-
Posts
16146 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by 3 x
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']Napiszcie mi gdzie i skąd zabrać te kózki i jakiś kontakt do osoby, która je ma/przyjmie. pojadę w sobotę, po południu i wówczas mogę spokojnie, bez pośpiechu z nimi wędrować z Krk do Łodzi. mój tel: 503 497 207 i proszę o odpowiedź nt tej maści końskiej - [B]może być jakakolwiek czy jakaś konkretna[/B]?[/QUOTE] wytłuściłam sobie zeby zapamietac, jutro postaram sie zadzwonić do Izy i dopytac zaraz sms prześlę jej Twoj tel, ws. kózek dziękuję :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Finetta']SIWA nakarmiona. Karmimy BACĘ, potem następne, tak, żeby do 28 czerwca nakarmic WSZYSTKIE psy.[/QUOTE] przy Bacy tez widnieje już inf o tym, ze dostanie paczkę jedzenia :) Ksera - inf o transporcie kózek zamieściłam dzisiaj na pierwszej stronie, może to coś pomoże nie wiem czy ktoś pytał na watku transportowym? -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
Baca jest nawet na "stronie głównej" akcji :) juz z domu wrzucę inf na pierwsza strone btw na stronie Siwej jest inf "[B]Baca[/B] przebywa w Lanckoronie, pod opieką Fundacji "Zwierzę nie jest rzeczą", w jej placówce." coś im się pomieszało -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='pajda67']Pieniążki na prowizję wpłaciłam- przepraszam, że dopiero teraz. A przy okazji podniosę wątek.[/QUOTE] na pewno dojda - dziekuję :) ja musze się ogarnąc i wystartowac z nowym allegro tyle ze ja w temp. powyzej 20 stopni jestem nieżyjąca :placz: -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
uzupełniłam wpłaty z kilku dni dziękuję :) zapłaciłam tez prowizję za allegro - dziekuję :) przepraszam ale ten upał mnie dobija i jakas nieogarnieta jestem :( zaraz postaram sie tez uaktualnic pierwszy post rozumiem ze[B] priorytetem sa konie - siano i to coś od komarów?[/B] z tego co mi opowiadała Iza - to trzeba bedzie naprawiac kojce o ile dadzą się naprawić, jak nie to trzeba budowac od nowa koszt jednego kojca to ok 2400 zł (fundameny, przesła, słupki metalowe) ech i znów te pieniądze :( ale to pewnie za chwile, jak cokolwiek bedzie mogło wjechac do Izy zeby przywiesc materiały -
[quote name='gusia0106']Z lekka zaniepokojona brakiem odpowiedzi mailowiej zaczęłam atakowac Piotrka smsami :evil_lol: Odpisał mi, że jest coraz lepiej i że niebawem wszystko opisze w mailu. Uff.....;)[/QUOTE] tja i teraz pewnie sie ciesza ze uratowali psa od nawiedzonej baby ;) ech, fajnie ze Marlejucha ma swoj dom ale i tak jakoś smutno ;) gusia , to który nastepny bedzie mógł się tarzac na pomarańczowym dywanie? czy odpuszczasz na jakis czas?
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='joaaa']Wyskrobałam 25zł, wpłaciłam na konto z pierwszego postu. Kurcze, teraz doczytałam, że lepiej wpłacać, na konto prywatne, no trudno, już poszło.[/QUOTE] dziękujemy :) nie ma "na to lepiej" na każde dobrze konto fundacyjne - rozliczenia się pojawią - tylko niewiadomo kiedy -
Dorothy zalało. Pada nieustannie. Koszmar i bezsilność. Biesko-Biała.
