Jump to content
Dogomania

funia

Members
  • Posts

    14694
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by funia

  1. [quote name='Ty$ka'][B]Funiu[/B], czyli jeszcze trzeba zapłacić 90zł za lecznicę? [B]Dora[/B], może zaproponuj tej pani innego szczeniaka?[/QUOTE] Tak 90 zł do lecznicy .
  2. Na Karolówce koło PSs jest plakat suni ,która zginęła niedawno .Sunia jest po operacji i ma do zdjęcia szwy . Jest nieduza dłuzszy włos i tri color .Moze ktoś widział ? Trudno powiedzieć więcej bo zdjęcie widziałam jak było juz ciemno . Plakat wisi na przystanku nie opodal Pss dołek .
  3. Oto efekt wystrzałów sylwestrowych ........ błąkająca się Colie na Płoskiem koło nas ....Szczęsliwie udało się odczytać szczątkowe litery ulicy na obrozy od wewnątrz i sunia o imieniu Luna własnie została odebrana z naszego domu przez szczęsliwą rodzinę .:multi: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/p1025098.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/200/p1025098.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  4. [quote name='funia']Bart już po szczepieniu ,Wśccieklizna plus wirusy .Razem koszty 60 zł + 30 zł ( Dolpac )=90zł przelew do lecznicy . Dojazd 10 zł dolicze do hoteliku za styczeń .[/QUOTE] Nie nie wszystko zostaje lecznica .Komu podac konto do przelewu ?
  5. [quote name='Ati']Funia mowi, ze Bard nie jest sprawdzony z innymi psami, a transport bylby z drugim pieskiem niestety przewoz nie wypali:([/QUOTE] Tak nie powiedziałam .....Powiedziałam ,ze Bart jest przyjacielski i na pewno nie byłoby problemu .Chodziło mi o to ,ze nie bylabym pewna obcego psa (wyżła ) jak zachowa się w stosunku do Barta . Bart nie miał kontaktu z wiadomych przyczyn .Ale jego zachowanie zza siatki jest pozytywne i przyjacielskie . Ps.Uważam ,ze wozenie dwóch obcych sobie psów bez kontenera jest sporym ryzykiem .
  6. Taya ma już komplet szczepień .Dzisiaj została doszczepiona na wirusy .Koszt 40 zł dolicze do hoteliku za styczeń . Kochane maleństwo było wystraszone gabinetem i otoczeniem .Ale teraz wyleguje się na kanapie w domu . Pzdr .
  7. Bart już po szczepieniu ,Wśccieklizna plus wirusy .Razem koszty 60 zł + 30 zł ( Dolpac )=90zł przelew do lecznicy . Dojazd 10 zł dolicze do hoteliku za styczeń .
  8. jesteśmy po wizycie .Wet stwierdził ,ze nie ma żle i poprostu dłużęj się bedzie goiło....Dostał kolejne leki i po skończeniu mamy pokazać się . Zawieżliśmy go dzisiaj do hoteliku aby zobaczyć jak bedzie się czuł na starych śmieciach ..... I po wypuszczeniu na terenie hoteliku nastąpiło[B] cudowne ozdrowienie [/B]Argo szalał z radości biegał po sadzie ,lizał suczki i witał sięz nimi .Nastąpiła eksplozja szczęścia .Jednak chyba trzeba zakończyć mieszkanie w domu u nas bo on woli stare śmieci . Kamień spadł mi z serca jak zobaczyłąm jak biega ,sika i szaleje a ogon urywał się na wszystkie strony . Nie wiem jak z kosztami bo nie było czasu zapytać gdyz wet miał zabieg za chwilę .
  9. Laski się tak wypasły juz przez te 2 tyg ,ze musiałam zdjąć szelki i obroze bo wpijały się bardzo w ciało .Są teraz w dużo lepszej kondycji .Ale kąpiel dopełniła by reszty ....ale to pewnie na wiosnę dopiero..
  10. Trudno powiedzieć czy coś lepiej ...Je bo na kazdą porcję karmy leje olej i dodaje mięso dla zapachu i wtedy nie ma problemu .Dzisiaj widziałąm ,ze jak podnosił noge do sikania to nic nie leciało .Chyba ,ze moze wczesniej siknął jak nie widziałąm .Okolice ptaszka są nadal nabrzmiałe ... Zrobiłam mu dwa zastrzyki .Jutro znowu wet.
  11. Tak .Ja też jej tego zyczę .JAk ona za mną chodzi ....I cały czas zagląda w oczy i chce przytulania .Kochana Pesteczka ,.
