Jump to content
Dogomania

Abrakadabra

Members
  • Posts

    4341
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Abrakadabra

  1. [quote name='kasia_r']już prostuje: kiedy już zaznaczysz sobie i skopiujesz żółty link, ściągasz do paska stronę tinypic. Tzn w prawym górnym rogu strony ekranu klikasz w pierwszą z trzech ikonkę. Tinypic się chowa i masz przed sobą pulpit. Teraz otwierasz, tak, jak zawsze dogomanię i wchodzisz na link rudzielca. Najzwyczajniej w świecie wciskasz "odpowiedz" i masz okienko z białym tłem, w którym piszesz. nad nim jest masa ikonek np. pogrubienie, podkreślenie, punktory aż wreszcie jest ta żółta ikonka z górą i słońcem. Klikasz w nią i otwiera się okienko. Kasujesz, to co tam jest i wklejasz prawym przyciskiem myszy "wklej" to co skopiowałaś z tinypica. Klikasz na ok, i gotowe. później zatwierdzasz odpowiedź i już. W razie czego, dalszych niejasności, chętnie służę pomocą. Nawet telefonicznie lub osobiście :lol:[/quote] Acha....:cool3: Spróbuję "przerobić" Twoją instrukcję obsługi - opis wydaje się prosty. Ja się jednak uczę "przez doświadczenie" - możesz mi podać nr telefonu? Mam jeszcze kilka psiaków w zanadrzu :-(
  2. Hej, hej!!! Co u Harusia???? Ja troszkę zaczynam się martwić ....Dlaczego nie ma o nim żadnych wiadomości? :mad:
  3. [quote name='kasia_r']zaraz wstawię i podeślę Ci instrukcję wstawiania. Łatwą instrukcję :cool3: a jeśli nie podołasz, to wyślij zdjęcia do mnie na maila[/quote] Kasienko :lol: Wysłałam.... Nurtuje mnie jedna sprawa. Zacinam się w momencie, kiedy mam przejść na stronę dogo. Nie mam pojęcia jak to zrobić, kiedy jestem na stronie tego programu do wysyłania zdjęć...
  4. [quote name='kasia_r']zaraz wstawię i podeślę Ci instrukcję wstawiania. Łatwą instrukcję :cool3: a jeśli nie podołasz, to wyślij zdjęcia do mnie na maila[/quote] Kasia :oops:.... a mogę jednak na e-maila? Jedną nogą jestem na Dogo, drugą w pracy ... A tutaj ZERO odzewu :shake:
  5. [quote name='EVA2406']Zdjęcia wysłałam do Kory, żeby już miała jak ktoś szukałby suni na Paluchu. Rano poproszę Margo żeby pomogła wstawić, chyba, że ktoś zgłosi się do pomocy na ochotnika ;) Tak, nie jest to duża opłata, ale musimy ją zebrać. Prosimy o wsparcie.[/quote] Chyba wreszcie będę zmuszona nauczyć się wklejać zdjęcia :placz: Pomóżcie mi pleasssseeeeeeeeee... Komu mogę podesłać na e-maila?
  6. Eva... pomożesz z tymi zdjęciami?
  7. [CENTER][SIZE=4][COLOR=red]Mam nadzieję, że po raz ostatni edytuję i zmieniam tytuł wątku.[/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=#ff0000][U]23.10.2009. Rudzia zamieszkała na warszawskim Mokotowie! [/U][/COLOR][/SIZE][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][COLOR=red]01.10.2009. Rudzia została zwrócona z adopcji...[/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=red]Podobno dziecko ma alergię...[/COLOR][/SIZE][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=4][COLOR=green]13.08.2009. Rudzia pojechała do swojego DOMKU!!!![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [LEFT][B][COLOR=red]15.07.2009.[/COLOR][/B][/LEFT] [CENTER][B]Rudzia musi opuścić miejsce, w którym w tej chwili przebywa :placz:[/B][/CENTER] [CENTER][B]Osoba, która opiekowała się Królewną, zmuszona jest wyprowadzić się w trybie natychmiastowym z domu, w którym do tej pory mieszkała . [/B] [B]Ma swojego własnego (dużego) psa i Rudzię, którą finansowo wspomagała Tanitka, Olena i ja.[/B] [B]Jesli do konca tygodnia nic nie wymyślę - Rudka trafi na Paluch...[/B][/CENTER] [CENTER][B]Pomocy! Nie mam pojęcia co zrobić![/B][/CENTER] [CENTER][B][COLOR=red]Czy ktoś pomoże w ogłoszeniach??? Błagam....