Jump to content
Dogomania

Abrakadabra

Members
  • Posts

    4341
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Abrakadabra

  1. [quote name='WŁADCZYNI']Planujesz wyszukać wszystkie moje posty i skomentować je tak niemerytorycznie jak się da? Nie wiem jak Ty, ja ciągle i nieustająco w III RP. Nie pisz/mów do mnie kochana bo nie jesteśmy na tyle blisko, tak to do swoich znajomych nie do obcych ludzi. Lekcje czego? Czy to że krytykuję szkołę XYZ znaczy że sama prowadzę jakąś szkołę ZYX?[/quote] W III :crazyeye:??? Ja pi*****ę Moje kondolencje...:placz: Wiedziałam, że coś jest nie tak... Patiszon - jeśli chcesz i wyślesz mi na PW nr tel - podam Ci namiary na bardzo fajną osobę i szkółkę
  2. [quote name='GoskaGoska']tak jak pisalam ta kobieta ma z 20 jak nie wiecej psow, jesli chcecie go wykupic to jak pisalam mogę negocjowac - pytalam sie tej kobiety czy bedaczka nikt nie chce ze wzgledu na oko, to powiedziala ze jedna kobieta z Warszawy go chciala - czyli ten telefon od was, ktos kto dzwonil, no ale jakas jeszcze po niego nie przyjechala. Wiec niech nikt nie dzwoni z dogo , bo to ją przekona ze jest nim zainteresowanie. No i ten kundelek czarny jest do zabrania.[/quote] To ja jestem tą kobietą z Warszawy :placz:. Dzwoniłąm tylko po to, żeby ustalić potrzebne informacje. Stan zdrowia, przyczynę ślepoty, szczczepienia no i adres (!) Qrcze. Co teraz robimy? Jeśli się nie odezwę - GoskaGoska może wynegocjować niższą cenę. Ps.A jakie ona ma pomysły, w przypadku, kiedy nie sprzedaje psa? Czy coś takiego jej się przytrafiło? Czy mówiła, że będzie likwidować hodowlę?
  3. [quote name='evl']to w końcu jakie podejście mamy? potencjalnego kupca-idiotę czy dogomaniaka pełną gębą? :razz: czy najpierw jedno, potem drugie? zgubiłam się :oops: bo gdyby odegrać klienta, to SdZ miałaby podstawy do działania...:roll:[/quote] Uważam, że kupiec-idiota to najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. I najbezpieczniejsze dla GoskaGoska. Przyjdzie, pogada, popatrzy, pójdzie się namyślić, a jutro zadzwoni i powie, że nie kupuje.
  4. [quote name='nescca']Dziewczyny....to coraz pilniejsza sprawa. Nie wiemy co tam się może wydarzyć. Sprwdźcie ten dom jak najpredzej.Weekend mam zajety całkowicie więc nie będę mogła pojechać. Im prędzej tym lepiej.[/quote] GoskaGoska obiecała, że zajrzy pod ten adres.
  5. [quote name='nescca']No tak tak..... ten Brzego kolo Opola to Brzeg nad Odrą. Ale to bez znaczenia. Jeśli zdecydujecie ,że jest taka potrzeba to pojedę gdzie trzeba. Czekam na wieści. Czas leci.[/quote] Dostałam odpowiedź od autora tego negatywnego komentarza. Przypomnę, że kupił on od tej kobiety 2-letnią suczkę shih tzu. Właściwie odpowiedziała mi żona tego pana: Cyt.:"[FONT=Arial]Witam, piesek jest już zdrowy oprócz przepukliny, ale to normalna choroba u tej rasy. Ja osobiście nie byłam u tej pani ale mogę pani powtórzyć co opowiadał. Podobno w domu było 10-15 psów. Niektóre były przywiązane do ścian (te większe). Ogólnie panował smród. Oprócz tego pani proponowała mężowi wódkę, także wiadomo co tam może być. Co do książeczki zdrowia to weterynarz to stwierdził, na podstawie braku podpisów i pieczątek weterynarza, oraz daty ważności szczepionek. A dlaczego sprzedawała dorosłe psy? Podobno likwiduje hodowlę. Pozdrawiam."[/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Verdana]Suczka była kupiona ok.12.12.2008.[/FONT][/FONT] [FONT=Arial][FONT=Verdana][/FONT] [/FONT]
  6. [quote name='AdaK']A czy pies ma dostęp do pokarmu wody? Jeśli nie to i tak cykajcie zdjęcia i na policję zaś jeśli ma dostęp to i tak na policję pod zarzutem zaniedbania psa. Możecie zwrócić się po pomoc do TOZu i poprosić o inspekcję ...[/quote] Zgadzam się z AdaK - zrób zdjęcia (jako dowód). Potem zgłoś sprawę w oddziale TOZ. Niech pojadą z interwencją. Nawet jeśli pies jest wypuszczany na spacery - to przebywa w warunkach, które wskazują na rażące zaniedbanie. Macie u siebie Straż Miejską?
