-
Posts
16146 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by 3 x
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
zaczne od tego, że mam jeszcze jedno zdjęcie od Izy [IMG]http://img97.imageshack.us/img97/4855/dsc00042rj.jpg[/IMG] -
a ja mam inf od Biafry: dzięki ogłoszeniom [B]bahlsy[/B] znalazł się domek zainteresowany Ramzesem z tego co zapamiętałam z rozmowyz Biafrą to Państwo są bardzo zainteresowani Ramzesem, bardzo chcą go adoptowac i zrobili na Izie bardzo dobre wrażenie mają jechac w odwiedziny do chłopaka, i jesli wszystko będzie dobrze Ramzes bedzie miał swój dom :) ze względów powodziowych Biafra bedzie w kontakcie tel wirtualnym z domem ale mówiła również cos o tym, ze jak się u niej sytuacja uspokoi (linki w moim podpisie) to zamierza odwiedzic Ramzesa w nowym domu a przede wszystkim to prosiła, zeby bardzo ale to tak bardzo bardzo podziekować bahlsy za ogłoszenia co niniejszym czynię: [B][COLOR="#ff0000"]Bardzo ale to bardzo dziękuję :loveu: w imieniu Biafry i Ramzesa[/COLOR] [/B] aha i Państwo znają rasę, miali juz bernardyny
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
dzieki Annie mamy dwa zdjęcia od Izy: 1. woda wybijająca z zeiemi (po śladach na ziemi wnioskuję, ze to Biafry okop) [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/5397/dsc00039up.jpg[/IMG] 2. Emilia pomaga mamie naprawiać drogę [IMG]http://img576.imageshack.us/img576/7061/dsc00038z.jpg[/IMG] mam też listę leków ludzkich które dostają zwierzaki Biafry zaraz ją i się ogarnę to wstawię -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anna_33']Tula, dziekujemy serdecznie :-) juz poszlo pw. Ewik, nie bardzo wiem jak z dojazdem do Izy teraz...bedziemy rozmawiac po poludniu z Iza, Gosia i ja. Dopytamy o szczegoly. I pieknie dziekujemy za pomoc :-)[/QUOTE] ja jak teraz na szybko z pracy rozmawialam to coś wspominalam, zeby dowiezc do klezanki do Izy dojazdu nie ma przynajmniej do piątku to co pisalam, zmyło asfalt ten przy którym Iza zostawiła samochód mówiła, ze dobrze ze wczoraj zrobiła zakupy bo jest uziemiona najlepiej zadzwonic do Izy i się spytac kiedy mozna zawiesc do tej kolezanki z tego co się zorientowalam to ona tez do tych koni jezdzi albo do innych ale w to miejsce gdzie stoją Izy Fundacyjne konie. Takze myslę, ze jesli dowóz do koleżanki to jest całkiem dobry pomysł -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
dzwoniłam do Izy jak nie ucieknie jej internet to przygotuje i wyśle mi mailem listę leków dla zwierzaków co do syropu - musi być syrop bo tabletek konie nie zjedza - fizycznie są gorzkie, ukrycie ich w owsie nic nie daje natomiast syrop ma smak truskawkowy - zmieszany z garścią owsa jest zjadany przez konie bez mrugnięcia okiem przez jaki okres mozna podawac w zastepstwie - przez miesiac spokojnie czyli [B]1 butelka x 31 dni x 2 konie = to daje [COLOR="#ff0000"]62 buteleczk[/COLOR]i [/B] lek specjalistyczny Ventipulmin jest w proszku i ma smak i zapach akceptowalny przez konie, tez jest mieszany z owsem. adres do wysyłki - ten co do karmy, jak trzeba bedziemy podawac z Anną na pw. Iza dzisiaj utkneła do piątku u siebie, nie ma możliwości wydostania się do miasta bo: 1. lało 2. samochód zastępczy zostawiła na górze przy głównej drodze asfaltowej, zeby było wygodnie wyjechac 3. "własnie" dzwonił sąsiad z góry, ze asfaltu już nie ma :( 4. najszybciej zrobią drogę w piatek, bo teraz znów osuwa się gdzies