[/COLOR][/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=red]Czy ktoś może założyć Rudzi Allegro? Opłacę koszty.[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] Dzisiaj rano na przystanku autobusowym przy zbiegu Kijowskiej/Brzeskiej siedziała młodziutka, ruda sunieczka... Wpatrywała się w każdy przejeżdżający autobus.... Na widok otwierających się automatycznie drzwi podrywała się ze swojego miejsca, głośno skamląc :-(.. Niestety - ani Pan , ani Pani nie pokazali się w drzwiach autobusu. Sunia drżała coraz bardziej ... Ze strachu? Z rozpaczy? Nie rozumiała dlaczego znalazła się w tym miejscu???? Dlaczego ktoś kto dał jej dom - nagle zmienił zdanie :placz: W pewnej chwili wybiegła na ulicę.... Wprost spod kół nadjeżdżającego auta uratowały ją ręce Pani Ewy, pomagającej zwierzakom na warszawskiej Pradze . Niestety Pani Ewa nie mogła przetrzymać suczki. W tej chwili malutka znajduje się pod Warszawą - w płatnym DT. Jest śliczna, ufna, młodziutka, dość zrównoważona. Nie cierpi na chorobę lokomocyjną. Jest idealnym pasażerem. Nie jest szczekliwa. Chodzi na smyczy. Nie przepada za kotami :cool1: Bardzo proszę o pomoc w ogłoszeniach. Zdjęcia zapewne pojawią się wkrótce. Nie potrafię sama ich wstawić :oops: Ps. DT, który opiekuje się sunią jest płatny. Niedrogi, ale płatny.. 100 zł / m-c. Pomóżcie proszę... [B][COLOR=red]Dzięki Evie, Tanitce i Olenie sunia ma czas do końca maja - na znalezienie dawnego właściciela lub nowego Domku!!! [/COLOR][/B] [B][COLOR=red]Dziewczyny śliocznotka dziękuję za wsparcie ![/COLOR][/B] [B][COLOR=red]Dzięki Wam nie trafi do schroniska :)))))[/COLOR][/B]
  8. [quote name='Madallena']Dzwonialm ale nie odbiera.... Jedna z naszych wolnotariuszek szuka dla znajomych szczeniaka. No i zglosilam oczywiscie Maksia ;) tak wiec niedlugo bede wszystko wiedziala, jaki po co dlaczego i dla kogo... A jak nie to moze Maks wyladuje u mnie (ryzykuje troche bo nie wiem jak maly zachowa sie w stosunku do dzieci, o to najbardziej sie boje). Ale to jeszcze nic pewnego, wiec prosze mi tu nie podskakiwac z emotkami :evil_lol: Czekam o info o suni, ktora miala trafic do mnie. (moze juz znalazl sie dla niej DS :razz:).[/quote] Maksik jest śliczny. Wesolutki. zabawny, przesympatyczny, zwariowany. I dość żywiołowy - ale jednocześnie możliwy do opanowania. Na komendę "siad" waruje, przyciska łepek do ziemi i zaczyna się czołgać :evil_lol: Można go w taki sposób przeczołgać przez całe podwórko. Bardzo mu się podoba taka zabawa. Jeśli będzie w domu jedynym psem - ktoś będzie miał z niego niesamowitą pociechę.
  9. [quote name='Alex78']Jeśli jest "na wybuchu" to nie lepiej poczekać do porodu i uśpić ślepy miot, a potem ją wysterylizować?[/quote] Chyba nie... sorry - na pewno NIE! Nie wiadomo, kiedy odbędzie się poród. Suczka jest bezdomna i dzika. Osoba, która ją w tej chwili ptrzetrzymuje nie ma warunków, pieniędzy i czasu.... I tak się cieszę, że znalazła kawalek kącika dla bidulki.
  10. [quote name='akcja_hlnw'][B]Pan za godzinę przyjeżdża po szczeniora!!! :multi:[/B][/quote] Bomba!!! Kamień spadł mi z serca , ponieważ....: stadko psów u mojego kolegi zasiliła przed godziną dzika sunia w zaawansowanej ciąży. Pół roku temu urodziła szczeniaki. Za chwilę powtórka :angryy:. Dzisiaj cudem udało nam się ją złapać. Chcę ją zawieźć na sterylkę aborcyjną - i nie bardzo wiem jak to zrobić :hmmmm:. Poczęstowaliśmy ją sedalinem, więc była z lekka przytłumiona (co nie przeszkadzało jej nas straszyć obnażonymi kłami! i uciekać ile sił w łapkach). W tej chwili jest zamknięta w oddzielnym pomieszczeniu, oddzielona od innych psów - ale jak ją jutro umieścić z powrotem w aucie i przewieźć 60 km do W-Wy?