  7. [quote name='iwonamaj']Podpisuję się pod tym słowami obiema rękami....:-([/quote] I ja się dołączam...
  8. [quote name='Ffrubka']Dziewczyny, wybaczcie jeśli głupio spytam.. ale czy nie mylicie dwóch Brzegów? Ktoś wspomniał, że z Opola jest blisko - owszem, ale do Brzegu. Brzeg Dolny leży po drugiej stronie Wrocławia - w kierunku na Oborniki Śląskie. Dajcie znać jak się sytuacja rozwiązała.[/quote] No właśnie.... Jak rozmawiałam z kobietą przez telefon, ze 2 razy powtórzyła, żeby nie pomylić miejscowości. Chodzi o ten w pobliżu Wrocławia - nie Opola. :razz: Ffrubka, dzięki za czujność
  9. [quote name='krzysiek15205'][URL="http://img174.imageshack.us/my.php?image=dsc01068ex1.jpg"][img=http://img174.imageshack.us/img174/4941/dsc01068ex1.th.jpg][/URL] :multi:czyz on nie jest piekny napiszcie sami[/quote] Kochany puchatek!:lol: I na dodatek, jakby powiedziała Erazm - "psi filozof":laugh2_2:
  10. [quote name='hovomaniaczka']Ja mam 4 opakowania pedigree po 500g. Przyslali mi po wypelnieniu jakiejs ankiety i tak lezy. Wiem, ze to niewiele, ale mysle,ze Pani Joli sie przyda.[/quote] Kochaniutka- wcale nie tak mało, przyda się, przyda.:cool3: A możesz przetrzymać je u siebie do soboty? Ok. 12-tej będę przejeżdżała niedaleko, więc mogę odebrać. Tylko czy ten dzień i godzina Ci pasują?
  11. [quote name='krzysiek15205'][url=http://img168.imageshack.us/my.php?image=dsc01087oz9.jpg][img=http://img168.imageshack. prosze otworzyc link a sami zobaczycie[/quote] U mnie się nie otwiera :shake:
  12. [quote name='GoskaGoska']to proszę przyslij mi adres zebym sprawdzila lokalizacje , to zobaczę gdzie to jest dokladnie. Problem z resztą psow jest taki, ze ja tu nie mieszkam, jestem tu tylko od czasu do czasu. Wyłapywac te wsztskie bezdomne psiaki nie bardzo mam jak, kurcze troche boję się isc do tej baby, bo jak zobaczę co się dzieje to najchętniej odrazu bym zabrala od niej wszytskie pieski i nie będę umiała wyjść od niej[/quote] GoskaGoska - wysłałam ci adres na PW. Jeśli faktycznie sytuacja przedstawia się tragicznie, to Nescca się tym zajmie. Ty tylko sprawdź. może niepotrzebnie robimy zamieszanie i psiakom nie dzieje się żadna krzywda?
  13. [quote name='evl']założyłam: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f943/poszukiwany-wolontariusz-dolnoslaskie-129710/#post11637614[/URL] pozwoliłam sobie napisać, żeby kontaktować się również z Abrakadabrą lub nesccą, jeśli któraś z Was sobie tego nie życzy, mogę edytować post... :oops:[/quote] Ja równiez nie mam nic przeciwko .... Poczekamy, może ktoś się zdecyduje na wizytę u babki. W każdej chwili udostępnię chętnemu jej adres i telefon.