3 x replied to Cajus JB's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dorothy']postaram sie sprawy uporzadkowac, teraz wpadlam na chwile do domu ale praktycznie nie mam czasu na dogomanie, dlatego troche dezinformacja, remont w trakcie 2 stajnie do oblecenia owsa przywiezli mi kochani Nikus z Livka, 300kg, to starczy na troche wiec nie ma zmartwienia, siano przyda sie bardzo, cudem wysuplalam 400 zl na 100 kostek, no [B]teraz beda sianokosy to moze uda mi sie wytargowac taniej, ale zobaczymy[/B] jak tylko skoncze remont przybywa do stajni nowy kon wykupilo go dwoch przyzwoitych facetow, zaglodzonego biedaka z rekreacji, ponoc ledwo zipie ma astme dusi sie, robia mu inhalacje lecza i karmia ale nie stac ich na pensjonat i chca oodac, obiecalam pomoc...[/QUOTE] a będa? nie zalało? w rejonach Biafry kiepsko z sianem :( własnei pzrez wode -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='irenaka']A nie wiesz w jakim stanie jest domu i co z tą górą? Zjeżdża dalej:shake:?[/QUOTE] wczoraj nie padało - Iza się okopuje kojce sa powiedzmy "zderofmowane" ale nie wiem czy to z powodu zjezdzajacej góry czy z powodu tej wody która nie ma gdzie odpływac i podmywa wszystko :( dzisiaj jak z nią rozmawialam mówiła ze własnei idzie burza :( co do auta - wczoraj wydostała się od siebie i pojechała po nie było gotowe tylko panowie pojechali na przejazdzkę próbną i odkryli jeszcze jedno coś coś przy sprzegięłkach gdzie powinna byc guma była ona tak wytarta ze metal tarł o metal aż zgrzytało wiec auto jeszcze zostało na naprawę tego czegoś Iza ma nadzieję, że bedzie jeszcze dzisiaj Iza nadal nie ma wody co gorsza teraz wode musi nosić w pięciolitrowych butelkach "z dołu" dlatego tak bardzo potrzebuje odzyskac auto co do darów i pieniązkó - bede robiła kolejne allegro, dzisiaj , jak mi się uda [B]Biafra prosiła o pomoc w zakupie siana[/B] - zeszłoroczne kończy się tegorocznego nie ma mówiła, ze ceny juz poszły o 100 zł w góre :( a trzeba myslec o zapasach na zimę straszne to wszystko :( [B]ja do prośby Izy się przyłaczam[/B], niezapominajmy ze tego siana idzie tona na tydzień :( a tona to teraz ok 500 zł Aldrumka - dziękujemy za bazarek :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='tula']3x a czy bedzie możliwość przekazania salbutamolu tej dziewczynie, która jedzie w weekend do Lanckorony, bo mam 4 i AnnaA załatwiła jeszcze racepte na parę sztuk ( wielkie dzięki Aniu:)) to wykupię i tak jak pisałam kupiłabym jeszcze trochę waty dla koni i może chociaz jeden szampon jakiś lepszy. Tylko jest kwestia czy ta koleżanka będzie jechała przez Radom? Powiem szczerze że boję się wysyłac pocztą te szklane butelki..[/QUOTE] to tutaj prośba do Anny - sprawdzic trase :) ja szczerze powiem, ze nie wiem któręcy bedzie jechac -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
rozmawiałam dzisiaj z Izą nie padało na całe szczescie Iza dzielnie się okopywała jutro będzie próbowala wydostac sie do "miasta" pewnie po auto, bo cały czas w warsztacie stoi bo nie miala jak wyjechać drogi dalej nie ma nie ma pradu nie ma wody ma poniszczone kojce - popękały fundamenty po ostatnich ulewach dom się trzyma oby tylko deszcz w końcu odpuścił :thumbs: jak juz sie w miare ustabilizuje pogoda i oddadza jej wodę bedzie potrzebowała [B][COLOR="#800080"]DUZOOOOO szamponów dla psów z długą sierścia [/COLOR][/B] teraz nie ma szansy ich uprac ale pełni wiary i optymizmu wierzymy iż bęzie to mogła zrobić juz wkrótce wiec jesli ktos chce i może - prosimy o wsparcie Izy szamponami psimi :modla::modla::modla: dane do wysyłki podajemy z Anna na pw. -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='uzona']Podnoszę..........mam nadzieję, że u Biafry świeci słońce[/QUOTE] wczoraj juz prawie w nocy dostalam sms od Izy, ze w dzien miała słońce cały czas, ale nie ma pradu i wody jako, ze