-
Posts
4589 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Saphira
-
Ja też zaglądam, ale co mam pisać jak nie potrafię pomóc....:shake:
-
Ostróda- Sparaliżowany Bursztyn po wypadku - Ma dom. Za TM.
Saphira replied to ylonne's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A czy Bursztyn dostaje nivalin i B complex. -
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Lejdy tutaj : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/owczarek-colie-sunia-do-cudownego-domku-121342/#post11174789[/URL] -
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
[INDENT]Wstawiłam dzis Lejdi na jeden z wątków poszukujących colie do adopcji, ale mam niewielką nadzieję na cud :shake: [/INDENT] -
[quote name='betel'][IMG]http://img371.imageshack.us/img371/6149/plakattofik2hr1.jpg[/IMG] [CENTER][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f96/wroclaw-pomocy-uciekl-psiak-z-ds-terier-mix-ul-zatorska-pomozcie-plakatowac-123913/"][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/2512/banertofiksl2.jpg[/IMG][/URL] baner podlinkowany[/CENTER] [/quote] [SIZE=3]To wygląda jak list gończy. [/SIZE] [SIZE=3][/SIZE]
-
Sunia w typie molosa - teraz koczuje na stałe w dt!
Saphira replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Problem niestety w tym , że większość dogomaniaków to ludzie zapsieni. Ja mam aż 5 psiaków i ciągle na dogo spotykam jakiegoś, którego bym wzięła. Ale co z tego jak nie mogę :shake: Trzeba wyjść z ogłoszeniami poza dogo, ale potrzebny jest plakacik. Co ty na to Betel ? :loveu: -
Wera, zjawiskowy mix ONka i retrievera- Znowu szuka domu !!!
Saphira replied to paros's topic in Już w nowym domu
Ja również odradzam szczeniaka przy małym dziecku. O wiele bardziej sprawdzi sie pies doświadczony , zwłaszcza taki, który wychowywał sie z dzieckie. Przemyśl to . Bardzo proszę. -
[quote name='becia66']Powiem co mnie brakuje u nas przeglądając stronki innych schronisk. [COLOR=blue]1. Za Tęczowym Mostem[COLOR=black]- musi być ten dział bo niby gdzie Zeniu, Jerry, Babunia i inne nasze kochane psiaki które odeszły znajdą spokojne miejsce dla siebie...[/COLOR] [COLOR=blue][COLOR=blue]2. Szczeniaki do adopcji - [COLOR=black]bo teraz trzeba przekopać całą strone psów do [/COLOR] [COLOR=blue]adopcji żeby jakiegoś znależć[/COLOR] [COLOR=blue][COLOR=blue]3. Adopcje wirtualne - [COLOR=black]coraz więcej osób deklaruje chęć adopcji wirtualnych[/COLOR] [COLOR=blue]trzeba więc wyraznie napisać kto i jakiego psa bierze pod swoją opiekę.[/COLOR] [COLOR=blue]Atos / Jankes / np. ma opiekunke wirtualną, p.Barbarę J. z Warszawy ktora zobowiązała się do comiesięcznych wpłat dla niego - coraz więcej osób pyta o tę forme adopcji i nie możemy tego zaprzepaścić.[/COLOR] [COLOR=blue]Pisałam też wcześniej że zakładka ,, Zanim zaadoptujesz'' i ,,Warunki adopcji'' powinny być razem. Tam też powinna znależc sie kopia umowy adopcyjnej.[/COLOR] [COLOR=blue]Strona nasza powinna być czytelna i nieskomplikowana w obsłudze.[/COLOR] [COLOR=blue]Tyle ja. :razz:[/COLOR] [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/quote] No i koniecznie dział : w nowym domku ! bardzo lubie patrzeć na przemiany jakie zachodzą po adopcji. Psiaki zmieniają się nie do poznania. Jakie one są szczęśliwe .......:loveu:
-
Sunia w typie molosa - teraz koczuje na stałe w dt!
Saphira replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Ja też wysłałam info jednej osobie z forum zainteresowanej adopcją bokserki, ale na razie bez odpowiedzi. -
Dziewczyny ! Ja sprawdzę ceny w Toruniu a Wy sprawdźcie w W-wie. Z tego co pamiętam duża szufladowa zamrażarka to koszt około 700 zł - dwa lata temu. No ale trzeba zapytać. Odradzam skrzyniową . To złudzenie , że jest praktyczniejsza. Gdyby załatwić to mięsko mrożone od Gagaty to kosteczki ładnie w szufladach można poukładać co myślę, że i finansowo lepiej by wyszło. Jeżeli chodzi o pracę chałupniczą to u nas jest taka firma Eurokork. Robią kapsle do butelek - rozwożą robotę po domach. może i w W-wie cos takiego jest. Pani Ewie /tej od kotów/ też by się pewnie taka praca przydała ? Myślę, ze zadłużenie nie jest duże i gdyby pomóc Pani Joli na początek kupując zamrażarkę, załatwiając pracę i tańszą karmę, to sobie poradzi.