  14. [quote name='shin']Dobrze mowi! Idz WŁADCZYNI do psychologa i psychiatry, a najlepiej to na oddzial zamkniety, bo jak mozna nie lubic, jak ci obcy pies morda penetruje kieszen albo brudzi lapami spodnie i kurtke, no!? :mad: Przeciez to taaaaakie urocze :loveu: A jak jeszcze sie uwiesi na rekawie, na przyklad, to juz w ogole miodzio :loveu: Powinnas sikac ze szczescia, ze czyjs pies raczyl twoja suke zaszczycic proba pozarcia, a ty sie jeszcze burkasz, no niewychowana jakas jestes :evil_lol:[/quote] Uderz w stół. A nożyce się odezwą... Nie mam na myśli ostatnich postów. Mam na myśli cały ten wątek. Faktycznie.. Psycholog niewiele pomoże w niektórych przypadkach :shake:. Psychiatra może więcej. A oddział zamknięty jest tylko dla osób ze skierowaniem od tego drugiego specjalisty :cool3: Można lubić zupełnie inne rzeczy rzeczy niż lubisz Ty i można nienawidzieć czegoś co Ty kochasz. Wyobraź sobie (o ile leży to w granicach możliwo
  15. [quote name='evl']ups..... :oops:[/quote] Sorry, ale sama nic nie wskóram. Jestem z Warszawy. Jeśli osoby, mieszkające w pobliżu nie są w stanie się zmobilizować - ja składam broń .
  16. [quote name='WŁADCZYNI']W ramach mody na poczwarki - obskoczyła mnie dziś młoda suka, jej pani była oburzona że śmiem zrzucić z siebie jej psa i wogóle jakim prawem? Przecież jej chciał się tylko pobawić, a wogóle to szczeniak i to NORMALNE że biega od psa do psa i skacze po ludziach. Opadło mi wszystko. Jeszcze była z inną panienką z którą również miałam już starcie bo jej pies /również poczwarek/ do mnie doskoczył, a ja taka nie miła i wogóle zła. I jeszcze usłyszałam że jaka ze mnie miłośniczka jak kopie psy (a i owszem jak po mnie skaczą, a są obce i próbują mi sukę pożreć) i nie pozwalam się swojemu psu bawić. Ahh jeszcze z kilkunastu metrów się babsztyl odgrażał że po straż miejską zadzwoni że mój pies był bez smyczy (ale na rękach i to jej pies podbiegł a nie moja suka - taki szczególik, oraz pani miała problem z odciągnięciem) - czekam na SM i mandat:evilbat: za kontrolę nad psem, sprzątanie po niej etc Chyba zainwestuję w coś hukowego/flary:diabloti:[/quote] Zainwestuj w dobrego psychologa.... Podobnie jak kilku innych czynnych uczestników tego forum :-(
  17. [quote name='WŁADCZYNI']Znam baritusa i omijam wielkim łukiem z wielu powodów. Jak to nie Wy oceniacie jego zachowanie? To co wtedy robicie? :crazyeye: Rozumiem że przez resztę życia psa będzie z Wami szkoleniowiec non stop żeby oceniać zachowanie psa? btw reagowanie wtedy kiedy pies gryzie to moim zdaniem ciut za późno - jakie skojarzenia ma wtedy gryziony pies? Jak będzie reagował na inne zwierzęta? I ile pracy będzie to kosztować jego właścicieli? Dominującym typem w stosunku do czego? I jeszcze jedno - jeżeli za agresję pies zostaje wyłączony z psiej zabawy przez ludzi to czy nie powstaje skojarzenie że jest fajnie dopóki nie ma w pobliżu człowieka? Ja Twój post odebrałam jako coś w stylu 'no tak nauczył się paru komend, ale ważne że umiemy go odpowiednio karać' brr[/quote] Naczelna Behawiorystka XXIX RP. :crazyeye: Kochana! Gdzie można zapisać się na lekcje u Ciebie? Zapłacę każdą cenę. Przyjmujesz "od ręki"? Czy muszę odstać swoje w kolejce :-(. Daj mi szansę, pleaseeeeee :modla:
  18. [quote name='lidka_park']Dokładnie Dorothy, Morgana 2 :-([/quote] A możecie opowiedzieć coś o Morganie? Coś więcej... Nie znam jej historii :shake:
  19. [quote name='Taszka'][URL="http://img513.imageshack.us/my.php?image=dsc00405cd2.jpg"][img=http://img513.imageshack.us/img513/5002/dsc00405cd2.th.jpg][/URL] -na swoim nowym wyrku[/quote] A ja nie wierzyłam, że przesadziliście z rozmiarem tego łoża :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Kurcze - ja nie mam tyle miejsca do spania :crazyeye: Mała lepiej trafić nie mogła - liczymy na zdjęcia i relacje z dorastania małej diablicy Taszeńki! A jak czuje się Czaruś? Jak jego relacje z Czarunią? Czekamy na dalsze wiadomości, nie dajcie się prosić!
