Jump to content
Dogomania

Abrakadabra

Members
  • Posts

    4341
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Abrakadabra

  1. :( Toyota -trzymaj się...
  2. Podczas mojej wizyty nie było mowy o żadnym wyjeździe. I o staraniach... Nie wiem co poweidzieć...
  3. Wszysko, co teraz napisze zabrzmi głupio... Dziękujemy wszystkim kibicującym i trzymajacym kciuki. Ja tez liczyłam na to, że się uda i maluch będzie sie cieszył dłuższym, bądź krótszym życiem.. Ale bedzie żył ... Nikt z nas nie przypuszczał, że wady, z którymi się urodził nie dają mu szansy na normalne życie... Nigdy więcej nie chciałabym podejmować takich decyzji, ponieważ zawsze gdzieś w głębi serca czai się nadzieja.., że zdarzy się cud... Dziękujemy za wsparcie mentalne, psychiczne, telefoniczne, osobiste i za to, że tyle osób zainteresowało się maluszkiem.
  4. [quote name='ockhama']podobny do... [video=youtube;PJnn-wMPU9w]http://www.youtube.com/watch?v=PJnn-wMPU9w[/video] [video=youtube;lNa4e6VuJzM]http://www.youtube.com/watch?v=lNa4e6VuJzM&feature=related[/video] ... myszoskoczka? jest wiele gatunków a w stresie gubią ogony... popytajcie tu może cos Wam doradzą: [url]http://gerbile.pl/forum/viewforum.php?f=19[/url][/QUOTE] Ockhama - faktycznie jak spojrzałam na zdjęcie - na myśl przyszedł mi Myszoskoczek. Ale czy myszoskoczek ma te pręgi? No i jeszcze kwestia wzrostu? Bo ten nasz to malizna totalna. Ale w sumie może to po prosu niemowlak? Poczekamy na lepsze zdjęcia od SBD - bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie !
  5. [quote name='ajlii']Ten mały nie wygląda czasem podobnie? [URL]http://img141.imageshack.us/i/dzungarskikn3.jpg/[/URL][/QUOTE] Qrcze - ja go nie widziałam... Ola juro rano zerknie i się wypowie. A co to jest? I jakie osiąga rozmiary?
  6. Ajlii - dzięki Ci Dobra Kobieto! Sleep jutro tutaj zajrzy - to podobno dobra znajoma Twojego kolegi (albo Ty jesteś dobrą znajomą jej kolegi) :) Nieważne - tak czy inaczej się znacie . Nawet dzwoniłyśmy do Ciebie, ale nie odbierałaś. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia są niewyraźne, ale trzeba było podjąć działania natychmiastowe. Sleep ma naprawić ten błąd i z pewnością się ucieszy, że się odezwałaś. Ja też się cieszę!
  7. Małgosiu, czy jako fachowiec i zona jeszcze lepszego fachowca w temacie zwierzaków możecie podpowiedzieć co to za stworek? [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188483-Co-to-za-stworek-!-Tajemniczy-gryzoń-znaleziony-w-W-wie-przez-SBD!-Pomocy[/URL]! Wiem, że zdjęcia nieczytelne, ale na razie tylko takie mamy..
  8. Gioco - dziękujemy Ci za cenne rady. Śpij dobrze.
  9. Dzisiaj wieczorem, jedna z dogomaniaczek - SBD, będąc na spacerze w Parku Skaryszewskim natknęła się na pozostawione przez kogoś pudełko po butach. Niestety pudełko nie było puste... Zawartość stanowiły 2 stworki typu gryzoń... Jeden z nich był martwy, drugi żył. Vet, do którego trafiła ze znaleziskiem bezradnie rozłożył ręce, twierdząc, że nie ma pojęcia co o jest. Stworzonko jest mikroskopijnych rozmiarów (wielkości dwóch złączonych kuleczek Frolica - sorry za porównanie, ale my psiary jesteśmy :) ) Ma króciutki ogonek, 2 pręgi na grzbiecie, a tylne łapki przypominają łapy kangura. [B]Czy jest tu jakiś specjalista od gryzoni?[/B] Nie wiemy co to jest, nie mamy pojęcia czym je karmić i jakie warunki są dla niego optymalne. Przy okazji szukamy dla niego DS - we wtorek osoba, która awaryjne go/ją przygarnęła wyjeżdża za granicę. Może ktoś również ma możliwość pożyczenia klatki z gęstymi oczkami? Maleństwo dla własnego bezpieczeństwa nie powinno biegać luzem po mmieszkaniu. Za momencik wkleimy zdjęcia...
  10. Qrde... Trzeba na serio zająć się ogłoszeniami i o najlepiej takimi netowymi.
  11. Przepraszam za nieobecność, ale miałam wczoraj awarię internetu. Wszystko już napisała Neris. Piesek ma liczne wady rozwojowe szkieletu, polegające głównie na niedorozwoju kręgów i deformacji niekórych kości. Do tego lejkowata klatka piersiowa, w kórej za chwilę nie będą w stanie zmieścić się rosnące płuca i serce. Zdaniem vetów (KILKU) - najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest eutanazja. Ostateczna decyzja zapadnie dzisiaj. A na marginesie: Nie życzę sobie posądzania Agi35 i mnie o to, że wątek powstał jedynie w celu zbierania pieniędzy. Powstał po to, żeby szukać ratunku, DT lub DS, dla psa, który miał mieć (tak jak pisała Neris) niesprawną łapkę, a potem podejrzenie parwo.