-
[quote name='weronika1']Znaleźć dom, to trzeba coś z siebie dać, a do schronu jak ma właściciela to nie przyjmują.U SADYSTY TO JEST PROBLEM , ALE NIE STANOWI PROBLEMU PRZYWALENIE ŁOPATĄ.:shake: Jachałam dzisiaj obiazdem ,przez kilkanaście wsi i widoki szarpiących się przy budach psów doprowadzał mnie do pasji szewskiej:shake:, co drugi dom to psy na ogromnych łańcuchach, zniewolone, sponiewierane. Nic się nie zmieniło od kilkudziesieciu lat,ciągle ta mętalność w tych ludziach tkwi.Pies do pilnowania, nie jeden pewnie nie dostaje jeść na czas:shake: Fatalny widok , aż ściska za serce.:shake:[/quote] Weroniko ! U nas przyjmują do schronu i psy i koty od właściciela bo dochodzą do wniosku, że jak ma wywieźć do lasu lub innej miejscowości i wypuścić, albo co gorsza przywalić łopatą, to lepiej zwierzę wziąść. Inna sprawa, że chyba usypiają psy, które ich zdaniem nie nadają się do adopcji tzn. chore, powypadkowe i agresywne. Zasadniczo to jeden z nielicznych schronow w Polsce o dobrej reputacji. Psy na lańcuchach są wszędzie. Jak łańcuch długi i jest woda i jedzenie to pół biedy. Ja widziałam psy na krótkich łańcuchach przy starych , metalowych beczkach. Jak ukarzesz chama to psa zarąbie. Jak byłam w górach gospodyni miała psa na łańcuchu, którego prawie nie karmiła. Jak mu dałam jeść i nie zjadł od razu, to babsztyl zabrał wszystko i kurom zanósł bo dla psa szkoda.
-
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Wklejcie ją tez w te psie adopcje : [url=http://www.adopcjepsow.org/stronaglowna]Portal Psich Adopcji[/url] -
[quote name='Margo05']Rozmawiałam właśnie w Panią Jolą. Miesięcznie płaci za prąd 209 zł. To dlatego, że ma ogrzewanie na prąd, wodę na prąd, ciepłą wodę na prąd... Zapomniałam zapytać na ile starcza jej butla gazowa :cool3:[/quote] Ja też tyle płacę albo i wiecej, a ogrzewanie i wodę mam na piec olejowy i centralny system kominkowy :shake: Ona niewiele płaci. Wstawcie psiaki tu : [url=http://www.adopcjepsow.org/stronaglowna]Portal Psich Adopcji[/url] Ja nie moge bo tam trzeba podać kto i co, telefon i meila.
-
Może wstawicie psiaki tutaj : [url=http://www.adopcjepsow.org/stronaglowna]Portal Psich Adopcji[/url] Ja nie mogę bo tam trzeba podać telefon i meil.
-
Prawdziwa psia dama - Lejdi, jak na damę przystało we wspaniałym DS!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
Czy mógłbyś jeszcze ogłosić ją tu : [url=http://www.adopcjepsow.org/stronaglowna]Portal Psich Adopcji[/url] -
Sunia w typie molosa - teraz koczuje na stałe w dt!
Saphira replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Mój wujek miał kiedyś przepięknego złotego charta afgańskiego. Jak jeździłam do nich na wakacje to chodzilam z nim po Szczawnie Zdroju. Wszyscy się oglądali , ale niestety nie za mną....:evil_lol: Moja rodzina mieszka też tuż przy Szczawnie Zdroju. -
U nas dzisiaj jest słoneczko :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
-
Sunia w typie molosa - teraz koczuje na stałe w dt!
Saphira replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Są rózne przypadki. Czasem pies sie poprostu zgubi na spacerze w lesie. a czasem nie odpowiada jednemu współmałżokowi i w czasie nieobecności w domu może zginąć....Czasem właściciel umrze, albo wyjedzie i powierzy psa nieodpowiedzialnej osobie. Czytałaś o Puszku na wątku kieleckim ? Też po śmierci matki Pan zaplacił jakiejś babie za opiekę , a ona nie wiadomo co zrobiła z psem. -
Diana- szalone serce odnalazło szczęście w Niemczech!
Saphira replied to żaba88's topic in Już w nowym domu
U nas swieci słońce, a moje psinki w ogródku. Im naprawdę nie jest zimno i są dużo zdrowsze jak przebywają na świeżym powietrzu. Klimat naszych mieszkań naprawdę nie jest dobry dla psów :shake: