Jump to content
Dogomania

3 x

Members
  • Posts

    16146
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by 3 x

  1. [quote name='sleepingbyday']jej tam nawet nie pozwolą teraz w ziemi gzrebac, spokojna głowa. zwłaszcza, ze kolejne deszzce zapowiadają. na jakim koncie najbardziej brakuje? jutro będę robic przelewy, wyskubie cosik.[/QUOTE] nie wiem jak na koncie samochodowo foliowym ale jesli mi dzisiaj wpłyną zadeklarowane pieniązki na karmę to na koncie karmowym bedzie 1 zł bo kupię musli i dam Izie pieniążki na siano
  2. zgadzam się z wami całkowicie i zapewniam, że Iza nie będzie działała cichaczem pod osłoną nocy, ukradkiem kładac instalację odwadniającą kojce z narażeniem życia swjego dziecka czy psów nie, tak nie będzie Iza sygnalizuje potrzeby na bieżaco wczoraj wyszedł popękany dom i odwodnienie kojców wczesniej wyszła sprawa z samochodem wiadomo na wszystko potrzeba masy pieniędzy ale myslę, ze metoda cel-zbiórka-realizacja-kolejny cel jest bardzo dobra wszyscy zdajemy sobei sprawę, że z domem i osuwiskiem ne ma żartów ale tak jak pisała anna - jak nie bedzie odwrotu to Iza również dostanei nakaz eksmisji bez zadnej dyskusji bez podpisywania papierków ze wie o zagrożeniu będzie musiała się wynieść i tyle a teraz skoro może tam przebywac to zapewne ona, my i służby mundurowe które ją tam wpuszczacją zdajemy sobie sprawę z zagrożenia które może nadejść poki co powstał pomocowy blog mający na celu zgromadzenie ludzi chcących pomóc własnie Izie w usuwaniu skutków powodzi i osuwiska niezwiązanych z Fundacją: [URL="http://pomoc-dla-izy.blog.onet.pl/"]Pomoc dla Izy[/URL] na w/w stronie informacje bedą aktualizowane w miarę na bieżaco ale będą równiez stopniowane ;) inf bedą pochodziły głównie ode mnie bo autorem strony jest moja dobra znajoma czyli bedą to inf z dogo i miau moze niektórynm bedzie sie łatwiej tam odnaleźć niz na naszych watkach tylko zaznaczam, ze jest to strona posiwcona pomocy Izie czyli to co my włacamy najej prywatne konto :) oczywiście jest tez inf o zwierzakach i karmie ale jako dodatek
  3. poszło dziękuję :) bede uaktualniac juz za dnia mojo na pewno bierze ARTHROFOS ale chyba jeszcze ma a ja musze poprosić o jeszcze jeden wolny post chyba na pierwszej stronie bo myslalam, ze zrobilam porzadek ale wychodzi mi ze sie nie mieszcze ;) dobranoc
  4. [quote name='Kropa'][quote name='Anna_33']Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza..[/quote] Nieprecyzyjnie się wyraziłam.... Nie chodzi mi o potrzeby związane z usówaniem skutków powodzi, bo jak wiadomo musi to poczekać, [B]tylko o stałe potrzeby zwierzaków: konkretne karmy czy leki, które dotawały do tej pory.[/B] Jakby była taka lista z konkretnymi informacjami, można byłoby uniknąć dublowania zakupów jednych pozycji a pomijania innych. No i nie trzeba byłoby zawracać Biafrze głowy pytaniami typu czy lepiej RC czy Bosh czy coś innego, bo wiadomo, że lepiej teraz zwierzakom nie zmieniać karmy. Mają i tak dużo stresów.[/QUOTE] bede starała sie to umieszczac w pierwszym poscie jak tylko takie inf beda do mnei napływac Soema poszło pw z numerem konta czyli do kupna i musli i siana dla koni [COLOR="#ff0000"][B]brakuje nam 100 zł[/B][/COLOR] [B][COLOR="#ff0000"]kto się dołoży?[/COLOR][/B]
