gość i umie sobie radzić w życiu:)Po co sie wdrapywać na łóżko,jak można ściągnąć kołdrę na podłogę i tez jest wygodnie;) Mówię Wam-CUDO,nie pies:loveu: A to mój kot,sprawca podkładu muzycznego na filmiku;) A tu mój kameleon-Leon...a tak se wkleiłam,bo fajny:) Tak sobie nocą śpi;)
  25. Raczej starość.Ona nie utyka na jedną łapeczkę,tylko obydwie tylne łapki chodzą tak jakby wolniej niz przednie. Dzisiaj postaram sie zrobic maleńkiej biochemię i ogólny "przegląd" ze szczególnym uwzględnieniem zabków,bo jedna strona buzi mi sie nie podoba Dostałam pieluszki od Jola od Jadzi-bardzo dziękuję:loveu: Dostałam wpłatę od Kaskadaffik-30zł-bardzo dziękuję:loveu: Skończyły mi sie podkłady,które zostały po Morusku ...i zakupiłam 10 podkładów(bo tylko tyle mieli akurat w aptece) dla Babusi.Sunieczka podczas snu się ślini,co jest objawem najprawdopodobniej fatalnego stanu ząbków i jak mocno uśnie,to mimowolnie sika,dlatego podkładziki są Jej niezbędne.Gdy Śnieżynka się obudzi,to póki co ładnie trzyma siku:) i zdążę ją wynieśc na dwór. Dzisiaj jak szłam do sklepu,to malizna spała,a jak wróciłam,to wszystkie psiaki przyszły mnie przywitac,bo się baaardzo stęskniły,bo nie było mnie ze 40 minut;),no i nasza dziewczynka też przydreptała do mnie,żeby się przywitać:)Nie zrobiła tego oczywiście tak wylewnie jak moje psice,ale samo to,ze doszła do mnie i tak wysoooko zadarła głowinkę,jakby mówiła " i jeszcze ja,i jeszcze ja tu jestem"-jeju,to było takie niesamowicie rozczulające:loveu:.Wygłaskałam wszystkie psiunie,a tego szkraba wzięłam na ręce i dostałam w podzięce wdzięczne ziewnięcie-łoj,ten chuch mało mnie nie obalił:p-Tanitka wie,o czym piszę,zna ten chuch z autopsji:evil_lol:. Także u nas póki co spokojnie,maleńka śpi,tak jak i pozostała część domowników ludzko-psich:) Wieczorkiem się odezwę i powiem co i jak ze zdrówkiem naszej Niuni:)
×
×
  • Create New...