tam na gorze ziemia :( i zajmują się ludzmi i domami a nie drogą :( z pozytywów: przestało lać i jest prąd. no i w końcu nie usłyszłam, "jestem w szoku" jak powiedzialam o kolejnych wpłatach uszłyszałam (prawie przez łzy) "ja pierdzielę" :evil_lol: i niniejszym w imieniu swoim a przede wszystkim Biafry: [B][COLOR="#ff00ff"]BARDZO BARDZO DZIĘKUJĘ :)[/COLOR][/B] ze pamiętacie, wspomagacie i ciągle jesteście :) kiedyś przestanie padać i będzie słońce ! -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Wisełka'][B]Boszzzz że Ty się nie gubisz w tych rozliczeniach to podziwiam!! [/B][/QUOTE] staram się rozliczac na bieżaco - jedyna mozliwośc zeby sie nie pogubić :) sprawdzlaam konto, doszły kolejne pieniązki prosze sprawdzajcie czy wszystko ok powpisywałam moze ktoś chciał na coś innego przeznaczyc pieniązki a ja wpisalam omyłkowo nie tam gdzie trzeba jak ktoś wpłacił jakis czas temu a nie ma go na liscie to też krzyczcie mi wydaje się ze jest wszystko ok, ale sprawdzajcie wpłaty spływają mi max dwa dni po tym jak wpłacicie) mam nadzieje, ze jak Izie przekaże pozniej przez tel jak bede o te leki wypytaywac ze pomoc nie ustaje to że wywoła to uśmiech na jej twarzy :) dziękuję wam :) -
Kaukaz Mojo – u Biafry - odszedł za TM (*)
3 x replied to KWL's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
dzisiaj zeszła moja czerwcowa deklaracja :) u Biafry kiepsko niestety :( -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']będę lekko upierdliwa i jeszcze raz spytam dlaczego musi być syrop , a nie tabletki ? Syrop w butelce waży, tabletki są lekkie, szkoda forsy na pocztę, pomijając to ,że tabletki są wydajniejsze. 1 opakowanie tabletek po przeliczeniu dawek wystarczy na 2,5 dnia dla 1. konia i kosztuje 6,5 zł .Już mam odłożone w aptece 2 opakowania.[/QUOTE] tak powiedziala mi wczoraj Iza przez tel, ze syrop. Ze konie dobrze go przyswajaja. I że w zastępstwie stosowała syrop a nie tabletki. Kilka razy podkreślała ze syrop. Ale dokładnie dlaczego syrop a nie tabletki? - dopytam po południu/wieczorem. ja tego nie wiem, wyszło we wczorajszej rozmowie - powtórzyłam. nie sądziłam, ze bedzie taki odzew w sprawie leków dziekuję :) btw. doszły tez kolejne wpłaty - dziekuję :) uzupełniłam pierwszą stronę -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Vlk']właśnie wyczytałam, że w małopolskim się osunęła ziemia na domy... strach pomyśleć... Kłodne koło Limanowej, mam nadzieję, że to nie tam[/QUOTE] Biafra mieszka w Lanckoronie ale tam też cały czas isteniej zagrożenie ze strony zjezdzającej góry :( u niej we wsi zostało 5 domów albo 6 kilka na górze i jej jeden na srodku zbocza -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
3 x replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mysza 1']Musi być dobrze, Misiu trzymaj się ![/QUOTE] to dzisiaj kastracja? będzie dobrze mysza :) Miso jest fajny i dobrze zniesie zabieg :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewikS'][quote name='3 x']lek tylko jako syrop będę dzisiaj rozmawiała z Iza tylko jakoś póżniej to zapytam się ile tego ew potrzebuje i jesczez takie przyziemne pytanie: czy to będzie w ramach prezentu?[/quote] Napisz mi proszę ile potrzeba. Kupię i zawiozę gdzie trzeba (proszę o tel kontaktowy i/lub adres na pw). Jeśli będą jeszcze potrzebne leki "ludzkie" to dajcie znać- przynajmniej tak mogę pomóc...[/QUOTE] dziękuję :) bede rozmawiala po pracy z Iza i się wypytam o wszystko :) dziękuję :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='irenaka']W Krakowie pada non stop. I chyba długo nie będzie chciało przestać:shake:.[/QUOTE] ja pierdziele :( -
Kiedy po deszczu wychodzi słońce - czyli historia Morgany
3 x replied to LALUNA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
kurcze a ja dopiero jakoś po długim weekendzie wybipore się z Michem na szczepienie :( przed juz sie nie wyrobimy postaram się wtedy cos kupić ale pewnei nei bedzie tego tyle co poprzednio bo chyba nie dam rady finansowo ale zawsze coś podeślę tylko po weekendzie niestety :( -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
lek tylko jako syrop będę dzisiaj rozmawiała z Iza tylko jakoś póżniej to zapytam się ile tego ew potrzebuje ja się nie znamna lekach kopletnie, powtarzam tylko to co Biafra mówiła przez tel ale juz wiem, ze jak nie zapisze to i potem dokładnie nie powtórze ;) Iza mówiła ze to sterydowy, nie bede się mądrzyć tylko napiszę ze po prostu nie wiem tak więc zapytam się ile tego ew potrzebuje na pewno jako syrop nie jako tabletki. i jesczez takie przyziemne pytanie: czy to będzie w ramach prezentu? jeśli ktoś nie jest w stanie sponsorowac a może załatwić taniej to myśle że pieniązki pojdą na to z konta bytowego dla zwierzaków ew można podesłac do mnie recepty (nie odbierajcie powyższego jakbym chciała wymusić na kimś zakup w ramach prezentu, musże po prostu wiedziec co powiedziec czy "Słuchaj Iza, mamy dostęp do syropu za 3 zł" czy "Słuchaj Iza dostaniemy syrop za darmo, ktoś kupi go po 3 zł i wyśle jako dar") porozmawiam dzisiaj o tym z Izą - ile potrzeba wczoraj mówiła o 2 koniach i że daje w razie pogorszenia stanu czy jakiegos większego ataku ale przez jaki okres mozna dawac tak w zastępstwie to nie wiem ostatniaszansa - zapytam o liste leków, a raczej napisze maila, zeby Iza kiedyś mogła na spokojnie odpisac bo na lekach sie nie znam i pewnie połowę nazw źle zanotuję rozmawialam teżjeszcze wczoraj prawie w nocy z Iza i potwierdzam co pisałam ja i Anna - leje :( i nie wiem jak to jest lokalizacyjnie umiejscowione ale w jednej wsi geolodzy rozpoczeli już prace - odwierty i niestety ich "opinie" nie sa optymistyczne ale musimy poczekac aż "dojdą" do Biafry z tego co mówiła, to jak będą sie posuwali logicznie to jej wieś będzie ostatnia kto wie jaka pogoda dzisiaj w Krakowie? btw. Anna tez tak mam, ze czasami nie wiem co powiedziec ale i tak będę dzwonić o ! ;) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
fajnie by było jakby się udało Biafra mówiła ze na receptę buteleczka wychodzi ok 5-6 zł (jak kupowała ostatnim razem ale o dawno było) no i ijedzi etego 1 buteleczka na dzień jak nie zapomnę to dopytam ile dni ew mozna pod rzad podawać ten lek w zastępstwie za Ventipulmin. musze jakos uaktualnic na poczatku czego potrzebujemy ale toza jakas 'chwilę' -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[B]ewikS[/B] - zastępczo można podawać konim [B][COLOR="#800080"]Salbutamol (syrop) - Salbutamolum [/COLOR][/B] jest to syrop sterydowy o smaku truskawkowym który mozna zamiennie stosowac (tyle ze nei przez jakiś długi okres) jak nie ma tego leku - Ventipulmin. Jest to syrop dziecięcy na receptę. Więc jesli ktoś ma dostęp i może zakupić to też byłoby bardzo dobrze. Własnie rozmawialam z Biafrą. i mówiła, ze zdarzało jej się go stosowac w zastępstwie czy przy jakiś większysz atakach astmy. poza