  5. ogarnełam troche pierwsze posty postarałam się ując tam wszystko ale jednoczesnie napisac na tyle skrótowo zeby nie zanudzic nikogo i zeby czytajacy nie zgbił się w połowie w miarę tego jak bedą wychodziły nowe potrzeby a stare uda nam sie zrealizowac - np amortyzatory bede aktualizowała nodajze 2 post dzisiaj tez zamiescilam tam aktualizację [quote name='Anna_33']Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza.. Wyszly naprawy samochodu, wyszla folia - i to chyba jakos ogarniemy. Karma jest to stala, bezwgledna potrzeba. [B]I musimy pamietac o koniach[/B]. One maja zalane cale laki. Musza sie zywic teraz tak, jak w zimie. A to ogromny koszt. Laki szybko nie beda sie nadawac do uzytku. Nawet jak woda opadnie, to minie duzo czasu zanim bedzie mozna wypuscic na nie konie. Chodzi o zanieczyszczenie, wybite szamba, martwe zwierzeta, itd... Kocie karmy zbierane sa na miau, psie na dogo, konie na dogo i miau. Teraz pilna potrzeba to zbiorka na gruz i rury. Zajmiemy sie tym jutro, bo juz dzis padam na twarz.Policze, pogadam jeszcze z Iza. Mam przeslane zdjecia prac autorstwa tej samej Pani, ktora malowala anioly. Prace olejne, jamnik, koty. Swietne sa. Wystawie bazarek jutro. Dochod z niego pojdzie wlasnie na rury i gruz.Na pewno calosci nie pokryje, ale zawsze cos. Na pewno do potrzeb dolaczy farba, cement, pewnie wiecej gruzu i diabli wiedza co jeszcze...ale jeszcze konkretnie nie wiemy co.[/QUOTE] rozmawialam dzisiaj z Iza o koniach i o tym co im kupić do jedzenia staneła na tym, ze w zależnościod finansów kupie najperw musli a potem siano , którego idzie tona na tydzień - koszt to 400 zł po przeanalizowaniu cen w sklepach z musli i sugestiach izy co do rodzaju musli chcialabym kupić to: [URL="http://www.horsepower.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=101&sName=ovator-pega-plus-apfelmusli-x-5-1-worek-gratis-!"]musli[/URL] wychodzi najkorzystniej ale wówczas zabraknie nam niecałe 130 zł do tony siana [SIZE="4"][B][COLOR="#ff0000"] pomożecie dozbierać te brakujące 130 zł?[/COLOR][/B][/SIZE] ziarko do ziarka wiecie jak to jest a ja wierzę za za dwa dni zadzwonię do Izy i powiam Udało się mamy również na siano !
  6. [quote name='Ewa i flatki']Poproszę na priva numer tego konta, na które teraz najpilniej trzeba wpłacać. Nie wyślę majątku, ale ...ziarnko do ziarnka :P[/QUOTE] ewa masz zapchaną skrzynkę z pw
  7. [quote name='tula']Dziewczyny jak macie jakiś tekst z prosba o pomoc dla Biafry to wklejcie prosze na wątek, chodzi mi o taki dla osób spoza dogo to bym powysyłała znajomym i na nk wkleiła. Może ktoś coś takiego wysyłał, bo ja mam mnóstwo ogłoszeń do robienia i się już prawdę mówiąc nie wyrabiam:oops::oops:[/QUOTE] ja pisalam maila do wszystkich ludzi którzy kiedyś kupowali u mnei na allegrach cegiełkowych pisalam tak co myslalam w danej chwili mogę ci podesłac tego maila wiem tez zekolezanka pracuje nad czyms - bo zbiera ode mnie inf, tylko nie wiem czy umiesci to na swojej stronie/blogu czy czy gdzies w innych czelusciach netu jak coś mi podesle to dam oczywiscie linkę tzn jesli podesle ;) btw dziekuję [B]jesienna[/B] :)
  8. dziekuję dziewczyny :) albo animalia albo konskie zdrowie, musze poczytac gdzie korzystniej najpozniej jutro zamówię teraz zamówilam karmę jak dobrze pojdzie dojedzie jutro 30 kg purina senior - tak ustaliłysmyz Izą musli na spokojnie poszukam w domu
  9. [quote name='Anna_33']Duzo osob pisze, ze przeprasza, ze malo wplaca. Przeciez to nie o to chodzi zeby kazdy wplacil po 100 zl, tu chodzi o to zeby jak najwiecej osob wplacilo ile moze, po 5, 10 zl. 30 zl to naprawde duzo :-) Zobaczcie, zbieralysmy na naprawe, a juz prawie mamy folie. Jutro uzbiera sie na rury odplywowe, pozniej moze na farby, dechy, czy cement. Po grosiku i damy rade, tylko jak najwiecej osob trzeba poinformowac, ze pomoc jest potrzebna. Prosimy o aukcje na allegro, o bazarki, o reklamowanie juz istniejacych. To tez ogromna pomoc. Mialam wkleic zdjecia domu, ale Iza nie dala rady wyslac, znowu padl prad. Widzialam dzis relacje z gminy Izy...to jest ogromny ludzki dramat. Najwazniejsze, ze dom stoi. Trzeba go bedzie zabezpieczyc, dac zastrzyki w fundamenty. Sciany dzialowe u Izy stoja, ale inne maja juz rysy i drobne pekniecia. Platami odpada wewnatrz farba. Dom osunal sie na jednym rogu. Iza sprawdzala, jest lekki przechyl, wyczuwalny w czasie chodzenia po domu. Oby wytrzymal..