Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Witam,po raz kolejny proponuję zapłatę za transport piesków .Jeżeli domy okażą się aktualne i zgodne z wymogami,pokryję koszty transportu do Opola i Zgorzelca.Pozdrawiam.
  2. Cieszę się ,że ,,nieudana adopcja Zuzi,, została logicznie rozstrzygnięta.Chodzi o inne psy ,które chciałby Pan Mariusz adoptować.ZOSTAWCIE GO NA CZARNYCH KWIATKACH.Zgodnie z zaleceniami Majgi,nie mam zamiaru nic robić ,co mogłoby zaszkodzić temu człowiekowi.Mam tylko jeden apel : ZOSTAWCIE GO NA CZARNYCH KWIATKACH.
  3. Jeżeli Panie pozwolicie,dzisiaj będzie u mnie bliski znajomy,psycholog kliniczny.Dam mu do przedczytania i analizy cały wątek.Z racji mojego zawodu mogę tylko ostrzedz,że wszystkie zaburzenia osobowości,to bardzo poważna sprawa.
  4. To nie jest DO MNIE WANIE człowieku,czytałam od początku.Mam wrażenie że tu nie chodzi o psa,tylko o zupełnie coś innego.A jak się nie uda,to co znowu będzie telefon -zabierzcie psa,bo ma nie taką długość pazurków.DOBRANOC.
  5. Litości nie dajcie psa temu człowiekowi!Miesiąc temu chciałam zaadoptować jamnika,ale byłam nowa na dogo,psa niedostałam bo jeszcze byłam niewiarygodna,I SŁUSZNIE.Podałam kontakt do osoby z dogo,która mogłaby za mnie poręczyć,ale była nieuchytna w danym momencie więc psa nie dostałam.I SŁUSZNIE .Psa dostałam dopiero po poręczeniach i wizycie przedadopcyjnej( ale to nie ja wybierałam osobę która miała mnie skontrolować).Pamiętajcie o Ozzim z Lubina,tak łatwo oddać bezbronne stworzenie w dobrej wierze,a tak trudno potem wyegzekwować warunki zawarcia umowy,dogo jest pełne takich przykładów.NIE DAJCIE MU PSA ,on jest całkowicie niewiarygodny.
  6. Piękna Miłka.Wejherowo to nie koniec świata.Wschodnia ściana Polski to dopiero koniec świata i ciemnogród.Do góry Miłka.
  7. Szkoda,że trafiłam na Wasz wątek dopiero wczoraj,i DT uciekł jakiemuś pieskowi sprzed noska.Jeżeli będziecie miały kolejny DT i jakikolwiek kłpopot z pieniędzmi na transport proszę kontaktujcie się na PW.Jamnikowaty piesek jest piękny,ale mieszańce zawsze mają większą szansę na przeżycie,ja mam swoje 4 psy(w tym 2 jamniki) i wiem jedno,że jamnik nie ma szans na egzystencję w schronisku lub na ulicy,on nawet w lecie marznie,a naturę niestety ma zaczepną do innych psów.
  8. Witam.Jestem pełna podziwu dla Was.Proszę wybierzcie jakiegoś pieska do DT w Przemyślu,pokryję koszty płatnego transportu,niech chociaż jeden będzie bezpieczny.Co z jamniczkiem z czerwoną obróżką,jestem fanką jamników może będę mogła mu pomódz.
  9. Przepraszm,że wtrącam się w Wasz wątek,ale przeczytałam że jakiś pan szukał jamnika na zewnątrz budynku.Proszę zerknijcie panie na jamniki z Pabianic,tam jest szorstkowłosa suczka Cleo,która już bardzo długo czeka na dom.Może jak by to byli przyzwoici ludzie i ciepła budka,to Cleo miałaby lepiej niż w schronisku?
  10. Tuptek był wczoraj z nami i wszystkimi innymi pieskami w środku lasu nad rzeczką Branwią na rybach.Chyba Warszawiakowi nie podobały się komary,muchy i inne bzyczące stworzenia.Dopiero moje psy pokazały mu jak robi się okłady z błota nad brzegiem rzeki,tarzanko w błocie,a potem skorupka chroniąca przed komarami.Potem było kąpanie wszystkich czsterech po kolei.Przykro mi ale córka zapomniała wziąć aparatu,a komórki tam nie bierzemy ,bo nie ma zasięgu.Tuptek jest wspaniale ułożonym psem,jak rzadko jamnik,cały czas zastanawiam się jak można było nie chcieć ta wspaniale wychowanego jamniczka.Pomimo najróżniejszych ,nietypowych dla Tuptusia wrażeń ataków padaczki nie miał.Pozdarwiam.