tym to: 1. leje 2. nie udało się Izie dotrzec na pocztę z wysyłkami, bo zwyczajnie się bała, ze zanim dojdzie do auta to wszystkie obrazy zamienią się w jedna wielką kolorową plame 3. zostawiła auto w warsztacie - najprawdopodobniej będzie odbierac jutro 4. dostała auto zastępcze, które musi zostawiać w cholerę wczesniej niż swoje auto 5. mała Emilka chce być taka jak mama, więc dostała z okazji swojego świetą zieloną taczke ;) czyli podsumowując: [B]niech w końcu przestanie lac![/B] dziękuję też Iza wszystkim za wpłaty wiecie, znów słyszałam, ze jest w szoku ;) jutro wybiera się do koni, i może będa zdjęcia :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='luisien']Wpłaciłam wczoraj/ z okazji powodzi i wypłaty;)/ na konto fundacyjne 50zeta dla Biafry. Czytam ,ba! zaczytuję się:razz:,że lepiej byłoby na prywatne...Miałam dzisiaj pogadankę z Mamą na temat choćby symbolicznej pomocy----- więc zaoferowała 30zeta. Proszę o nr owego mitycznego konta, zrobię przelew.:lol:[/QUOTE] wysłałam pw dziekuję :) każdy pieniązek się przyda z tym kontem Fundacyjnym to nie tak, że lepiej gorzej itd koto Fundacyjne ma we własdaniu Biafra która dostęp ma jaki ma do internetu czyli raczej nie ma zapewne jakos podsumuje wpłaty jakie doszły z tytułu powodzi ale tak naprwdę to nie wie kiedy a wiadomo ze kazdy chce miec pewnosc ze pieniazki doszły, ew na co zostały przekazane itd dlatego funkcjonuje konto pomocowe które rozliczam na biezaco na poczatku watku niedługo będę męczyć Izę zeby rozliczyła wpływy majowe na Bacę i freda, bo pomimoślicznej akcji popowodziowej nie mozemy zapominac iz chłopaków trzeba rozliczyć kto wie jaka dzisiaj była pogoda w Krakowie? -
ONka Bianka czyli Lara :) już w kochającym domu :-))
3 x replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
kurcze co nie wejde na watek to jest "problemy z pisaniem postów" itd tez nie wiem od czego to zależy ale u mnie smiga az miło wszystko uzywam Opery -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewikS']przepraszam za może naiwne pytanie- czy leki dla koni o których mowa kupuje się u weta czy normalnie w aptece? A jeśli to drugie- to czy mogę poprosić o ich nazwę?[/QUOTE] lek nazywa się [B]Ventipulmin[/B] i z tego co się orientują to jest lek weterynaryjny dostępny po ok 250 zł za opakowanie tak normalnie Biafra kupuje po ok 200 zł za opakowanie edit: SBD - to ja ci powiem, ze mnie wyobraźnia zaprowadzila całkiem gdzie indziej :evil_lol: trumny nie mamy -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='irenaka']Myślę, że to zależy od dziewczyny, która wylicytowała piankę do nurkowania. Zapytam na wszelki wypadek , choć moim zdaniem powinno iść tam gdzie Ty uznasz, że powinno iść. Masz najlepsze rozeznanie, gdzie są najpilniejsze potrzeby.[/QUOTE] czyli tam gdzie mi powie Biafra ;) czyli najprawdopodobniej na leki dla koni bo one teraz najbardziej potzrbujące choc niewątpliwie najwięcej pieniędzy potrzeba na cele zabezpieczająco budowlane tylko musi przestac lac i musi byc duzo słońca zeby ruszyc z robotami -
Dorothy zalało. Pada nieustannie. Koszmar i bezsilność. Biesko-Biała.
3 x replied to Cajus JB's topic in Już w nowym domu
bazarek m.in dla Dorothy [URL="http://www.dogomania.pl/threads/186662-Dla-dzieci-psów-i-dorosłych-na-fundacje-Biafry-oraz-na-Dorothy-do-10.06-do-21"]dla madrych psów, dzieci i dorosłych [/URL] może komuś sie coś spodoba :) Dorothy, które konie wyjechały?