  12. Pies był w jakimś domu, dokarmiany przez zastepczą matkę. Wczoraj wieczorem dostałyśmy alarmujący telefon o jego pogorszonym stanie i natychmiast trafił do kliniki. Jest na Książęcej, ma całodobową opiekę. RTg wykazał o, co napisała Aga35 w pierwszym poście. Gioco - on jest tak mały, że nie można było namierzyć żyły. Po wkłuciu tak się zestresował, że krew nie chciała lecieć i krzepła w igle... Został nawodniony podskórnie i miała być podjęta kolejna próba pobrania krwi do analizy. Dziękujemy za rady - każda sugestia się przyda i jest mile widziana. Dzwoniłam pod podany przez ciebie nr telefonu i uzyskałam informację, że wizyta u dr Stepkowskiego może odbyc się każdego dnia po 16-tej i kosztuje 100zł. Na razie chyba poczekamy, w lecznicy w kórej jest maluszek może zostać zdiagnozowany przez dr Janickiego (nie znam jedna kosztu), więc nie ma chyba sensu go przenosić.
  13. [quote name='DIF']Ale maluszek! :-( Dobrze, że jest pod opieką wetów a o resztę będziemy się martwic później. Trzeba zbierać pieniądze na leczenie, dobre jedzonko itd. Będzie potrzeba sporo kasy.[/QUOTE] Tripti, Atomówka, Dif - i wszyskie ciotki - dzieki :) że JESTEŚCIE :)
  14. Jola - dzięki za pomoc przy Yorku. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188362-YORK-6-tygodni-przeznaczony-do-uśpienia-wada-genetyczna-łapki-i-zły-stan-zdrowia[/URL]-(
  15. [quote name='Dada M']W sprawie 3 onek z Zalesia - ktoś ma informację, gdzie dokładnie zostały znalezione ? Wątpię, ale może faktycznie komuś uciekły, rozwieszę ogłoszenia, może ktoś je rozpozna.[/QUOTE] Dada M - te 3 ON-ki zostały znalezione w "innym Zalesiu" :) - po przeciwległej stronie. W okolicach Wołomina.
  16. Marlenka - dlaczego nie mogę wysłać do Ciebie PW? Masz zapełnioną skrzynkę? A ja mam taki malutki, malusieńki, mikroskopijny temacik.. Waży mniej niż kostka masła. Tyle, ze chory.. :( Zajrzyj chociaż.. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188362-YORK-6-tygodni-przeznaczony-do-uśpienia-wada-genetyczna-łapki-i-zły-stan-zdrowia[/URL]-(
  17. Wolałabym w niedzielę, jeśli Tobie nic nie stoi na przeszkodzie :) Ps. Proszę tylko o zwrot kosztów paliwa. Przeliczyłam, że ok.700km (Warszawa-Wrocek-Warszawa) to dla mojej fury:) bak paliwa (jakieś 45 lirów). W przełożeniu na pieniądze - ok. 190zł.
  18. To może któraś z was ma pomysł na taki temat: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188362-YORK-6-tygodni-przeznaczony-do-uśpienia-wada-genetyczna-łapki-i-zły-stan-zdrowia[/URL]-( Ps. Kana i Majeczka na pewno mi wybaczą za
  19. [quote name='obraczus87']Super, to jest opcja Full wypas :p[/QUOTE] Ja Kanie wierzę... Jak tak napisała - tak musi być!
  20. [quote name='Aleksandra95']ojejku...:(:(:( Biedny!:(:( A z tą wadą to wystarczy mu w przyszłości tylko specjalna karma czy jakieś rehabilitacje też ?:(:( Wszyskiego dowiemy się w ciągu najbliższego tygodnia. Dzisiejsze (robione w pośpiechu badania) muszą zostać skonsultowane przez kilku specjalistów. Najpowazniejszą wadą psiaczka wydawała się jego łapka (obrócona nienaturalnie 0 180 stopni). Niestety - dzisiaj pojawiło się ogólne osłabienie i zielona koopa. Stąd testy na parwo (wykluczone). Przy okazji rtg - wyszło powiększone serduszko ... Czekamy do jutra. Psinka ma zapewnioną cołodobową opiekę w lecznicy. Niestety - maksymalnie mamy tydzień! Po wykonaniu wszystkich możliwych badań - psinka nie bedzie miała gdzie się podziać.. Prosimy o pomoc finansową i nawet najmniejsze wpłaty dla malutka.
  21. Dzisiejsze wieczorne badania zostaną w najbliższych dniach zweryfikowane przez specjalistów i niedługo poznamy ostateczny stan zdrowia maluszka oraz prawdopododne rokowania, co do jego dalszego rozwoju.
  22. A może, jeśli nikt się nie odezwie - przypuścimy atak na Krasnosielsk i osobiście wyruszymy na poszukiwania :cool3:
  23. Jesoooooo!!!! Malagos - to nie te same koty!
  24. Oprócz fajnej sierści ma również przecudowny charakter :)
×
×
  • Create New...