mnie nie bylo wczoraj i wróciłam pozno to tylko pobieżnie przejrzałam co się działo, DZIEKUJĘ :) zaraz sie ogarnę odpisze co wiem i na pw. edt. w esemesie było, że nie ma tez głównej drogi edit: uzupełniłam piątkowe wpłaty jesteście niesamowici - dziękuję :) dołożyłam tez nowy typ konta - na sprzety ambulatoryjne, na które jeśli nie chcecie kupowac przez allegro sami bo np nie macie konta na allegro badz z jakiegokolwiek innego powodu a chcecie pomóc w zakupie "sprzętów" to można wpłacić pieniążki z dopiskiem "SPRZĘTY", ja wówczas po konsultacji z Iza zakupię to co Iza uzna za najpilniejsze [COLOR="#ff00ff"][B]edit 2. ktos pisał o końskiej maści rozgrzewającej - że może się podzielić, prosze się przyznać kto?[/B][/COLOR] -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nanhoo']Nick znajomego na allegro to [COLOR=Red]niks1[/COLOR]. W formularzu zakupowym wpisalam dane Izy ktore mi przeslala sms-em przedwczoraj, bez adresu, bo nie mialam. Ja na allegro sie kompletnie nie znam, wiec nie wiem czy dobrze zrobilam. Jako telefon kontaktowy tez podalam numer Izy. Mam nadzieje, ze zakup sie uda :roll:[/QUOTE] uda sie na pewno :) tylko na allegro głównie operuje się nickami a teraz ich nie widac, wiec jak iza bedzie sie z nimi kntaktowac to jak poda nick tobedzie wszystkim łatwiej :) dziękuje ślicznie :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nanhoo']Korzystalam z konta znajomego wiec jakby co dane moge podac na PW.[/QUOTE] dziekuję slicznie :) poprosze o te dane znajomego, chociaz nick bo teraz na allgro to niewidoczne nicki sa zaraz naskrobie do Izy -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Wisełka']A ile np. takich igieł potrzeba na m-ąc???[/QUOTE] poprosze Ize o wyszczegolnienie tylko nie wiem jak jutro bede z internetem ale jak bede miała odpowiedz to postaram sie napisac aka_nina - dodałam link na pierwszej stronie dziekuje :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
ja na chwile jestem wyjechana i mam ograniczony dostęp do netu. ale dostałam maila od Izy na temat "sprzętów" lekarskich dla koni, kotów i psów może ktos zechce cos zasponsorować? po malu po kawałku i uzbiera sie całiem duzo ceny sa bardzo okazyjne no i za przesyłke nie trzeba będzie placic bo Iza podjechałałaby i odebrała osobiście bo to w Krakowie [B]Dla koni:[/B] [B]1. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041899285_wenflon_kaniula_g_14_2_1x45_mm_50_zl_piercing.html"]wenflon dla koni[/URL] - 50 szt / 50 zł [B]dla kotów i psów -niebieskie[/B] [B]2. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041898738_wenflon_kaniula_g_22_0_9_x_25_mm_tylko_50_zl.html"]wenflony dla kotów i psów[/URL] - 50 szt/50 zł [B]Strzykawki dla koni[/B] [B]3. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041896508_strzykawki_20_ml_sterylne_100_szt_braun_faktura.html"]strzykawki[/URL] - 100 szt / 20,95 zł [B]dla kotów i psów[/B] [B]4. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041896525_strzykawki_2_ml_sterylne_100_szt_braun_faktura.html"]strzykawki 2ml[/URL] - 100 szt / 7.95 zł [B]5. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041896518_strzykawki_5_ml_sterylne_100_szt_braun_faktura.html"]strzykawki 5 ml[/URL] - 100 szt / 10.95 zł [B]Igły[/B] [B]dla koni[/B] (?) [B]6. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041897652_igly_iniekcyjne_1_2_x_40_mm_100_szt_za_6_20_zl.html"]igly_iniekcyjne[/URL] - 100 szt / 6.20 zł [B]dla kotów i psów[/B] [B]7. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041897658_igly_iniekcyjne_0_8_x_40_mm_100_szt_za_5_50_zl.html"]igly_iniekcyjne dla kotów i psów[/URL] - 100 szt / 5.5 zł [B]8. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041897660_igly_iniekcyjne_0_7x30_40_mm_100_szt_za_5_50_zl.html"]igly_iniekcyjne dla kotów i psów[/URL] - 100 szt / 5.5 zł [B]zestawy do kroplówek po 1 zł ![/B] [B]9. