-
Posts
10475 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bianka0
-
Lilithka już w domu,właśnie śpi zmęczona długą podróżą,przejechała dzisiaj prawie całą Polskę.W podróży absolutnie niekłopotliwa,leży spokojnie, na postoju robi parę okrążeń i szybko z powrotem do samochodu,jakby wiedziała,że trzeba dalej jechać.Chłopcy przyjeli ją z zainteresowaniem,ale nie nachalnie.Raczej wykazywali zazdrość o nią.Apetyt nieposkromiony,natychmiast podpadłam jej odpędzając od misek innych psów.Obraziła się poszła spać,a kiedy próbowałam pogłaskać,powarczała na mnie.Prywatna kostka Lilith skonfiskowana,każdy próbował jej ukraść,a ona ma trzy zęby na krzyż ale nie od parady.Dalej zobaczymy jutro.
-
***dziadzio jamnik*** najwspanialszy z wspaniałych MA DOM !!!
bianka0 replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Jutro wszystko opisze Danusia,dopiero dojechała do domu i musi odespać.Po rozmowie tel.wiem że Pankracy został w bardzo dobrym domku,wszystko dobrze się ułożyło. Kociak do domu pojedzie dopiero jutro,dziś już było za póżno. Przykro mi Selenga ,że nie poznałyśmy się,jak zwykle zabłądziłam w Warszawie.Z Danusią odnalazłyśmy się na Starej Pradze,Pospacerowałyśmy z trzema jamnikami,i wymieniłyśmy zwierzaczki. -
No....nie wiem jak to będzie.Psy to psy,i o tym zawsze trzeba pamiętać.Dołączając nowego zawsze mam obawy,całe szczęście jak potem okazuje się nieuzasadnione.Kiedy się tolerują radośc jest podwójna,ale to że któreś się nie polubią może się zdażyć. Oskarek jednak nie ma domu ,może to i lepiej ,jeżeli babie szkoda 120 zł na psa o którego życiu decyduje.Potem może okazałoby się że szkoda jej na jedzenie dla staruszka.
-
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
To czekamy Lilith na fotki tego upiększonego przystojniaka. A jak zauważyłyśmy że wątek nie pilnowany przez właściciela(wiedziałam że wyjechałaś) to bezkarnie na nim plotkowałyśmy . Oczywiście podbijając Ptysia. -
Jamniki z łódzkiego schroniska nadal w potrzebie!
bianka0 replied to saskia's topic in Już w nowym domu
W razie czego dla czarnego dziadzia byłby nadal zarezerwowany holelik u Murki po Pankracym.Ale ..kolejka jest dość długa. -
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
To zawsze nieco przyjemniejsze jest myślenie,że to nie tylko ja jestem taka du.. w poruszaniu się po nowych miejscach w miastach.Dziękuję Ci Danusiu,jak się znowu zgubię,Twój post będzie napawał mnie optymizmem. No i znowu zapomniałam.Do góry ONku-biegnij do swojego domku! -
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Wybacz Lilith ,że na tym wątku zapomniałyśmy o Ptysiu,ale dyskuja nakażdy inny temat w nerwowym oczekiwaniu na telefon to też podnoszenie Ptysia.Danaka nam o tym przypomniała i słusznie! Co do orientacji w lesie to się Isadoro nie martw,las to mój drugi dom,znam jego zakątki w promieniu 30 km.Właściwie cały mój wolny czas spędzam w okolicznych lasach,a wierzcie mi, jest tu ich dostatek.Zazwyczaj ludzie znają lasy wokół swoich miejscowości,ja znam wszystkie i jeżdżę wszędzie.Nie jestem Wam w stanie opowidzieć co się czuje widząc wilczą rodzinę ,lub wielopokoleniowe stado dzików.Oczywiście na te wyprawy głębiej lasu nie biorę psów,to byłoby dla nich i dla mnie niebezpieczeństwo.Dlatego nie dziwcie się że wyprawa do Warszawy to dla mnie stres i jestem pewna ,że znowu się w niej zgubię ,ta ilość ludzi i ulic,każda taka sama... -
Wesoła, cudowna FRYZIA juz w swoim CUDOWNYM domku!