  11. Ja jestem ;). Wróciłam z Tłuszcza. Łapałam dziką sunię w ciąży :mad:. Pamiętam o Dramciu i naszej weekendowej eskapadzie, droga DIF.
  12. [quote name='akcja_hlnw']Odezwał, odezwał... Rodzina z Warszawy jest chętna zaadoptować sunię. Niedawno stracili swojego psa z powodu nieuleczalnej choroby. Są świadomi tego, że pies może urosnąć duży. Zgadzają się na podpisanie umowy, wizytę przed adopcyjną i po adopcyjne, sterylizację po osiągnięciu dojrzałości. Kilkakrotnie rozmawiałam z nimi przez telefon i sprawiają dobre wrażenie.[/quote] Sunię? Mówimy oczywiście o szczeniaczku? :razz: Jejku!!! Fajnie byłoby.
  13. Chyba musimy czekać na odzew z Allegro lub innych ogłoszeń. Żona chce - mąż nie. Odpuszczamy.
  14. Akcja - możesz przekonać kolegę, żeby zgodził się przetrzymać maluszka do poniedziałku? Myslę, że pan, który dzwonił do Gallegro powinien się odezwać. Mamy weekend... Może wyjechał? Może zostawił telefon? Może nie zabrał ładowarki? Może ukradli mu aparat? Nie wiem... Tak sobie myślę... Poza tym pamiętaj - że mamy awaryjny DT u mojego znajomego w Tłuszczu. Wprawdzie płatny (100 zł/m-c), ale to chyba niedrogo... Musiałybyśmy na maxa ruszyć z ogłoszeniami, żeby malucha wyadoptować. Koledze wciąż przybywa psów - a adopcji mało.... To co? Kolega wstrzyma się do poniedziałku? Wciąż mam nadzieję, że osoba, dzwoniąca do Gallegro - odezwie się lada moment. Jeśli moje przypuszczenia się nie potwierdzą - osobiście zawiozę małego czarnuszka do Tłuszcza.... O ile się zgodzicie na warunki.
  15. [quote name='Selenga']Maksik ma obserwatora na allegro[/quote] Super! Bo to małżeństwo z Tłuszcza - to nie do końca pewna sprawa. Mają już jednego pieska - prawie replikę Maksia, tyle że całkowicie białego.
  16. [quote name='Rodzice Maciusia :)']Piękny piesek... Tylko szkoda, że nie ma go kto wziąć, wyprać, wyczesać - wtedy cyknąc piękne foty i chłopak robi karierę. Proponuję dać w I poście wszelkie dane do ogłoszeń - telefon kontaktowy itd., to ja mogę zrobić ogłoszenia na adopcje.org i alegratce.[/quote] Melduję się..
  17. [quote name='akcja_hlnw']:-( Jesssu... Co ten pies musiał znieść... Czy przechodzący obok ludzie niego byli ślepi??? Nie dostrzegli nic niezwykłego w czołgającym się, niewyobrażalnie cierpiącym, błagającym o pomoc psie??? "Nie widzieć", "Nie wiedzieć", "Przejść obok", "Odwrócić wzrok, gdy nie ma innego wyjścia", oto nasza mentalność!!!!!!! Nienawidzę ludzi!!!! DIF, poinformuj KONIECZNIE właścicieli tego psa o tym, co się stało...:angryy: Przez nich...:angryy: (*)(*)(*) :-( Akcja ? Czy to nie ten psiaczek, który wczoraj stał na torach ze swoim większym kolegą :-(???? Malutki, czarno-podpalany, jamnikowaty?
  18. [quote name='agawa9']no-niezupełnie są hodowle, w których "hodowcy" dopuszczają swoje sunie z papierami hodowlanymi przy każdej cieczce-tyle tylko, że nie każdy miot zgłaszają-tzw.lewe mioty. A słyszeliście może-głośna sprawa z ub roku-Zuzanna z Poznania-PiSdZ odebrało jej zwierzaki-yorki, cavaliery, kota, jeża, ptaki (chyba jeszcze westi) - psy owszem-hodowlane-tyle, że trzymane w urągających warunkach, nieleczone, zapchlone. Podaję link [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f936/poznan-koszmar-w-pseudohodowli-pogotowie-straz-d-zwierzat-122835/[/URL] tak więc - uważajcie proszę także na te niby oficjalne hodowle najlepiej chcąc kupić pieska "zasięgnąć języka" u znawców rasy. Albo chociaż tu na dogo[/quote] Agawa - Właśnie to miałam na myśli.
