-
Posts
4341 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Abrakadabra
-
:( Toyota -trzymaj się...
-
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Wszysko, co teraz napisze zabrzmi głupio... Dziękujemy wszystkim kibicującym i trzymajacym kciuki. Ja tez liczyłam na to, że się uda i maluch będzie sie cieszył dłuższym, bądź krótszym życiem.. Ale bedzie żył ... Nikt z nas nie przypuszczał, że wady, z którymi się urodził nie dają mu szansy na normalne życie... Nigdy więcej nie chciałabym podejmować takich decyzji, ponieważ zawsze gdzieś w głębi serca czai się nadzieja.., że zdarzy się cud... Dziękujemy za wsparcie mentalne, psychiczne, telefoniczne, osobiste i za to, że tyle osób zainteresowało się maluszkiem. -
[quote name='ockhama']podobny do... [video=youtube;PJnn-wMPU9w]http://www.youtube.com/watch?v=PJnn-wMPU9w[/video] [video=youtube;lNa4e6VuJzM]http://www.youtube.com/watch?v=lNa4e6VuJzM&feature=related[/video] ... myszoskoczka? jest wiele gatunków a w stresie gubią ogony... popytajcie tu może cos Wam doradzą: [url]http://gerbile.pl/forum/viewforum.php?f=19[/url][/QUOTE] Ockhama - faktycznie jak spojrzałam na zdjęcie - na myśl przyszedł mi Myszoskoczek. Ale czy myszoskoczek ma te pręgi? No i jeszcze kwestia wzrostu? Bo ten nasz to malizna totalna. Ale w sumie może to po prosu niemowlak? Poczekamy na lepsze zdjęcia od SBD - bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie !
-
Ajlii - dzięki Ci Dobra Kobieto! Sleep jutro tutaj zajrzy - to podobno dobra znajoma Twojego kolegi (albo Ty jesteś dobrą znajomą jej kolegi) :) Nieważne - tak czy inaczej się znacie . Nawet dzwoniłyśmy do Ciebie, ale nie odbierałaś. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia są niewyraźne, ale trzeba było podjąć działania natychmiastowe. Sleep ma naprawić ten błąd i z pewnością się ucieszy, że się odezwałaś. Ja też się cieszę!
-
Małgosiu, czy jako fachowiec i zona jeszcze lepszego fachowca w temacie zwierzaków możecie podpowiedzieć co to za stworek? [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188483-Co-to-za-stworek-!-Tajemniczy-gryzoń-znaleziony-w-W-wie-przez-SBD!-Pomocy[/URL]! Wiem, że zdjęcia nieczytelne, ale na razie tylko takie mamy..
-
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Gioco - dziękujemy Ci za cenne rady. Śpij dobrze. -
Dzisiaj wieczorem, jedna z dogomaniaczek - SBD, będąc na spacerze w Parku Skaryszewskim natknęła się na pozostawione przez kogoś pudełko po butach. Niestety pudełko nie było puste... Zawartość stanowiły 2 stworki typu gryzoń... Jeden z nich był martwy, drugi żył. Vet, do którego trafiła ze znaleziskiem bezradnie rozłożył ręce, twierdząc, że nie ma pojęcia co o jest. Stworzonko jest mikroskopijnych rozmiarów (wielkości dwóch złączonych kuleczek Frolica - sorry za porównanie, ale my psiary jesteśmy :) ) Ma króciutki ogonek, 2 pręgi na grzbiecie, a tylne łapki przypominają łapy kangura. [B]Czy jest tu jakiś specjalista od gryzoni?[/B] Nie wiemy co to jest, nie mamy pojęcia czym je karmić i jakie warunki są dla niego optymalne. Przy okazji szukamy dla niego DS - we wtorek osoba, która awaryjne go/ją przygarnęła wyjeżdża za granicę. Może ktoś również ma możliwość pożyczenia klatki z gęstymi oczkami? Maleństwo dla własnego bezpieczeństwa nie powinno biegać luzem po mmieszkaniu. Za momencik wkleimy zdjęcia...
-
Qrde... Trzeba na serio zająć się ogłoszeniami i o najlepiej takimi netowymi.