bianka0 replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Tolu,tak jak napisałam na PW 130 zł miesięcznie z funduszy wcześniej przeznaczonych na Perłę będziecie miały na Fryzię i jej pobyt w hoteliku. -
Agatko zawsze izoluję te dwa od pozostałych.Na początku kiedy dwa pozostałe próbują sie w to włączyć są przepędzone i w przypadku nieposłuszeństwa niestety dostają klapa,to jest konieczne żeby awantura nie objęła wszystkie psiaki bo to już byłoby nie do powstrzymania.Potem biorę obu winowajców za łebki i równo niezależnie od tego który zaczął karcę i tłumaczę .Oba jednocześnie przytulam do siebie i jednocześnie głaszczę po obu stronach ,ja jeszcze jestem w środku dopóki nie zaczną do siebie machać ogonkami.Czasami to trochę musi potrwać.
-
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Isadorko nie wzruszaj się tylko planuj wypoczynek.Rambo zapewne zareagowałby na nieograniczoną wolność w lesie podobnie jak Tupuś na początku.We wrześniu Bianka idzie do szkoły,więc masz nieograniczony dostęp do dogo prawie przez cały dzień.A poza tym niedługo zaczną się GRZYBY ! -
Oskarek ma dom! Czarna jamniczka z Łodzi przebywająca w biurze ma dom! Kielecka jamniczka znaleziona na wysypisku śmieci chyba też będze miała dom,wczoraj oglądali ja ludzie i podobała im się pomimo niewielkiej agresji do pana. Może uda się wszystkim jamniorkom znależć dom,to wtedy zajmiemy się wspaniałymi kundelkami jamnikopodobnymi. No tak niestety jeszcze ich trochę jest.Jeszcze raz weszłam na łódzki wątek jamników,jest jeszcze ruda jamniczka z guzem sutka i drugi czarny stary jamnik z depresją,kolega tego,który znalazł dom.Ale o nim niewiele piszą i ma tylko jedno zdjęcie w budzie,obok kolegi.
-
Tak Jamnicza Rodzino ,pozostałe pieski to chłopaki.Lilithka to będzie rodzyneczka.Ale Maluszek,kundelek jamnikowaty,pomimo że nie jest sterylizowany to takie opiekuńcze stworzenie,trochę jak sunia-wszystko u pozostałych musi sprawdzić(niestety zawartość ich misek również),wyczyści im oczy ,uszy,jak są nieporozumienia to biegnie je rozdzielać.
-
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Tak jak często czytamy na wątkach transport nie jest problemem A swoją drogą imenniczko tam gdzie mieszkam to najpiękniejsza i najspokojniejsza okolica na świecie,niezbyt oddalona od Warszawy,wspaniałe miejsce do wypoczynku z pieskiem,pamiętaj o tym i traktuj to jak zaproszenie,kiedy będziesz musiała zregenerować siły.Adres będzie na przelewie,kontakt telefoniczny w każdej chwili do podania. -
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Z wielką chęcią,mam tylko jedną córkę,Wizytę przedadopcyjną mogą zrobić wszystkie ciotki jamnicze,dom jest tak duży ,że na pewno się pomieszczą,szczepienia zrobimy na miejscu.Co do sterylki,Bogu dzięki w dzisiejszych czasach u ludzi są inne możliwości.A od przybytku jamniorków mnie na pewno głowa nie zaboli. -
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Z wielką chęcią adoptowałabym osobę taką jak Isadora ,we dwie byłoby nam łatwiej działać,przynajmniej miałabym bratnią duszę w domu nie patrzącą na mnie jak na odmieńca.Ja się tym wprawdzie nie przejmuję bo to ja jestem szefem w domu,a w rezultacie potem pieski są przez TZ-ta i córkę uwielbiane,ale to ich przerażenie w oczach kiedy siadam na dogo,lub keidy z lasu przywożę kolejne psiaki.... -
Agatko,tak jak napisała Danusia jutro odbieram od Niej Lilithkę w Warszawie,myślę że wieczorem zdam pierwsze relacje z podróży i pierwszych chwil pobytu u nas.Tak jak z Tuptusiem martwię się jak zostanie przyjęta przez pozostałe psiaki,jak ona na nie zareaguje ,no i czy ona nie będzie punktem zapalnym pomiędzy nimi.To nie jest takie proste kiedy jest piątym pieskiem.Dlatego tak mi zależało,żeby być przy tym momencie kiedy zostanie wprowadzona do naszej swory.Bardzo często ten pierwszy moment decyduje o relacjach pomiędzy psami.Z Tuptusiem poszło w rezultacie bezproblemowo,ale przez ok tydzień musiałam mieć wszystkie na oku i zdecydowanie reagować na każde warknięcie pomiędzy sobą.Jako przewodnik stada to ja muszę ustalić hierarchię pomiędzy nimi,wirzcie mi to nie jest przez pierwsze dni bajka.