[/QUOTE] rozmawialam z Izą tez mi własnie mówiła ze dom jednak sie osiadl/osunał i ze generalnie dziękuje wszystkim za pomoc, za odzwe naprawde jest bardzo bardzo wszystkim wdzięczna myslę ze ją zaskoczyliśmy bardzo bardzo pozytywanie :) dziekuję Wam za to :) dzwoniłam zapytac o karmę poniewaz mam ok 350 zł na koncie na karmę - staneło na tym, ze kupujemy 30 kg purina senior dla psów a za resztę musli dla koni z tym musli to musze pokombinowac gdzie i jakie zeby było tanio z przesyłką dzisiaj rano padało teraz jest słońce Izę złąpałam u kaukazów wariują bo strazacy krecą się wokoło i wycinają drzewa tam gdzie mieszka Iza ocalało tylko 5 domów , w tym dom Izy ja tam byłam fakt nie jest to centrum miasta gdzie stoi blik na bloku duzo było domków letniskowych ale były ! a teraz zostało tylko 5
  10. [quote name='irenaka']Już wyjaśniam. W tej chwili wątek jest na Akcjach ogólnych, ze względu pomoc zwierzętom. Gdybyś chciała pisać do moda, to trzeba pisać do Anashara. On jest moderatorem na Akcjach ( już nie może tego robić Maupa4). Jest też dział Akcje - pomoc dla ludzi, ale uważam, że lepiej było wrzucić wątek na ogólne i pomagać jednocześnie zwierzętom i Biafrze a nie rozdzielać tego, bo ludzie się pogubią. Informacja na jednym wątku jest bardziej przejrzysta. Gdybyś doszła do wniosku, że chcesz rozdzielać, to napisz.[/QUOTE] jest dobrze :)
  11. aha, watek został przerzucony na "AKCJE" jak sie wszystko uspokoiw końcu a mam nadzieje ze sie w końcu uspokoi - czyli sytuacja i bezpieczeństwo Izy i zwierzaków bedzie na tyle pewne to watek wróci na swoje stare miejsce i przyjmie stara forme, czyli comiesiecvzną finansowa walkę o utrzymanie wielkopsów Maupa - dziekuję :)
  12. [quote name='gusia0106']I się zaczipować jeszcze musimy bo Ciocia [B]3x nie odpuści [/B];)[/quote] dokładnie ;) w zamian dostaniesz marcepana ;) [quote] [B]A tak, jakby komuś było mało wrażeń[/B], to Ciocia Tora&Faro znalazła sobie wczoraj takich dwóch ... [url]http://www.dogomania.pl/threads/186258-Dwa-szczeniaki-podrzucone-chore-apatyczne-szukamy-DT-i-%C5%9Brodk%C3%B3w-na-leczenie?p=14738244#post14738244[/url][/QUOTE] ja sie przyznam, przez powódz u biafry trochę odpuscilam inne watki (czytaj "z pustego i salomon nie naleje" a poza tym ktos ostatnio nie chciał pieniędzy :eviltong: i musialam sie umysłowo gimnastykowac nad innym podziałem ;)) ale waszych psiakach to ja zaczynam sie gubić mysza jedzi i zgarnia jak leci ;) ty znów wynajdujesz bidy np w pułtusku sunia myszy to ja nie wiem czy wspolna czy myszy ale widze ze wam mało to jeszcze Torę zaraziłyście ;)
  13. [quote name='irenaka']Ok, zaraz szukam tej pianki. Jeszcze jedno. Mam 200,00 i proszę o jakieś konto do przelewu, bo na fundacyjne czy prywatne nie będę przelewać, Iza i tak nie będzie miała jak robić zakupów.[/QUOTE] irenaka masz zapchaną skrzynkę
  14. w pewnym momencie zastanawiałysmy sie z Anna jak to jest z darowniznami na prywatne konta: cytaując za gazetą prawna: [URL="http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/422437,fiskus_nie_pobierze_podatku_od_pomocy_dla_powodzian.html"]darownizy dla powodzian[/URL] [I]W przypadku darowizny od osoby niespokrewnionej obowiązek zapłaty podatku powstanie, jeśli wartość darowizny przekracza 4902 zł. Tu też bierze się pod uwagę darowizny otrzymane od jednego darczyńcy w ciągu ostatnich pięciu lat. [/I]
  15. [quote name='irenaka']3X wątek jest już Twój. Dziękuję Maupie4. Mogę zrobić bazarek, jeżeli ktoś coś ma z przeznaczeniem na pomoc dla Biafry.[/QUOTE] ok, dziękuje jak bede miala ciut luzniej to postaram sie zaktualizowac ktoś stronę dwie wczesniej proponowal "piankę" na bazarek