  20. [quote name='niunka04']mam nadzieje ze bedzie dobrze;)[/quote] Wszyscy mamy..., a póki co: Czy któraś z Was zna kogoś (kogokolwiek, niekoniecznie dogomaniaka) z okolic Brzegu Dolnego. Jakąś sensowną, zrównoważoną osobę, mieszkającą w pobliżu? Brysio! Możesz dodać w tytule: [U]Brzeg Dolny? [/U] Może ktoś z dogo się odezwie? [U]Potrzebna jest osoba, która umówi się telefonicznie z tą kobietą, uda zainteresowanie, umówi się na "oględziny" i dokona wizji lokalnej[/U] Jeśli opis w komentarzu się potwierdzi - interwencja na pewno będzie miała miejsce. Musimy sprawdzić warunki - kto pomoże?
  21. [quote name='evl']już tłumaczę - chciałam spytać, czy jeśli [B]nescca[/B] pojedzie tam jako przedstawiciel PSdZ to mogą w trybie interwencyjnym odebrać psa, jeśli stwierdzą, że warunki nie są odpowiednie czy nie mają takiej możliwości i muszą pisać jakieś pisma do prokuratury czy gdzieś tam, żeby dostać pozwolenie na odebranie psa...[/quote] Evl :lol: - to zrozumiałam :lol: Tylko myślałam, że Nesca chce udać się do tych ludzi jako potencjalny kupiec i oblookać warunki, jakie tam panują. Nie wiedziałam, że jest członkiem PiSdZ. Twoje pytanie jest bardzo ważne. Nesca pewnie wkrótce nam na nie odpowie.
  22. [quote name='evl']a czy w przypadku takiej interwencji macie prawo do zabrania psów, jeśli warunki będą koszmarne czy musicie mieć na to jeszcze jakiś papierek?[/quote] Sorry, nie zrozumiałam :roll:... Ale mam już adres, zaraz wysyłam Ci na PW. Kobieta podobno cały czas spędza w domu z pieskami. Jeśli nie ona - to zawsze ktoś jest tam obecny.
  23. [quote name='nescca']Proszę o ustalenie adresu i danych tej kobiety. Nie mam daleko to pojede tam i zainterweniuję.[/quote] A kiedy możesz do niej pojechać? Poproszę jakąś kumpelę, żeby umówiła się w Twoim imieniu :razz:
  24. [quote name='malagos']ponawiam pytanie, a moze którejś z Was, kupi karmę czy co tam potrzeba?[/quote] Wiele, wiele :loveu: Kochana jesteś! Zadzwonię do Joli i poproszę o nr konta. Najlepiej, żebyś przelała jej bezpośrednio. Jak ustalę - zadzwonię do Ciebie i podam, OK?
  25. [quote name='Erazm']Dzieki Abra ze pojechalas ze mna, uff...chyba sie starzeje padlam jak dluga i przespalam noc niczym niemowle. Przeslalm linka mam nadzieje, ze nowi opiekunowie szczyli zajrza. A tak na dzien dobry foteczka z wczoraj [IMG]http://images27.fotosik.pl/314/a220cd0275da9e33med.jpg[/IMG][/quote] Erazm... brak mi słów... odnośnie Twojego starzenia się :evil_lol: Pie****isz głupoty jak potłuczona :lol:. Następnym razem jedziemy moją bryczką. Ja będę prowadzić, a Ty będziesz mnie raczyć historiami o psiakach i swoim dzieciństwie :evil_lol:! Albo o koledze twojego brata. Albo o siostrze... brata? kolegi? kolegi brata? Dawno się tak nie uśmiałam:loveu: Malagos! A może Twoje suczki będę miałą okazję gdzieś dowieźć? Masz u mnie jak w banku! Mogę Cię słuchać godzinami! Dniami! Tygodniami! Miesiącami!
×
×
  • Create New...