-
Danusiu,czy kontaktowałaś się już z MIMIŚ,że nie będziemy korzystać z jej pomocy w transporcie,oni chyba na wczasach nie mają dostępu do kompa.Jężeli nie to ja mam podany telefon i jutro o przyzwoitej godzinie do Nich zadzwonię.Wysłałam do Selengi prośbę o trasę dojazdu do Niej.Ale jak znam swoje zdolności poruszania się po Warszawie to jednak pół godziny przeznaczę na planowe błądzenie.
-
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Nie martw się, może jutro.Już o nim wiedzą i obserwują.Decyzja adopcji psa i to takiego jak Ptysio musi być przemyślana.Biegnij ONku jutro do dobrego domku. -
Nie możemy ściągnąć plakatu z podanego linku.Czy ktoś kto pobrał plakat mógłby wysłać go na maila [email][email protected][/email]ękuję.
-
W czwartek do chłopaków dołączy Lilithka,jamniorka o oczkach jak perełki.Ciekawe jak ją przywitają.Tuptek w porządku.,nadal zaborczy co do człowieka.Stanów drgawkowych więcej nie było.Po konsultacji z wetem po poprzednim ataku dostał jednorazowo 25 mg Luminalu.Nie jest już taki łapczywy,nasycił się jedzeniem,potrafi odmówić zjedzenia kiełbaski i żółtego sera,więc jest szansa że będzie tylko takim kluseczkiem.Bardzo lubi jeszcze ogórki kiszone i mizerię.Jest w komitywie z Goliatem,bardzo się polubili,ale toleruje wszystkie pozostałe pieski,nawet chwilami do Malucha i Jogiego przejawia chęć zabawy.Ale jamniki to jamniki,we dwóch z Goliatem to ostatnio nierozłączna parę.Jak miną upały jest umówiony na czyszczenie ząbków.
-
***dziadzio jamnik*** najwspanialszy z wspaniałych MA DOM !!!
bianka0 replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
U Murki w hoteliku cały czas będzie zarezerwowane miejsce na hasło ,, stary jamnik,,przesuwając się w kolejce.,z zaoferowaną dotacją dla Pankracego.Pamiętajcie o tym. -
Owczarek w radomskim schronie OD SOBOTY W NOWYM DOMU
bianka0 replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Skaczemy w górę,żeby ludzie znależli czas dla psiaków. -
***dziadzio jamnik*** najwspanialszy z wspaniałych MA DOM !!!
bianka0 replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Byłoby wspaniele!Ja niestety swoich czterech w trasę nie wezmę,ale odbiorę Lilithkę.Jak zdążyłam poznać dankę 1234 to chyba z Tofikiem przyjedzie. -
***dziadzio jamnik*** najwspanialszy z wspaniałych MA DOM !!!
bianka0 replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Więc czekamy z danką 1234 na wiadomość kiedy ruszamy z dwóch stron Polski w trasę,żeby wszystkie spotkać się z jamniczkami w Warszawie.To chyba w Łodzi nareszcie zerowy stan jamniorków w schronie,to byłoby piękne.