  16. [quote name='sleepingbyday']ja sie i tak szykowałam do kolejnych bazarków dla biafry, więc będą. część - w dalszym ciagu na dług bacy i freda, częśc na powodziowe wydatki - co myslicie? 3x, mam prośbę - mogłabys pod wieczór edytowac i uzupełniac aktualna sytuacje wpierwszym poście. wysyłam codziennie (oprócz weekendu), aktualizacje sytuacji do osób, którym wysłałam allegro, szybciej będzie, jak z 1 postu przekleję, niż jak będę kleić po kolei i zuupełniac?zmieniać to co przeczytam w ciągu dnia...[/QUOTE] jasne, zaraz watek powinien byc mój tyle ze jestem w pracy najpozniej wieczorem wszystko zaktualizuję
  17. a Tora nie miała na mysli metra? jakby coś to ja swój moge wystawić na bazarek , bedzie na zaczipowanie Marleja jak znalazł ;)
  18. ja dzisiaj sms z Biafrą ponieważ w mediach słyszy się już ze alrm powodziowy w krakowie został odwołany i to jest fakt jednak góra u Izy cały czas schodzi na miejscu strażacy cały czas wycinają drzewa zeby odciązyć zbcze koło 16 - napisała ze jest na razie pogoda niezła i ze suszy w związku z tym psy na słońcu oby to się już skończyło edit: pamiętajmy ze możemy wspomóc zwierzaki Biafry bazarkami wiadomo będą to pieniązki nieco "pozniejsze" za tydzeń czy dwa ale zapewne jeszcze bardziej potrzebne i w większej ilości niż te bieżace :shake:
  19. [quote name='gusia0106']Si. Z Metra ;)[/QUOTE] a ja mam to metro :) jak zawsze sie pozbywam tak marlejowe wzielam do domu ;) znaczy ze mam marlejoschizę?
  20. [quote name='Ra_dunia']Urwisek - weź tak nie pisz bo normalnie aż głupio się czyta. Mogłam to pojechałam i załatwiłam. Następnym razem może akurat być "praca, wyjazd... cholera wie co". Karton był straszny... a tak wyglądało przejęcie szczyli (normalnie czułam się jak jakiś dealer nie wiadomo czego czekając na pustym parkingu na światłach postojowych ;) gangsterka normalnie i przemyt pełną gębą ;) ) Hej! gdzie jesteśmy? [url]http://i50.tinypic.com/2a50hvk.jpg[/url] Nuuudzi nam się.... [url]http://i45.tinypic.com/313k70o.jpg[/url] a to taki jeden duży co z nami jechał: [url]http://i50.tinypic.com/2d7h5ya.jpg[/url][/QUOTE] ale duże już te szczyle trzymam kciuki za kolejne domki a ten duzu toberneńczyk zupełnie jak mój Michaś :)
  21. [quote name='mysza 1'] W tygodniu jadę w odwiedziny.[/QUOTE] mam nadzieję ze się powstrzymasz i wrócisz bez niego ;)
  22. ja tez dopiero teraz jestem odnośnie musli dla koni ja o nich pamiteam kilka(nascie) osob ma moj numer konta na który zbierane sa pieniązki na karmę i chciałabym tez z nich kupić musli dla koni jutro bede wiedziala ile jest pieniazków (w weekend bank nie księguje) i bedziemy dzielić (Anna pozwolę sobie jutro zadzwonić w tej sprawie :)) zanim kupie w ciemno bede dzwoniła i pytała jak z dostawą maciaszek - zaraz wysyłam pw z nr konta
  23. Margi, masienka pw poszło przypominam[COLOR="#ff0000"] [B]brakuje 360 zł [/B][/COLOR]aby mieć pewnośc ze Iza dojedzie nakarmic zwierzaki! dojedzie bezpiecznie !! byłam tam raz - tam naprawde sa trudne drogi, juz jak się skreci z głównej i te ostanie 8-10 km nawet nie umiem sobie wyobrazic jak one wygladaja teraz zdewastowane przez wode i bloto [B]kto się dołoży ?[/B]
  24. [quote name='tula']Przelałam jeszcze 50 zł na karmę na Twoje konto 3x, niestety więcej narazie nie dam rady niestety, niech Iza się trzyma, wszyscy o niej cały czas myślimy.[/QUOTE] dziekuję :) Wiselka - jesli chozi o amortyzatory to pytanie do anny jesli o karmę dla psów i koni to bedziemy wiedziec w pon jak sprawdze konto, bo chyba w weekend u mnie nie ksiegują widziałam na miau ze karma dla kotow się organizuje jstem pod wielkim wrazeniem miau :) (wiem wiem, mówiłas Anna ;))
  25. no cudowna akcja :) mam nadzieję ze to doda Izie siły :)
×
×
  • Create New...