-
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Przepraszam za nieobecność, ale miałam wczoraj awarię internetu. Wszystko już napisała Neris. Piesek ma liczne wady rozwojowe szkieletu, polegające głównie na niedorozwoju kręgów i deformacji niekórych kości. Do tego lejkowata klatka piersiowa, w kórej za chwilę nie będą w stanie zmieścić się rosnące płuca i serce. Zdaniem vetów (KILKU) - najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest eutanazja. Ostateczna decyzja zapadnie dzisiaj. A na marginesie: Nie życzę sobie posądzania Agi35 i mnie o to, że wątek powstał jedynie w celu zbierania pieniędzy. Powstał po to, żeby szukać ratunku, DT lub DS, dla psa, który miał mieć (tak jak pisała Neris) niesprawną łapkę, a potem podejrzenie parwo. -
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Pies był w jakimś domu, dokarmiany przez zastepczą matkę. Wczoraj wieczorem dostałyśmy alarmujący telefon o jego pogorszonym stanie i natychmiast trafił do kliniki. Jest na Książęcej, ma całodobową opiekę. RTg wykazał o, co napisała Aga35 w pierwszym poście. Gioco - on jest tak mały, że nie można było namierzyć żyły. Po wkłuciu tak się zestresował, że krew nie chciała lecieć i krzepła w igle... Został nawodniony podskórnie i miała być podjęta kolejna próba pobrania krwi do analizy. Dziękujemy za rady - każda sugestia się przyda i jest mile widziana. Dzwoniłam pod podany przez ciebie nr telefonu i uzyskałam informację, że wizyta u dr Stepkowskiego może odbyc się każdego dnia po 16-tej i kosztuje 100zł. Na razie chyba poczekamy, w lecznicy w kórej jest maluszek może zostać zdiagnozowany przez dr Janickiego (nie znam jedna kosztu), więc nie ma chyba sensu go przenosić. -
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='DIF']Ale maluszek! :-( Dobrze, że jest pod opieką wetów a o resztę będziemy się martwic później. Trzeba zbierać pieniądze na leczenie, dobre jedzonko itd. Będzie potrzeba sporo kasy.[/QUOTE] Tripti, Atomówka, Dif - i wszyskie ciotki - dzieki :) że JESTEŚCIE :) -
[quote name='Dada M']W sprawie 3 onek z Zalesia - ktoś ma informację, gdzie dokładnie zostały znalezione ? Wątpię, ale może faktycznie komuś uciekły, rozwieszę ogłoszenia, może ktoś je rozpozna.[/QUOTE] Dada M - te 3 ON-ki zostały znalezione w "innym Zalesiu" :) - po przeciwległej stronie. W okolicach Wołomina.
-
Marlenka - dlaczego nie mogę wysłać do Ciebie PW? Masz zapełnioną skrzynkę? A ja mam taki malutki, malusieńki, mikroskopijny temacik.. Waży mniej niż kostka masła. Tyle, ze chory.. :( Zajrzyj chociaż.. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188362-YORK-6-tygodni-przeznaczony-do-uśpienia-wada-genetyczna-łapki-i-zły-stan-zdrowia[/URL]-(
-
Wyrzucona, w ciąży, przerażona- MAJECZKA.. ma najwspanialszy DS!!!!
Abrakadabra replied to Kana's topic in Już w nowym domu
To może któraś z was ma pomysł na taki temat: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188362-YORK-6-tygodni-przeznaczony-do-uśpienia-wada-genetyczna-łapki-i-zły-stan-zdrowia[/URL]-( Ps. Kana i Majeczka na pewno mi wybaczą za -
Wyrzucona, w ciąży, przerażona- MAJECZKA.. ma najwspanialszy DS!!!!
Abrakadabra replied to Kana's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']Super, to jest opcja Full wypas :p[/QUOTE] Ja Kanie wierzę... Jak tak napisała - tak musi być! -
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Aleksandra95']ojejku...:(:(:( Biedny!:(:( A z tą wadą to wystarczy mu w przyszłości tylko specjalna karma czy jakieś rehabilitacje też ?:(:( Wszyskiego dowiemy się w ciągu najbliższego tygodnia. Dzisiejsze (robione w pośpiechu badania) muszą zostać skonsultowane przez kilku specjalistów. Najpowazniejszą wadą psiaczka wydawała się jego łapka (obrócona nienaturalnie 0 180 stopni). Niestety - dzisiaj pojawiło się ogólne osłabienie i zielona koopa. Stąd testy na parwo (wykluczone). Przy okazji rtg - wyszło powiększone serduszko ... Czekamy do jutra. Psinka ma zapewnioną cołodobową opiekę w lecznicy. Niestety - maksymalnie mamy tydzień! Po wykonaniu wszystkich możliwych badań - psinka nie bedzie miała gdzie się podziać.. Prosimy o pomoc finansową i nawet najmniejsze wpłaty dla malutka. -
YORK 6-tygodni przeznaczony do uśpienia za TM. [*]
Abrakadabra replied to AGA35's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dzisiejsze wieczorne badania zostaną w najbliższych dniach zweryfikowane przez specjalistów i niedługo poznamy ostateczny stan zdrowia maluszka oraz prawdopododne rokowania, co do jego dalszego rozwoju. -
A może, jeśli nikt się nie odezwie - przypuścimy atak na Krasnosielsk i osobiście wyruszymy na poszukiwania :cool3:
-
Śmierć zabrała 7 kotów, Borys w swoim domu u Malagos!!!
Abrakadabra replied to Tweety's topic in Już w nowym domu
Jesoooooo!!!! Malagos - to nie te same koty! -
Oprócz fajnej sierści ma również przecudowny charakter :)