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1041899302_aparat_do_przetaczania_plynow_infuzyjnych_tanio.html"]zestwy do kroplówek[/URL] - 1 szt / 1 zł [B]rękawiczki[/B] [B]10. [/B][URL="http://www.allegro.pl/item1046941497_rekawiczki_rekawice_lateksowe_pudrowane_m.html"]rękawiczki latekswoe[/URL] - 100 szt / 12,50 zł [B]Preparat do odkażania: 11.[/B] [URL="http://www.allegro.pl/item1046958397_ecolab_skinsept_pur_350_ml_do_odkazania_skory.html"]preparat do odkażania 350 ml[/URL] - 21,50 zł [B]12.[/B] [URL="http://www.allegro.pl/item1046970725_ecolab_skinsept_pur_1000_ml_do_odkazania_skory.html"]preparat do odkażania 1000 ml[/URL] - 29 zł [B][COLOR="#ff0000"]Jeśli ktos zdecyduje sie cos kupić, prosze o inf. na pw lub wątku, będę zapisywac (odhaczać) i zobie dla Izy liste żeby wiedziała co ma odebrac kucze nie znam się na cenach "sprzętów" ale niektóre rzeczy sa naprawde bardzo bardzo tanie [/COLOR][/B] [B]kto pomoże ??[/B] dla lepzej orientacji, pomunerowałam i napisałam przy każdym linku ceny za komplet. edit. ponieważ korzystam gościnnie z netu na temat znaczkow odezwe się po weekendzie i tez dostalam dzisiaj od izy sms rno, ze NIE LEJE ! :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ewa i flatki']Przedwczoraj puściłam 25 do [B]3x[/B] i 25 na [B]Biafry[/B] prywatne. Przepraszam, że tylko tyle. Jak będę mogła, to znów coś wyskrobię.[/QUOTE] Ewa tylko? chyba żartujesz każdy pieniązek jest ważny :) dziękuję :) -
[quote name='ANETTTA']byłobyo super gdyby on miał juz swoj dom ..[/QUOTE] z tego co rozmawialam z Izą, wszystko wskazuje na to, że będzie miał dom :) jak tylko będę wiedzieć cos więcejod Izy to dam znac :)
-
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='ostatniaszansa']filatelistką nie jestem .Wziełam lupe i.... mają pieczątki a z tyłu brak kleju ,zatem należy sądzić, że z listów. Ba nawet z Colombii znalazłam z 1959 r . e[/QUOTE] aaaaa .... i nie wiem czy jest emotka ale własnie opadła mi szczęka ;) poprosiłabym zdjęcie na maila [email][email protected][/email] podeslę os która ma bezpośredni kontakt z prof. bo ja to bym brała wszystkie ale logika podpowiada zapytać głównego zainteresowanego :) niemniej dziękuję za odzew :) -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[quote name='ostatniaszansa']Z Libii, Syrii, Iranu , Argentyny, Indii, Pakistanu ? Mam klaser i od dluższego czasu kombinuje co z tym zrobić, chciałam gdzies dać do sprzedaży na zwierzaki... Agnieszka , ładnie poprosze, to zrobi zdjęcia i może ,któreś wpadną w oku Panu Profesorowi ? Chętnie oddam. Ewa[/QUOTE] one takie z pieczątką ? takie z listu? bo profesor takie zbiera i daję sobie rękę obciąć ze tych z "Libii, Syrii, Iranu , Argentyny, Indii, Pakistanu" nie ma -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
ktoś pisał o kocach i kołdrach koce TAK! kołdry niestety nie, bo nasiakają za bardzo wilgocią i Iza nie ma ich gdzie wysuszyc ani gdzie potem wyrzucić koce, ręczniki i prześcieradła - czyli takie co sa się potem bez problemu uprac i wysuszyć - jak najbardziej :) adres - do koleżanki albo jakoś osobiście po umówieniu się z Biafrą a teraz będę opisywac co z domem, ale musicie uzbroić się w cierpliwość bo musze odkaligrafowac to co zapisalam podczas rozmowy z Iza ;) edit: dzisiaj Iza rozmawiala ze profesorem specjalistą od mechaniki gruntów jednej z wyższych uczelni w warszawie dom - do uratowania jak najbardziej tylko masa pracy fizycznej po drodze po kolei: - Iza musi się okopywac dalej i wyprowadzac wode drenami na południe, żeby odizolowac dom od wody, położyć folię - między domem a skarpę musi postawić murek w ziemi o głebokości fundamentów i murek ten okopać i odizolować od wody - tak samo jak dom, żeby woda w okolice domu nie miała dojścia - musi zrobic dreny zeby dac wodzie ujście, żeby nie podmywała domu co do "wyprostowania domu" - trzeba odkopać tę stronę co osiadła i wbic młotem pneumatycznym pręty stalowe wówczas dom powinien się ustabilizowac (może powyższe zrobić za pmocą specjalistycznych poduszek pneumatycznych co się je daje pod narożnik i pod ciśnieniem wtłacza się w nią cementi wówczas dom się stabilizuje i ma szanse wyrównać) - piwnica: tutaj Izę czeka zabawa w kreta musi wybrac cały grunt który tam ma, az dokopie się do dna fundamentów w tę dziurę po tym gruncie musi "wsypać" piasek stabilizowany (miesznina piasku i cementu - im więcej cementu tym lepiej) pod tym wypełnieniem musi zrobic specjalną betonową rynienke i w niej dren do doprowadzania wody na ten piach stabilizowany nalezy spowrotem wrzucić to co wybrała na poczatku dlaczego dom osiadł? poniewaz podmywała go woda dom przechylił się w stronę osuwiska czyli na północ a nie od osuwiska czyli to nie z powodu osuwiska może i strasznie zagmatwana to inf ale na tle skutków powodzi można powiedzieć iż jest to pozytywna wiadomość :) poza tym Iza ma porobic sobie znaczniki zeby miec punkt odniesienia i żeby widzieć czy dom i grunt na którym stoi ciagle pracuje jak dojda do niej geolodzy bedzie wiedziec czy osuwiska są płytkie czy głebokie jak płytkie to dobrze jak głebokie - też da się dom uratować tylko będzie ciężej uff, to chyba na tyle [SIZE="2"][COLOR="#800080"][B]z wiarygodnych źródeł wiem, iż w/w profesor zbiera znaczki pocztowe, może ktoś kiedyś dostal list od cioci z ameryki lub innej zagranicy i dysponuje znaczkiem? nie takie co teraz są w obiegu bo takie pewnie ma ale może uda nam się go jakimś egzotycznym zaskoczyc? adres do wysyłki podam na pw[/B][/COLOR][/SIZE] -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
3 x replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
[SIZE="3"][COLOR="#9932cc"][B]Spis leków LUDZKICH dla zwierząt:[/B][/COLOR][/SIZE] [B]1. Salbutamol syrop[/B] - wiadomo butelka na dzień na konia (konie potrzebujące - 2 szt) [I]Sporadycznie :[/I] [B]2. No-spa w ampułkach[/B] (do zastrzyków) Przy kolkach, boleściach pęcherza np jak jest zimno i wietrznie - zwłaszcza u staruszków . Jedna dawka dla konia to 8 ampułek W opakowaniu jest 5 sztuk [B]3. Butapirazol w ampułkach[/B] - przy kulawiznach, mięśniochwacie, zapaleniach mięśni. Tego trochę dużo idzie. Jedna dawka 8 ampułek. Koński fenylobutazon- bo taka jest substancja czynna tego leku - w Polsce jest nie do kupienia. Iza ściąga z Włoch lub Niemiec. Jest dużo droższy niż ludzki i trzeba długo czekać. Jest też doustny [B]Equipalazone powder[/B], można kupić w Angli, i wiekszości Europy, najbliżej chyba w Czechach i Słowacji. [COLOR="#ff0000"]To jest poza lekami na astmę lek pierwszej potrzeby.[/COLOR] [B]4. Cocarboxylasum[/B] - przy kwasicy, niedotlenieniu, zaburzeniach krążenia. Dosyć drogi lek - chyba 40 zł opakowanie 5 ampułek, a potrzeba jak zawsze 8 sztuk na jeden raz. Biafra daje go w sytuacjach na prawdę ciężkich. Średnio 1 raz w miesiącu. [B]Zewnetrznie :[/B] [B]5.Rivanol[/B] - najchętniej proszek do rozpuszczania. Do okładów przy popuchnietych nogach. [B]6.Tony waty do okładów[/B] na nogi. [B]7. Bandaże elastyczne Hartman Peha crepp 12 cm x 4 m [/B](opaska dziana) [B]8. igły różowe 1,2[/B] [B]9. wenflony pomarańczowe 2,0[/B] [B]10. przyrządy do przetaczania kroplówek[/B] [B]11.strzykawki 20 ml[/B], sporadycznie 10 ml [B]12. "końska maść rozgrzewająca"[/B] - tak się nazywa ale do kupienia w aptece. Bardzo dobrze się sprawdza i jest niedroga. mam też dostać spis leków weterynaryjnych dla wszystkich zwierzaków ale to pewnie jutro jesli ktoś oś z tego ma, lub może podarowac w prezencie prosze o kontakt na pw do mnie lub Anny albo o tel do Izy w celu umówienie gdzie co jak kiedy i ile :) jeśli ktoś ma dostęp do czegoś taniej - równiez prosze o inf. Będziemy zbierac (się) do kupy i wspólnymi siłami kupować :)