  19. [quote name='akcja_hlnw']Wyróżnione allegro [URL="http://allegro.pl/item618524358_pinczerka_i_jej_szczeniaki_beda_duze_oddam.html"]Pinczerka i jej szczeniaki (będą duże) ODDAM (618524358) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/quote] Qrcze - muszą znaleźć domki... Sonia jest słodziutka.
  20. [quote name='akcja_hlnw'][B]Psy odebrane!!![/B] Gallegro jest wspaniałym negocjatorem i oazą spokoju! Dzięki niemu udało nam się przekonać babkę, żeby oddała psy. Wielkie dzięki, Tomek! Sara jedzie właśnie do nowego domu! Zawozi ją Abrakadabra. Dzięki, Abra! W między czasie szczeniak znalazł dom, do którego zawiozę go jutro. Do tego czasu siedzi u mojego kolegi. Wygląda na to, że wszystko dobrze się skończyło...[/quote] Gallegro - od dziś jestem Twoją fanką :loveu:... To co zrobiłeś - to prawdziwy majstersztyk perswazji, mediacji i negocjacji!!! Bez przemocy... bez krzyku... - [B]dzięki Gallegro baba oddała sunię[/B]. Naprawdę! Nowy domek wydaje się sensowny, doświadczony i zakochany w Sabci! Ps. I jeszcze raz ukłony w stronę Gallegro :loveu:
  21. [quote name='DIF']Pewnie, że zabieram! A właściwie zabiera Abrusia! :loveu: Podjedzie do Zulki po Drama i Zulę, potem do Zakrętu po mnie i "gnojce" na stację BP. Tak bardzo wstępnie ustaliłyśmy, tylko termin niedograny. Pasuje Wam 3.05? :cool3: Kluska powiedziała, że na nas czeka....:p Mnie pasuje, ale będę z "gnojcami" :shake::roll:! A Wy, Ciotki??!![/quote] DIF-ciu :) Ja będę jedynie kierowcą ,- przygarniam wszystkie stworzenia. Małe i duże. 03.05.? Mnie pasuje :lol:
  22. [quote name='akcja_hlnw']Abra, będziesz wracała z Mińska przez Halinów?[/quote] Będę - jeśli tylko zechcesz :cool3:
  23. [quote name='g@l@xy']dla mnie też nie ma różnicy rasa czy mix, jesli jest w domu poprostu się go kocha a miłość jest bezwarunkowa. Jednak nadal uważam że świadomość ludzi jest bardzo niska. Co do majętności - ot mnie nie stać na kundelka za 500 zł dlatego długo zbierałam na tego wymarzonego. Zależy kto jakie ma podejście do tematu. Fakt jest taki że yorkopodobnego fantastycznego psiurka dostałabyś w schronisku za opłatę adopcyjną. Psa którego miałam bez rodowodu kochałam tak samo jak tego z rodowodem, tyle że tamten mnie kosztował krocie o wiele więcej niż zakup yorka z papierami, czemu? bo to była spanieliczka bez rodowodu z pseudohodowli i miała chyba wszystkie wady jakie tylko mogą mieć spaniele, fałszywa oszczędność ale kto 25 lat temu przejmował by się rodowodem......[/quote] Podaj link do jakiegoś "yorkopodobnego fantastycznego psiurka ze schroniska" . I pomyśl o tym, że 100% reguły, wzory, aksjomaty i pewniki występują jedynie w matematyce. PS. Żeby była jasność - jestem przeciwna pseudo-hodowlom. Ale... Nic n ie jest "jedynie czarne" i "jedynie białe"...
  24. [quote name='Alex78']Dałam ogłoszenie do prasy w sprawie szczeniaka. Już dzwonił ktoś i pytał, ale był problem z zasięgiem. Mam pytanie. Czy ktoś może podać swój nr kontaktowy, który mogę przekazać zainteresowanym? Nie jestem wtajemniczona dokładnie w sprawę, więc nie chciałbym brać odpowiedzialności za dokładną rozmowę przedadopcyjną.[/quote] A możemy wstrzymać się do jutra? Nie mam pojęcia gdzie maluszek wyląduje :shake: Musimy go zabrać - tak czy inaczej. Ja mam w planach, wraz z Gallegro i C.13 odebrać suczkę i przewieźć ją do Serocka. Mieszkam na Białołęce. Beka oferowała DT na tydzień - ale jutro nie zdołam pokonać trasy Warszawa-Mińsk-Serock-Konstancin-Warszawa, zwłaszcza, że akcję rozpoczynamy ok. 13.00-16.00... :shake:
×
×
  • Create New...