  12. Wiecie mam coraz wiecej watpliwości co do kastracji psów .:roll: [B]Negatywne skutki kastracji samców:[/B] - jeśli zabieg wykonano poniżej pierwszego roku życia psa, znacząco wzrasta ryzyko osteosarcoma (bardzo agresywny nowotwór kości), - kilkukrotnie zwiększa ryzyko naczyniakomięsaka serca, - trzykrotnie zwiększa ryzyko niedoczynności tarczycy i psa czeka wówczas leczenie substytucyjne do końca życia, - zwiększa ryzyko upośledzenia starczego - dezorientacja w otoczeniu domowym lub zewnętrznym, problemy w kontaktach z domownikami, - trzykrotnie zwiększa ryzyko otyłości, a co za tym idzie wielu problemów zdrowotnych z nią związanych, - czterokrotnie zwiększa ryzyko nowotworu prostaty. Badania wykazują, że ponad 80% niekastrowanych psów powyżej 5 roku życia rozwija łagodny przerost prostaty. Ale kastrowane psy mają większe niż niekastrowane psy szanse na wystąpienie wysoce złośliwego nowotworu prostaty (adenocarcinoma). Kastrowane psy mają także większą skłonność do pojawienia się przerzutów w płucach, - dwukrotnie zwiększa ryzyko nowotworów dróg moczowych - zwiększa ryzyko schorzeń układu kostnego - zwiększa ryzyko nieprawidłowych reakcji poszczepiennych, - zmniejszenie masy mięśniowej, - skrócenie życia o 2 lata w porównaniu z niesterylizowanym rodzeństwem
  13. [quote name='Aimez_moi']O Boziu.....:( co sie dzieje? Faktycznie dzis straszny dzien z tymi wystrzalami.....:( Moze tam jerst jakis stan zapalny?[/QUOTE] podejrzewam ,ze to zrosty bo Argo ma tendencję do nich ....Przy kastracji było podobnie ....
  14. Znowu jest problem ....Argo nie czuje się dobrze ,ptaszek opuchniety i twardy .Bylismy przed chwilą u weta .Dostał rozkurczowe ,przeciwbólowe ,przeciwobrzekowe .Jesteśmy pod telefonem z wetka w razie co .Mnie się to nie podoba .Oby tylko nie doszło do kolejnych zrostów i kolejnej operacji . Ile ten pies jeszcze zniesie ......A dzisiaj wystrzały będą a on się boi tragicznie . Nie znam kosztów wizyty bo nie było weta głównego tylko wetka .Dowiem się potem .
  15. moja deklaracja za grudzień zapłacona .
  16. [quote name='ivv']ojj zmartwilas mnie tereniu swoja i siostry choroba :( wracajcie kochane szybko do zdrowia !!!! Czy ty masz jakas pomoc ? Czy chociz ktos do was zaglada ?[/quote] dokładnie to samo pomyslałam ....teresko jaką masz pomoc ?
  17. Przepraszam zapomniałam napisać ,ze dostałam przelew za grudzień . Teraz tylko trzeba bedzie zapłacić za Dolpac ( nie wiem dokładnie ile bo jeszcze miały byc szczepienia doliczone ) .2 stycznia szczepimy .
  18. super ,ze są wieści !!!!Pzdr.
  19. Jeśli chodzi o hotelik to nie ma problemu .Mozna go odebrać tylko prosimy o info o której godzinie .
  20. Kopiuje z innego watku [B]Chciałam napisać, że w Zamościu od dwóch dni pod hotelem senator w donicy śpi pies, czy jest ktoś kto działa na terenie Zamościa, żeby mu pomóc? Ja wyjeżdżam do Poznania z powrotem i nie mam jak mu pomóc ([/B]
  21. Argo zjada jakoś bo nie ma wyjścia ......Nie dałam mu nic innego ....Ale muszę uzgodnić z wetem jak to ma wyglądac na przyszłosc bo tak być nie moze ze on głodny chodzi ... Po za tym czas mu wracac do hoteliku .....Na dniach pojedzie .Zobaczymy jak tam się bedzie czuł .Wydaje mi się ,ze bedzie się cieszył .Z ptaszkiem wszystko ok na moje oko .
  22. dobrze więc od [B]440 zł -110 zł - 9 zł [/B]=[B]321 zł za grudzień .[/B]
  23. Za chwile zrobie rozliczenie .Moze potrące od Kseni hotelowania 110 zł ( na szkoleniowca )i 9 zł za te co miałam zwrócić .Wtedy byłoby mniej do przelewu ....Co wy na to .? A po nowym roku najwyżej doślecie na szkoleniowca ...
  24. Tak bardzo chciałabym zobaczyć jak Perełka teraz wygląda ....Teresko czy jest na to szansa ?
  25. [quote name='sleepingbyday']funia, jeśli sunia aktualna i sie nadaje tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220002-psiak-1-3-lata-dla-rodziny-wegańskiej-z-dzieckiem_Wawa[/URL] to wrzućcie mi jakieś fajne fotki i podstawowe info, ok?[/QUOTE] Dzięki ,zrobiłam to .
×
×
  • Create New...