  11. Co z Zulą, nikt o niej nie pamięta,nie wyszło jej z DT,ale wato jeszcze raz powalczyć,wszyscy o Niej zapomnieli,spróbujcie,może będzie sąsiadką Desta.
  12. Zastrrzyku nie podaje się co 2 tygodnie,tylko wtedy gdy jest zaostrzenie,to widać po piesku,że cierpi.Co innego u konia ,trzeba podawać Synwic,żeby noga wogóle mogła udżwignąć masę konia,jest to znacznie bardziej skomplikowane.Jeżeli chodzi o małego niewielkiego,starego psiaka to przypuszczam ,że po prostu tak jak człowiekowi podaje się w celu zablokowania bólu w zwyrodniałym stawie Diprophos-cena 5amp7 zł.Staw pieska nie różni się niczym oprócz rozmiarów od ludzkiego.Myślę że Darek nie miałby z tym problemów.Nie wolno zbyt często podawać blokady stawu,prowadzi to do całkowitego uszkodzenia stawu,jest to tylko leczenie objawowe.Tak jak wspomniałam z końmi jest inna sytuacja,podaje się Synwic,tak jak ludziom ,ale kuracja to trzykrotne podanie iniekcji dostawowej maksymalnie w cyklu.Niezbyt udolne podanie Diprophosu do stawu nie spowoduje jego uszkodzenia,co najwyżej nie osiągnie celu,zniesienia bólu.Pozdrawiam.
  13. Nie rezygnujcie z miejsca u Murki,wyciągnijcie ze schronu na miejsce Pepsi innego psiaczka,wyjeżdżam na negocjacje odnośnie amstafki.
  14. Jak stan Pepsi po sterylce,ile czasu u Was musi zostać piesek po takim zabiegu w lecznicy?
  15. Macie już panie zamówione miejsce w hoteliku u Murki,będę wpłacała 100 zł miesięcznie na jej pobyt po sterylce.Pierwsza rata już na nią tam czeka,ona nie może wrócić do schroniska.Pozdrawiam.
  16. Dobrze więc poczekamy,ponieważ pieniądze były przeznaczone na Milę,więc raz danego słowa się nie cofa.Jeżeli sytuacja z Milą wyjaśni się i nie będzie trzeba jej operować,myślę że staruszce jamniczce one na pewno się przydadzą,nawet na DT po operacji.,od przybytku pieska głowa nie zaboli.Pozdrawiam.
  17. Bardzo proszę Masza4,nie odsyłajcie mi wtedy tych pieniędzy tylko przekażcie na operację tej jamnisi z F.Medor z guzami sutków.
  18. Postaram się ,ale na razie niech zaintersują się swoim podwórkiem-Zamościem.Kropla drąży skałę,zainteresowanie to już dużo,nie chodzi o to żeby coś spłoszyć.Wierzcie mi,dopóki nie weszłam na dogomanię ja również nie miałam pojęcia o funkcjonowaniu schronisk,jeszcze przelewałam na ich konto pieniądze,myśląc że pomagam psom,dopiero Murka mi oczy otworzyła.
  19. To nam dobrze z NIM ,nowy powiew wiatru w domu.Jeszcze muszę popracować nad relacją pomięzy Jogusiem i Tuptkiem.Ta czarna sznurówka go atakuje.Jogi jest obrażony na nas,nie chciał nawet pozować do zdjęcia.Niestety obawiam się że na kolejnych zdjęciach Tuptuś będzie coraz grubszy,jego apetyt jest olbrzymi,chociaż dzisiaj po raz pierwszy nie zjadł innym z misek,a nawet swojej do końca nie opróżnił.Strasznie potrzebuje towarzystwa człowieka,jeszcze takiego pieska nie miałam.Pozdrawiam,niedługo wrzucę znowu parę fotek.
  20. Dobrze,powiem mu że sunia jest,ale żeby jak gdyby nigdy nic zgłosił się zobaczyć te dokumenty.Nie wiem czy powinien żądać obejrzenia Pepsi ,lub przy okazji oglądania innych psów,poznać ją.Jeżeli tak,to w której części i którym boksie ma jej szukać?Boję się żeby żeby zbytnie zainteresowanie jej nie zaszkodziło dopóki sunia jest w schronie.Chłopak też miał wrażenie że oni tam z nikim się nie liczą i nie boją.Mam nadzieję że nakłoni chociaż kilku swoich kolegów do zaglądnięcia na wątek.
  21. [IMG]http://i25.tinypic.com/2rnd5yr.jpg[/IMG] [IMG]http://i27.tinypic.com/xela34.jpg[/IMG] Tuptuś i Goliat :) [IMG]http://i26.tinypic.com/2m3nxhl.jpg[/IMG] [IMG]http://i26.tinypic.com/dny7wi.jpg[/IMG] Najpiękniejsze ryjki na swiecie! [IMG]http://i29.tinypic.com/2aeyydt.jpg[/IMG] Tuptuś i Maluszek [IMG]http://i32.tinypic.com/sxjhiu.jpg[/IMG] Wspólne obszczekiwanie ;) [IMG]http://i25.tinypic.com/2a99v5y.jpg[/IMG] "Poczytałem sobie..." :lol: [IMG]http://i30.tinypic.com/29uomd4.jpg[/IMG] Zwiedzanie budy Jogusia, wspólne foto jeszcze niemożliwe. Pozdrawiam. Następne za parę dni.
  22. Bardzo cieszę się że Pepsi się odnalazła.Jej wątek przeczytałam tydzień temu w niedzielę.O nieprawidłowościach w zamojskim schronisku dowiedziałam się od Murki(nie byłam jeszcze wtedy na str dogomanii) kiedy chciałam przelać mój 1%.Włos zjeżył mi się na głowie,bo nasz teren właśnie obsługujeZamość.W poniedziałek był u mnie bardzo miły młody chłopak(wrażliwy na losyzwierząt) który jest policjantem w Zamościu.Dałam u namiary na stronę zamojskiego schroniska,też tak jak ja był zdziwiony i wstrząśnięty.Wydrukowałam mu zdjęcie Pepsi z prośbą żeby poszedł i powiedział że jest zainteresowany adopcją(przeczytał jej wątek i wiedział,że zniknęła)W piątek wpadł do mnie i przekazał ,że w czwartek pracownicy i jakiś facet,który twierdził że on jest uprawniony również do wstępnych negocjacji adopcyjnych,twardo mówili że ,,ta suka,,została już ludziom wydana.Kazali mu jutro zgłosić się na rozmowę z ,,osobą kompetentną ,, jeżeli im nie wierzy,to zobaczy dokumenty.Bardzo się cieszę, zadzwonię rano do niego ,żeby już tam nie kręcił się i nie zaostrzał sytuacji.
  23. Piotr D podobnie już postępował z kotami sąsiadów,oni o tym wiedzieli ,ale bali się zareagować ze względu na agresję jego rodziców.Tego typu zabawy preferowane przez niego znane były od dawna,ostatnio dołączył do nigo Damian S ,mający również zwyrodniałą naturę i również bardzo opiekuńczych rodziców.Mówili o tym wszyscy ich rówieśnicy,niektórym to imponowało,niektórym może nie ,ale niehonorowo było się do tego przyznać.Wiedziało o tym kilku radnych z gminy,ale czy zaraegowli i ponformowali o tym wójta tego nie wiem.Do nauczycieli również docierały informacje o zabawach ich wychowanków,przekazywane przez inne dzieci,ale brak było reakcji.Nie liczcie na reakcję gminy i nauczycieli,wśród nich panuje teraz święte oburzenie na media,że niszczą życie dzieci,rozdmuchując tą sprawę.Do kamer jest zdziwienie że nikt nic o tym nie wiedział,a po kątach jest są właśnie takie komentarze.Zdarzenie miało mijsce niedaleko domu rodzeństwa S.Powinnam dodać ,że chyba ten 11-to latek kiedy znalazł szczeniaka naprawdę chcial sie nim zaopiekować,ale stosunek do tego jego rodziców i kontakt z wynaturzonym bratem i jego kolegą spowodowały to co zrobił.Wiadomości mam od mieszkańca Motycza,całe społeczeństwo o tym wie ,ale raczej jak to na wsi -większej reakcji nie będzie,wśródludzi nawet nie pochwalających tego istnieje przekonanie że przecież od tego są odpowiednie instytucje.
  24. Witam.Najbardziej wzruszający tekst jest napisany na początu wątku o Deście przez Sarę,jest prawdziwy ,spokojny, nie euforyzowany,to ten tekst właśnie przemawia,( nawet podanie nr psa )jest taki jak życie większości kundelków.Jeżeli ktoś zechce sponsorować Desta,to właśnie to do niego przemówi,jeżeli nie zechce,to cokolwiek nie napiszecie przeczta dla sensacji i wyloguje się.Pozdrawiam.
  25. [IMG]http://i27.tinypic.com/2pyxf6w.jpg[/IMG]Tuptuś w naszym domu.Więcej fotek jutro.A ten duży to Harnaś,wykupiony z rzeżni. [IMG]http://i29.tinypic.com/9t3gaw.jpg[/IMG] [IMG]http://i29.tinypic.com/2n20l7n.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...